اقتصادی

وضعیت ذخیره کالاهای استراتژیک در خوزستان چگونه است؟

تیتر اول/خوزستان مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان آخرین وضعیت ذخایر کالاهای استراتژیک استان را تشریح کرد و گفت: هیچ کمبود و مشکلی در تامین کالای اساسی در استان وجود ندارد.

امیدجهان نژادیان در گفت و گو تیتر اول، در خصوص آخرین وضعیت ذخیره کالاهای استراتژیک در بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲۶ هزار و ۲۵۰ تن برنج در انبارهای بندر امام خمینی تخلیه شده و در انبارهای این بندر موجود است.

وی افزود: همچنین در حال حاضر بیش از ۱۵۹ هزار تن روغن خام در انبارهای این بندر موجود است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در خصوص گندم گفت: با توجه به خرید تضمینی مطلوب گندم در سال جاری، بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم، در سیلوهای استان ذخیره‌سازی شده است که برای مصرف داخل استان است.

جهان نژادیان عنوان کرد: همچنین بیش از ۵۵۰ هزار تن گندم نیز در بندر امام خمینی در حال ترخیص و اظهار برای توزیع در دیگر استان‌های کشور است.

وی ادامه داد: بیش از ۶ هزار تن شکر سفید نیز در شرکت توسعه نیشکر به عنوان ذخیره استراتژیک ملی ذخیره‌سازی شده است و در صورت اعلام ستاد تنظیم بازار کشور، توزیع این محصول انجام خواهد شد.

جهان نژادیان خاطرنشان کرد: با توجه به ذخایر موجود در بندر امام خمینی، هیچ کمبود و مشکلی در تامین کالای اساسی در استان وجود ندارد و به هر میزان که نیاز بازار باشد می‌توان برنج و روغن توزیع کرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا