اقتصادی

میزان ذخایر کالاهای اساسی در بندرامام چقدر است؟

تیتر اول/خوزستان مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به وضعیت ذخایر کالاهای استراتژیک کشور در بندر راهبردی امام خمینی گفت: ۵۹۳ هزار و ۵۰۰ تن کالای اساسی در انبارهای این بندر ذخیره‌سازی شده است.

امیدجهان نژادیان در گفت و گو تیتر اول، در خصوص آخرین وضعیت ذخیره کالاهای استراتژیک در بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ تن برنج در انبارهای بندر امام تخلیه شده و در انبارهای این بندر موجود است.

وی با بیان اینکه کالاهای ذخیره شده در بندر امام خمینی جز کالاها و ذخایر استراتژیک کشور هستند، افزود: همچنین در حال حاضر بیش از ۱۲۸ هزار تن روغن خام در انبارهای این بندر موجود است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در خصوص گندم گفت: با توجه به واردات انجام شده گندم به استان از طریق این بندر در حال حاضر ۴۴۲ هزار تن گندم وارداتی در انبارهای این بندر ذخیره سازی شده است.

جهان نژادیان عنوان کرد: بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ تن شکر سفید نیز در شرکت توسعه نیشکر به عنوان ذخیره استراتژیک ملی ذخیره‌سازی شده است و در صورت اعلام ستاد تنظیم بازار کشور، توزیع این محصول انجام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ذخایر موجود در بندر امام، هیچ کمبود و مشکلی در تامین کالای اساسی در استان وجود ندارد و به هر میزان که نیاز بازار باشد می‌توان برنج و روغن توزیع کرد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا