جامعه

مهمترین رسالت ما اصلاح افرادی است که به خطارفته‌اند

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: مهمترین رسالت ما در امور زندان‌ها، اصلاح و تربیت افرادی است که به خطارفته‌اند بنابراین در انتخاب و گزینش کارکنان زندان‌ها لازم است ضمن برخورداری از توانمندی تخصصی، سلامت عمومی و جسمانی به ویژگی‌های شخصیتی و ارزش‌های فکری، فرهنگی و دینی کارکنان دقت و توجه ویژه داشت.

به گزارش تیتر اول،اعضای هسته گزینش سازمان زندان‌ها همزمان با سالگرد فرمان تشکیل این نهاد در پانزدهم دی‌ماه، در نشستی با  رئیس این سازمان به گفتگو نشستند.

غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در ابتدای این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی، شهادت جمعی از هم‌وطنان درحادثه تروریستی کرمان را تسلیت گفت. وی در ادامه با اشاره به عملکرد هسته گزینش سازمان زندان‌ها بیان کرد: خوشبختانه در سازمان زندان‌ها شاهد اقدامات مثبت و گام‌های تحولی درحوزه گزینش هستیم که این روند مایه مباهات است.

رئیس سازمان زندان‌ها نیروی انسانی را موتور محرکه پیشرفت دستگاه‌های اجرایی معرفی کرد و افزود: منابع انسانی از مهمترین سرمایه‌ها در هر دستگاهی است بنابراین گزینش و انتخاب بهترین افراد نیز امری عقلانی است چراکه متضمن سلامت اداری و پیشگیری از فسادهای احتمالی در امور اجرایی خواهد بود.

محمدی گفت: مهمترین رسالت ما در امور زندان‌ها، اصلاح و تربیت افرادی است که به خطارفته‌اند بنابراین در انتخاب و گزینش کارکنان زندان‌ها به عنوان نیروی انسانی، لازم است ضمن برخورداری از توانمندی تخصصی، سلامت عمومی و جسمانی به ویژگی‌های شخصیتی و نیز ارزش‌های فکری، فرهنگی و دینی کارکنان دقت و توجه ویژه داشت.

در ادامه این نشست نیز عسگری مدیرکل هسته گزینش سازمان زندان‌ها به گزارش عملکرد این مرکز در سال جاری پرداخت.

انتهای پیام

کارگروه خبری اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا