استان ها

«ماه پنهان» حاصل چهارماه تلاش بی‌وقفه است/برای نیمه شعبان برنامه ویژه‌ای داریم

تیتر اول/فارس کارگردان جوان شیرازی که در این شب‌های فاطمیه مخاطبان زیادی را به تالار حافظ شیراز کشانده است، درباره این اثر و برنامه آتی گروه خود صحبت می‌کند.

شامگاه روز شنبه، ۲۵ آذرماه، پنجمین اجرای نمایش “ماه پنهان” به مناسبت ایام فاطمیه، روی صحنه رفت و با استقبال خوبی نیز مواجه شد.

مهدی نعمت‌اللهی تهیه کننده و کارگردان جوان شیرازی این نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر اول اظهار کرد: برای اجرای این نمایش که زندگی‌نامه‌ای از حضرت زهرا(س) بود، نزدیک به چهار ماه پشت سرهم و متوالی در گرما و سرما تمرین کردیم تا بتوانیم آن را به آذرماه برسانیم. نزدیک به شصت نفر بازیگر در این نمایش نقش‌آفرینی می‌کنند، از جمله برخی پیشکسوتان تئاتر استان از جمله سیاوش صفری‌نژاد، بابک زرنویس‌زاده و مرتضی محمدی، لیلا کشاورز و عبدالحمید زارع.

«ماه پنهان» حاصل چهارماه تلاش بی‌وقفه است/برای نیمه شعبان برنامه ویژه‌ای داریم

وی افزود: اسم پروژه نمایش، ماه پنهان است و برگرفته از نمایشنامه “بانوی بی نشان” نوشته سیدحسین فدایی‌حسین، که مقداری تغییر هم در آن ایجاد کردیم. این نمایش نزدیک به چهل عوامل پشت صحنه دارد و بالغ بر نود درصد بازیگران، بچه‌های جوانی هستند که هر کدام آنها استعداد بازیگری خوبی دارند. ضمن اینکه تهیه کننده کار نیز مرحوم زنده یاد ابوالقاسم نعمت‌اللهی، پدر بنده بوده‌اند.

نعمت‌اللهی در خصوص برنامه‌های آتی این گروه نیز گفت:  گروه فرهنگی هنری مهتاب در نظر دارد برای نیمه شعبان و تولد امام عصر(عج) برنامه‌ای را با مساعدت سپاه فجر استان فارس اجرا کند و در آن برنامه قرار است، جشن ازدواج کسانی که استطاعت مالی ندارند نیز برگزار شود.

«ماه پنهان» حاصل چهارماه تلاش بی‌وقفه است/برای نیمه شعبان برنامه ویژه‌ای داریم

وی در پایان گفت: باید از فرمانده سپاه فجر استان، فرمانده قرارگاه احمد بن موسی(ع)، فرمانده سپاه فجر ناحیه بقیه الله(عج)، معاون فرهنگی سپاه ناحیه بقیه الله(عج)، معاونت فرهنگی قرارگاه احمد بن موسی(ع) مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، حراست و همه پرسنل این اداره، شهردار شیراز و معاون شهردار که بدون همکاری آن‌ها اجرای این کار میسر نبود، تشکر ‌کنیم.

به گزارش تیتر اول، نمایش ماه پنهان که اجرای آن از بیست‌ و یکم آذرماه آغاز شده است، تا بیست و نهم این ماه ادامه خواهد داشت. این نمایش هر روز ساعت ۱۸ در سالن سبز تالار حافظ شیراز به روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا