بهترین های کسب و کارعمومی

لباس های میدی و ماکسی انتخابی مناسب برای زنان قدبلند

خیلی از خانم های قد بلند نمی دانند که چه لباسی را انتخاب کنند که متناسب با استایلشان باشد ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریمنکات مهم در انتخاب و عکس های ازاستایل ها افراد قد بلند را برایتان به اشتراک گذاریم.

در اینجا نکاتی را در مورد لباس پوشیدن زنان بلندقد بیان می کنیم تا بتوانند با اعتماد به نفس بالایی لباسبپوشند و لباس های مناسب خود را راحت تر انتخاب کنند.خط کمر لباس اگر نیم تنه بالایی اندام شما بلندتر است و دوست دارید آن را کوتاهتر نشان بدهید از مدل هاییکه خط کمر بالایی دارند استفاده کنید، مانند شلوارهایی که خط کمر بالا و پاچه های گشادی دارند.

این مدل باعث می شود که نیمتنه بالایی کوتاهتر به نظر برسد و در اندام شما تناسب بیشتری ایجاد می کند، همچنینباعث می شود که اندامتان به فرم ساعت شنی نزدیک تر بشود.بلوز و یقه نامتقارن لباس(مانند شکل بالا) هم کمتر به شانه های بزرگ تاکید می کند و آن را کوچکتر نشانمی دهد.

لباس های چند تکه و کت دامن لباس های چند تکه مثل کت و دامن یا پیراهن و کت، همچنین انتخاب رنگیمتفاوت برای قسمت بالاتنه و پایین تنه لباس، باعث می شود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم و تفکیک بشودو در نتیجه کوتاهتر و متناسب تر دیده بشوید.دامن های خیلی کوتاه پاها را بلندتر از آنچه هست نشان می دهد؛ لباسی که از بالا تا پایین تکرنگ باشد همبه دلیل اینکه خطی یکدست ایجاد می کند، شما را بلندتر نشان خواهد داد، پس از پوشیدن چنین مدل هایی خودداری کنید.آستین مناسب بیشتر خانم های قد بلند بازوها و دست های دراز و باریکی دارند.

نکات انتخاب لباس مجلسی برای خانم قد بلند

بهترین راه حل برای این مشکل این است که تی شرتی بپوشید که آستین های آن تا مچ دستتان باشد، سپس رویآن بلوز و کتی بپوشید که آستین آنها کوتاهتر است و به سمت بالا جمع شده است(مانند تصویر بالا)، دراین صورت دست های شما به چند بخش متفاوت تقسیم می شود و کوتاهتر به نظر می رسد.اگر پاهای خیلی بلندی دارید برای خانم هایی که بلند و لاغر هستند، انتخاب پیراهنی که به شکل خطی ای- شکلاست (از بالا به پایین به تدریج گشاد می شود) گزینه بسیار خوبی است و اندام لاغر را پهن تر و عریض ترنشان می دهد.

شما می توانید رنگ مشکی را برای لباس خود انتخاب کنید، اما بهتر از بافت ها و جنس های متفاوتی باشد تاهمانطور که گفتیم خطی یکدست ایجاد نکند( مثل این پیراهن سنگ دوزی و مروارید دوزی شده که با ساق براقپوشیده شده است.) پیراهن کمردار چسب هر لباسی که خیلی گشاد و بادکرده باشد شما را بزرگتر از آنچه که هستید نشانمی دهد.

لباس های زنانه مانند این پیراهن کمردار تنگ با یقه گلابی شکل و پلیسه های کوتاه در پایین دامن نمونه بسیار خوبیاست و شما را خوش اندام و زیبا نشان می دهد.لباسی که به انحناها و برجستگی های بدن تاکید بیشتری بکند، توجه را از قد بلند دور می کند و اندام رامتناسب تر نشان می دهد.

بیشتر بدانید از لباس مناسب خانم های قدبلند

زمانی که یک خانم قدی بلندتر از نرمال جامعه دارد، در صورت حضور در هر مکانی، به احتمالزیاد بسیاری از نگاه ها را به خود جلب می کند. این جلب توجه زمانی بیشتر می شود کهسایر قسمت های اندام او، مانند گردن، انگشت ها و … نیز کشیده تر از حد معمول باشند.این نکته شاید برای برخی از خانم هایی با این خصوصیت خوشایند به نظر نیاید، اما بادر نظر داشتن برخی نکات در انتخاب لباس می توان تا حدی از کشیده به نظر رسیدنکاست و ظاهری متناسب تر داشت. نکات زیر می توانند در انتخاب پوشش مناسب به خانم های قدبلند کمک کنند:

بهتر است از پوشیدن لباس های تک رنگ خودداری شود. لباس هایچهارخانه و همچنین لباس هایی که دارای خطوط افقی هستند باعث می شوند تا فرد کوتاه قدتر به نظر برسد.

استفاده از مانتوهای کمربنددار برای لباس بیرون و همچنین لباس هایمجلسی کمربنددار برای میهمانی ها انتخاب خوبی برای متناسب به نظر رسیدن افراد قدبلند است.یکی از اشتباهات رایج که سبب می شود افراد بلندقد بلندتر به نظر برسند،استفاده از کیف های کوچک است. بهتر است بلندقدها برای متناسب جلوه کردن از کیف های بزرگ استفاده کنند.کیف های کوچک گزینه های خوبی برای خانم های قدبلند نیستند.

مدل لباس مجلسی برای خانم قد بلند

استفاده از اکسسوری های غیرظریف نیز تاثیر به سزایی در بهبود ظاهر افرادبلندقدها دارد. به عنوان مثال اکثر افراد بلندقد دارای گردنی کشیده هستند.استفاده از گردن بندهای شلوغ و رنگارنگ می تواند این کشیدگی را کمتر کند.استفاده از دست بندهای بزرگ و زمخت نیز می توان کشیده بودن دست ها را بپوشاند.

افراد بلندقد لازم است در انتخاب کفش نیز دقت کافی به خرج دهند.البته این سخن بدین معنی نیست که این افراد هرگز نباید از کفش پاشنه بلنداستفاده کنند، اما بهتر است که کفش انتخابی این افراد بیش از 3 سانتی مترپاشنه نداشته باشد. از طرف دیگر، پاشنه ی کفش باید در تناسب با اندازه ی آن باشد.

بدین معنی که کفش کوچکی را با پاشنه ی بلند انتخاب نکنیم. البته پوشیدن کفش پاشنه کوتاه نه تنها زیباست بلکه برای سلامت پاها نیز مفیدتر است.برای انتخاب شلوار مناسب بهتر است سراغ شلوارهای فاق کوتاه نرفت. در صورتی که شلوار دارایطرح باشد، قد را کوتاه تر نشان می دهد. از طرفی بهتر است رنگ شلوار انتخابی با رنگ مانتو یا پیراهن متفاوت باشد.

استفاده از لباس های چندلایه ترفند دیگری است برای متناسب نشان دادن ظاهر افراد بلندقد.برخی از لباس ها، خود به گونه ای طراحی شده اند که دارای یک پوشش زیرین و یک پوششرویی برای جذابیت بیشتر هستند. چنین لباس هایی برای افراد قدبلند بسیار مناسب هستند.

منبع این مطلب : سایت معظم دوخت / خانتخاب لباس مناسب برای زنان قدبلند اغلب دشوار و موضوعی چالش برانگیز است. اغلب زنان قدبلند نمی دانند چه لباس هایی برای قد آن ها مناسب تر است و باید هنگام مراجعه به فروشگاه چه لباسی تهیه کنند که استایل بی نقصی داشته باشند. البته گزینه هایی که معمولا در فروشگاه ها در دسترس است با در نظر گرفتن میانگین قد خانم ها طراحی شده اند. در نتیجه اگر زنانی قدی بلندتر یا کوتاه تر از این میزان داشته باشند، برای انتخاب لباس معمولا دچار مشکل هستند. اما همچنان راهی وجود دارد که بتوانید با همین گزینه ها و رعایت نکاتی که برای استایلینگ زنان قد بلند مهم است، استایل منحصربه فرد خودتان را خلق کنید.

1. به دنبال یافتن نقطه ی تعادل باشید

اگرچه هیچ دو بدن قد بلندی شبیه هم نیستند، اما چند نکته ی مد برای زنان قدبلند وجود دارد که می توانند با کمک آن نقطه ای را به عنوان نقطه ی تعادل برای استایل و اندام خود پیدا کنند و با توجه به آن نقاط لباس موردنظرشان را برای داشتن یک استایل مناسب انتخاب کنند. کلید موفقیت برای زنان قدبلند در زمان خرید لباس پیدا کردن نقطه ی تعادل است.

2. لباس های میدی و ماکسی انتخابی مناسب برای زنان قدبلند

لباس های میدی و ماکسی برای زنان قدبلند ساخته شده است. اگر نمی دانید که برای یک مهمانی رسمی چه بپوشید، پیراهن های میدی و ماکسی انتخاب بسیار مناسبی هستند. این برش تقریبا برای هر اندامی جذاب است اما امتیاز ویژه ی آن برای زنان قد بلند این است که بلندی قد و کشیدگی اندام آن ها را برجسته تر می کند. لباس های ماکسی هم دقیقا همین ویژگی را دارند و برای هر اندامی مناسب هستند و به برجسته تر کردن کشیدگی اندام کمک می کنند.

3. یافتن تناسب و اندازه ی دقیق به کمک خیاط

یکی از بزرگ ترین نکات مد برای زنان قدبلند، اصلاح تناسب است. خیاط ها در یافتن تناسب و اندازه گیری دقیق از اندام شما متخصص هستند. اگرچه تغییر و دستکاری لباس های دوخته شده اکثرا ایدئال و مطلوب نیست اما پیدا کردن خیاطی که بتواند بخش های مختلف یک لباس آماده را به طور یک پارچه و متناسب با اندام شما تغییر دهد، کمک می کند که افراد قد بلند استایل بی عیب و نقصی داشته باشند و بسیاری از لباس هایی که تا قبل این امکان استفاده ی آن را نداشتید، بتوانید استفاده کنید.

4. بهترین شلوار جین برای زنان قدبلند

شلوار جین تنگ برای خانم هایی که پاهای کشیده ای دارند، بسیار زیبا هستند و اساسا این شلوارها برای زنان قد بلند طراحی شده اند. در عوض از پوشیدن مدل شلوار جین کاپری خودداری کنید. قد این شلوارها به گونه ای است که برای خانم های قدبلند چندان جالب نیست و به نظر می رسد که یا شلوار اندازه ی اندام تان پیدا نکرده اید یا بر اثر شست وشو آب رفته و کوتاه شده اند. همچنین جین های گشاد، بوت کات، واید لگ و فاق بلند انتخاب خوبی برای خانم های قدبلند هستند. فقط در انتخاب این شلوارها به مناسب بودن قد آن ها دقت کنید.

5. لباس های سرهمی انتخابی مناسب برای خانم های قدبلند

به عنوان یک خانم قد بلند، هنگامی که برای پیدا کردن لباسی مناسب با اندام تان خسته شده اید یا برای انتخاب لباس زمان زیادی ندارند، بهترین و راحت ترین گزینه لباس سرهمی است. جامپسوت یا سرهمی ها، چه ساده باشند چه طرح دار، به بهترین شکل اندام یک فرد قدبلند را به تصویر می کشند. جامپسوت ها به لبا س های همه کاره معروف هستند و می توانید آن ها را چه با یک کفش پاشنه بلند چه یک صندل تابستانی یا حتی یک کتانی سفید بپوشید.

6. با رنگ ها و طرح ها بازی کنید

وقتی صحبت از لباس مناسب برای زنان قدبلند می شود، از بازی با رنگ و طرح نترسید. قد بلند یک هدیه است و می توانید با هر طرح و رنگی که دوست دارید، یک استایل زیبا و منحصربه فرد برای خود بسازید. یک خانم قدبلند با استفاده مناسب از رنگ ها در استایل اش، همه ی نگاه ها را به سمت خودش برمی گرداند.

یک تاپ گل دار رنگی را با یک شلوار گشاد راه راه عمودی، یک جامپسوت که کل آن را طرح های چاپ شده پوشانده است یا یک شومیز آستین پفی با یک دامن خنثی و یک جفت کفش ورزشی بپوشید. همه ی این ها برای یک خانم قدبلند مناسب هستند و ظاهر جذابی به استایل شما می بخشند.

پس از انتخاب لباس های طرح دار و رنگ های گوناگون نترسید و مطمئن باشید که با پوشیدن آن ها نه بلندتر از اینکه هستید دیده می شوید و نه باعث می شود که کوتاه به نظر بیایید.

7. زنان قدبلند باید چه کفشی بپوشند؟

مطمئنا این راهنما بدون اشاره به کفش هایی که برای زنان قدبلند مناسب است، کامل نخواهد بود. اما پاسخ این سوال خیلی ساده تر از آن است که فکرش را بکنید. چون پاسخ به این سوال این است که هر کفشی که دوست دارید! از کفش های کتانی و کتانی های طرح دار گرفته تا کفش های پاشنه بلند. یک صندل ساحلی یا اسپرت را می توانید با یک سرهمی امتحان کنید. یک جفت صندل بند دار را با یک کت و دامن یقه انگلیسی میدی با پیراهن تابستانه خود بپوشید. در انتخاب با شما و تنها با شماست.

8. اکسسوری مناسب برای زنان قدبلند

گردنبندهای درشت و بلند بهترین انتخاب اکسسوری برای خانم های قدبلند است. همچنین اگر دست های بلند و کشیده ای دارید، می توانید از دستبندهای پهن و بزرگ استفاده کنید که زیبایی دستان کشیده ی شما را دو چندان می کنند. همانطور که گفتیم می توانید کفش های پاشنه دار یا تخت بپوشید. بیشتر زنان قدبلند با کفش هایی که نوک تیز و میزان کمی پاشنه دارند بهترین استایل را خواهند داشت. در مورد انتخاب کیف هم بهتر است سراغ کیف های بزرگ بروید.

آنچه می خواهید بپوشید

نکات زیادی برای اینکه چه لباسی مناسب زنان قدبلند است، وجود دارد اما همیشه بهترین توصیه این است که آنچه را که می خواهید و با آن احساس راحتی می کنید، بپوشید. شما کسی هستید که در نهایت سبک و استایل شخصی خودتان را مشخص و انتخاب می کنید. قوانینی که به آن ها اشاره کردیم راهنما و کمک خوبی هستند اما تصمیم گیرنده ی نهایی شما هستید.

دکمه بازگشت به بالا