اقتصادی

قیمت بهترین برند صاعقه گیر

صاعقه گیر چیست؟

رعد و برق یک پدیده طبیعی است که در اثر برخورد ابرهایی با بارهای مختلف ایجاد می شود و در نتیجه واکنش های الکتریکی قوی به شکل نور ایجاد می شود. رعد و برق قوی معمولاً بیشترین تخلیه الکتریکی را دارد که برای ساختمان ها و تجهیزات بسیار خطرناک است و در برخی موارد باعث آتش سوزی می شود. توصیه واضح برای حل این مشکل استفاده از گیرنده لایتنینگ آرک صنعت است.

میله برق گیر یا برقگیر وسیله ای است که برای محافظت از تجهیزات روی تیرها و ساختمان ها در برابر امواج متحرک استفاده می شود. به طور خلاصه، یک صاعقه گیر یک ولتاژ غیرعادی بالا را بدون تأثیر بر منبع تغذیه به زمین منتقل می کند. صاعقه گیر به موازات تجهیزات حفاظت شده در قطب و بین خط و زمین نصب می شود.

صاعقه گیر لیو

شرکت لیوا گروپ با هدف اجرای پروژه های برقی، ایمنی، اتوماسیون و طراحی سیستم الکتریکی کار خود را در سال 2000 در شهر ازمیر ترکیه آغاز کرد و صاعقه گیر طراحی اولیه تولید برق رسان های فعال را انجام داد و در نهایت با آزمایش رعد و برق تولید شده در آزمون های METC دانشگاه فنی خاورمیانه موفق به اخذ گواهینامه آزمون T∆ بر اساس استاندارد 102-MC17 می شود.

نمایندگی لیو: 09124339161 / 021.40330508

انواع صاعقه گیر

1. صاعقه گیر غیرفعال:

اولین روش جذب صاعقه که به عنوان صاعقه گیر غیرفعال یا غیرفعال شناخته می شود توسط بنجامین فرانکلین ارائه شد. این صاعقه گیر فقط یک میله میخ دار است که در بالاترین نقطه سازه نصب شده است. در هنگام رعد و برق با جذب ولتاژ، جریان تولید شده را به زمین منتقل می کند و به جز شکل خاص آنها هیچ عامل تقویت کننده دیگری در این مسیر وجود ندارد. صاعقه گیر غیرفعال به دلیل سهولت نصب برای استفاده در ایستگاه های رادیویی، آنتن های بشقاب و ساختمان هایی با سطح محافظ کوچک توصیه می شود.
صاعقه گیرهای غیرفعال یک پکیج حفاظتی مبتنی بر استفاده از صاعقه گیرهای ساده (صاعقه گیر) و روش قفس فارادی است که بر اساس استاندارد بین المللی IEC و تئوری توپ های غلتشی و محافظ، محافظت از پوسته بیرونی ساختمان را فراهم می کند. . زاویه در این روش از صاعقه گیرهای مسی ساده، مس با روکش آب کرم، استیل ضد زنگ، گالوانیزه در طول ها و قطرهای مختلف، انواع بست ها و بست ها و نیز هادی های اتصال و ریزش مواد و مقاطع مختلف استفاده می شود.

2. صاعقه گیر فعال

صاعقه گیرهای فعال یک بسته حفاظتی مبتنی بر استفاده از صاعقه گیرهای یونیزه کننده هوا (ESE: EARLY STREAMER EMISSION AIR TERMINAL) برای ایجاد یک محیط یونیزه در اطراف محل نصب صاعقه گیر فعال برای جذب اثرات مستقیم صاعقه است. و آن را به سمت سیستم زمین هدایت می کند.صاعقه گیرها در بازار به عنوان صاعقه گیر الکترونیکی شناخته می شوند.

هدف از نصب صاعقه گیر

طبق بررسی های انجام شده به طور میانگین در هر ثانیه بیش از پنجاه رعد و برق در زمین اصابت می کند و این رعد و برق ها خسارات جانی و مالی زیادی به بار می آورند. هنگامی که صاعقه به سازه یا منطقه برخورد می کند، می تواند صدمات قابل توجهی ایجاد کند که معمولاً با آتش سوزی همراه است و محافظت در برابر این خطرات تنها با صاعقه گیر امکان پذیر است. به طور کلی حوادث ناشی از صاعقه به دو گروه تقسیم می شوند:
• حوادث ناشی از برخورد مستقیم صاعقه.
• حوادث ناشی از اثرات غیر مستقیم صاعقه.

هدف از نصب صاعقه گیر محافظت از سیستم ها و افراد در برابر صاعقه و ایجاد مسیری امن برای انتقال جریان های عظیم صاعقه به زمین است. در یک سیستم صاعقه گیر، هادی های بالای سر وظیفه گرفتن صاعقه با میله صاعقه را بر عهده دارند و هادی های پایین وظیفه انتقال جریان به شبکه زمین را بر عهده دارند. اگر سیستم صاعقه گیر به درستی طراحی و نصب شود، ایمنی جان انسان و تجهیزات را تضمین می کند.

قیمت صاعقه گیر

قیمت هر صاعقه گیر به عوامل مختلفی بستگی دارد: از آنجایی که این تجهیزات وارداتی است، بنابراین تغییرات ارزی و تعرفه گمرکی در تعیین قیمت موثر است، ضمن اینکه نوع برند انتخابی خریدار در تعیین قیمت موثر است. قیمت، به عنوان صاعقه گیرهای تولید شده در اروپای غربی نسبتاً گران تر از مدل های تولید شده در ترکیه است.
مدل انتخابی صاعقه گیر و شعاع حفاظتی صاعقه گیر و سطح حفاظتی انتخاب شده توسط خریدار نیز در تعیین قیمت صاعقه گیر موثر است به طوری که با افزایش شعاع حفاظتی، قیمت صاعقه گیر افزایش می یابد. مورد نیاز خریدار خریدار از طرفی ویژگی های معماری سازه مانند طول، عرض و ارتفاع سازه نیز در انتخاب مدل صاعقه گیر و میزان الزامات نصب صاعقه گیر موثر است که بر قیمت کل خرید سیستم صاعقه گیر تأثیر می گذارد.

محدوده ارائه خدمات و تحویل قطعات (نماینده رعد و برق): ارک صنعت دارای بهترین قیمت در بین انواع صاعقه گیر می باشد.

کشورهای تولید کننده صاعقه گیر اصلی: اکثر صاعقه گیرهای الکترونیکی موجود در بازار ایران در کشورهای فرانسه، اسپانیا و ترکیه تولید می شوند، طبق استانداردهای سختگیرانه آلمان، صاعقه گیر فعال در این کشور تولید نمی شود. هنوز هیچ میله برقی با برند ایرانی قابل اعتمادی در بازار ایران وجود ندارد که بتواند تمامی تست های ذکر شده در استاندارد را با موفقیت پشت سر بگذارد. کلیر خرید صاعقه گیر لیوا را به شما عزیزان توصیه می کند. برای خرید صاعقه گیر لیوا می توانید به نمایندگی آن بزرگترین نمایندگی صاعقه گیر لیوا مراجعه کنید ارک صنعت در مزرعه ای از لاله ها است.

صاعقه گیر بخرید

برای خرید صاعقه گیر خبرگزاری شفاف به نمایندگی فروش صاعقه گیر پیشنهاد می دهد. ارک صنعت یکی از بهترین و بزرگ ترین مغازه های صاعقه گیر لاله زار است. برای خرید صاعقه گیر به سایت مراجعه کنید ارک صنعت و در صورت نیاز می توانید با مشاورین آرک صنعت تماس بگیرید. 09124339161 / 021.40330508

دکمه بازگشت به بالا