اقتصادی

عملیاتی بودن همه پالایشگاه‌های گازی با ظرفیت کامل

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با اشاره به عملکرد پایدار و حداکثر ظرفیت کارخانجات فرآوری گاز کشور، مصرف بهینه گاز هموطنان را ضامن در دسترس بودن گاز مشترکان در سرما دانست. روزهای سال

به گزارش تیتر اول، احمد زمانی با اشاره به وضعیت تولید گاز در کارخانه های فرآوری گاز کشور، اظهار کرد: به لطف خداوند و تلاش همکاران با تعمیرات اساسی موفق، تحویل به موقع قطعات و پیگیری کارآمد و موثر. . – با انجام بازرسی ها، کلیه پالایشگاه های نفت شرکت ملی گاز ایران با ظرفیت کامل در حال بهره برداری می باشد.

وی با اشاره به اینکه انحراف میزان تولید گاز در واحدهای فرآوری با تعهدات پیش بینی شده نزدیک به صفر است، افزود: نگرانی در خصوص فرآوری و فرآوری گاز در واحدهای فرآوری صنعت گاز وجود ندارد.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با اشاره به بهره برداری از مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان بزرگترین مجتمع فرآوری گاز در کشور خاطرنشان کرد: 13 واحد فرآوری این مجتمع به همراه 6 واحد فرآوری گاز دیگر در کشور وجود دارد. ، آمادگی کامل برای تولید گاز در روزهای سرد را دارند.

وی زمانی خاطرنشان کرد: طبیعی است که با هر میزان تولید گاز در پالایشگاه نفت، ضمانت در دسترس بودن آن به مصرف بهینه گاز ساکنان بستگی دارد، بنابراین امیدواریم افرادی با مصرف بهینه از همکاران ما که در واقع سرباز هستند حمایت کنند. در زمینه تولید و تصفیه گاز کمکی است در روزهای سرد سال، گاز گرمایش منازل همه مردم و مشترکین.

مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری به 600 میلیون متر مکعب رسید

به همین ترتیب، «مسلمانیس رحمانی» مدیر هماهنگی گازرسانی شرکت ملی گاز امروز اعلام کرد که مصرف گاز طبیعی در بخش داخلی در سه روز گذشته بیش از 10 تا 15 درصد افزایش یافته است.

بوی با اشاره به اینکه مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به 585 میلیون مترمکعب رسیده است که با توجه به روند دمای کشور این میزان مصرف به ارقام بالاتری نیز خواهد رسید، گفت: با این حال فشاری بر روی شبکه و خطوط و آنجا ایجاد شده است. افت فشار جزئی بوده است اما افت فشاری نخواهیم داشت که ناشی از پارگی گاز خواهد بود.

رئیس مدیریت هماهنگی گازرسانی شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: استفاده از پرده های ضخیم و بستن پنجره ها در کاهش مصرف موثر است، ضمن اینکه اگر گاز پخت و پز را روشن کنیم فراموش نکنیم که آن را خاموش کنیم، نیازی به روشن کردن بخاری نیست. در اتاقی که از آن استفاده نمی کنیم و دمای آسایش در خانه باید روی 21 درجه حفظ شود.

محمدرضا جولایی مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: در شرایط فعلی شاهد کاهش دما و افزایش مصرف گاز در مناطق شمالی استان های مازندران، گلستان، گیلان و اردبیل خواهیم بود. از عصر امروز در خراسان رضوی، شمالی و جنوبی».

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا