طرح تابستانه مهارت در کردستان اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تیتر اول از سنندج، سید علی علوی اظهار کرد: برای ایفای نقش موثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان دانش‌آموز، در قالب یک عزم و هم‌افزایی ملی «طرح تابستانه مهارت» در بازده زمانی ۱۵ تیرماه تا ۱۵ شهریورماه در استان اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای کردستان در خصوص اهداف طرح تابستانه مهارت، افزود: اوقات فراغت ‌دانش‌آموزان فرصت مغتنمی برای کسب مهارت است تا این قشر با بازار کسب و کار آشنا شوند.
وی بر ایجاد بسترهای لازم برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل تاکید کرد و گفت: کمک به هدایت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان، کمک به خلاقیت، نوآوری و رشد مهارت‌های کسب و کار در دانش‌آموزان، استعدادسنجی، رغبت‌سنجی و تعیین بهترین شغل متناسب با ویژگی‌های فردی متقاضی، معرفی ظرفیت‌های اشتغال موجود در جامعه مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: این طرح به منظور ایفای نقش موثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان و جوانان دانش‌آموز با بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل سازمان‌های متولی در راستای افزایش مهارت‌آموزی، عدالت آموزشی، توانمندسازی اقتصادی، سرمایه‌گذاری علمی و توسعه کمی و کیفی خدمات گروه‌های مخاطب با تاکید بر دانش‌آموزان کم بضاعت در استان برگزار می‌شود.

علوی ایفای نقش موثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان دانش‌آموز را دیگر هدف مهم اجرای طرح تابستانه مهارت عنوان کرد و گفت: طرح تابستانه مهارت از ۱۵ تیرماه همزمان با سراسر کشور در کردستان اجرایی می‌شود و تا ۱۵ شهریورماه ادامه دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با بیان اینکه جامعه هدف طرح تابستانه مهارت دانش‌آموزان و سایر گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هستند و در قالب این طرح به صورت رایگان آموزش می‌بینند، خاطرنشان کرد: سنین ۱۲ تا ۱۵ سال باعنوان مهارت‌آموز و سنین ۱۵ تا ۱۸ سال تحت عنوان کارآموز از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای کردستان اضافه کرد: این طرح در مراکز آموزشی دولتی و آموزشگاه‌های آزاد در حال اجراست.

46

دکمه بازگشت به بالا