سلامت و تندرستی

شیوع یک بیماری مرموز – تیتر اول

تیتر اول/ خراسان رضوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) اعلام کرد که یک نفر در اثر شیوع مرموز لیستریا جان خود را از دست داده و 22 نفر در بیمارستان بستری شده اند.

به گزارش هلث، مقامات بهداشتی ایالات متحده گزارش دادند که حداقل 23 نفر در 10 ایالت بیمار شده اند و یک نفر بر اثر شیوع لیستریا که ممکن است منشا آن در فلوریدا باشد، جان خود را از دست داده است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد: “اگرچه علت شیوع بیماری همچنان یک راز باقی مانده است، اما تقریباً همه بیماران در فلوریدا زندگی می کنند یا حدود یک ماه قبل از بیماری به این ایالت سفر کرده بودند.”

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها اعلام کرد که اولین موارد بیماری در ژانویه و آخرین مورد در ماه ژوئن ثبت شده است. یک بیمار در ایلینویز فوت کرد و 22 نفر در بیمارستان بستری شدند. پنج زن در دوران بارداری بیمار شدند و یک زن سقط جنین داشت.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، تعداد واقعی شیوع احتمالاً بیشتر است زیرا معمولاً سه تا چهار هفته طول می کشد تا مشخص شود آیا یک فرد بیمار بخشی از شیوع است یا خیر. بنابراین شاید موارد جدیدتر هنوز هم بیایند.

شیوع لیستریا اغلب به محصولات لبنی مرتبط است، اما محققان شیوع اخیر را در مواردی از پنیرهای نرم، کرفس، کلم، طالبی و بستنی دنبال کرده‌اند.

افرادی که علائم عفونت لیستریا دارند باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرند و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید این بیماری ها را به بخش بهداشت محلی خود گزارش دهند.

این بیماری با آنتی بیوتیک قابل درمان است، اما زنان باردار و نوزادان، بزرگسالان 65 سال و بالاتر و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در معرض خطر عفونت شدید قرار دارند.

افراد غیر باردار ممکن است سردرد، سفتی گردن، گیجی، از دست دادن تعادل، تب، دردهای عضلانی و تشنج را تجربه کنند. زنان باردار معمولا فقط تب، خستگی و درد عضلانی دارند. با این حال، عفونت می تواند باعث سقط جنین، مرده زایی، زایمان زودرس یا عفونت تهدید کننده زندگی در نوزاد شود.

لیستریا نوعی باکتری است که علائمی مانند تب، درد شکم یا علائم دیگر ایجاد می کند و راه انتقال و ابتلا به این باکتری مصرف برخی مواد غذایی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا