ورزش و نشاط

رقابت‌های یونیورسیاد محک خوبی برای بازی‌های آسیایی است

بشیریان: رقابت‌های یونیورسیاد محک خوبی برای بازی‌های آسیایی است

نشست روسای انجمن‌های فدراسیون دانشگاهی به منظور بررسی وضعیت تیم‌های شرکت کننده در سی یکمین یونیورسیاد دانشجویان جهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تیتر اول، به منظور بررسی وضعیت تیم‌های پیشنهادی شرکت کننده در سی یکمین یونیورسیاد دانشجویان جهان نشست روسای انجمن‌های فدراسیون دانشگاهی در محل فدراسیون برگزار شد.

بنابراین گزارش این نشست که با حضور هادی بشیریان رئیس، ابراهیم علی دوست نایب رئیس، کریمی رئیس اداره مسابقات و روسای انجمن های فدراسیون که رشته‌های آنها به یونیورسیاد پیشنهاد شده برگزار و در خصوص وضعیت تیم‌های شرکت کننده در یونیورسیاد، برنامه‌های اردوها و کادر فنی مد نظر بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه هادی بشیریان رئیس فدراسیون گفت: با توجه به اینکه یونیورسیاد به دلیل کرونا با دو سال وفقه به تابستان سال آینده موکول شده است روسای انجمن‌ها ضمن بررسی وضعیت ورزشکاران رشته های خود، زمان مسابقات انتخابی ،محل اردو ، برنامه تمرینی را ارائه دهند.

بشیریان گفت: در دور قبل قرار بود 8 رشته به مسابقات اعزام شود و در جلسه هیئت رئیسه مقرر شد بررسی بیشتری در کلیه رشته‌ها انجام شود و اگر رشته‌ای شرایط حضور را داشته باشد اعلام شود.

وی گفت:خوشبختانه پیشنهاد ما برای افزایش سن ورزشکاران با توجه به وفقه ایجاد شده مورد قبول واقع شده و دوسال برای این یونیورسیاد افرایش پیدا کرده و دانشجویان تا سن 27 سال در این مسابقات شرکت کنند.

بشیریان گفت: مسابقات یونیورسیاد زودتر از  بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود با توجه به اینکه سطح یونیورسیاد بالاتر از سطح مسابقات آسیایی است این رقابت‌ها می‌تواند محک خوبی برای فدراسیون‌ها پیش از اعزام به مسابقات آسیایی باشد.

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: رشته های مطرح شده در صورت کسب حد نصاب فنی و بررسی در کمیته فنی اعزام خواهند شد.

در ادامه جلسه هریک از اعضاء گزارش کارهای را که باید انجام بشود و مشکلات پیش رو را مطرح کردند. در این جلسه روسای انجمن‌های تیراندازی، ژیمناستیک، تیراندازی با کمان، ووشو، شمشیربازی، تنیس روی میز، جودو، تکواندو، پزشکی ورزشی و دو ومیدانی، حضور داشتند.

سی و یکمین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان 6 لغایت 17 مرداد ماه سال آینده در شهرچنگدو کشور چین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا