بین الملل

رسانه‌های رژیم صهیونیستی: حماس کنترل نوار غزه را از دست نداده است

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، جنبش حماس رهبری و کنترل نوار غزه را از دست نداده است.

به گزارش تیتر اول، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، ارتش این رژیم تاکنون نتوانسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را متحمل ضرر کند و این جنبش رهبری و کنترل نوار غزه را از دست نداده است.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، در پی اظهارات یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درخصوص اینکه «جنبش حماس در حال فروپاشی است»، الیور لیوی، محقق امور فلسطین در شبکه عبری‌زبان «کان» تصریح کرد که قدرت اصلی جنبش حماس هنوز ضعیف نشده است.

وی در ادامه افزود، قدرت جنبش حماس به طور ویژه در مناطق جنوبی نوار غزه آسیب ندیده است.

در همین راستا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که مقاومت فلسطین هنوز به شلیک راکت و موشک به سمت شهرک‌های منطقه غلاف غزه از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی ادامه می‌دهد.

در همین رابطه، نیر دفوری، خبرنگار نظامی شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی تاکید کرد که شلیک راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های غلاف غزه متوقف نشده است.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

دکتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه عصر جمعه در شصت و سومین روز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه اعلام کرد: شمار شهدای تجاوزات نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون به ۱۷ هزار و ۴۸۷ تن رسیده است.

وی همچنین از افزایش شمار مجروحان به ۴۶ هزار و ۴۸۰ تن خبر داد.

القدره همچنین در ادامه گفت: ۷۰ درصد قربانیان تجاوزات رژیم اشغالگر به غزه را کودکان و زنان بی‌گناه تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا