عمومی

حکمرانی ویروس تاجدار بر گردشگری شهر جهانی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استانی: در طول یک دهه گذشته ، شهر جهانی جازدا سالهای خوبی و مرفه را در زمینه گردشگری و آماده سازی برای نوروز و ’99 تجربه کرده است. در بهار ، ویروس مورد حمله قرار گرفته است. تاج پادشاهی آغاز شده.

این ویروس ابتدا با ورود به صنعت گردشگری برخورد کرد و گرچه یزد ، اصفهان و شیراز ، به عنوان مثلث گردشگری ایران در ماه های مارس ، آوریل و مه ، پر از گردشگران خارجی بود ، اما توریستی نه تنها خارجی بلکه مسافر محلی نیز داشت. .

این ممنوعیت سفر همچنین به سرعت صاحبان هتل ها و سایر مشاغل مرتبط با گردشگری را در اوج روزهای مسافرت گرفت ، در حالی که در سالهای گذشته – در مارس ، آوریل و مه – با تمام ظرفیت در هتل ها و واحدها اکوتوریسم قبلاً رزرو شده بود ، هتل ها خالی بودند و صاحبان هتل ها اولین نفری بودند که تعطیل شدن واحدهای خود را اعلام کردند.

سکوت عجیبی در پارچه شهر جهانی جاذدا

تاج پادشاهی اوضاع عجیبی در شهر جهانی جزدا حاکم شد ، پارچه تاریخی که همیشه پر از توریست بود ، در سکوت عجیبی افتاد ، رستوران های مملو از مردم ، کافه ها ، پارک ها ، کافه ها ، آژانس های مسافرتی ، موزه ها و همه چیز برای صنعت گردشگری بسته شد. متصل بود ، در روزهایی که قرار بود به اوج خود برسیم ، بسته شد و این بسته شدن ضربه مهلکی برای قشر گردشگری یزد بود.

درآمد کلیه هتل ها ، مراکز تفریحی و اقامتی ، صنعتگران و تا حدودی بخش حمل و نقل به صفر رسیده و این یک فاجعه اقتصادی بوده است و صاحبان هتل ها و ارائه دهندگان گردشگری بر این باورند که این ضررها برای سال ها جبران نخواهد شد.

امسال در حالی که یزد توانست یکی از سالهای طلای طلای جهان را در گردشگری تجربه کند ، مورد ویروس قرار گرفت. تاج پادشاهی در یزد در سکوت مطلق قرار داشت

در همین رابطه ، آنلاین ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اظهار داشت: یزد یکی از استان هایی است که در سال های اخیر از رشد بسیار خوبی در صنعت گردشگری برخوردار بوده است و هر ساله وضعیت مسافران محلی و گردشگران خارجی در این استان در حال بهبود است.

سجاد مصطفی فاطمی اظهار داشت: گرچه یزد امسال یکی از دوران طلایی در جهانگردی را تجربه می کرد اما از این ویروس متاثر شد. تاج پادشاهی در یزدا در سکوت مطلق قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه استان یزد اولین استانی است که دارندگان هتل ها به طور خودجوش سعی در بسته شدن و عدم پذیرش مسافر داشتند ، یادآور شد: بیشتر هتل های یزد در اوایل ویروس تاج پادشاهی آنها فقط چند هتل عمومی را که باید با تهران هماهنگی کنند ، تعطیل و بهره‌برداری کردند.

فاطمی اظهار داشت: با نگاهی به آمار مربوط به اشغال هتل در یزد که در بهمن ماه به 80 درصد و در فروردین و اردیبهشت 95 درصد رسیده است ، می توان سطح تأثیر را اندازه گیری کرد. تاج پادشاهی اندازه گیری شده.

وی افزود: در ماه مه هر سال هتل های یزد توسط گردشگران خارجی رزرو می شدند اما امسال هیچ گردشگر خارجی به یزد نیامده و هتل ها تعطیل شده اند.

صنعت گردشگری جزد در مدت 3 ماه بین 800 تا هزار میلیارد گوجه فرنگی رنج برده است

مدیرکل میراث فرهنگی ، جهانگردی و صنایع دستی استان یزد در مورد میانگین خسارت وارده به اماکن گردشگری یزد در اثر شیوع این بیماری تاج پادشاهی وی گفت: “تخمین ما از خسارت کلیه صنایع فعال و مرتبط در صنعت گردشگری استان از جمله راهنماهای گردشگری ، واحدها است.” اکوتوریسم، بخش غذا ، هتل ها ، رستوران ها ، آژانس های مسافرتی ، کافه های سنتی ، پارک های طبیعت گردی ، توریستی و تفریحی ، سالن ها ، صنایع دستی ، موزه ها و غیره. – بین مارس ، آوریل و ماه مه بین 800 تا یک هزار میلیارد گوجه فرنگی.

البته ضررها تاج پادشاهی صنعت گردشگری محدود به هتل ها و رستوران ها نمی شود بلکه صنایع دستی و صنعتگران نیز متحمل خسارات جدی شده اند.

100 میلیارد گوجه فرنگی توسط هنرمندان صنایع دستی یزد خسارت دیده است

در همین زمینه ، آنلاین ، معاون وزیر صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد به آنلاین گفت: 3500 نفر در صنایع دستی و ویروس در استان یزد فعال هستند. تاج پادشاهی تعطیلات سفر 100 میلیارد گوجه فرنگی را برای این افراد از دست داد.

محمدرضا دهقان اظهار داشت: باطل شدن سفرهای نوروزی منجر به تعطیلی صنایع دستی ، مغازه ها و صنعتگران در کل در صنعت شد و فقط تعداد کمی از فعالان توانستند در روزهای اوج فعالیت کنند. تاج پادشاهی فروش آنلاین خود را ادامه دهید.

روزانه 20 شیرینی یزدی تولید می شود تاج پادشاهی به قسمت پنجم رسید

وی با اشاره به اینکه صنایع دستی و شیرینی از سوغات اصلی یزد است ، اضافه کرد: “به غیر از صنعتگران ، صنعت شیرینی سازی یزد نیز دچار یک ضربه اقتصادی شدید شده است ، بنابراین تولید روزانه یزد 20 عیار شیرینی عملاً زیر یک پنجم کاهش یافته است.”

تاج پادشاهی حتی هنرمندان یزدی در زمینه این نمایش همچنین از برنامه و 8 مورد تأثیر گرفت ، به حدی که ده ها نمایش زنده و اجراهای مختلف را در اماکن فرهنگی یزد از جمله کوچه فراهم کرد. مزاریحه، بافت و پارک های تاریخی یزد برای گردشگران و مردم این شهر که توسط سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد تهیه شده است ، لغو شد.

لغو 1400 برنامه در نوروز و بهار 99

در گفتگو با آنلاین ، رئیس سازمان فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی شهرداری یزد تصریح کرد: شیوع بیماری تاج پادشاهی این امر باعث لغو 1400 برنامه مختلف این سازمان در نوروز و ’99 شد. در بهار.

عباس ملاسینلی وی اظهار کرد: در جونكورا در سال جاری ، هنرمندان یزد برنامه هایی از جمله اجرای خیابانی و موسیقی ، سبک سوارکاری و بازسازی فعالیت های فرهنگی سنتی و بومی ، جشنواره های غذا ، کارهای ثبت نام ناملموس دولتی ، مسابقات فرهنگی ، هنری و ورزشی و … را برنامه ریزی كردند كه لغو شد.

حتی روستاهای استان جاز نیز که در سالهای اخیر توانسته اند سهمی از صنعت گردشگری کسب کرده و از این سفر درآمد کسب کنند ، تحت تأثیر قرار می گیرند. تاج پادشاهی آنها قرار گرفتند و امسال درآمد کسب نکردند.

مردم نگران افزایش نرخ خدمات گردشگری برای جبران خسارت هستند

مقدار ضرر تاج پادشاهی در صنعت گردشگری و صنایع وابسته آنقدر گسترده است که حتی برخی از مشاغل خانگی را تحت تأثیر قرار داده است.

یکی از نگرانی ها افزایش تعرفه هتل ها و خدمات گردشگری پس از سال 2006 است تاج پادشاهی در نظر گرفته شده است تا خسارات وارده در این روزها را جبران کنیم و اگرچه رئیس انجمن هتل های هتل یزدا وعده هایی در این زمینه داده و اعلام کرده است که در سال 1999 هیچ گونه افزایش تعرفه ای نخواهیم داشت ، اما به نظر می رسد تاج پادشاهی قیمت خدمات در این زمینه را تحت تأثیر قرار می دهد.

فعالان گردشگری در شهر بین المللی جزد امیدوارند با برداشته شدن محدودیت ها و رعایت نکات بهداشتی و ایمنی لازم ، اقدامات کمی در این زمینه انجام شود و رکود کشنده در این منطقه برطرف شود.

دکمه بازگشت به بالا