سلامت و تندرستی

بزرگترین شرکتهای دارویی جهان برای بیماری همه گیر بعدی آماده نیستند

به گفته شفاف ، سازمان غیرانتفاعی هلندی بنیاد دسترسی به دارو شیوع ویروس Nipah در چین را با میزان مرگ و میر تا 75 درصد به عنوان یک خطر بالقوه برای اپیدمی بعدی برجسته کرد. داروخانه هایی که در حال حاضر روی بیماری Covid-19 تمرکز دارند آماده مبارزه با آن نیستند.

گاردین به نقل از مدیرعامل صندوق در دسترس بودن دارو گفت: “ویروس یکی دیگر از بیماری های عفونی در حال ظهور است که می تواند نگران کننده باشد و اپیدمی بعدی می تواند یک عفونت مقاوم به دارو باشد.”

این ویروس نادر است و از طریق خفاش های میوه خوار پخش می شود ، که می تواند علائم شبیه آنفولانزا ایجاد کرده و به مغز آسیب برساند. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، این ویروس همچنین ممکن است با التهاب مغز مرتبط باشد.

در سال 2018 ، ویروس منجر به کشته شدن 17 نفر در ایالت کرالای هند شد. در آن زمان کشورهایی مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی به دلیل شیوع ویروس ، واردات میوه و سبزیجات منجمد و فرآوری شده را از این کشور ممنوع کردند.

به گزارش شفاف به نقل از گاردین ، ​​گزارش دستیابی به شاخص پزشکی در سال 2021 اقدامات 20 شرکت دارویی برجسته جهان را برای بهبود دسترسی به داروها ، واکسن ها و روش های تشخیصی بررسی می کند. این مطالعه نشان داد که تحقیقات در مورد بیماری Covid-19 طی سال گذشته افزایش یافته است ، اما هیچ اپیدمی خطرناک دیگری شناسایی نشده است.

براساس گزارش دوسالانه بنیاد ، این یکی از 10 بیماری واگیر از 16 بیماری است که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان بزرگترین تهدید برای سلامت عمومی ذکر شده است ، اما هیچ پروژه ای برای آنها در خط تولید دارویی جهان در نظر گرفته نشده است.

دکمه بازگشت به بالا