اقتصادیبهترین های کسب و کارعمومی

ایده مخصوص دکوراسیون پذیرایی کوچک چگونه است؟

دکوراسیون سالن پذیرایی کوچک چگونه باید باشد؟ به همین جهت در این مقاله لیست هجده ایده دکوراسیون پذیرایی در سال 2022 و دکوراسیون پذیرایی شیک (زیباترین دکوراسیون پذیرایی) را برای شما آماده‌کرده‌ایم تا بتوانید از موارد این لیست برای پذیرایی منزل خودتان ایده بگیرید.

6 ایده دکوراسیون پذیرایی ایدهآل شیک و مدرن

پرده آشپزخانه: لیستی که از جدیدترین ایده‌های دکوراسیون پذیرایی ایده‌آل شیک و مدرن آماده‌کرده‌ایم، شامل شش مورد می‌باشد؛ که ممکن است هر یک مناسب منزل شما باشند یا نباشند. بنابراین بهتر است از میان موارد ذکرشده در این لیست، مناسب‌ترین آن‌ها را انتخاب کرده و در منزل خود به کار ببرید. درباره در مقاله اختصاصی آن بخوانید.

 1. انتخاب درست رنگ دیوارها یا دیوارپوش‌ ها

این‌که دیوارهای اتاق نشیمن یا پذیرایی‌تان رنگ‌شده باشند یا دیوارپوش داشته‌باشند، تفاوتی ندارد! و کاملا به سلیقه خودتان وابسته است.

در دکوراسیون پذیرایی دیوارها نقش بسیار مهمی دارند. بنابراین اگر رنگ آن‌ها یا متریالی که قرار است به‌عنوان دیوارپوش رویشان نصب‌شود، به درستی انتخاب نشود، می‌تواند فضای اتاق پذیرایی را بسیار زشت و ناهماهنگ نشان دهد؛ حتی اگر در طرح دیگر ایده‌های دکوراسیون پذیرایی‌تان بسیار موفق عمل کرده‌باشید! پس فراموش نکنید که رنگ یا دیوارپوش را حتما هماهنگ با دیگر لوازم دکوراسیون پذیرایی انتخاب کنید.

 ایده دکوراسیون پذیرایی برای دیوار پشت تلویزیون

فرقی ندارد که سبک دکوراسیون پذیرایی‌تان کلاسیک باشد یا مدرن؛ درهرصورت پیشنهاد می‌کنیم دیوار پشت تلویزیون‌تان را کمی متفاوت‌تر اما هماهنگ با دیگر دیوارها طراحی کنید. این کار نه تنها توجه همه را به سمت تلوزیون و دیگر لوازم صوتی و تصویری جلب می‌کند، بلکه اگر دیوارها خیلی ساده و بی‎‌روح باشند، می‌تواند تعادل خوبی در فضا ایجاد کند.

خرید پرده آشپزخانه: هر یک از عناصر زیر می‌توانند پیشنهاد خوبی برای ایده دکوراسیون پذیرایی یک خانه شیک و مدرن باشد:

 • دیوار آجرنما یا استفاده از دیوارپوش آجری
 • انواع کاغذ دیواری
 • انواع رنگ‌ های ترکیبی
 • دیوارپوش سنگی
 • دیوارپوش چوبی
 • تزئین دیوار پشت تلویزیون با انواع شلف یا قاب عکس و انواع تابلوها

اگر بخواهید می‌توانید تلویزیون را روی دیواری نصب کنید که یک شومینه مدرن درون آن قرار گرفته‌است. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره را مطالعه نمایید.

 1. از رنگ کف‌ پوش پذیرایی غافل نشوید!

به جرئت می‌توان گفت اهمیت کف‌پوش پذیرایی کم‌تر از اهمیت دیوارپوش آن نیست؛ بنابراین نکاتی که درمورد دیوارپوش سالن پذیرایی گفته‌شد را در انتخاب کف‌پوش مناسب رعایت کنید. علاوه‌بر آن‌ها هماهنگی فرش با کف‌پوش و دیگر لوازم سالن پذیرایی نکته‌ای بسیار مهم و حائز اهمیت است، که به‌هیچ‌وجه نباید از آن غافل شد! منظور از هماهنگی فرش تنها رنگ آن نیست؛ بلکه طرح آن و مدلش (کلاسیک یا مدرن و …) را نیز شامل می‌شود.

رنگ دیوار پذیرایی 2022 چی خوبه ؟ فرقی ندارد که شما از کدام نوع کف‌پوش برای دکوراسیون پذیرایی خود استفاده می‌کنید؛ مهم این است که بتوانید تعادل و هماهنگی را بین هریک از انواع کف‌پوش‌های زیر با دیگر ایده‌های دکوراسیون سالن پذیرایی خود ایجاد کنید:

 • انواع پارکت‌های چوبی
 • انواع سنگ‌‌ها
 • انواع سرامیک‌ها
 • و …
 1. از شومینه‌ ای مدرن استفاده کنید

اگر امکان اعمال تغییرات اساسی در معماری داخلی خانه‌تان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از شومینه‌های قدیمی، یک شومینه مدرن نصب کنید. مانند تصویر زیر:

اما اگر امکان بازسازی داخلی ساختمان را ندارید، می‌توانید به کمک بعضی متریال‌های خاص با رنگ‌های متناسب با تم رنگی پذیرایی‌تان، تغییرات خوبی در جهت مدرن‌تر شدن شومینه، ایجاد کنید. پیشنهاد می شود از جدیدترین گلزارهوم دیدن فرمایید.

 1. استفاده از تابلوهای ساده و مدرن

یکی از بهترین ایده‌های دکوراسیون پذیرایی در سال 2022 استفاده از تابلوهای ساده و مدرن است.

تابلوهایی با طرح‌های خلوت و ترکیب رنگ‌های روشن و زنده می‌تواند گزینه خوبی برای ایجاد تغییر و تحول در دکوراسیون سالن پذیرایی باشد.

 1. هماهنگی کابینت‌ ها با دکوراسیون کلی پذیرایی

اگر موقعیت آشپزخانه‌تان به‌گونه‌ای طراحی شده که فضای داخل آن از اتاق پذیرایی کاملا قابل رویت است، توصیه می‌کنیم تنها از سبک معماری‌ای در طراحی کابینت‌ها استفاده کنید که ایده دکوراسیون پذیراییتان است. یعنی مانند عکس زیر، اگر سبک معماری داخلی منزل‌تان مدرن است، می‌توانید کابینت‌ها را هم مدرن یا نیمه مدرن انتخاب کنید.

 1. جان‌ بخشی به اتاق نشیمن و پذیرایی با کوسن‌ ها و پاف‌ های رنگی

کوسن‌های بزرگ و رنگی وپاف‌هایی هماهنگ با مبلمان‌تان می‌توانند جان تازه‌ای به دکوراسیون سالن پذیرایی‌تان ببخشند؛ خصوصا اگر از رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی و زرد در آن‌ها استفاده شده‌باشد. مانند تصویر زیر:

9 ایده مخصوص دکوراسیون پذیرایی کوچک

دیزاین سالن پذیرایی کوچک ( دیزاین پذیرایی کوچک ) چطور باشه بهتره ؟ ممکن است دیزاین پذیرایی‌های کوچک کاری کلافه‌کننده به نظر برسد. چون برای چیدمان لوازم درون آن‌ها، مانند پذیرایی‌های متوسط و بزرگ، حق انتخاب زیادی نداریم. اما شاید باورتان نشود که با استفاده از چند نکته به ظاهر ساده می‌توان خیلی راحت‌تر از همیشه چالش ایده دکوراسیون پذیرایی کوچک را حل کرد!

 1. هر چه دیوارها روشن‌ تر، فضا بزرگ‌ تر و دلبازتر!

فرقی ندارد که متراژ سالن پذیرایی‌تان چقدر باشد. به‌طور کلی سعی کنید رنگ دیوارهای پذیرایی‌تان را روشن انتخاب کنید؛ چون هر چه دیوارها روشن‌تر باشند، فضا بازتر و بزرگ‌تر دیده‌می‌شود. در نتیجه این نکته در یک پذیرایی یا اتاق نشیمن کوچک اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کند.

 1. معجزه آینه در دکوراسیون پذیرایی کوچک را دست کم نگیرید!

همه آینه‌های تخت قابلیت فضاسازی دارند. به‌عنوان مثال اگر به ویترین طلافروشی‌ها دقت کرده‌باشید، حتما متوجه این موضوع شده‌اید. پس اگر پذیرایی‌تان متراژ کمی دارد و مایل به بزرگ‌تر نشان دادن فضای آن هستید، می‌توانید یک آینه تخت با ابعاد متوسط یا بزرگ روی یکی از دیوارها نصب کنید.

چنین آینه‌ای باعث می‌شود اتاق نشیمن یا پذیرایی کمی بزرگ‌تر از اندازه واقعی خود دیده‌شود؛ و نور با بازتاب بیش‌تری روی سطوح مختلف بتابد.

حتی به‌جای نصب یک آینه با ابعاد بزرگ می‌توانید از چند آینه با ابعاد مختلف روی یک دیوار استفاده کنید.

 1. قرنیزها را هم‌ رنگ دیوار کنید

در گذشته قرنیز دیوارها را پررنگ‌تر از رنگ دیوار انتخاب می‌کرده‌اند. اما معماری نوین می‌گوید اگر می‌خواهید در دیزاین و دکوراسیون پذیرایی کوچک دیوارها را بلندتر وبزرگ‌تر نشان دهید، قرنیزها را هم‌رنگ دیوار کنید. به‌عنوان مثال اگر دیواری شیری‌رنگ است، قرنیز آن را هم شیری انتخاب کنید. پیشنهاد می شود جهت کلیک کنید.

 1. از فرش‌ هایی با طرح‌ های خلوت استفاده کنید

فرش‌هایی با طرح‌های شلوغ و پرنقش‌ونگار محیط را بسته‌تر نشان می‌دهند. در نتیجه ایده خوبی برای دیزاین و دکوراسیون پذیرایی کوچک به نظر نمی‌رسند.

در عوض بهتر است از فرش‌هایی ساده و مدرن استفاده کنید؛ تا کف پذیرایی گسترده‌تر و کمی بزرگ‌تر به نظر برسد.

اگر هم از فرش‌های ساده خوش‌تان نمی‌آید، می‌توانید فرش‌هایی با طرح‌های خلوت‌تر و رنگ‌های روشن‌تر انتخاب کنید.

 1. از پرده‌ های کرکره‌ای استفاده کنید

با ورود تکنولوژی به زندگی انسان‌ها و صنعتی‌تر شدن آن، سبک دکوراسیون منازل هم به سمت مدرنیته رفت. به‌عنوان مثال امروزه کم‌تر خانه‌هایی را با پرده‌ها و مبلمان کلاسیک و قدیمی می‌بینیم. از طرفی همین پرده‌ها و مبلمان کلاسیک ممکن است محیط خانه را کمی دلگیرتر نشان دهند!

بنابراین یکی از بهترین راه‌های بهتر نشان‌دادن دکوراسیون پذیرایی‌های کوچک، استفاده از پرده‌های کرکره‌ای در رنگ‌های روشن و هماهنگ با دیگر لوازم موجود در منزل است.

پرده‌های کرکره‌ای نه تنها فضای زیادی اشغال نمی‌کنند، بلکه با به نمایش گذاشتن محیط بیرون از خانه و بازتاب عالی نور به درون خانه، محیط داخل را بسیار بهتر و دلبازتر نشان می‌دهند.

 1. استفاده از مبل تخت‌ خواب‌ شو و پاف‌ های رنگی

یکی از دغدغه‌های بزرگ افراد موقع دیزاین کردن اتاق نشیمن یا پذیرایی‌های کوچک، کمبود فضای میزبانی است؛ که مبادا مهمان‌هایشان به‌خاطر متراژ کم منزل آن‌ها اذیت شوند.

امروزه مبل‌های تخت خواب‌شو در ابعاد و رنگ‌بندی‌های مختلفی در بازار موجودند؛ که می‌توانند مشکل کمبود جا را به خوبی برطرف کنند. با داشتن چنین مبلمانی، حتی دیگر نیازی نیست نگران جای خواب مهمان‌ها باشید.

برای اتاق‌های نشیمن یا پذیرایی‌هایی که فضای بسیار کمی دارند، می‌شود به‌جای صندلی یا مبل‌های تک‌نفره از یک کاناپه و چند پاف استفاده‌کرد. با این کار هم فضای کافی برای نشستن افراد ایجاد می‌شود و هم ایده دکوراسیون پذیرایی کوچک شما کمی متفاوت‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

 1. به دیوارها شلف‌ های ساده و مدرن بزنید

یک پذیرایی کوچک جای مناسبی برای قراردادن انواع ویترین و بوفه و … نیست! این را هم می‌دانیم که استفاده نکردن از اکسسوری‌ها و لوازم تزئینی در دیزاین اتاق نشیمن یا پذیرایی اشتباه بزرگی است! شاید بعضی افراد تصور کنند با خلوت نگه‌داشتن اتاق پذیرایی‌شان در بزرگ‌تر دیده‌شدن آن نقش موثری دارند! اما این کار درست نیست. شما باید بتوانید از مناسب‌ترین لوازم و اکسسوری در دیزاین پذیرایی‌تان استفاده کنید؛ بدون آن‌که فضای زیادی اشغال شود.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای قراردادن انواع لوازم زینتی و اکسسوری در یک پذیرایی کوچک، شلف‌ها هستند. شلف‌ها به ظاهر کوچک و ظریف‌اند و جای زیادی اشغال نمی‌کنند؛ اما در واقعیت (اگر به درستی و هوشمندانه طراحی و نصب شوند) می‌توانند فضای نسبتا خوبی روی دیوار ایجاد کنند. علاوه‌بر بحث ایجاد فضا، شلف‌ها زیبایی خاصی به اتاق می‌بخشند و طراحی داخلی را مدرن‌تر نشان می‌دهند.

به‌جز اکسسوری‌ها و وسایل تزئینی، از شلف‌ها به‎‌عنوان کتابخانه هم می‌توان کمک گرفت. اگر اهل کتاب و کتاب‌خوانی هستید، این ایده جالب را پیاده‌سازی کنید؛ تا هم خودتان لذت ببرید، و هم اتاق پذیرایی‌تان زیباتر شود.

 1. میز تلویزیون را حذف کنید

حذف میز تلویزین فضا را بازتر می‌کند؛ از طرفی با حذف آن و نصب تلویزیون روی دیوار، دکوراسیون پذیرایی مدرن‌تر و شیک‌تر دیده می‌شود.

در کنار تلویزیونی که روی دیوار نصب شده، می‌توان از شلف‌هایی ساده و مدرن برای چیدن بعضی اکسسوری‌ها و لوازم زینتی استفاده کرد.

اگر هم طرفدار سبک زیبای مینیمال هستید، می‌توانید هیچ لوازم دیگری روی دیوار و در کنار تلویزیون نصب نکنید. پیشنهاد می شود از انواع گلزارهوم دیدن فرمایید.

 1. پذیرایی را تبدیل به راهرو نکنید!

با چیدن تمام لوازم در یک طرف اتاق پذیرایی آن را کوچک‌تر از چیزی که هست نشان ندهید! با این کار نه تنها اتاق نشیمن یا پذیرایی‌تان زیباتر نمی‌شود، بلکه شبیه یک راهروی باریک به نظر می‌رسد.

برای حفظ تعادل در یک پذیرایی کوچک، می‌توان دو طرف را قرینه چید؛ به‌عنوان مثال می‌شود دو کاناپه را مانند تصویر بالا در دوطرف اتاق و روبه‌روی هم قرار داد.

البته اگر مساحت اتاق پذیرایی‌تان خیلی کوچک نیست و امکان چیدن مبلمان به شکل گرد یا چهارگوش را به شما می‌دهد، حتما این کار را انجام دهید؛ چنین چیدمانی باعث می‌شود فضا گرم و صمیمی‌تر به نظر برسد. پیشنهاد می شود را مطالعه کنید.

منبع : paedebazar

دکمه بازگشت به بالا