بهترین های کسب و کارعمومی

چهار نکته برای تزیین فضای کوچک با مبلمان کم جای فضای باز

رازهای زیبایی یک خانه همیشه برای مهمانان جالب و سوال برانگیز است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مبلمان فضای باز روی لینک زیر کلیک کنید.

https://subia.ir

چیدمان خانه مهم ترین رمز یک زیبایی دل انگیز است. تیم تحریریه شیک و تک قصد دارد مطالبی را درجهت تغییر و بهبود دکوراسی ون منزل شما در اختیار اعضای ویژه خود قرار دهد. قصد داریم با طرح سلسله مباحثی در رابطه با دکوراسیون تک تک اجزای خانه ، ترفندهایی را به شما آموزش دهیم  تا با تغییرهای کوچک، بهبود فوق العاده ای را در چیدمان خانه خود شاهد باشید. با مطالعه مقاله های این دسته دیگر دغدغه ای در رابطه با این موضوعات نخواهید داشت .

چگونه آشپزخانه کوچک مان را بچینیم تا دل بازتر شود و تمام وسایل مورد نیازمان در دسترس باشد و از اینکه باید هر روز چند ساعتی از وقت مان را در آن بگذرانیم احساس عذاب نکنیم ؟

با اتاق خواب های کوچک و کم نور جه کنیم ؟ اتاق خواب هایی که  از خوابیدن در آن اتاق احساس آرامش نمی کنید یا همیشه احساس کسالت دارید. چه تغییری می تواند آن را بهبود دهد ؟

با اتاق کودک مان چه کنیم تا علاوه بر اینکه او را از آسیب های محیطی دور نگه می دارد بتواند محیطی باشد که امروز و آینده اش را بهتر رقم زند!

چطور یک اتاق نشیمن راحت و دنج داشته باشیم تا از سپری کردن وقت خود با اعضای خانواده در آن احساس لذت ببریم ؟

چطور از عهده چیدمان یک سالن پذیرایی شیک بر آییم ؟

چیدمان اسباب خانه نیازمند تنوع و تغییر می باشد.دکوراسیون تکراری باعث خستگی روح و روان اعضای خانواده شده و احساس روزمرگی و تکرار به وجود می آورد. با شیوه های ساده نیز می توان دکوراسیون یک خانه را تغییرداده وتنوع ایجاد کرد تا محیط متنوع و جذابی را داشته باشیم.

کارهای ساده ولی بسیار مهم که تاثیر بسزایی درشادابی و بهبود عملکردتان دارد. همه این اسرار را بایستی یک به یک کشف کنیم و به کار ببریم تا یک محیط گرم وصمیمی در خانه بوجود آوریم تا در کنار هم روزهای خوشی را سپری کنیم.

چیدمان آشپزخانه های کوچک:

آشپزخانه مرکز زندگی، روزانه خانواده هاست از این رو به آن قلب خانه هم می گویند. اما همه ما شانس داشتن یک آشپزخانه بزرگ و دلباز را نداریم، ولی اگر از ترفندهای هوشمندانه چیدمان آشپزخانه کوچک استفاده کنیم این مسئله آنقدر ها هم مهم نیست.

این مطلب را از دست ندهید

چیدمان آشپزخانه کوچک

برای اینکه آشپزخانه کوچک تان بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد نکات زیر را رعایت کنید:

حتما می دانید که نور پردازی تأثیر بسیار زیادی بر چشم انداز یک دکوراسیون دارد. اضافه کردن یک لامپ بزرگ و پر نور به یک آشپزخانه کوچک و تاریک شاید تأثیر قابل توجهی داشته باشد، اما اعمال برخی از تغییرات جزئی یا استفاده از عناصری که خاصیت انعکاس نور را دارند تأثیر هر روشنایی، اعم از طبیعی یا مصنوعی را تا چندین برابر افزایش داده و تصویر بزرگ تر و جادارتری از آشپزخانه شما را به اجرا می گذارد.

برای رسیدن به این هدف سعی کنید حد امکان از کابینت های شیشه ای استفاده کنید، این کار باعث می شود نور در فضا منعکس شده و آشپزخانه بزرگ تر جلوه کند.

رنگ های روشن به علت انعکاس نور و ایجاد خطای دید فضاهای کوچک و تاریک را جادار تر و دلباز تر نشان می دهند، اگر استفاده از کابینت های شیشه ای برایتان امکان پذیر نیست، از کابینت هایی با رنگ های روشن خصوصاً سفید کمک بگیرید.

آینه ها در انعکاس روشنایی و بزرگ تر کردن فضاهای کوچک توانایی ویژه ای دارند، با اضافه کردن شان به آشپزخانه های کوچک می توانید از این قدرتشان استفاده کنید، به خصوص اگر آن ها را مقابل پنجره یا نور گیرها نصب کنید.

از نصب پرده های تیره، کلفت و ضخیم خودداری کنید و با انتخاب پرده های حریر اجازه دهید شعله های نور خورشید وارد آشپزخانه شود.

به طور جدی از شلوغ شدن پیشخوان، روی کابینت ها و کانتر آشپزخانه جلوگیری کنید. چرا که شلوغی علاوه بر کوچک کردن فضا باعث ایجاد حس سردرگمی می شوند.

اگر اصرار به اضافه کردن میز ناهارخوری به آشپزخانه کوچک تان را دارید، حتما از میز ناهار خوری های تاشو استفاده کنید.

چیدمان اتاق خواب کوچک

چیدمان خانه های کوچک درد سرهایی دارد، اما اگر با تکنیک های چیدمان فضاهای کوچک آشنا باشید به راحتی می توانید از پس این مشکلات بر آمده و دکور بسیار زیبا و دلنوازی را برای چنین فضاهایی خلق کنید. چنانچه اتاق خواب شما به خاطر کوچکی و کم جایی همیشه نامرتب و بهم ریخته است، بهتر است راهکارهای زیر را مرور کنید.

 • از تخت هایی که در قسمت زیر خود کشو دارند استفاده کنید.
 • با ساختن کمد از فضاهای کم دو طرف تخت استفاده بهینه کنید.
 • پرده ها را به حداقل رسانده و در صورت امکان از پرده های نازک استفاده کنید.
 • وسایل اصلی و دیوارها را به رنگ سفید در آورده و از رنگ های روشن و ملایم به عنوان رنگ های مکمل برای عناصر دکوری استفاده کنید.
 • به جای چندین شلف ، کمد و نگهدارنده در هر گوشه اتاق از یک کمد یا نگهدارنده سرتاسری بزرگ استفاده کنید.
 • از آینه ها و خاصیت شان در ایجاد خطای بصری و بزرگ کردن فضاها استفاده کنید.
 • به جای تخت های ثابت از تخت های جمع شونده یا تاشو استفاده کنید.
 • از لوستر، آباژر، لامپ های کم مصرف و … استفاده کنید، چرا که نورپردازی های تزئینی با ایجاد شکل های مختلفی از نور و روشنایی علاوه بر زیبایی و دل انگیز شدن فضا، کاری می کنند که فضا کوچک، بزرگ تر به نظر برسند.
 • وسایل اضافی را از اتاق خواب خود خارج کرده و با ایجاد نقطه های خالی اجازه دهید اتاق فضایی برای نفس کشیدن داشته باشد.

چیدمان اتاق خواب کوچک کودک

اگر اتاق کودک تان، کوچک است و شما نمی توانید به راحتی آن را سامان دهی کنید، نکات زیر را با دقت بخوانید.

تخت کودکتان را کمی بالا تر نصب کرده و قسمت زیرین آن را با نصب کشو یا چیدن سبدهای هم شکل و هم اندازه، قفسه بندی کنید، تا کودکتان به راحتی بتواند تمامی لوازم دم دستی خود را در این قفسه ها جای دهد.

از میز تحریر های تاشو و جمع شونده که بر روی دیوار نصب می شوند استفاده کنید. کودک زمانی که به این میز نیاز دارد آن را باز کرده ، و بسته بودن آن در سایر مواقع باعث خلوت تر بودن فضای اتاق می شود.

فضاهای پرت یا گوشه های اتاق را با شلف ها و قفسه های مناسب طبقه بندی کرده و از آن ها برای جای دهی کتاب ها و اسباب بازی های کودک استفاده کنید.

اگر بیشتر از یک فرزند باید از یک اتاق استفاده کنند از تخت های دو یا چند طبقه کمک بگیرید.

به جای استفاده از تخت و کمد جدا، از شکل ادغام شده میز تحری، تخت و کمد کودک استفاده کنید و با اشغال فضای کمتر از همه امکانات بهره بگیرید.

از خرید وسایل اضافی و اسباب بازی های رنگارنگ و جور واجور خود داری کنید. زیرا در صورتی که جای مناسبی برای نگهداری از این وسایل نداشته باشید، شلوغی ایجاد شده به وسیله همین وسایل باعث بهم ریختن تعادل کودک خواهند شد.

چیدمان نشیمن راحت و دلنشین

چیدمان نشیمن باید طوری باشد که افراد خانواده را برای دور هم بودن و گپ زدن های خانوادگی جذب کند. برای رسیدن به این هدف شما باید مسائل زیادی را در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین عوامل سبک دکوراسیون این فضا است. معمولاً نشیمن هایی که دکوراسیون آن ها به سبک سنتی چیده شده یا از عناصر و اکسسوری های سنتی برای دیزاین آن ها استفاده شده است، دعوت کنندگی بیشتری داشته و حس آرامش و راحتی را القا می کنند.

دکور کردن دیوارها با عکس های خانوادگی و یا ساخته های تزئینی افراد خانواده صمیمیت بیشتری را برای این فضا ایجاد می کند.

حذف تلویزیون از اتاق نشیمن می تواند یک ایده موثر برای ایجاد تمرکز برای گفتگوها و دورهمی های خانوادگی باشد.

با کمک مبل های راحتی و اضافه کردن کوسن های مناسب و زیبا بر روی آن ها حس گرمی و صمیمیت را برای نشیمن خود ایجاد کنید.

فرش ها آفریننده آرایه وسیعی از احساس گرما و صمیمیت، آرامش و زندگی هستند. استفاده از فرش به جای هر کف پوش دیگری را برای این اتاق امتحان کرده و خودتان شاهد تأثیراتش باشید.

با حذف وسایل غیر ضروری و اضافه، فضای دلبازتر و جذاب تری را برای نشیمن خود به وجود بیاورید.

حین چیدمان خانه از انواع مختلف نور پردازی ها بهره گرفته و فقط به نور پردازهای سقفی قانع نشوید. همچنین استفاده از نور پردازی های مناسب برای فضاهای پرت، کنج ها و فرورفتگی ها باعث جلوه گری و ایجاد حس گرما و صمیمیت آن ها و در نهایت جذب افراد به این محیط می شود.

با اضافه کردن گیاهان زنده به دکوراسیون نشیمن طراوت و شادمانی را به این محیط هدیه بدهید.

به حد کافی از دکوری ها و عناصر تزئینی مناسب استفاده کنید. استفاده بیش از حد از اکسسورها سبب شلوغی و بهم ریختگی و نبود عناصر تزئینی هم حس خلاء را القا می کند.

از پالت رنگی گرم برای دکور کردن نشیمن استفاده کنید، چرا که رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری و طوسی فاقد روح بوده، روابط افراد را محدود و به مرور گرمی و سر زندگی را از محیط خانواده دور می کند.

چیدمان شیک پذیرایی

یکی از زیبا ترین اما پیچیده ترین قسمت های چیدمان خانه، دکور کردن نگین خانه یعنی سالن پذیرایی است. چرا که این محدوده اصلی ترین منطقه ای است که شما می توانید هنر و سلیقه خود را در معرض دید مهمان ها بگذارید، بنابراین باید وسواس بیشتری برای طراحی دکوراسیون آن به خرج دهید.

چند نکته طلایی برای چیدمان شیک پذیرایی

به کمک دیوار پوش های شیک و مناسب جلوه بصری زیبایی را برای پذیرایی ایجاد کرده و به دیوار ها عمق بدهید. اما یادتان باشد توجه به هارمونی و تعادل بین دیوار پوش و دکوراسیون پذیرایی جزء اصلی ترین فاکتورهایی است که برای این کار، باید مد نظر داشته باشید. مثلاً اگر قرار است پذیرایی خود را با عناصر و اکسسوری های زیادی دکور کنید، بهتر است یک دیوار پوش ساده و در صورتی که عاشق خلوتی و عبور جریان هوا از بین وسایل اتاق هستید از یک دیوارپوش طرح دار کمک بگیرد.

حد امکان از مبل های استیل و سلطنتی برای چیدمان پذیرایی خود استفاده کرده و آن ها را به نحوی زیبا حول یک نقطه کانونی مانند شومینه، تلویزیون و … بچینید.

اگر واقعاً تصمیم دارید پذیرایی شما چیدمان شیکی داشته باشد، کنسول ها را فراموش نکنید. اضافه کردن یک آینه و کنسول متناسب با سبک دکوراسیون پذیرایی، استایل چیدمان پذیرایی شما را به کلی تغییر داده و نگاه های تحسین برانگیز بسیاری را جلب خواهد کرد.

از اکسسورهای محدود اما خاص برای دکور کردن پذیرایی استفاده کنید. لازم نیست هر گوشه و کناری از پذیرایی را با یک شیء نامتعارف پر کنید، به جای آن چند آیتم خاص و مجلل اما متناسب با نوع چیدمان پذیرایی انتخاب و با قرار دادن در جایگاه مناسب جلوه شیک و دلنوازی را برای پذیرایی خود ایجاد کنید.

لایه های مختلفی از نور پردازی ها را ایجاد کنید، با استفاده از لوسترهای مناسب نور اصلی اتاق راتأمین و به کمک سایه روشن های ایجاد شده توسط آباژورهای ایستاده یا دیواری، شمع و شمعدان های شیک، فانوس های دکوری زیبا یا هر نورپردازی تزئینی دیگری یک لمس لطیف و چشم نواز را برای این محیط خلق کنیدآیا شما نیز برای چیدمان مبلمان خانه خود چالش دارید؟ باید به شما بگوییم که متراژ کم خانه نمی‌تواند شما را در چیدمان دکوراسیون منزل محدود کند؛ زیرا راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید توسط آن‌ها بهترین فضا را برای خود خلق کنید.

معمولا هنگام طراحی فضاهای کوچک با موضوعات متعددی مواجه می‌شوید اما مطمئنا یکی از مهم‌ترین آن‌ها انتخاب بهترین مبل برای خانه های کوچک است. در انتخاب مبل مناسب خانه کوچک باید به نکاتی مهمی توجه کرد. ما در این مقاله 5 مورد از مهم‌ترین این نکات را ذکر کرده‌ایم که قطعا با مطالعه آن‌ها دیگر نگران متراژ کم خانه خود هنگام خرید مبلمان نخواهید بود.

 1. توجه ابعاد مبل ها؛ کلیدی‌ترین نکته هنگام خرید مبلمان آپارتمان کوچک

در نظر گرفتن ابعاد استاندارد مبلمان بر اساس فضای منزل شما از اهمیت بالایی برخوردار است. متاسفانه هرگونه اشتباه در انتخاب اندازه مناسب مبلمان، ممکن است هزینه‌ هنگفتی را به شما تحمیل کرده و از خریدتان پشیمان کند. شما باید ابعاد مبلمان را با اندازه‌ درب ورودی و راه‌پله‌ها مطابقت دهید تا هنگام انتقال آن به داخل خانه نیز با هیچ‌گونه مشکلی مواجه نشوید.

هم‌چنین باید هنگام انتخاب و و شیک نیز به ابعاد توجه داشته باشید؛ زیرا ابعاد میز عسلی؛ علاوه‌بر اینکه باید با ابعاد مبلمان متناسب باشد، بلکه باید باید تناسبی نیز با متراژ خانه داشته باشد. برای خانه‌هایی که متراژ کمی دارند توصیه می‌شود، سراغ مبلمان سلطنتی یا راحتی با ابعاد بسیار بزرگ نروید. این مبلمان نه‌تنها مناسب خانه‌های کوچک نیستند، بلکه با قرارگیری در این خانه‌ها، فضای منزل به‌شدت گرفته و دلگیر خواهد شد. بدین ترتیب حس خوشایندی نیز به اعضای خانواده و مهمان‌ها منتقل نخواهد شد.

 1. خرید مبلمان تخت‌خواب شو؛ بهترین مبل راحتی برای خانه های کوچک

یکی از انتخاب‌های مناسب مبلمان برای خانه‌هایی با ابعاد کوچک، مبل تختخواب‌شو است. مبلمان تختخواب شو فضایی دلنشین را برای نشستن ایجاد می‌کنند و هم‌چنین این طرح مبلمان، به‌راحتی به‌تخت خواب تبدیل می‌شوند. بدین ترتیب انتخابی ایده‌آل برای فضای کوچک به شمار می‌روند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم اگر فضای اتاق خواب شما کوچک است و تمایل دارید وسایل بیشتری را در فضای اتاق قرار دهید، بهتر است از مبلمان تختخواب‌شو استفاده کنید.

با استفاده از مبلمان تختخواب‌شو هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اید و هم فضای بیشتری برای گذاشتن سایر وسایل در اختیار خواهید داشت. سپس با خرید یک نیز می‌توانید، دکوراسیون فضای نشیمن یا پذیرایی خود را تکمیل‌تر کنید.

 1. مبل ال کوچک و کمجا؛ انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های کوچک و نقلی

امروزه با گسترش آپارتمان نشینی و کوچک شدن خانه‌ها، دیگر خبری از چیدمان پذیرایی به‌وسیله ست‌های بزرگ مبلمان و میز ناهارخوری نیست! در واقع اکثر دکوراسیون‌ها به سمت سبک‌های ساده و مینیمال پیش رفته‌اند. از این رو در طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک، مبلمان مدرن و راحتی L شکل بیش از پیش مورد‌استقبال عموم افراد قرار گرفته‌اند.

مبلمان ال به دلیل داشتن شکل مخصوص به خود، دیواره‌ایی کوچک ایجاد می‌کند که می‌توان از آن در چیدمان پذیرایی منزل استفاده‌های مفیدی کرد. البته توجه داشته باشید که به دلیل مدل خاص مبلمان L، نحوه چیدمان آن از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین باید حواستان باشد تا باعث کوچک‌تر دیده شدن و بسته شدن فضای پذیرایی نشود. با انتخاب مدل مبل ال برای خانه های کوچک،فضای کافی برای قرار دادن، میز کنسول، و میز ناهارخوری نیز خواهید داشت.

 1. مبلمانی با رنگ‌های روشن؛ زیباترین ایده برای داشتن خانه‌ای دلباز و دلنشین

رنگ‌های روشن در هر نقطه از فضای خانه که به‌ کار برده شوند، فضایی دلباز ایجاد کرده و با زیبایی خود ظاهری چشم‌نواز به محیط می‌بخشند. استفاده از رنگ‌های روشن در طیف رنگی مختلف نیز، انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های کوچک محسوب می‌شود. رنگ‌های روشن در مبلمان، فضایی زیبا و دلنشین در سالن پذیرایی خانه‌های کوچک ایجاد کرده و به بزرگ‌تر دیده شدن فضا نیز کمک می‌کنند. البته استفاده از رنگ روشن برای مبلمان نیاز به کمی شجاعت دارد. زیرا امکان لک شدن آن‌ها بسیار بالا است؛ خصوصا در خانه‌هایی که فرزند کوچک دارند.

زمانی که مبلمان رنگ روشن را برای طراحی داخلی خانه انتخاب می‌کنید، برای اینکه بتوانید فضایی پویا را به نمایش بگذارید، از کاغذ دیواری استفاده کنید. به‌عنوان مثال در ، به دلیل کوچک به‌نظر رسیدن فضا، به کار بردن کاغذ دیواری با طراحی‌ خطوط عمودی همراه مبلمان رنگ روشن، به فضا عمق بیشتری می‌دهد. در نتیجه باعث می‌شود که فضای منزل شما بزرگ‌تر از آنچه که هست، به‌نظر برسد.

 1. انتخاب مبل‌هایی با طراحی ساده؛ زیبایی نهفته در سادگی

مهم‌ترین اصل چیدمان دکوراسیون در خانه کوچک، پرهیز از شلوغی و تجمع وسایل است. این اصل هنگام انتخاب مبلمان نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. اگر اتاق پذیرایی کوچکی دارید، مبل‌هایی با رویه‌ای از طرح‌های شلوغ، فضا را شلوغ‌تر و بی‌نظم‌تر نشان می‌دهد. هم‌چنین وجود انحنا و پیچ‌وخم‌های بسیار در مبل، باعث شلوغ دیده شدن فضای خانه خواهد شد؛ بنابراین مبل‌هایی با پارچه‌های ساده و بدون طرح یا با طرح‌های خلوت و ساده بهترین انتخاب در خانه‌های کوچک محسوب می‌شوند.

اگر به مبلمان شلوغ و با طراحی‌های فانتزی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم یک مبل تکی یا یک صندلی کوچک با طراحی شلوغ را برای در خانه‌تان در نظر بگیرید. استفاده از یک کتاب‌خانه کوچک و چند گلدان در کنار این مبل تک نفره، فضایی دل‌انگیز را در گوشه‌ای از خانه شما ایجاد خواهد کرد. از این فضا می‌توانید برای استراحت و هم‌چنین کتاب خواندن استفاده کرده و از بودن در آن محیط لذت ببرید.

بلج؛ انتخابی مطمئن برای خرید مبلمان مناسب خانه های کوچک

در این مقاله 5 ایده در انتخاب مبلمان برای خانه های کوچک به شما معرفی کردیم. در نهایت پس از ذکر این 5 ایده به شما توصیه می‌کنیم که برای انتخاب مبل مناسب خانه کوچک بهتر است سادگی وسایل را در اولویت قرار دهید. در نهایت نیز توجه داشته باشید که با تقسیم‌بندی محیط خانه به‌نحوصحیح، می‌توانید کمک بزرگی به زیبایی دکوراسیون خود کنید.

چنانچه قصد خرید مبلمان و صندلی برای خانه کوچک خود دارید، پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه بلج بزنید. در فروشگاه بلج می‌توان انواع صندلی و مبل جمع و جور برای خانه های کوچک را مشاهده کرد. کیفیت فوق‌العاده و قیمتی‌ مقرون‌به‌صرفه را با خرید از ما تجربه کنید.

منبع:ویلاسازه

دکمه بازگشت به بالا