استان ها

امسال 20 هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بجنورد ، علاladالدین بروجردی در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان هورای شمالی با اشاره به اینکه مسئله دانشجویان بین المللی برای دانشگاه های جهان امروز بسیار مهم است ، اظهار داشت: 5 میلیون دانشجوی بین المللی در کشورهای مختلف تحصیل می کنند کشورها.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه ثبت نام دانشجویان بین المللی در دانشگاه آزاد اسلامی ، گفت: تعداد افراد غیر مقیم خارجی که در سال جاری وارد می شوند در ترم مشابه سال گذشته در مقاطع مختلف تحصیلی بیش از 400 درصد افزایش یافته است.

معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و دانشجویان غیرایرانی افزود: سال گذشته 2000 دانشجو خارجی پذیرفته شدند و امسال 20 هزار نفر شامل 9000 دانشجوی غیر مقیم و 11000 غیر مقیم خارجی.

بروجردی اظهار داشت: امروز رقابت جدی در پذیرش دانشجویان خارجی وجود دارد ، البته تأثیر دانشگاه در پذیرش دانشجو بسیار مهمتر از جذب دانشجوی خارجی است که در این زمینه باید بتوانیم سفیران متخصص ایران را تربیت کنیم. “

زیرساخت های لازم را برای پذیرش و جذب دانشجویان غیر ایرانی فراهم کنید

وی با تأکید بر اهمیت تأمین زیرساخت های لازم برای پذیرش و پذیرش دانشجویان غیر ایرانی خاطرنشان کرد: ابتدا باید زیرساخت ها به خوبی آماده شده و سپس اقدامات م andثر و با کیفیتی برای جذب دانشجو انجام شود.

معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و دانشجویان غیرایرانی با تأکید بر اهمیت توسعه بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: 3 درصد بذر کشور از کشور وارد می شود و 97 درصد از کشورهای دیگر است که مسئله بسیار مهمی است و باید برطرف شود. نیازهای کشاورزی و چالش ها

بوردگرد خاطرنشان كرد: با برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت می توان گام های موثری در جهت توسعه و پیشرفت بخش كشاورزی برداشت.

به گزارش آنا ، در این جلسه روسای گروه های دانشگاه آزاد اسلامی استان هراسان شمالی اطلاعاتی را در مورد ظرفیت موجود واحدهای این استان برای گسترش و توسعه رشته ها برای اسکان دانشجویان غیر ایرانی ارائه دادند.

انتهای پیام / 4078 /

دکمه بازگشت به بالا