استان ها

افزایش ترددهای نوروزی در جاده‌های خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری تیتر اول از خراسان رضوی، جعفر شهامت افزود: همچنین در بازه زمانی یاد شده تردد در ورودیهای استان سه درصد و در ورودیهای مشهد ۲ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین حجم تردد ورودی به استان در ۲۹ اسفند و بیشترین حجم تردد خروجی استان در پنجم فروردین ماه جاری به ثبت رسیده است و بزرگراه مشهد- چناران با ثبت بیش از ۵۶ هزار تردد در بازه زمانی یک روزه و پس از آن آزاد راه مشهد -باغچه با ثبت بیش از ۳۹ هزار تردد بیشترین حجم ترافیک روزانه را داشته اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی بیشترین سهم پلاک های غیر بومی رویت شده در ورودیهای استان را ۴۰ درصد کل حجم ترافیک عنوان کرد.

 

شهامت افزود: استان تهران با ۳۱ درصد و اصفهان با ۹ درصد و پس از آن خراسان شمالی با هشت درصد و مازندران با پنج درصد پلاکها بیشترین حجم ورودی به استان را داشته اند.

وی ادامه داد: همچنین مقصد پلاک های خراسان رضوی به استان های تهران، خراسان شمالی و خراسان جنوبی هر کدام به میزان ۱۱ درصد و به استان مازندران ۱۰ درصد ثبت شده است، همچنین ۶۹ درصد خودروهای عبوری از خراسان رضوی بیش از یک روز در شهرهای استان به ویژه مشهد مقدس ماندگاری داشته اند.

طول راه‌های استان خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۶۱۵ کیلومتر است که از این میزان ۵۴۵ کیلومتر آن مربوط به گردنه‌های شهری، ۵۷۴ کیلومتر آن مربوط به گردنه‌های روستایی و ۵۸۶ کیلومتر آن مربوط به مناطق کولاک و مه‌گیر است.

دکمه بازگشت به بالا