جامعه

افزایش تدابیر برای ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان مواد مخدر

تیتر اول/کرمان معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش تدابیر در شناسایی اموال و ضربه به بنیان های مالی قاچاقچیان در راستای ناتوان سازی سرشبکه‌های جرائم مواد مخدر خبر داد.

سردارمسعود زاهدیان امروز هفتم خردادماه در نشست کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان از اهتمام ویژه برای تقویت استان‌های درگیر در شرق کشور خبر داد و اظهار کرد: در راستای صیانت از اموال موضوع قانون مبارزه با مواد مخدر تدابیری نظیر برگزاری الکترونیکی مزایده های اموال و افزایش تدابیر در شناسایی اموال و ضربه به بنیان های مالی قاچاقچیان در راستای ناتوان سازی سرشبکه‌های جرائم مواد مخدر اندیشیده شده است.

وی افزود: اجازه برگزاری ماهیانه مزایده خودروها را به استان کرمان می دهیم. کار جدیدی درمزایده الکترونیکی در حال انجام است و تلاش می کنیم کار با نظم اجرا شود و به اموال عمومی آسیبی وارد نشود.

زاهدیان تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد خودروها در پارکینگ شورای مبارزه با مواد مخدر، پیشنهاد بنده این است ماهیانه دو مزایده برگزار کنید تا در بازه زمانی چهار ماهه خودروها تعیین تکلیف شود.

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: امسال اعتبار ویژه ای برای دوربین پارکینگ ها دیده‌ایم و نواقص رفع خواهد شد. ضمن اینکه ساخت سوله برای نگهداری خودروها و اموال توقیفی کرمان را در دستور کار داریم.

وی اظهار کرد: در تامین خودروهای نیروهای مبارزه کننده با مواد مخدر محدودیت نداریم و حتما نیازهای استان را در راستای ماموریت مبارزه با مواد مخدر تامین خواهیم کرد.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه کرمان از استان‌هایی است که درگیر مبارزه با مواد مخدر است، در ادامه با تاکید بر هماهنگی بیشتر در رسیدگی به پرونده‌های قضائی و تسریع در رسیدگی افزود: مسائلی در استان وجود دارد که نیازمند همکاری ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر است و همکاران انتظامی که در صف اول مبارزه با مواد مخدر در کشور هستند، به تجهیزاتی نیاز دارند که امیدواریم مورد توجه دوستان در مرکز قرار بگیرد.

حمیدی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: یکی از مسائل استان کرمان ساماندهی پارکینگ خودروهای توقیف شده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است که از نظر قضائی تعیین تکلیف شده اما بعضا به مزایده گذاشته نشده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در سفر رئیس قوه قضائیه در دی ماه سال گذشته به استان و بازدید از پارکینگ مرکزی نگهداری خودروهای توقیف شده مواد مخدر، وجود هزاران خودرو موجب گلایه شد و آقای محسنی اژه‌ای دستور ویژه صادر کرد که هر چه سریع تر تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: تیمی از همکاران قضائی و انتظامی تشکیل شد و پیگیری های زیادی صورت گرفت اما با توجه به مسائل اداری و … این خودروها تانون به فروش نرفته و رئیس قوه قضائیه موضوع را به دادستان کل کشور انعکاس داده است.

حمیدی با اشاره به مطالب مطرح شده از سوی شورا در زمینه زیرساخت های برگزاری مزایده گفت: امیدواریم امروز و در سفر دوستان از مرکز کشور، این تقاضای استان سرعت داده و دستور رئیس قوه قضائیه در زمینه تعیین تکلیف خودروهای پارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اجرا شود.

وی بیان کرد: رئیس قوه قضائیه اعلام کرد اگر شورا پای کار نیست، از ظرفیت های قوه برای این مسئله استفاده کنیم تا خودروها آسیب نبیند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: مشکلی که در استان ها وجود دارد، دپوی خودروهای توقیفی در پارکینگ هاست که موجب افت قیمت خودرو و در صورت بروز حادثه، بیت المال متضرر می شود. لازم است با کار جهادی و تصمیم‌گیری برای یک بار این مسئله حل شده و درخواست داریم در سطح ملی این نگاه باشد که اجازه دپوی خودروها در پارکینگ داده نشود و هر سه ماه یک بار با تعیین تکلیف و با حکم قطعی پرونده، مزایده خودروها برگزار شود و اجازه ندهیم تعداد زیادی از خودروها دپو و پارکینگ ها شلوغ شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا