بهترین های کسب و کارعمومی

از کجا بفهمم یخچال سالمه

در اکثر تیزرهای تلویزیونی، برای معرفی یخچال فریزر از فردی استفاده می‌شود که درب آن را باز کرده و بعد موهایش از سرما و باد یخ می‌زند، پس یکی از مهم‌ترین نکات سالم بودن این وسیله ، سرمای آن است. با بررسی ایرادات آن ، به شما در کمک کند. لطفا قبل از اینکه دست به ابزار بشوید، عیب‌های احتمالی موجود در این وسیله را بخوانید و از ما به شما نصیحت، از یک متخصص استفاده کنید. ایراداتی که ممکن است در یک ی دستگاه پیش بیاید و خاطر مارا مکدر کند، شامل موارد زیر است.

بلایای طبیعی یخچال فریرز و راه‌های تشخیص آن

این وسیله قلب آشپزخانه است. تمامی افراد خانه به آن ارادت خاصی دارند و اگر روزی مریض شود، ناراحتی او ناراحتی تمام افراد خانواده است. بروز مشکل در این وسیله ممکن است در هر قسمتی از آن ایجاد شود. این قسمت‌ها می‌تواند از کوچکترین بخش شروع شده و به بزرگترین قسمت برسند. به یقین حل مشکل در مراحل ابتدایی علاوه بر اینکه آسان است ; هزینه کمی هم به ارمغان می‌آورد. اگر بخواهیم راحت‌تر بگوییم ، پیشگیری بهتر از درمان است.

 1. یخچال صدای تانک می‌دهد !!

صدای این وسیله ، یکی از رایج‌ترین اتفاقاتی است که برای آن می‌افتد. تا به حال به درد دل لوازم خانگی خود گوش داده‌اید؟

در این مرحله با 4 مشکل اصلی مواجهیم.

 1. معمولا فن اورپراتور این وسیله ، خشک و فرسوده می‌شود و دلیل اصلی آن عدم رسیدگی و سرویس نکردن دوره‌ای آن است. راه حل ساده برای این صدا، یک روغن‌کاری ساده است.
 2. برفک های داخل آن را خود را تمیز کنید. اصابت پره های فن به توده‌های برفکی اورپراتور، یکی از دلایلی است که باعث ایجاد صدا می‌شود. موتور فن کمپرسور را تمیز کنید!
 3. صدایی که از طریق افتادن یخ‌ها و یا شرشر آب در فرآیند یخ‌سازی ایجاد می‌شود.
 4. صدایی که می‌شنوید، قبل از روشن شدن آن هم می‌آید؟ این صدا کم کم دستگاه شمارا به سوی مرگ می‌برد، موتور نیم سوز شده است.

اگر تمام فعالیت‌های دستگاه شما به درستی انجام می‌شود و فقط صدا می‌دهد، نگران نباشید و برای ، به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. احتمالا همه‌چیز طبیعی است.

 1. موتور یخچال فریزر بسیار داغ است.

یکی از مشکلات رایج این وسیله ، داغ شدن بیش از حد موتور آن است ، البته یادتان باشد باید به رعایت فاصله آن تا دیوار دقت کنیم. بعضی وقت‌ها شدید شدن یک امر طبیعی نشانه مشکل است ، و داغ شدن بیش از حد موتور ، یکی از این نشانه‌هاست.

فهمیدن این مشکل بسیار ساده است ، اما لطفا اگر آن را تشخیص دادید ; به متخصص هم زنگ بزنید. بی توجهی نسبت به این اتفاق ، در کوتاه مدت مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. اما در صورت ادامه‌دار بودن و سوختن و ساختن این وسیله با این مشکل ، در بلند مدت باعث از بین رفتن آن می‌شود. خودتان که می‌دانید ، سوختن موتور در هر وسیله‌ای ، هزینه سنگینی ایجاد می‌کند. معمولا داغ شدن موتور ، در هنگام مشکل در کمپرسور ، کندانسور و یا فن خنک کننده به وجود می‌آید. نگران نباشید! اگر بخواهید از تعمیر یخچال در تهران استفاده کنید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن یا وبسایت ، درخواست نیرو کنید.

 1. همه محیط یخچال فریزر برفکی است.

برفک یکی از چیزهاییست که همیشه مایع دردسر است. باید آن را از برق بکشیم، صبر کنیم تا برفک‌ها آب بشود و در نهایت، برای تمیزی یک دریا اقدام کنیم. معمولا ایجاد برفک در یخچال فریزر باعث گرم‌شدن فضا و خرابی آن می‌شود.

دلیل تشکیل این هوای برفکی در این دستگاه بسیار ساده است. هوای گرم و مرطوب اطراف به هوای خنک این دستگاه وارد می‌شود و با وجود آمدن میعان ، روی لوله‌ها برف می‌آید. سفت و سخت شدن این برفک‌ها باعث یخ زدگی و ایجاد مشکل می شود.

راه حل تعمیر این وسیله در مرحله اول ، بسیار ساده است. با توجه به اینکه، این برفک در کدام قسمت ایجاد شده است، برای رفع آن اقدام می‌کنیم. معمولا اگر برفک، در قسمت درب این وسیله ایجاد شود ، ممکن است ایراد از واشر یا بست درب باشد. همچنین اگر این برفک‌ها به کل فضای درونی آن سرایت کرده باشند ممکن است از دمای پایین درون آن باشد. برای ریشه‌یابی برفک در هر قسمت ، از متخصص کمک بگیرید.

 1. اصلا خاموش نمی‌شود!
 2. علت اینکه دستگاه خاموش نمی‌شود و به اصطلاح یکسره شده باشد، به احتمال زیاد ، از ترموستات آن است. در این مورد به دلیل بی وقفه کار نکردن این دستگاه ، به هزینه بالا و مصرف بیش از حد برق برمی‌خوریم.
 3. یکی دیگر از دلایل خاموش نشدن این دستگاه ، وجود گرد و غبار در محیط خانه و اطراف فضای آن است.
 4. دمای دستگاه را در درجات پایین تنظیم نکنید. باعث کارکرد بالای کمپرسور و در نهایت خرابی آن و یخ زدن تمام مواد غذایی‌مان می‌شود.

اگر هیچ‌کدام از این موارد باعث رفع مشکل نشوند، جدا از اینکه برای تعمیر یخچال ال جی و سامسونگ  و … اقدام می‌کنیم، ممکن است مشکل در تایمر دیفراست، هیتر دیفراست، ترموستات و … باشد.

 1. چه‌ کار کنم که روشن شود !

روشن نشدن این دستگاه ، یکی از مشکلات بدی است که ممکن است اتفاق بیفتد! و بزرگترین نگرانی، در مورد آن این است که گوشت‌های داخل آن خراب می‌شوند. در اولین مرحله، از نبود برق و یا قطعی دوشاخه پریز مطمئن شوید. در غیر این صورت ، با متخصص تماس بگیرید. موارد زیر ، از مشکلاتی هستند که باعث روشن نشدن آن می‌شوند.

 1. فیوز برق را چک کرده‌اید؟ شاید مشکل از همین مراحل ساده باشد.
 2. برد کنترل الکترونیکی سالم است؟ برد الکترونیکی یکی از مواردی است، که وظیفه تنظیم و کنترل دما را بر عهده دارد. ممکن است اشکال در این مرحله باشد.
 3. دکمه کنترل دمای سرد انجام وظیفه می‌کند؟ این سوییچ کنترلر دمای سرد است و مثل پدرها کنترل به دست گرفته است و کار کردن کمپرسور و فن را چک می‌کند. تا زمانی که فن‌ها کار نکنند، دستگاه روشن نمی‌شود.
 4. دمای تنظیم شده با دمای داخل آن یکی نیست!

این مورد ممکن است 4 علت مختلف داشته باشد و تعمیر آن ، به راحتی انجام شود.

 1. مطمئنید دستگاه را تازه به برق نزده‌اید؟
 2. ممکن است درب آن را برای مدت زیادی باز گذاشته باشید، حواستان باشد.
 3. غذای داغ در آن گذاشته‌اید. بهتر است این کار را انجام ندهید.
 4. دستگاه در زمان دیفراست است.
 5. نه آب، نه یخ؟ مشکل از کجاست؟

در ساده‌ترین حالت، شیر آبی برای آب و تولید یخ وجود ندارد، یعنی چه؟ قطع شده است.

در حالت بعدی فیلتر آب قطع شده است، مشکلات قطعی آب و یخ معمولا در دستگاه‌های های ساید با ساید اتفاق افتاده و به طور مثال در و برندهای دیگر وجود دارد.

در سخت‌ترین حالت، دیسپنسر دستگاه قفل شده است و بهتر است از متخصص برای تعمیر این وسیله استفاده شود.

 1. درب یخچال فریزر باز می‌ماند

این مشکل دارای دو علت است که باید بررسی شود و شما می‌توانید با چشمانتان علت آن را متوجه شوید. فقط کافی است با دقت نگاه کنید.

 1. واشر درب تاب برداشته است ، همان اصطلاح مرسوم کوچه و بازار خودمان، در مورد بعضی افراد.
 2. درب یکی از قفسه‌ها یا یکی از محتویات داخل آن به درب فشار آورده مانع بسته شدن آن می‌شود.

 

دکمه بازگشت به بالا