استان ها

اتمام بازسازی و درجاسازی منازل مسجدسلیمان تا پایان سال/اختصاص مکان موقت برای شعبه تامین اجتماعی شهرستان

به گزارش خبرنگار تیتر اول از مسجدسلیمان ، امید ابن عباس با بازدید از خبرنگاران در مناطق شهری در معرض خطر و مناطق در حال ساخت و بازسازی و آسیب دیدگی در اثر زلزله سال گذشته ، به خبرنگاران گفت: این کار به اتمام رسیده و 80 درصد پیشرفت فیزیکی مشهود است. مناطق روستایی و شهری گلگریا که امیدوارم در ماه های آینده به بهره برداری برسد.

وی همچنین در رابطه با شهر امام رضا (ع) گفت: ستاد بازسازی ساخت 540 واحد در این شهر را آغاز کرده است که با اقدامات خوب مدیر و مسئولان با زیرساخت هایی از جمله آب و برق تأمین می شود.

مشاور استاندار خوزستان با بیان اینکه تمام تلاش ما برای بازسازی و نصب خانه مسجدسلیمان تا پایان سال انجام شده است ، افزود: حدود 600 واحد نصب شده است که از این تعداد 150 واحد به اتمام رسیده و ساکنین در آن مستقر شده اند و حدود 200 واحد در نجاری هستند. مرحله و بقیه اتفاق می افتد.

بن عباس در مورد روند کند بازسازی پس از زلزله گفت: “ما باید توافق کنیم که کشور در وضعیت حاد اقتصادی قرار دارد اما این بخشی از مشکل است ، اما بخش دیگر به زیرساخت های لازم احتیاج دارد ، که فرماندار خوشبختانه ادامه و سرعت بخشید.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان اضافه کرد: هدف ما جلوگیری از تصادفات قبل از وقوع یا جلوگیری از آمادگی کمتر در صورت بروز فاجعه طبیعی است.

وی ادامه داد: اصل پیشرفت را می توان در داخل شهر و از طریق همکاری های مقطعی بین مدیران اجرایی اجرا کرد. هرچه تلاش بیشتر رهبران شهر انجام شود ، سایر گروههای پشتیبانی استان از این حمایت بهتر می شوند.

در خاتمه ، در مورد خطرات ساختمان اداره تأمین اجتماعی و زمان لازم برای نوسازی آن ، ابن عباس افزود: مقرر شد تا 6 مردادماه مکان موقت جدیدی را برای اداره تأمین اجتماعی مسجد سلیمان در نظر بگیریم. کارشناسان همچنین نظر نهایی خود را در مورد مقاومت در برابر مقاومت یا تخریب ساختمان و بازسازی اعلام می کنند که براساس آن تصمیم گرفته می شود تا اواسط ماه اوت.

لازم به ذکر است کوه نفتی نفتک ، کوه تقاطع بی بی جان ، مناطق آلوده در پشت برج ، خانه های در دست ساخت در ستاد بازسازی بی بی یان و شهر امام رضا (ع) از جمله مناطقی بودند که توسط مدیرکل استانی مدیریت بحران استان بازدید شده است. .