آیا تعداد فنجان‌های قهوه مصرفی در روز برای افرادی که دچار اضطراب هستند، محدود شده است؟

قهوه برای چه بیمارانی مضر هست

خاصیت قهوه قارچ گانودرما: بارداری و شیردهی: کافئین دار به میزان ۳ فنجان در روز یا کمتر، احتمالاً برای زنان باردار بی خطر است این مقدار قهوه حدود ۳۰۰ میلی گرم کافئین فراهم می کند مصرف مقادیر بیشتر در دوران بارداری یا هنگام شیردهی احتمالاً ناامن است نوشیدن بیش از ۳ فنجان در روز در طول بارداری با افزایش خطر سقط جنین، و وزن کم هنگام تولد مرتبط است.

این خطرات با افزایش میزان قهوه ای که مادر در دوران بارداری می نوشد افزایش می یابد. همچنین، کافئین می‌تواند به شیر مادر منتقل شود، بنابراین مادران شیرده باید میزان دریافت کافئین را به دقت کنترل کنند تا مطمئن شوند که کافئین کم است (۱-۲ فنجان در روز).

یکی از پر طرفدارترین دستگاه های قهوه ساز در دنیا کمکس می باشد و شما را با یک قهوه بی نظیر آشنا می سازد، در کشور ما آمار بسیار بالایی دارد و شما هم جزء آن دسته از عزیزان باشید.

طریقه مصرف قهوه گانودرما برای دیابت: مصرف زیاد کافئین توسط مادران شیرده می تواند باعث مشکلات خواب، تحریک پذیری و افزایش فعالیت روده در نوزادان شیرده شود.
کودکان: قهوه کافئین دار است احتمالا SAFE زمانی که توسط کودکان و نوجوانان در مقادیر معمول در غذا ها و نوشابه یافت شده است.

اختلالات اضطرابی: کافئین موجود در قهوه ممکن است اضطراب را بدتر کند.
اختلال دو قطبی:  کافئین موجود در قهوه ممکن است علائم شیدایی را بدتر کند.
اختلالات خونریزی: نگرانی هایی وجود دارد که قهوه ممکن است اختلالات خونریزی را بدتر کند.

بیماری قلبی: نوشیدن قهوه بدون فیلتر (آب پز) میزان کلسترول و سایر چربی ها را در خون افزایش می دهد و همچنین سطح هموسیستئین را افزایش می دهد که همه اینها با افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی مرتبط هستند. برخی تحقیقات ارتباط بین حملات قلبی و نوشیدن قهوه را نشان می دهد.
دیابت: برخی تحقیقات نشان می دهد که کافئین موجود در قهوه ممکن است نحوه پردازش قند را در افراد مبتلا به دیابت تغییر دهد. گزارش شده است که کافئین باعث افزایش و همچنین کاهش قند خون می شود.

اگر دیابت دارید با احتیاط از کافئین استفاده کنید و قند خون خود را به دقت کنترل کنید.
اسهال: قهوه حاوی کافئین است کافئین موجود در قهوه، به خصوص زمانی که به مقدار زیاد مصرف شود، می تواند اسهال را بدتر کند.
صرع : قهوه حاوی کافئین است. افراد مبتلا به صرع باید از مصرف کافئین در دوزهای بالا خودداری کنند دوزهای کم کافئین باید با احتیاط مصرف شود.
گلوکوم: نوشیدن قهوه کافئین دار فشار داخل چشم را افزایش می دهد. افزایش در عرض ۳۰ دقیقه شروع می شود و حداقل ۹۰ دقیقه طول می کشد.

فشار خون بالا: نوشیدن قهوه کافئین دار ممکن است فشار خون را در افراد مبتلا به فشار خون بالا افزایش دهد. با این حال، این تأثیر ممکن است در افرادی که به طور منظم قهوه می نوشند کمتر باشد.

راستی در صورتی که دنبایل یک دستگاه قهوه ساز روگازی هستید می توانید با مناسب ترین قیمت داخل همین فروشگاه سفارش دهید جهت در قسمت فروشگاه سایت سفارش خود را ثبت نمایید.

سندرم روده تحریک پذیر (IBS): قهوه حاوی کافئین است. کافئین موجود در قهوه، به ویژه زمانی که به مقدار زیاد مصرف شود، ممکن است اسهال و سایر علائم IBS را بدتر کند.
از دست دادن کنترل مثانه: قهوه حاوی کافئین است. کافئین می تواند با افزایش دفعات ادرار و میل به ادرار کردن، کنترل مثانه را بدتر کند.

استئوآرتریت: نوشیدن ۷ فنجان یا بیشتر قهوه در روز با احتمال بیشتر آرتروز زانو در مردان کره ای مرتبط است، اما نه زنان.

نازک شدن استخوان ها (پوکی استخوان): نوشیدن قهوه کافئین دار می تواند میزان کلسیمی را که از ادرار دفع می شود افزایش دهد این ممکن است استخوان ها را ضعیف کند. اگر پوکی استخوان دارید، مصرف کافئین را به کمتر از ۳۰۰ میلی گرم در روز (کمتر از ۳ فنجان قهوه کافئین دار) محدود کنید.

مصرف مکمل های کلسیم ممکن است به جبران کلسیم از دست رفته کمک کند. اگر به طور کلی سالم هستید و کلسیم کافی از غذا و مکمل های خود دریافت می کنید، به نظر نمی رسد مصرف روزانه ۴۰۰ میلی گرم کافئین (حدود ۴ فنجان قهوه) خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش دهد.

زنان یائسه که دارای یک بیماری ارثی هستند که آنها را از پردازش طبیعی ویتامین D باز می دارد، باید به ویژه در مصرف کافئین محتاط باشند.

شما برای اصلی با مراحعه به سایت فروشگاهی قهوه دارک می توانید با مناسب ترین قیمت محصول خود را سفارش دهید.

افرادی که دچار افسردگی هستند و داروهای فنلزین (ناردیل)، ترانیل سیپرومین (پارنات) و سایرین را مصرف می کنند دچار اختلال و مشکلاتی در وی ایجادمی کند و همچنین کافئین موجود در قهوه می تواند بدن را تحریک کند.

برخی از داروهای مورد استفاده برای افسردگی نیز می توانند بدن را تحریک کنند نوشیدن قهوه کافئین دار و مصرف برخی از داروها برای افسردگی ممکن است باعث تحریک بیش از حد و عوارض جانبی جدی از جمله ضربان قلب سریع، فشار خون بالا، عصبی بودن و غیره شود.

چه کسانی نباید قهوه بخورند

قهوه را قطعا می توان به عنوان یک اکسیر سلامتی تعریف کرد. مشخص شده است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد، خطر نارسایی قلبی را کاهش می دهد و حتی خطر کم شنوایی را کاهش می دهد و نوشیدن کباب تیره حتی ممکن است به کاهش وزن کمک کند .

اما برای برخی افراد، قهوه ممکن است در واقع عوارض جانبی منفی بیشتری نسبت به اثرات مثبت داشته باشد. ما از متخصصان تغذیه درباره افرادی که برای سلامتی بهتر باید از نوشیدن قهوه خودداری کنند، پرسیدیم و در اینجا چیزی است که آنها می گویند.

افراد مبتلا به IBS

Angel Planells ، MS، RDN ، متخصص تغذیه در سیاتل، متخصص تغذیه و رئیس سابق آکادمی ایالت واشنگتن می گوید: کافئین می تواند منظم بودن روده را افزایش دهد، از جمله افزایش احتمال اسهال یکی از علائم اصلی سندرم روده تحریک پذیر یا IBSتغذیه و رژیم غذایی و انجمن رژیم غذایی سیاتل بزرگ، بنابراین اگر IBS دارید، توصیه می‌شود نوشیدنی‌های کافئین‌دار را محدود یا اجتناب کنید.

افراد مبتلا به گلوکوم.

پلانلز می‌گوید: فشار داخل چشم در افراد مبتلا به گلوکوم هنگام مصرف قهوه افزایش می‌یابد، بنابراین توصیه می‌شود مصرف آن را محدود یا اجتناب کنید، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

افرادی که مثانه بیش فعال دارند.

Sue Heikkinen، MS، RD، متخصص تغذیه در MyNetDiary می گوید: همه ما می دانیم که بهتر است قبل از یک سفر طولانی از یک فنجان قهوه زیاد خودداری کنیم، به خصوص اگر استراحت در دستشویی محدود است. مصرف کافئین می تواند هم دفعات ادرار و هم فوریت را افزایش دهد.

افراد مبتلا به بیماری های قلبی، مانند آریتمی.

Kelli McGrane MS می گوید: «از آنجایی که کافئین قهوه می تواند باعث افزایش موقت فشار خون و ضربان قلب شود، برای هرکسی که از قبل بیماری قلبی دارد، مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد اینکه آیا یا چقدر قهوه برای مصرف بی خطر است صحبت کنند.

افرادی که باردار هستند.

هیکینن می گوید ” کالج آمریکایی زنان و زایمان به زنان باردار توصیه می کند که کافئین را به ۲۰۰ میلی گرم (تقریباً در دو فنجان قهوه) در روز محدود کنند تا خطر سقط جنین، زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد را به حداقل برسانند. با این حال، یک بررسی در سال ۲۰۲۰ که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد به این نتیجه رسید که هیچ سطح ایمن مصرف کافئین در دوران بارداری وجود ندارد. زنان باردار باید در مورد مصرف کافئین خود با پزشک خود صحبت کنند.

قهوه اسپرسو برای چه کسانی مضر است

شما احتمالاً بسیاری از چیزهایی را که دوست دارید خوردن را در زمانی که انتظار دارید قربانی کنید و اسپرسو ممکن است یکی از آنها باشد.

مطالعات متعدد نشان داده اند که مقدار زیاد کافئین ممکن است باعث سقط جنین در زنان باردار شود. با این حال، مطالعات و تحقیقات بیشتری برای تأیید این موضوع باید انجام شود.

همانطور که BabyCenter می گوید، زمانی که مقدار زیادی قهوه می نوشید، مقدار زیادی کافئین وارد مایع آمنیوتیک جفت شما می شود. بنابراین، راهی به جریان خون کودک شما پیدا می کند، در حالی که بدن یک بزرگسال قادر به متابولیسم کافئین است و جنین برای مقابله با آن مشکل دارد

دکمه بازگشت به بالا