بهترین های کسب و کارعمومی

چرا باید از پنجره دوجداره upvc استفاده کنیم ؟

پنجره‌ها انواع مختلفی دارند که بر اساس کارکرد و سلیقه افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما هم حتما پنجره‌های چوبی قدیمی را دیده‌اید. این نوع پنجره‌ها در کنار پنجره‌های آهنی و پنجره‌های قاب آلومینیومی مرسوم‌ترین پنجره‌های جهان بوده‌اند. اما امروزه اکثر افراد از پنجره های UPVC استفاده می‌کنند. اما چرا باید از UPVC استفاده کنیم؟ پنجره یو پی وی سی در واقع از ترکیب شیمیایی پولیمری خاص ساخته می‌شود که به راحتی در قالب‌های مختلف فرم‌دهی شده و با اضافه شدن ورق گالوانیزه در داخل آن استحکام پیدا می‌کند.

چرا باید از پنجره دوجداره استفاده کنیم؟

می‌توان به استحکام و طول عمر بالای آن اشاره کرد. این نوع از پنجره‌ها نیاز به تعمیر سالانه ندارند و به صورت ذاتی دارای رنگ سفید هستند. همچنین UPVC عایق بسیار عالی‌ای در برابر آب باران است و سرما و گرما را هم از خود عبور نمی‌دهد. پس یک گزینه بسیار مناسب و اقتصادی برای صرفه جویی در مصرف انرژی است. در کنار این‌ها انواع مختلف پنجره UPVC و تنوع آن و در دسترس بودنش هم از دیگر مزایای UPVC است.

معرفی پنجره دوجداره

پنجره‌های UPVC و زمانی بسیار کاربردی و عالی می‌شوند که از شیشه‌های دوجداره در آن‌ها استفاده شده باشد. بخصوص زمانی که در مناطق خیلی سرد یا خیلی گرم زندگی می‌کنیم یا اینکه خانه ما کنار یک خیابان شلوغ و پر تردد است، داشتن پنجره دوجداره در کرج یک نعمت محسوب می‌شود. استفاده از پنجره‌های دوجداره بخصوص در دراز مدت باعث صرفه جویی در پول انرژی می‌شود و با خود آسودگی و آرامش به همراه می‌آورد.

اجزای تشکیل دهنده پنجره دوجداره

اما برای جواب به این سوال که چرا از UPVC استفاده کنیم بهتر است ابتدا اجزای آن را بشناسیم. همانطور که از نام این نوع شیشه برمی‌آید، پنجره دو جداره از دو لایه شیشه ساخته می‌شود. بجز دو لایه شیشه پنج جزء دیگر هم دارد که شامل درزگیر اولیه، درزگیر ثانویه، نوار فاصله گذار و فضای بین دو شیشه است که با هوا یا گاز مخصوص پر می‌شود. شیشه‌های پنجره دوجداره هم خودشان انواع مختلفی دارند و می‌توانند مات، شفاف یا دارای ویژگی ریفلکس نور باشند. همچنین در فضای میانی که با گاز یا هوا پر می‌شود ماده رطوبت گیر وجود دارد که فضای میانی شیشه‌ها در تغییرات دمایی بخار نکند و همیشه شفاف باشد.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره

حال می‌توانیم تفاوت های پنجره آلومینیوم و UPVC را بررسی کنیم. زیرا مزایای زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را بشناسیم. تمام مزایای شیشه دوجداره هم دقیقا به دوجداره بودنش و گاز میانی شیشه‌ها برمی‌گردد. وجود فضای خالی بین دو شیشه بهترین عایق ممکن در برابر دما است. به هیچ عنوان سرمای زمستان و گرمای تابستان از این شیشه‌ها عبور نمی‌کند. همچنین وجود این فضای خالی باعث می‌شود تا ارتعاشات موجود در هوا که صدا را منتقل می‌کنند، قطع شوند و به داخل خانه راه پیدا نکنند و برعکس از داخل اتاق و خانه به بیرون نروند.

این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا در خانه‌ای که از پنجره UPVC با شیشه دوجداره استفاده می‌کند، مصرف انرژی بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش یابد. این یعنی هزینه کمتر و گرما و سرمای دلخواه‌تر. این اتفاق در دراز مدت باعث کاهش فشار بر روی لوازم خانگی هم می‌شود و عمر آن‌ها را هم افزایش می‌دهد.

همچنین علاوه ‌بر اینکه این پنجره‌ها سر و صدا را تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهند، نسبت به پنجره‌های قدیمی ایمن‌تر هم هستند. به علت اینکه هیچ درزی در پنجره‌های دوجداره وجود ندارد استحکام بسیار بیشتری از دیگر پنجره‌ها دارند. همچنین شکستن شیشه دوجداره به مراتب سخت‌تر از شیشه‌های معمولی است. از طرف دیگر پنجره UPVC با شیشه دو جداره در برابر آتش سوزی هم مقاوم است. شما می‌توانید از مدل‌های و مولیون برای خانه خود استفاده کنید. این‌ها همه به علاوه زیبایی ظاهری پنجره UPVC با شیشه دو جداره است که هم بسیار شیک هستند و هم متنوع. و حتی قرار گرفتن پنجره UPVC با شیشه دو جداره بر روی یک خانه آن را مشتری پسندتر و قیمتی‌تر هم می‌کند.

معایب پنجره دوجداره

اما پنجره UPVC با شیشه دو جداره معایبی هم دارد که در شرایطی خاص بروز می‌کند. مثلا اینکه مقاومت پنجره UPVC با شیشه دو جداره کمتر از پنجره‌های آلومینیومی است و مناسب قاب‌های بزرگ و ارتفاعات بالای ساختمان‌ها نیست. همچنین از معایب دیگر این پنجره‌ها این است که اگر از مواد اولیه خوبی تولید نشده باشند، به مرور زمان تغییر رنگ می‌دهند و ظاهر زیبای خود را از دست ‌می‌دهند. همچنین اگر از ورقه گالوانیزه کامل داخل آن‌ها استفاده نشود، به زودی کج می‌شوند و تغییر شکل می‌دهند و معمولا هم هیچ نوع تعمیری ندارند.

چرا پنجره دوجداره با خانه‌های قدیمی‌تر هماهنگی ندارد؟

 این سوالی است که بسیاری از افراد که خانه قدیمی دارند می‌پرسند. بهتر بگوییم که اینگونه نیست و این تصور که نمی‌توان از پنجره UPVC با شیشه دو جداره در خانه قدیمی استفاده کرد غلط است. برخی از افراد فکر می‌کنند که برای تعویض پنجره قدیمی خانه خود حتما باید بخشی از دیوار تخریب شود که اصلا اینگونه نیست و به دلیل ناآگاهی از قیمت پروفیل درب و پنجره تصور دارند که هزینه زیادی را باید انجام دهند. اما با مشورت گرفتن از آلومینیوم البرز می‌توان مراحل آن را به راحتی دانست و از مزایای پنجره UPVC با شیشه دو جداره بهره‌مند شد.

اهمیت پنجره دوجداره و نقش آن در ساختمان

اهمیت پنجره دوجداره و نقش آن در ساختمان بسیار چشمگیر است، و انتخاب نوع و جنس پنجره و اجزای سازنده آن نیازمند توجه، دقت و بررسی است. امروزه و با پیشرفت های صنعت ساختمان و نیاز طراحان و کاربران پنجره ها از کیفیت و طراحی های متنوعی برخوردارند، که در این میان پنجره های دوجداره بهترین و کاربردی ترین نوع آن هاست که بسیار متداول است. همچنین آنچه از کیفیت یک پنجره مورد نظر است را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.

اهمیت پنجره دوجداره در ساختمان

پنجره های دوجداره در ساختمان های امروزی نقش مهمی دارند و استفاده از این پنجره ها در امنیت و آرامش خانواده تاثیرگذار است. چرا که پنجره دوجداره مستقیم با امنیت، آسایش و آرامش ساکنین در ارتباط است. از این رو زیبایی این نوع پنجره ها نیز در شکل ظاهری ساختمان موثر است. در سال های اخیر با به وجود آمدن ابزارهای جدید برای طراحی منازل و محل کار بازار گسترده ای در این زمینه ایجاد شده است.

تاثیر نمای پنجره دار بر معماری کلی ساختمان

نماهایی که بیشتر دارای پنجره دوجداره یا شیشه هستند،‌ به بهینه شدن انرژی کمک بسیاری می‌ کنند. با استفاده از انواع شیشه و پنجره‌ های دوجداره برای نمای ساختمان‌ ها، می‌توان میزان استفاده از نور خارج از ساختمان را به حداکثر رساند. با استفاده از نور روز می‌ توان برق کم‌ تری مصرف کرد و در نتیجه هزینه‌ های برق کاهش به شدت کاهش پیدا می کند. همچنین استفاده از انواع قاب پنجره دوجداره برای نمای ساختمان، به خصوص نوع چوبی آن، باعث زیباتر شدن نمای خارجی و داخلی ساختمان می‌شود.

مثلا اگر از قاب پنجره چوبی یا آلوود استفاده کنید، ظاهر ساختمان شما جلوه‌ای از طبیعت را تداعی می‌کند و داخل ساختمان نیز می‌توانید از ویژگی‌های چوب برای چیدمان جذاب‌تر دکوراسیون استفاده کنید. در هر صورت، قاب پنجره‌ها تاثیر بسیار زیادی بر نما و معماری کلی ساختمان می‌گذارد و در زیباسازی محیط بسیار تاثیرگذار است.

ویژگی های پنجره دوجداره

پنجره دوجداره به محض ورود به بازار مورد توجه و استقبال قرار گرفت. پنجره دوجداره ویژگی‌ های منحصر به فرد بسیاری دارد. از آنجا که امروزه کاهش منابع انرژی زندگی بشر را تهدید می‌کند، این مدل پنجره در مرکز توجه قرار گرفته است. پنجره UPVC دو لایه شیشه که داخل آن پر از گاز است، را شامل می شود. علاوه بر آن پنجره دو جداره یو پی وی سی درزگیرهای محکم و مقاومی دارد که امکان عبور هوا و گرد و خاک از آن ها وجود ندارد. ابعاد و شکل این پنجره به گونه‌ای است که در میزان ورود نور به محیط داخلی تاثیر مثبتی دارد. پنجره دوجداره UPVC مانع از نفوذ سرمای بیرون به محیط داخل و یا ورود هوای خنک داخل به فضای بیرونی می‌شود.

بنابراین با اطمینان می‌توان گفت استفاده از پنجره و همچنین درب دو جداره پی وی سی در مصرف برق و کنترل انرژی موثر است. نکته‌ای که در این بین مطرح می‌شود، مسئله تهویه هوا توسط این پنجره‌ ها است. با وجود این که این پنجره‌ها کاملاً کیپ می‌شوند و هیچ درزی ندارند، اما قابلیت بازشو بودن مکانیکی آن‌ ها و امکان نصب توری تهویه مناسبی ایجاد می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا