چرا باید برای جلوگیری از ساختما از درب های ضد دیلم استفاده کنیم؟

چگونه یک درب ضد سرقت را با دیلم باز می کنند؟

همان طور که گفتیم اصلی ترین وسیله برای باز کردن درب های ضد سرقت یا درب های معمولی، دیلم ها هستند. البته در این بخش نمی خواهیم راه و روش کار کردن با دیلم جهت باز کردن درب های ساختمانی را به شما آموزش بدهیم اما باید بدانید که این یکی از قدیمی ترین روش های سارقین برای باز کردن درب ها بوده است. در این روش، سارق کافیست که دیلم خود را به چارچوب اهرم کند، سپس با کمی فشار، درب را خم کرده و خیلی راحت آن را باز خواهد کرد. این روش دیلم کردن به قدری ساده و سریع و بدون سروصدا انجام می شود که سال هاست، هنوز هم سارقین به عنوان رایج ترین روش خود، آن را به کار می گیرند. در واقع در صورتی که درب شما ضد دیلم باشد، یک سارق هیچ ایده ی دیگری برای باز کردن درب منزل شما نخواهد داشت.

البته در این وضعیت، اصلا لازم نیست که سارق نگران چیزی باشد چرا که خیلی از ما، از درب های ایمن و ضد دیلم برای خانه هایمان استفاده نکرده ایم. به همین دلیل است که همچنان این روش جواب می دهد و سارقین از آن استفاده می کنند. زمانی که سارق دیلم خود را به چارچوب اهرم می کند، در واقع فشار زیادی روی لنگه ی درب وارد می کند و به همین دلیل است که کیفیت لنگه های درب باید خیلی بالا باشد. در صورتی که ساختار کلی درب ساختمانی، ضعیف و سست باشد، خیلی راحت و ساده درب باز خواهد شد.

به همین دلیل است که برای انتخاب یک درب ساختمانی، باید به تمام جوانب و قسمت های مختلف آن توجه داشته باشید اما آن چه که یک درب را از هر لحاظ ایمن و مستحکم می کند، این است که از متریالی برای ساخت آن به کار رفته باشد که درب را ضد دیلم کنند. یک درب ضد سرفت ضد دیلم ایمن و مقاوم، به گونه ای عمل می کند که امکان دیلم کردن آن وجود نداشته باشد. علاوه بر این از روش های دیگری نیز برای مقاوم کردن درب های ساختمانی استفاده می شود. اما اجازه بدهید در بخش بعدی به روش هایی اشاره کنیم که با استفاده از آن ها می توانید درب ضد سرقت خود را در برابر دیلم کردن مقاوم تر کنید. به اسکرول کردن این متن ادامه دهید.

افزایش ایمنی درب در مقابل دیلم کردن

روش های زیادی برای افزایش ایمنی درب در مقابل دیلم کردن وجود دارد. اولین و مهم ترین روش این است که تا جای ممکن، مقاومت و استحکام متریال به کار رفته در ساختار درب را افزایش دهیم. طبیعتا یک درب با کیفیت و مستحکم، دیرتر خم می شود. اما به طور کلی عوامل زیر دو عامل مهم است که ایمنی درب را در مقابل دیلم شدن افزایش می دهد:

 • ضخامت ورق چارچوب: هر چقدر ضخامت این ورق بیشتر باشد، طبیعتا سارق به وسایل و تجهیزات بیشتری برای خم کردن آن احتیاج پیدا می کند و کار باز کردن درب برایش سخت تر خواهد شد.
 • ضخامت قوطی کار شده در اطراف لنگه: همان طور که اعلام کردیم استحکام و مقاومت لنگه های درب و بخش های مختلف آن در برابر خم شدن، باید خیلی زیاد باشد تا هیچ گونه آسیبی نبیند و دیلم رویشان اثر گذار نباشد.

با استفاده از این دو فاکتور است که می توان ایمنی درب ها را در برابر دیلم کردن افزایش داد. اما یک سوال بسیار مهم در این میان مطرح می شود؟ آیا درب ها صد در صد ضد دیلم هستند؟ آیا یک درب ساختمانی در بازار پیدا می شود که به طور کامل و صد در صد، ضد دیلم باشد و هیچ دیلمی نتواند آن را باز کند؟ خیلی از فروشندگان ادعا می کنند که درب های عرضه شده توسط آن ها، مقاومت خیلی زیادی در برابر دیلم دارند و به طور قطعی، هیچ گونه دیلمی رویشان کار نخواهد کرد! اما اجازه بدهید صادقانه و بدون فریب به این مسئله پاسخ بدهیم:

هیچ یک از درب های ساختمانی نمی توانند به طور قطعی و صد در صد، در برابر دیلم ها مقاومت کنند. بلاخره، دیر یا زود این درب ها باز می شود. اگر سارق وقت کافی و تجهیزات مناسبی برای دیلم کردن درب داشته باشد، احتمالاً قادر خواهد بود که درب را باز کند. اما برخی از درب های ساختمانی به دلیل ساختار مقاوم و متریال با کیفیت، در برابر دیلم کردن نیز مقاوم تر خواهد بود.

تنها عواملی که می توانند مقاومت درب را نیز در برابر دیلم کردن افزایش دهند، همین دو فاکتوری هستند که در بالا به آن ها اشاره کردیم. هر جا که شنیدید یک درب کاملا ضد دیلم است، مطمئن باشید که فریب بزرگی در کار خواهد بود. مجموعه ی بزرگ آتاک درب، همواره تلاش کرده است که با صداقت، مزایا و معایب درب های ساختمانی را بیان کرده و انتخاب را بر عهده ی مشتریان عزیز خود بگذارد.

بهترین درب ضد دیلم

با تمام این تفاصیل هنوز هم درب هایی وجود دارند که مقاومت خوبی در برابر دیلم کردن از خود نشان می دهند و می توان به عملکرد آن ها اطمینان کرد. همان طور که گفتیم بهترین درب ضد دیلم، درب هایی هستند که متریال با کیفیت و مرغوبی در ساختشان به کار رفته باشد. تمامی درب هایی که در آتاک درب عرضه می شوند، دارای بهترین کیفیت می باشند. به طور کلی می توان خصوصیات زیر را برای بهترین درب های ضد دیلم نام برد:

 • درب های ضد سرقت ضد دیلم، معمولا دارای یک ورق فلزی بسیار مقاوم در ساختار خود هستند.
 • ضخامت ورق چارچوب درب های ضد دیلم باید حداقل 2 میلی متر باشد تا در برابر خم شدن مقاومت کند.
 • قوطی اطراف لنگه های درب نیز باید به اندازه ی کافی ضخامت داشته باشد. معمولا ضخامت این قوطی ها اگر که 30 در 50 باشند، مقاومت خوبی در برابر دیلم کردن از خود نشان می دهند.
 • کلاف درب نیز باید دارای ورق آهنی به ضخامت 2 میلی متر باشد.

مثلا فرض کنید که ضخامت کلاف یک درب برابر با 1 میلی متر باشد. در چنین شرایطی حدود 10 دقیقه طول خواهد کشید تا درب دیلم شود. اما در صورتی که ضخامت ورق آهنی 2 میلی متر، ورق چارچوب 2 میلی متر و قوطی های اطراف لنگه نیز 30 در 50 باشند، آن وقت زمان کافی برای دیلم کردن درب های ساختمانی 4 الی 5 برابر خواهد شد و سارق باید زمانی زیادی را صرف کند که طبیعتا ریسک سرقت را بالا می برد. به همین دلیل خیلی از سارقین ترجیح می دهند که به سراغ چنین درب هایی نروند.

بنابراین همواره باید دقت داشته باشید که ترکیب این ویژگی هاست که یک درب ضد سرقت را ضد دیلم نیز می کند. به همین دلیل است که انتخاب و خرید درب های ساختمانی کار سخت و پر چالشی محسوب می شود. همواره به خاطر داشته باشید که درب های ساختمانی، قرار است حریم امنیت و ایمنی شما را در برابر نفوذ افراد غیرمجاز، حفظ کنند. بنابراین توصیه می کنیم که به سراغ بهترین ها بروید.

دیگر روش های ورود غیرمجاز

گفتیم که دیلم کردن، اصلی ترین راه سارقین برای ورود به داخل خانه است. اما آیا روش های دیگری نیز برای ورود غیر مجاز به کار می برند؟ البته که سارقین همواره راهی برای ورود به خانه یا محیط پیدا می کنند. هر یک از این روش ها ممکن است با تکیه بر یک نقطه ضعف باشد. مثلا یکی از روش های رایجی که سارقین برای ورود به داخل خانه از آن استفاده می کنند، آسیب زدن به سیلندر درب است. بعضی از سارقین روی آن اسید می پاشند. برخی دیگر نیز با ابزارهای مختلف، آن را خراب می کنند تا درب ساختمان باز شود. طبیعتا بهتر است به هنگام خرید درب های ساختمانی، به تک تک این نکات توجه داشته باشید و تلاش کنید بهترین خرید ممکن را داشته باشید.

سوالات رایج در مورد در ضد دیلم

در ادامه می خواهیم به برخی از سوالات رایج شما پیرامون درب ضد دیلم پاسخ بدهیم. با ما همراه باشید.

قیمت درب ضد دیلم چقدر است؟

همان طور که گفتیم، ساختار و کیفیت این درب ها با هم فرق می کند. بنابراین طبیعی است که قیمتشان نیز با هم متفاوت باشد. هر چقدر ضخامت ورق آهنی کلاف، ورق چارچوب و…بیشتر باشد، احتمالا قیمت آن درب نیز بالاتر خواهد رفت.

کدام برند درب ضد دیلم است؟

درب های ضد سرقت زیادی در بازار عرضه می شوند که مدعی ضد دیلم بودن هستند. بنابراین شما همواره باید به سراغ درب هایی بروید که کیفیت ساخت خوبی دارند. مثلا ضخامت اجزای مختلف آن را بررسی کنید. آن وقت مطمئن خواهید شد که درب مورد نظر چقدر در برابر دیلم کردن مقاومت دارد.

حفاظ و قفل درب ضد دیلم چگونه است؟

گام دیگر در افزایش ایمنی درب های ضد سرقت، این است که علاوه بر ضد دیلم کردن آن ها، از قفل و حفاظ های ایمن استفاده کنید. در حال حاضر بهترین برندهای قفل و یراق آلات درب های ساختمانی از دو برند معروف و معتبر داف و کاله می باشند که ساخت کشور ترکیه هستند.

آیا درب های ساختمانی معمولی را نیز می توان ضد دیلم کرد؟

معمولا برای ضد دیلم کردن درب های ساختمانی، به وجود ورق های آهنی یا فلزی در ساختار درب، تکیه می کنند. در حال حاضر تنها درب های موجود با این ویژگی ها، درب های ضد سرقت هستند. بنابراین درب های معمولی، خصوصیت ضد دیلم کمتری دارند و نمی توان چندان به آن ها اطمینان داشت.

کاربرد درب ضد دیلم، بیشتر در کجاست؟

درست است که برای خانه های خودمان هم می توانیم از درب های ضد دیلم استفاده کنیم اما اصلی ترین کاربرد این درب ها، در محیط های کاری حساس مثل طلافروشی ها، بانک ها، صرافی ها و …است.

برای خرید درب ضد دیلم از کجا اقدام کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به منوی محصولات آتاک درب، تمامی درب های مقاوم ضد دیلم فروشگاه را مشاهده کرده و با توجه به نیاز و سلیقه تان، سفارش بدهید تا در اسرع وقت به دست شما برسد.

سخن آخر

در نهایت باید عنوان کنیم که درب های ضد دیلم تنها زمانی اثرگذار خواهند بود که به دیگر جنبه های امنیتی درب  نیز دقت کرده باشید. برای این که بهترین خرید ممکن را داشته باشید باید به نکات زیر توجه کنید:

 • مقاومت ساختار درب
 • ضخامت ورق فلزی و آهنی
 • یراق آلات به کار رفته در آن
 • استفاده از قفل های پنهان و آشکار
 • استفاده از لولای پنهان

توجه به تمام این فاکتورها در نهایت باعث می شود که خریدی مطمئن و عالی داشته باشید. فراموش نکنید که آتاک درب نیز آماده است تا در روند خرید درب های ضد دیلم همراهتان باشد. چنان چه سوالی در مورد کیفیت و کارایی این درب های ساختمانی داشتید، می توانید خیلی ساده با شماره تلفن های درج شده در آتاک درب، تماس بگیرید و سوالات خود را کارشناسان ما در میان بگذارید. در نهایت امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

دکمه بازگشت به بالا