برای خرید خانه در دبی باید چه مراحلی طی شود؟

خرید آپارتمان در دبی

خرید آپارتمان در دبی به دلیل طی مراحل آسان و بی دردسر، به یک گزینه تاپ برای بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است. پیدا کردن آپارتمان دلخواه در دبی دشوار نیست. به واسطه حضور شرکت های مختلف فروشنده شما می توانید با جستجو در اینترنت آپارتمان رویایی خود را انتخاب نموده و برای خرید آپارتمان در دبی از طریق املاک یونایتد سون اقدام نمایید.

یافتن بهترین آپارتمان در دبی

آپارتمانهای سر به فلک کشیده موجود در دبی، همان مقاصدی هستند که بسیاری از مردم را در سراسر دنیا ترغیب می کنند تا برای خرید آپارتمان در این شهر اقدام نمایند. شهر دبی به دلیل کاهش چشمگیر جرایم و جنایات و رشد سریع اقتصادی به یکی از محبوب ترین مقصد ها برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. در قدم اول برای خرید آپارتمان در دبی شما می بایست مناطق مجاز را توسط افراد خارجی را بیابید. سپس به دنبال منطقه ها یا خیابان هایی باشید که جزء بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای سکونت هستند.

اغلب مناطقی که در دبی مشهور تر بوده و اکثریت افراد ترجیح می دهند که در آنجا آپارتمانی را خریداری کنند، هم قیمت بالاتری دارند و هم برای زندگی و رفت و آمد آسان به مراکز خرید و مراکز تفریحی مناسب تر هستند. از آنجایکه دبی، شهر برترین ها است ، پیدا کردنِ مناطق مطلوب برای زندگی در آن ، چندان زمان بر و دشوار نیست. در عین حال ، اگر به هر دلیلی زمان و امکان بررسی مناطق مناسب برای خرید آپارتمان در دبی را نداشته باشید، ما به شما کمک می کنیم تا بهترین گزینه را بیابید.

شرایط خرید خانه در دبی چیست ؟

زندگی در دبی با داشتن شرایط و قوانین خاص خود ، یکی از آسان ترین راه ها برای اخذ ویزای شهروندی کشور امارات است که امکان زندگی در یکی از لوکس ترین شهرهای جهان را در اختیار شما خواهد گذاشت. اگر قصد خرید خانه در دبی را دارید باید بدانید که همانند ایران، برخی خانه های این شهر بسیار گران و برخی دیگر از جمله خانه هایی با قیمت های متوسط قرار می گیرند.

برای خرید خانه در دبی شما ملزم هستید تا دست کم 1 میلیون درهم را هزینه کنید ، تا بتوانید پس از آن اقامت دو ساله کشور امارات را دریافت کنید. شما می توانید با ارائه مدارک ملک تملک شده ویزای خود را تمدید نمایید. لازم به ذکر است که با خرید آپارتمان به ارزش بالاتر از دو میلیون درهم ، می توانید ویزای بلند مدت 10 ساله را با عنوان گلدن ویزای امارات دریافت نمایید.

باید توجه داشته باشید که حتی در صورت خرید خانه در دبی، شما امکان گرفتن تابعیت کشور امارات را نداشته و تنها می توانید ویزای 2 ساله قابل تمدید را دریافت کنید. لازم به ذکر است که بر خلاف روال عادی بقیه کشورها برای دریافت شهروندی هنگام خرید ، مراحل شهروندی باید جداگانه بعد از آن انجام شود.

قوانین و شرایط اقامت دبی با خرید ملک دائما در حال تغییر و به روز رسانی است ، به طوری که دولت امارات در نظر دارد ویزای 2 ساله را به 5 ساله افزایش دهد که به احتمال زیاد آینده نزدیک اجرایی می گردد.همچنین، بعد از خرید خانه در دبی اگر قصد کار در این شهر را دارید باید ویزای مربوطه را دریافت نمایید و دانستن این نکته ضروریست که معامله مسکن، منجر به اخذ مجوز کار دبی نمی شود. هنگامی که خانه ای در دبی می خرید باید دست کم هر سیصد و شصت روز یکبار وارد این کشور شوید تا ویزایتان باطل نشود.

مزایای سرمایه گذاری در بازار املاک دبی

اطلاعات از مزیت های سرمایه گذاری در املاک دبی شاید به شما کمک کند شکِ موجود خود برای خرید خانه در دبی را تغییر دهید و به سمت تصمیم گیری مصمم متمایل شوید.

 • رشد اقتصادی بالای 20 درصدی دبی
 • توریستی ترین شهر جهان
 • ساخت و سازهای فزاینده و رو به رشد
 • امکانات لوکس زندگی
 • مشهور و بین المللی بودن دبی
 • بالا بودن امنیت مالی و سرمایه گذاری
 • قانون و مقررات
 • پایین بودن آمار جرم و جنایت دبی
 • فقدان روند پیچیده اداری و دولتی
 • نزدیکی دبی به به ایران و پایین بودن هزینه رفت و آمد

قیمت خانه دبی

قیمت خانه دبی به موقعیت ملک ، متراژ و دید آن بستگی دارد ولی فکر قیمت کمتر از 150 هزار دلار را از سر خود خارج کنید. قبل از خرید خانه در دبی خود را آماده شنیدن قیمت های نجومی آن کنید که بطور مثال در نخل جمیرا و امارات هیلز به 100 میلیون دلار هم می رسند. متوسط قیمت خانه دبی 2 خوابه حدودا 500 هزار دلار است.

قیمت آپارتمان در دبی

برای بررسی قیمت آپارتمان در دبی، ابتدا می بایست منطقه را بر طبق بودجه ای که دارید انتخاب نمایید. مناطقی مانند پالم جمیرا دبی، داون تاون، دبی مارینا و خیابان جمیرا قیمت بالایی دارند و قیمت آپارتمان یک خوابه در آنها از 1 میلیون و 300 هزار درهم شروع میشود. برخی از مناطق دبی جزء مناطق متوسط دبی از نظر قیمت آپارتمان در دبی بحساب می آید.

جمیرا لیک تاورز، گرینز، بیزینس بی، قیمت های متوسطی دارند و قیمت آپارتمان یک خوابه در آنها از 700 هزار درهم شروع میشود. اگر بدنبال پایین ترین قیمت آپارتمان در دبی هستید، مناطق اینترنشال سیتی، سیلیکون اویسیس، دیسکاوری گاردنز، ارجان و ماجان از گزینه های پیش روی شماست. قیمت آپارتمان یک خوابه در این مناطق از 400 هزار درهم شروع میشود.

قیمت خانه در دبی به پول ایران چقدر است؟

بسیاری بدنبال قیمت خانه در دبی به پول ایران هستند. با نوسانات ساعتی قیمت دلار و درهم در بازار ایران، عملاً ارائه قیمت خانه در دبی به پول ایران کاری بیهوده است. منطقی ترین راه این است که شما قیمت آپارتمان را به درهم بگیرید و خودتان با توجه به قیمت لحظه ای درهم حساب کنید.

برای خرید خانه در دبی باید چه مراحلی طی شود؟

ابتدا لازم به ذکر است که اعلام کنیم کمک گرفتن و دریافت مشاوره از یک مرکز معتبر و دارای سالها تجربه به شما کمک می کند تا طی کردن مسیر دریافت سند و اخذ تابعیت نیازمند دانستن انواع و اقسام قوانین مربوطه نباشید و بتوانید خانه یا ملک مورد نظر را فارغ از نوع آپارتمان یا ویلایی، به راحتی تهیه نمایید. یک مشاور بین المللی شما را یاری می کند تا بهترین خرید خود را با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، تجربه نمایید. ما در گروه مشاورین املاک آسومان مشاور خرید خانه رویایی شما خواهیم بود.

برای گذراندن قانونی و صحیح مراحل خرید خانه در دبی ، ابتدا باید پروسه خرید و فروش را از طریق آژانسهای خرید خانه یا شرکت های ساختمانی معتبر انجام دهید. وقتی خانه مورد نظر را یافتید برای اولین گام خرید باید یک توافق نامه امضا کنید که MOU نام دارد. پس از آن شما به عنوان خریدار مبلغی را به عنوان ودیعه به فروشنده نزد شرکت املاک قرار می دهید.

برای انتقال مالکیت شما باید گواهی عدم شکایت NOC که با حضور شما و فروشنده در دفتر شرکت سازنده پروژه درخواست و صادر گردیده نیز ارائه گردد. برخی خانه ها وجود دارند که مالکیت مطلق دارند و اینگونه املاک فقط به افرادی که تبعه کشور امارات و کشورهای خلیج هستند مالکیت داده می شود. شما باید به عنوان خریدار فقط مناطقی که خارجی ها حق خرید دارند، خانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

بعد از آنکه قراردادی بین شما و فروشنده امضا میشود باید کلیه مفاد داخل آن به طور دقیق اجرا شود. برخی شرایط خاص نیز وجود دارند که زمان خرید خانه در دبی باید در نظر گرفته شوند تا مشکلی برای ثبت سند در اداره املاک و اراضی دبی به وجود نیاید. همچنین در صورتی که بخواهید با خرید یک ملک برای تمام اعضاء خانواده خود شهروندی دریافت نمایید، خانه مورد نظر باید از لحاظ متراژ ، برای سکونت کل افراد خانواده به اندازه کافی بزرگ، جادار و مناسب باشد. زمان انتقال سند به نام شما، حتما باید مراحل لازم را برای دریافت سند در اداره اراضی دبی را طی نمایید.

مدارک لازم برای دریافت سند

 • یک کپی از ویزا که این ویزا می تواند توریستی باشد.
 • گواهی ازدواج برای آن دسته از افرادی که قصد دریافت مالکیت شراکتی بین زن و شوهر دارند.
 • کپی پاسپورت
 • گواهی عدم اعتراض از شرکت سازنده
 • توافق نامه امضا شده بین خریدار و فروشنده

چه مدارکی برای انجام مراحل خرید خانه در دبی مورد نیاز است؟

البته برخی مدارک دیگر نیز وجود دارند که بسته به شرایط یا روند خرید خانه در دبی درخواست خواهند شد که شما ملزم هستید آنها را ارائه نمایید. بعد از طی روند قانونی و اصولی، شما صاحب خانه خواهید شد و می توانید اقامتی جدید و لذت بخش به همراه سرمایه گذاری امن را تجربه نمایید.

بازار داغ فروش خانه دبی

نقد شوندگی سرمایه ، یکی از فاکتور های مهم سرمایه گذاریست. بازار فروش خانه در دبی همانند بازار خرید آن بسیار پر رونق و پر بازده است. رشد بالای سالیانه قیمت خانه در دبی ، بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ و کوچک جهانی را به دبی کشانده است. بندرت اتفاق می افتد که خانه ای به قیمت واقعی بازار بیشتر از 1 ماه برای فروش بماند که این خود نشان دهنده حجم بالای خرید و فروش خانه در دبی را نشان می دهد.

شرکت های سازنده ملک در دبی

شرکت های مختلفی در شهر دبی کشور امارات حضور دارند که با ساخت و راه اندازی پروژه های ساختمانی مختلف، به بسیاری از علاقه مندان خرید خانه در دبی کمک می کنند تا بدون دردسر های مرتبط با پرداخت هزینه گزاف، مراحل پیچیده تغییر مالکیت و غیره سرمایه گذاری مطمئنی را تجربه کنند که البته، این تنها مزیت ِاین شرکت های بزرگ نیست ولی می توان گفت که یکی از مهم ترین ِآنها به شمار می آید.

علاوه بر این، برای خرید خانه در دبی شما باید اطلاعاتی از محله ها و مناطق مختلف این شهر داشته باشید. برخی محله های دبی به طور انحصاری و خاص محل زندگی افراد اماراتی است و امکان خریددر این مناطق برای افراد خارجی میسر نیست. با شناخت مناطق یا محله های گروه دوم می توانید تجربه ای لذت بخش از مهاجرت به امارات و ساکن شدن در شهر دبی داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا