بهترین های کسب و کارعمومی

بهترین نوع سپتیک تانک چیست؟

سپتیک و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید

عمر مفید سپتیک تانک پلی اتیلن حدود ۵۰ سال میباشد. در حالیکه یک مخزن septic بتنی خوش ساخت باید حداقل ۱۰ سال دوام داشته باشد ولی بعلت استفاده از بتن نامرغوب و طراحی و ساخت غیرمهندسی عمر این مخازن به ۲ الی ۳ سال محدود میشود. عمر مفید مخازن استیل ۲۰ تا ۳۰ سال است که بعلت تحریم صنایع فلزی کشور قیمت این مخازن بسیار بالاست و همین امر باعث پایین آمدن کیفیت این دسته مخازن شده است. مخازن پلی اتیلن با کیفیت خوب ممکن است از ۳۰-۴۰ سال دوام داشته باشند. با تخلیه منظم، صرفه جویی در مصرف آب و مراقبت های عادی ، عمر سیستم خود را افزایش دهید. عوامل زیادی بر طول عمر یک سیستم تأثیر می گذارند که در ادامه به تمامی این موارد اشاره خواهیم کرد تا آشنایی با پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی برای شما آسان گردد.

قیمت تمام شده گند انبار

همانطور که میدانید تانک های پلی اتیلن بسیار سبک تر از نمونه های بتنی و فلزی خود هستند و نصب آن ها معمولاً به صرفه تر است.در حالیکه هزینه کل سیستم مشابه است،هزینه های نصب بین یک مخزن گند انبار پلی اتیلن و سایر مواد بسیار متفاوت است.هزینه معمول این محصول پلی اتیلن رابطه مستقیمی با قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی دارد.

با انتخاب ابعاد آن که شامل قطر ، طول ، ظرفیت ، تعداد دریچه ویزیت و درب ، نازل ها ، دفنی یا غیردفنی بودن ، تعداد دیوایدر داخلی ، نوع پروفیل و چند پارامتر دیگر که در نقشه مشتری محترم قید شده قیمت محاسبه میشود.بطور کلی به علت عدم ثبات قیمت مواد اولیه در کشور نمیتوان قیمت ثابتی برای این محصولات در نظر گرفت.

آیا سپتیک از جنس پلاستیک در بازار وجود دارد ؟

بله ، این مخازن پلاستیکی از مواد پلی اتیلن به عنوان جایگزینی عالی برای بتن ساخته می شوند زیرا ماندگاری آنها به همان اندازه است.نصب آنها به سرعت انجام می شود و هزینه کلی مخزن و سیستم شما را کاهش می دهد.قابلیت جابجایی مخزن گند انبار پلی اتیلن از بارزترین ویژگی آنها است.امروزه در کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکا از این مخازن به جای بتن و فلز استفاده میشود.

مخازن پلاستیکی که از جنس پلی اتیلن ساخته می شوند برای استفاده های مسکونی و تجاری طراحی شده اند.سرویس بهداشتی عمومی ، تریلرها ، پارک های RV (پارک هایی که محل اتراق خودروهای کاروان میباشد) ، خانه ها ، کلبه ها ، ساختمانهای قابل حمل و هر شغل یا صنعتی که باشد مخازن سپتیک پلی اتیلن در آنها وجود دارد.

آیا گند انبار پلی اتیلن از بقیه بهتر است ؟

 • این مخازن از جنس پلی اتیلن ضد آب هستند و از خوردگی و فرسایش در برابر آب در امان هستند.
 • همچنین در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند.
 • مخازن پلی اتیلن از آنجا که از جنس پلاستیک انعطاف پذیر است کمتر در معرض ترک خوردگی هستند،بنابراین نوع پلی اتیلنی به اندازه نوع سیمانی آن ترک نمیخورد.
 • نوع پلی اتیلنی از نوع سیمانی بهداشتی ترند
 • بعلت منعطف بودن با زمین لرزه و تغییرات پوسته زمین دچار مشکل نمیشوند

آیا ایمهاف تانک می تواند ۵۰ سال دوام داشته باشد؟

دوام ایمهاف تانک به عوامل زیادی از جمله شرایط خاک و نگهداری بستگی دارد.عبور ماشین آلات ترافیکی در طول عمر این مخازن موثر است. نوع پلی اتیلن ۴۰ تا ۵۰ سال دوام خواهد آورد ، اما در شرایط مناسب می تواند تقریباً به مدت نامحدود دوام داشته باشد.

آیا ورود سفید کننده ها و مواد شیمیایی به داخل گندانبار مضر است ؟

ورود کمی مواد سفید کننده از طریق شستن لباس ها تاثیر چندانی در چند هزار گالن آب و باکتری موجود در مخزن شما نخواهد گذاشت.در مجموع میبایست از ورود مواد شیمیایی با دانسیته بیشتر از آب به داخل این مخازن جلوگیری کردهرگز پاک کننده های خام ، سفید کننده یا مواد شیمیایی خانگی را در فاضلاب نریزید

چون اینگونه مخازن جهت تصفیه اولیه آب طراحی و ساخته میشوند و تحمل اسیدها را ندارند.در صورتی که محلول ورودی این مخازن حاوی اسید و مواد شیمیایی باشد باید توسط کارفرما به واحد تولید اطلاع داده شود تا مخزن مناسب ساخته شود.بطور کلی میتوان گفت که ورود مواد غیر قابل تجزیه به داخل این سیستم باعث بروز مشکل در عملکرد آن می شود.

هر سال چند بار نیاز به تخلیه مخزن سپتیک پلی اتیلن ۳.۸ مترمکعب داریم؟

به عنوان مثال یک مخزن ۳۸۰۰ لیتری (۳.۸ مترمکعب یا۱۰۰۰ گالنی) که توسط ۲ نفر استفاده می شود باید هر ۵.۹ سال تخلیه شود.اگر ۸ نفر از این مخزن استفاده می کنند میبایست هر ساله آن را تخلیه کنید.

ابعاد استاندارد

اگر مخزن سیستم فاضلاب شما خیلی کوچک باشد قبل از اینکه همه مواد تجزیه شود فاضلاب از خروجی خارج می شود زیرا آب بیشتری پمپاژ میشود.منطقی است که مخازن بزرگتر را بهتر فرض کنیم ، اما از طرفی مخزنی که خیلی بزرگ باشد می تواند باکتری های تشکیل دهنده را مخلوط کند که این امر ناخوشایندی خواهد بود.بعنوان مثال ابعاد مخزن سپتیک پلی اتیلن ۳.۸ مترمکعب نیز با قطر ۱۴۰۰ میلیمتر و طول ۲.۵ متر تولید و مونتاژ می شود.

بهترین نوع برای خرید

بهترین انتخاب نوع پلی اتیلن پیش ساخته است. این تانک های پیش ساخته دارای مزایای بسیاری نسبت به مخازن بتنی ، استیل یا فایبرگلاس هستند. به همین دلیل بسیاری از شهرها به استفاده از مخازن گند انبار پلی اتیلن نیاز دارند. سبک بودن ، جابجایی راحت ، تعمیرات در محل ، غیرقابل نفوذ بودن توسط جانداران و نور خورشید از مهمترین مزایای این دسته هستند.

عمق استاندارد دفن

کاملا بستگی به قطر مخزن دارد ولی بهترین حالت دفن این محصولات ماکزیمم ۱ متر از تاج مخزن میبایست زیر خاک قرار گیرد. ابعاد محدوده آماده سازی شده زیر سپتیک تانک (چه خاک متراکم شده، چه بتن) از طول و عرض حتما باید حدود ۱ متر بزرگتر از ابعاد خود آن باشد.

روش صحیح دفن و نصب سپتیک

انتقال سپتیک به داخل چاله

آیا یک مخزن سیستم پیش تصفیه ۳۸۰۰ لیتری به اندازه کافی بزرگ است ؟

اندازه اکثر تانک های مسکونی از ۲۸۰۰ لیتر (۲.۸مترمکعب) تا ۴۷۰۰ لیتر (۴.۷ مترمکعب) است. یک خانه متوسط ​​۳ خوابه کمتر از ۲۳۰ متر مربع احتمالاً به مخزن ۳.۸ مترمکعب احتیاج دارد. یک ایمهاف تانک پلی اتیلن با اندازه مناسب قبل از اینکه به زمان تخلیه و تمیزکاری برسد باید ۳ سال پساب و فاضلاب را در خود نگه دارد.

۶ مورد از علائم خرابی ایمهاف تانک

خوشبختانه گند انبارهای پلی اتیلن ساخت و مونتاژ kishseptic.com به هیچ وجه نیاز به تعویض ندارد و با گارانتی مادام العمر تحویل مشتری میگردد. البته متأسفانه سیستم های تصفیه بتنی و غیره برای همیشه دوام ندارند. با نگهداری و تخلیه لجن منظم ، سیستم شما میتواند سالها دوام داشته باشد. در اینجا چند مورد از علائم متداول برای از کار افتادن سیستم septic آورده شده است.

 • اگر سیستم خراب باشد فاضلاب خام ممکن است دوباره به داخل سرویس بهداشتی برگردد. ممکن است صدای غرغر از لوله ها را بشنوید یا بوی بدی در اطراف خانه خود استشمام کنید. گرفتگی لوله ها می تواند دلیل این صدا باشد. علاوه بر این ممکن است تخلیه نامناسب انجام شده باشد.
 • دو علامت معمول وجود دارد که مخزن به درستی کار نمی کند. اگر غالباً سرریز شود ممکن است تانک ، فاضلاب را به درستی دفع نکند.اگر میزان زیادی از مواد جامد در مخزن اولیه (ته نشینی) وجود داشته باشد ممکن است این مواد جامد خوب تجزیه نشوند.هر دو این مشکلات می توانند نشان دهند که سیستم شما باید بررسی شود.
 • وقتی باران باریده است و در محوطه دفن سیستم شما گودال هایی در حال شکل گیری هستند ممکن است سیستم آسیب دیده باشد. گند انبار پلی اتیلن شما ممکن است فاضلاب را به درستی دفع نکند که باعث جمع شدن آب می شود. در شرایطی که سیستم نمی تواند عملکردهای اساسی خود را انجام دهد باید با تیم پشتیبانی kishseptic تماس بگیرید.
 • به محلی که سیستم پیش تصفیه فاضلاب در آن دفن شده نگاه کنید. آیا چمن آنجا نسبت به مناطق دیگر سبزتر است؟هنگامی که لوله های زهکشی منتهی به مخزن یا خود مخزن شروع به شکستن می کند سطح رطوبت خاک به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.این همان چیزی است که باعث سبزتر شدن چمن میشود. همچنین ممکن است به دلیل سطح رطوبت بالا و وجود فاضلاب که برای گیاهان همانند کود عمل می کند ، رشد بیشتری در منطقه مشاهده کنید.اگرچه گیاهان در محوطه مخزن شما بسیار شاداب تر و پربارتر خواهد شد اما این نشانه هشدار آسیب سیستم است.
 • آب چاه آلوده نشانه دیگری است که خبر از خرابی سیستم میدهد. برای آزمایش آب می توانید توسط یک متخصص حرفه ای یک سری آزمایش انجام دهید.باکتری ها ، نیترات ها و سایر آلاینده های موجود در آب علائم بسیار خطرناکی هستند. آب آلوده به این معنی است که سیستم آب را به درستی دفع و فیلتر و تجزیه نمی کند.این یک مشکل بسیار خطرناک است که نشان می دهد سیستم باید در اسرع وقت بررسی شود.
 • در صورت مشاهده هر یک از علائم فوق و نگرانی از نحوه عملکرد صحیح سیستم ، با تیم پشتیبانی هلدینگ لوله های آبرسانی تماس بگیرید.یک لوله کش متخصص در نگهداری سپتیک میتواند به محل دفن مخزن شما آمده، سیستم را بازرسی کند و خرابی ها را ارزیابی کند.تیم اعزامی در مورد بهترین روش کار با شما گفتگو می کنند و به شما کمک می کنند تا تعیین کنید که آیا سیستم باید تعمیر شود یا خیر.

منبع:

فرآب صنعت

پارس اتیلن کیش

دکمه بازگشت به بالا