بهترین های کسب و کارعمومی

سنگ عباس آباد چیست؟

بررسی خصوصیات سنگ تراورتن عباس آباد و نکات مهم پیش از خرید آن

سنگ عباس آباد یکی از پرکاربرد ترین و پرفروش ترین سنگ های تراورتن در بازار ایران است. معدن این سنگ همچون سنگ حاجی آباد در شهرستان محلات استان مرکزی قرار دارد. از این سنگ در ابعاد مختلفی برای کاربردهای بسیاری در ساختمان استفاده می شود. این سنگ ویژگی های خاص خود را دارد که آن را از انواع دیگر تراورتن متمایز می کند. در این بخش همراه ما باشید تا با خصوصیات سنگ تراورتن عباس آباد و نکات مهم پیش از خرید سنگ تراورتن عباس آباد این سنگ آشنا شویم.

آشنایی با سنگ تراورتن

پیش از آن که به خواص سنگ عباس آباد یا کاربردهای آن بپردازیم، بد نیست که به طور کلی با انواع سنگ های تراورتن و ویژگی های کلی آن ها آشنا شویم.

سنگ های تراورتن را باید از انواع سنگ های رسوبی شیمیایی معرفی کنیم که ساختار آن ها به صورت لایه لایه بوده و از کربنات کلسیم تشکیل شده است. این سنگ ها معمولا در ارتفاعات کم از جمله اطراف چشمه ها، در طول نهرها و رودخانه ها، در طول گسل ها و دریاچه ها و حتی در اطراف زهکش ها تشکیل می شوند.

با توجه به فرآیند تشکیل این نوع از سنگ ها باید انتظار داشته باشیم که خلل و فرج بسیاری در تکسچر تراورتن عباس آباد دیده شود. در نتیجه سنگ های تراورتن به صورت کلی نسبت به انواع سنگ مرمریت بافت نرم تری دارند.

از خواص سنگ عباس آباد و انواع سنگ های تراورتن می توان به مقاومت آن ها در برابر تغییرات آب و هوایی اشاره کرد. رنگ های سنگ تراورتن نیز معمولا روشن بوده و اگر در حضور اکسیدهای منیزیم یا آهن قرار بگیرد به تیرگی متمایل می شوند. یکی از دلایلی که باعث شده کاربردهای تراورتن عباس آباد و انواع دیگر تراورتن متنوع باشد، نقوش زیبایی است که در بافت این سنگ ها دیده می شود. از طرف دیگر تنوع رنگی سنگ های تراورتن نیز به کارایی بیشتر آن ها در دکوراسیون کمک کرده است.

رایج ترین انواع سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن انواع مختلفی دارند که معمولا آن ها را با توجه به معدنی که سنگ را برای فروش آماده کرده باشد، دسته بندی می کنند. در ادامه معروف ترین سنگ های تراورتن را به همراه ویژگی های کلی آن ها معرفی می کنیم.

سنگ تراورتن عباس آباد را باید از معروف ترین تراورتن های موجود در بازار معرفی کنیم. از خصوصیات سنگ عباس آباد می توان به قابلیت ساب پذیری و تراکم بالای بافت آن اشاره کرد. این سنگ سورت های متنوع و رنگ روشنی دارد. در میان تکسچر تراورتن عباس آباد رگه ها یا ریز موج های ریز و درشتی دیده می شود که زیبایی این سنگ را دو چندان کرده اند.

سنگ تراورتن حاجی آباد

تراورتن حاجی آباد را با طیف رنگی روشن آن می شناسند که رنگ هایی از کرم روشن تا شکلاتی را در بر می گیرد. این سنگ نیز همچون سنگ تراورتن عباس آباد ساب پذیری و تراکم خوبی دارد.

سنگ تراورتن دره بخاری

این نوع سنگ تراورتن نیز ویژگی های کلی سنگ های تراورتن یعنی مقاومت بالا در برابر سایش و تراکم مناسب را دارد. تراورتن دره بخاری معمولا با رنگ های روشن به فروش می رسد.

سنگ تراورتن آتشکوه

تراورتن آتشکوه به داشتن رنگ های روشن و رگه های نرم و مواج خود معروف است. سایر ویژگی های کلی سنگ های تراورتن نیز در این نوع سنگ هم دیده می شود.

سنگ تراورتن طرق

تراورتن طرق بر خلاف رنگ های سنگ تراورتن عباس آباد کمی تیره تر و متمایل به کرم و بژ است. از دیگر ویژگی های این سنگ باید به تراکم پایین تر نسبت به سایر تراورتن ها و تخلل بالای آن نیز اشاره کنیم.

سنگ تراورتن تکاب

رنگ های تراورتن تکاب متنوع بوده و می توان از رنگ های روشن تا تیره را در این نوع از سنگ یافت. ویژگی های این نوع سنگ تراورتن بیشتر به سنگ حاجی آباد شباهت دارد. با این حال تفاوت این دو نوع سنگ در تخلل بیشتر تراورتن تکاب است.

سایر سنگ های تراورتن

به جز مواردی که در این بخش معرفی کردیم، انواع دیگری از سنگ های تراورتن را نیز می توان در بازار یافت. از جمله تراورتن کمشچچه، تراورتن همدان، تراورتن گردویی، تراورتن ابیانه و موارد دیگر که محبوبیت کمتری نسبت به سنگ عباس آباد و حاجی آباد دارند.

ساختار و تکسچر تراورتن عباس آباد

اگر نگاهی به ساختار سنگ عباس آباد بیندازید، متوجه بافت نیمه بلوری و سخت آن خواهید شد. تراکم این سنگ معمولا بالا بوده و تکسچر آن می تواند خلل و فرج کم یا زیادی داشته باشد.

شکل تخلخل در سنگ های تراورتن می تواند از چند میلی متر تا چند سانتی متر متغیر بوده و حتی گاهی به بیش از 10 سانتی متر برسد. البته معمولا این بافت متخلخل با رسوباتی از جنس کربنات کلسیم پر می شود.

از طرف دیگر ساختار این سنگ معمولا خالص و به رنگ روشن است؛ مگر این که ناخالصی هایی در سنگ، رنگ های متفاوتی همچون قهوه ای و نارنجی و قرمز را ایجاد کرده باشند. این رنگ ها اغلب در اثر ناخالصی هایی از جمله آهن، منیزیم یا مواد آلی دیگر پدید می آیند.

تکسچر تراورتن عباس آباد همچون بافتی که در اغلب سنگ های تراورتن دیده می شود از لامینه های فشرده به هم، نوارهای رنگی پشت هم با لایه های چتری، روزنه ای، نرده ای، لکه دار یا بافت لوله ای و متخلخل تشکیل شده است.

رنگ های سنگ تراورتن عباس آباد

تنوع رنگی در میان سنگ های تراورتن بالاست و به طور کلی می توان این نوع سنگ ها را در چند دسته از نظر رنگ بندی تقسیم بندی کرد:

 • سفید
 • شکلاتی
 • کرم
 • قرمز
 • لیمویی
 • زرد
 • سلور
 • مشکی

از میان تنوع رنگی که به آن اشاره کردیم، رنگ های سنگ تراورتن عباس آباد معمولا با زمینه سفید، کرم یا بژ قابل خریداری هستند. تنوع رنگی سنگ عباس آباد با توجه به این که چه سورتی را بخرید، متفاوت خواهد بود؛ با این حال سورت های با کیفیت این سنگ اغلب روشن تر و مایل به سفید هستند.

معمولا این نوع سنگ را به دو روش بدون موج و موج دار برش می دهند که این موضوع روی قیمت سنگ عباس آباد هم تاثیر می گذارد.

ویژگی های سنگ عباس آباد

بیشتر خواص سنگ عباس آباد را می توان با توجه به بافت آن توضیح داد. از آنجایی که تکسچر آن تراکم بالایی دارد، این سنگ مقاومت خوبی در برابر تغییرات آب و هوایی داشته و به طور کلی در دسته سنگ های با دوام قرار می گیرد.

از دیگر خصوصیات این سنگ خلل و فرجی است که به صورت طبیعی در ساختار سنگ دیده می شود. در واقع بافت متخلخل این سنگ باعث می شود که تراورتن همچون عایق عمل کند و دمای داخلی محیط را به خصوص در مناطق سردسیر به خوبی حفظ کند.

از طرف دیگر ساختار سنگ تراورتن عباس آباد به گونه ای است که می تواند در برابر سرما، گرما، آفتاب شدید و حتی باران های اسیدی مقاومت فوق العاده ای داشته باشد.

از معروف ترین ویژگی های سنگ آباد باید به ظاهر شفاف و طرح های متنوع آن نیز اشاره کنیم که باعث می شود نمایی لوکس و شیک چه در محیط داخلی و چه در نمای ساختمان داشته باشید.

مزایای سنگ تراورتن عباس آباد

هر نوع سنگ ساختمانی با توجه به ساختار و ویژگی های کلی خود ممکن است در کنار مزایا، معایبی هم داشته باشد. در این بخش به صورت کلی به مزایا و معایب تراورتن عباس آباد می پردازیم تا شما را برای خرید انواع سنگ عباس آباد بهتر راهنمایی کنیم.

فاصله مولکولی یا تخلخل از مهم ترین خواص سنگ آباد است که باعث شده این سنگ مزایای بسیاری داشته باشد:

 • این سنگ د می تواند به عنوان یک عایق خوب چه برای سرما و گرما و چه برای صدا عمل کند.
 •  به لطف وجود تخلخل در بافت خود در برابر انبساط و انقباض ناشی از سرما و گرمای دما محفوظ بوده و دچار تغییر شکل یا فرسودگی ناشی از تغییرات دمایی نمی شود.
 • ساختار سنگ به دلیل فضاهای خالی موجود در بافت سنگ، چسبندگی بالاتری نسبت به انواع سنگ های ساختمانی دیگر دارد. به این معنی که برای استفاده از چسب یا ملات در کنار این سنگ دردسر کمتری دارید و این مواد چسبنده کاملا در بافت سنگ در جای خود محکم می شوند.
 • یکی دیگر از مزایای این نوع تراورتن وزن پایین آن است که باعث شده در نمای ساختمان ها کاربرد بیشتری داشته باشد.
 • با توجه به خواص این سنگ که منحصر به فرد و ویژه محسوب می شود، می توان از این سنگ در هر نوع اقلیم آب و هوایی بدون نگرانی از آسیب به سنگ استفاده کرد.
 • دوام و مقاومت از دیگر مزایای این سنگ است. تراورتن عباس آباد عمر و ماندگاری بالایی دارد؛ در نتیجه صرفه اقتصادی آن نیز بیشتر خواهد بود.
 • از کاربردهای تراورتن عباس آباد می توانیم به زیبایی آن در ترکیب با آجر هم اشاره کنیم.
 • از آنجایی که این سنگ از طریق معادن داخلی به دست می آید به سادگی در دسترس بوده و قیمت مناسبی دارد.
 • با توجه به ویژگی های این سنگ، کاربردهای این سنگ کاملا وسیع بوده و برای دکوراسیون داخلی و خارجی می توان از این سنگ بهره برد.

معایب تراورتن عباس آباد

 • قیمت این سنگ در سورت های با کیفیت آن که رنگ روشن و بافت یکنواختی دارد، کمی بالاتر از سورت های دیگر است.
 • در صورتی که بارگیری سنگ به درستی انجام نشود، ممکن است اسلب سنگ لب پریده باشد.
 • بازی های رنگی و طرح ها در تکسچر آن تنوع زیادی دارد و اگر به دنبال یک سنگ یکنواخت هستید، باید برای خرید انواع سنگ عباس آباد، سورت های با کیفیت بالا و گران قیمت را انتخاب کنید.
 • در صورتی که روند فرآوری سنگ به درستی انجام نشده باشد ممکن است میزان جذب آب به دلیل ساختار ویژه آن بالا باشد.

کاربرد های تراورتن عباس آباد

از آنجایی که مزایای سنگ تراورتن عباس آباد به معایب آن می چربد، این سنگ به عنوان یکی از پر کاربردترین انواع سنگ ساختمانی محسوب می شود که می توان از آن در بخش های مختلف تزیینی و نمای ساختمان استفاده کرد. به طور کلی می توان کاربردهای تراورتن عباس آباد را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • استفاده از این سنگ در نمای خارجی انواع ساختمان های مسکونی، اداری، تفریحی و تجاری
 • استفاده در نمای داخلی و دیوارهای ساختمان
 • استفاده به عنوان کف پوش ساختمان ها (این نوع سنگ لیز نبوده و امنیت بالایی برای استفاده در کفپوش دارد.)
 • استفاده در محیط های باز مانند اطراف استخرهای رو باز یا پیاده روها
 • استفاده در راه پله ها به دلیل مقاومت خوب سنگ عباس آباد
 • استفاده به عنوان محوطه سازی
 • ساخت انواع مصنوعات سنگی دکوراتیو مانند مبلمان، میز جلوی مبمان و غیره
 • استفاده برای طراحی پایه آیفون ساختمان ها
 • استفاده به عنوان پوشش داخلی در فضاهای مشاع مانند لابی، راهروها و راه پله ها
 • به عنوان ابزارهای سنگی در نماهای ساختمان

معدن سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ های تراورتن از معادن مختلفی استخراج می شوند؛ با این حال سنگ عباس آباد از یک معدن که در استان مرکزی قرار گرفته استخراج می شود. معدن این سنگ در روستای باقر آباد و شهر نیم ور محلات قرار دارد. از این معدن به طور میانگین به صورت ماهیانه بیشتر از 90 هزار تن سنگ استخراج می شود.

تراورتن عباس آباد این معدن سورت های مختلفی دارد که با توجه به کیفیت سورت و موارد دیگر، قیمت آن را تعیین می کنند.

قیمت سنگ عباس آباد

یکی از مهم ترین دغدغه ها برای خرید سنگ تراورتن عباس آباد، قیمت این سنگ است. شاید انواع سنگ عباس آباد ارزان را در بازار پیدا کرده باشید؛ اما از کیفیت آن ها هم اطمینان دارید؟!

در این بخش عواملی که به صورت مستقیم روی قیمت سنگ عباس آباد تاثیر دارند را بررسی می کنیم تا به شما در یک خرید مطمئن کمک کنیم.

اولین چیزی که برای خرید این سنگ باید بررسی کنید، رنگ سنگ است. رنگ تراورتن مرغوب عباس آباد کرم روشن و متمایل به سفید است. در واقع هر چه سنگ روشن تر و سفید تر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

علاوه بر رنگ سنگ باید به طرح آن نیز توجه کرد. سنگ های تراورتن عباس آباد در دو نوع بی موج و موج دار به فروش می رسند. به طور کلی سنگ های موج دار، به خصوص زمانی که موج های منظم داشته باشند، قیمت بیشتری دارند. چرا که این سنگ ها از زیبایی بیشتری برخوردار بوده و پرتی کمتری خواهند داشت.

تشخیص کیفیت سنگ از ظاهر آن کار ساده ای نیست؛ برای این که به مرغوبیت سنگ پی ببرید باید با ویژگی های سنگ و به طور کلی تراورتن ها آشنایی خوبی داشته باشید.

از طرف دیگر از آنجایی که سنگ ها در طی فرآیند فرآوری با پر کننده های رزین و اپوکسی پر شده و براق می شوند، نمی توان تراکم یا میزان تخلخل سنگ را از روی ظاهر آن دریافت.

در این شرایط برای این که از ساختار این سنگ مطمئن شوید باید به پشت سنگ یا قطر آن توجه کنید. چرا که نمی توان در قطر یا ضخامت سنگ ها فرآوری به کار برد.

با بررسی این بخش ها می توانید تراکم یا تخلخل سنگ ها را بررسی کنید. هر چقدر سورت سنگ عباس آباد تراکم بیشتر و تخلخل کمتری داشته باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.

برای تشخیص کیفیت سورت این سنگ یک راهکار دیگر هم وجود دارد. می توانید از میزان آهک و نمک موجود در سنگ به مرغوبیت آن پی ببرید. سنگ هایی که این ناخالصی ها را در خود داشته باشند شوره می زنند و ظاهر زیبای خود را از دست خواهند داد.

برای تشخیص این ناخالصی ها می توانید سطح صیقلی سنگ را لمس کنید و در صورتی که زبری را زیر دستان خود احساس کردید به وجود ناخالصی هایی مثل شوره شک کنید.

توجه داشته باشید که در روند فرآوری سنگ تراورتن از آب فراوانی استفاده می کنند و این آب ممکن است املاحی مثل نمک داشته باشد. با این حال این املاح با یک بار شستشوی سنگ پاک می شوند؛ در حالی که شوره مربوط به خود سنگ که ناشی از موقعیت جغرافیایی تشکیل شدن آن است، از بین نرفته و باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از عوامل موثر روی قیمت ضخامت و ابعاد اسلب سنگ است. همان طور که می توان حدس زد هر چه ضخامت سنگ بیشتر یا ابعاد اسلب سنگ بزرگ تر باشد، قیمت سنگ نیز بالطبع بیشتر خواهد بود.

اگر بخواهیم یک بازه برای قیمت سنگ عباس آباد تعیین کنیم با توجه به عوامل مختلف می توان بازه ای از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان به ازای فروش هر متر مربع از سنگ تعیین کرد. البته برای اطلاع از دقیق ترین و به روز ترین قیمت ها بهتر است با متخصصان ما در کیا استون تماس حاصل نمایید.

در نهایت پیش از خرید سنگ تراورتن عباس آباد حتما باید به کیفیت فرآوری آن نیز توجه داشت. هر چه کیفیت فرآروی یک سنگ بیشتر باشد، قیمت اسلب های آن سنگ هم بیشتر خواهد بود.

زمانی می توان گفت روند فرآوری سنگ به درستی پیش رفته که موارد زیر را در سنگ ببینید:

 1. کیفیت مواد پر کننده مثل رزین یا اپوکسی چه از لحاظ مواد اولیه و چه از لحاظ اجرا مناسب باشد.
 2. نحوه خشک شدن سنگ از این نظر که به صورت کوره ای خشک شده یا نه اهمیت دارد. سنگ هایی که به صورت کوره ای خشک می شوند با گذشت زمان تیره تر خواهند شد؛ در حالی که این موضوع در رابطه با سنگ هایی که به صورت طبیعی خشک شده اند، بالعکس است؛ یعنی با گذشت زمان روشن تر می شوند.
 3. لبه های سنگ با کیفیت گونیا شده باشند؛ به این معنی که لبه ها زاویه ای 90 درجه داشته باشند تا بتوان بدون دردسر از آن ها استفاده کرد.
 4. یک تکه بودن سنگ از دیگر نکات مهم نشان دهنده کیفیت فرآوری است که روی قیمت تاثیر می گذارد.
 5. زمانی که سنگ های تراورتن به خوبی فرآوری شده باشند، در حین حمل و نقل کمتر لب پر می شوند.

خرید سنگ تراوتن عباس آباد

تا به اینجا هر آنچه از سنگ های تراورتن و سنگ تراورتن عباس آباد نیاز بود بدانید را در اختیار شما قرار دادیم. در این بخش پایانی تنها به ذکر چند نکته بسیار مهم برای خرید سنگ عباس آباد اشاره می کنیم تا خریدی مطمئن و رضایت بخش را تجربه کنید:

 1. به کیفیت رزین و اپوکسی و کوره ای نبودن سنگ توجه کنید.
 2. سنگ هایی را خریداری کنید که برش با کیفیتی دارند و لب پر نیستند.
 3. اگر چندین پلاک یا اسلب را خریداری می کنید، حتما به همخوانی آن ها توجه داشته باشید.
 4. پیش از سفارش قطعی و حمل و نقل سنگ ها، قیمت تمام شده را با فروشنده توافق کنید.
 5. از مراکزی برای خرید انواع سنگ عباس آباد اقدام کنید که معتبر بوده و کیفیت سنگ ها را تضمین می کنند

کاربرد سنگ سفید

بسیار زیاد است، به صورت کلی از سنگ سفید عباس آباد در صنایع مصنوعی و ساختمان‌سازی استفاده می‌کنند. گلدان‌های سنگی، شومینه سنگی، مجسمه‌های سنگی و ساخت انواع باربیکیو از سری کاربردهای مصنوعی سنگ‌های تراورتن سفید عباس آباد می‌باشد.

این از این نوع سنگ‌ها در قسمت‌های مختلف ساختمان مانند محوطه‌سازی، پوشش ستون‌های اصلی و فرعی ساختمان، راه‌پله‌ها، نمای انواع ساختمان، کفپوش، قرنیز پایین دیوار، ساخت المان‌های دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود.

مزیت‌های سنگ سفید عباس آباد

 •  از مزیت بسیار خوبی که سنگ سفید عباس آباد دارد، این است که این نوع سنگ‌ها به سهولت قابل‌ دسترسی هستند، همچنین قیمت بسیار مناسبی در مراکز دارند.
 •  این سنگ‌ها از سری تولیدات بسیار با کیفیت داخلی هستند که به کشورهای خارجی نیز بسیار صادر می‌شود.
 •  سطح خارجی سنگ تراورتن می‌تواند، سرما را در خودش نگه دارد پس به همین دلیل است که می‌توانند از آن به عنوان یک عایق در فضای داخلی استخر‌ها و همچنین مکان‌های گرم استفاده کنند.
 •  تخلخل و حفره‌هایی که در این سنگ‌ها وجود دارد، به صورتی هستند که اگر از این سنگ‌ها به عنوان کفپوش استفاده شود احتمال لیز خوردن و سرخوردگی در این سنگ‌ها به حداقل می‌رسد.
 •  این نوع سنگ‌ها در برابر ساییدگی، پریدگی و همچنین شکستگی مقاومت و استحکام بسیار خوبی دارند.
 •  این نوع سنگ‌ها در برابر شرایط بد آب و هوایی و همچنین باران‌های اسیدی نیز می‌توانند مقاومت مطلوب و قابل توجهی داشته باشند.
 •  سنگ تراورتن سفید، نما و ظاهر بسیار شیک و زیبایی دارد و می‌تواند این ظاهر را به ساختمان منتقل کند.
 •  سنگ سفید عباس آباد یک وزن سبکی دارد و به دلیل این که تخلخل فراوانی دارد، این سنگ‌ها به راحتی به سطوح مختلف می‌چسبند.

انواع فرآوری سنگ سفید عباس آباد

 1. موج‌دار و بی موج
 2. چرمی
 3. گیوتین
 4. بادبر
 5. اسلب

انواع پرداخت‌های سنگ سفید عباس آباد

 •  پرداخت آشفته: این نوع پرداخت باعث تولید سنگ با بافت‌های خشن می‌شود که بسیار کهنه و طبیعی به نظر می‌رسد.
 •  پرداخت تراش خورده: برای این نوع پرداخت از سمباده استفاده می‌شود و می‌تواند یک نوع سطح یک دست صاف و هموار را ایجاد کند.
 •  پرداخت پرشده: در این نوع روش سوراخ‌های سطح تراورتن پر می‌شود و سپس سمباده زده می‌شود تا یک سطح صاف روی سنگ ایجاد شود.

انواع سنگ سفید عباس آباد بر اساس شفافیت

انواع سنگ سفید عباس آباد بر اساس شفافیت عبارت است از:

 1. تراورتن بسیار براق
 2. تراورتن مات

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

1. تراورتن بسیار براق

این نوع سنگ تراورتن به قدری پرداخته‌شده است که نور را نیز از خودش بازتاب می‌کند. در سنگ تراورتن بسیار براق تمام خلل و فرج‌های طبیعی آن با استفاده از رزین و پلیمر پر شده است. این نوع از قیمت بالاتری نسبت به دو نوع سنگ دیگر دارد.

2. تراورتن مات

یک نوع سنگ از دسته سنگ های تراورتن است که توسط رزین و اپوکسی پرداخت می‌شود. مقدار و میزان پولیش آن در مقایسه با نوع براق آن ناچیز است. سنگ تراورتن مات بیشتر در محیط‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که امکان لیز خوردن زیاد است مانند لبه سقف و پشت بام ها تا از خطر سقوط افراد جلوگیری شود.

معدن سنگ تراورتن عباس آباد

معدن سنگ تراورتن عباس آباد شهر نیم ور محلات در روستای باقرآباد استان مرکزی است. از این معدن به صورت ماهیانه بیشتر از 9 هزار تن سنگ تراورتن استخراج می‌شود.

راهنمای خرید سنگ تراورتن عباس آباد برای محیط‌هایی که اندازه‌های مختلفی دارند:

 1.  اگر شما قصد استفاده کردن از سنگ سفید عباس آباد را در محوطه به حدود 100 تا 200 متری دارید، بهتر است از سنگ‌هایی با ابعاد 30 تا 15 سانتی متر استفاده کنید که فضا کوچک به نظر نرسد.
 2.  اگر محوطه در حدود تا 400 متر دارید شما می‌توانید از برش‌های 50 تا 30 سانتیمتری استفاده کنید تا محوطه یک کف شبیه کاشی‌ها و سرامیک در نیاید.
 3.  در محوطه‌های بالای 400 متر بهتر است از برش‌های بزرگ 50 تا 70 سانتی متر استفاده کنید تا با محیط بزرگ شما هماهنگ پیدا کنند.

 معایب تراورتن عباس آباد

 •  ممکن است این نوع سنگ‌ها مانند انواع سنگ‌های تراورتن در دمای انجماد و یخبندان خرد شوند.
 • تخلخلی که در سنگ‌های تراورتن وجود دارد، باعث شده است که این نوع سنگ‌ها نسبت به برخی دیگر از سنگ‌ها مانند مرمر مقاومت کمتری داشته باشند که امروزه این مشکل با ترکیب رزین تا درصد بسیار کاهش‌یافته است.
 •  سنگ‌های تراورتن معمولاً طرح و رنگ یکنواخت و یک شکلی ندارند.

قیمت سنگ سفید عباس آباد

سنگ تراورتن سفید و رگه‌دار یکی از گران ترین و با کیفیت ترین انواع سنگ‌های تراورتن می‌باشد که در معادن عباس‌آباد استخراج می‌شود. میزان قیمت سنگ تراورتن بستگی به نوع اندازه بر اساس متر مربع و همچنین کیفیت و درجه‌بندی سنگ دارد و این میزان می‌تواند بسیار متفاوت باشد. سنگ تراورتن عباس آباد هر چقدر روشن تر باشد در نتیجه قیمت بالاتری نیز دارد.

دکمه بازگشت به بالا