بهترین های کسب و کاربین الملل

بعد از برنده شدن در لاتاری چه اتفاقی می‌افتد؟

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025

مراحل بعد از ثبت نام لاتاری آمریکا و برنده شدن لاتاری آمریکا 2025 ، راهنمای برندگان گرین کارت آمریکا 2025 موضوعی است که در این مقاله قصد بیان آن ها را داریم.

شاید شما یکی از برندگان خوش شانس در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری امریکا 2025 باشید، در این صورت باید به شما تبریک بگوییم زیرا افراد زیادی در تمام دنیا تلاش می‌کنند تا بتوانند گرین‌کارت آمریکا را بگیرند و برخی از آن‌ها هرگز موفق به انجام این کار نمی‌شوند. این در حالی است که یک برنده لاتاری می‌تواند در مدت زمانی کوتاه گرین کارت خود را دریافت کرده و وارد خاک آمریکا شود. بعد از این که از برنده‌شدن در لاتاری مطمئن شدید، پیش از دریافت گرین‌کارت خود باید چندین مرحله را در سریع‌ترین زمان ممکن طی کنید.

قبل از هر اقدامی باید اطلاعات لازم و کافی پس از برنده شدن لاتاری را کسب کنید. به همین دلیل در این مقاله تمامی مراحلی که باید پس از اعلام نتایج لاتاری انجام دهید، شرح داده شده است. با ما همراه باشید.

در طی مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری امریکا 2025 ، پس از وارد کردن اطلاعات خود در سایت مربوطه نامه قبولی خود را مشاهده خواهید کرد. همچنین از کیس نامبر (Case Number) و محل مصاحبه خود خبردار خواهید شد. پس از انجام این مرحله نوبت به زمان احراز هویت و تکمیل فرم های مربوط به برندگان تا دریافت گرین کارت آمریکا می باشد.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

کیس نامبر (Case Number)

برندگان گرین کارت آمریکا، یک کد با عنوان کیس نامبر به عنوان شماره پرونده دریافت می کنند. این شماره تا پایان مراحل دریافت ویزا و گرین کارت استفاده خواهد شد.

کیس نامبر به معنای نوبت رسیدگی به پرونده شما در سیستم کنسولگری اداره مهاجرت امریکا می باشد و کلیه مراحل بعد از قبولی شما بر اساس این شماره انجام خواهد شد. چهار رقم اول مربوط به سالی است که در آن پذیرفته شده اید، دو رقم بعدی مخفف اسم قاره محل تولد شماست (برای قاره آسیا AS قرار می گیرد)، ارقام بعدی نوبت شما و کیس نامبر اصلی شماست که بر طبق آن، پس از تکمیل پر کردن فرم DS – 260 باید منتظر بمانید که پرونده شما به جریان بیفتد و اصطلاحا کارنت شود.

در نظر داشته باشید از آنجاییکه اولویت انجام امور برندگان با کیس نامبرهای پایین است، این افراد باید بعد از برنده شدن، سریعتر نسبت به تکمیل فرم DS – 260 اقدام نمایند.

نکته: به خاطر داشته باشید که کیس نامبر شما حکم سیستم نوبت دهی را دارد. بنابراین تکمیل فرم در روزهای اول هیچ تاثیری در زمان اعلام مصاحبه در سفارت برای شما نخواهد داشت.

فرم DS-260

مهمترین کاری که در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری امریکا 2025 باید انجام دهید این است که فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 را پر کنید. در این فرم که به زبان انگلیسی پر خواهد شد موارد مختلفی از جمله اطلاعات شخصی، وضعیت تأهل، محل کار یا تحصیل و سوابق کیفری سوال پرسیده می‌شود. برندگان لاتاری پس از اطمینان از قبولی، بایستی در اسرع وقت اقدام به تکمیل فرم DS-260 نمایند. با مراجعه به سایت چاوش مهاجر می توانید فرم ترجمه شده به فارسی را دانلود نمائید.

پس از دریافت فرم باید اطلاعات شرایط فعلی، سوابق تحصیلی و شغلی گذشته خود را در آن پر کنید. عدم تکمیل آن به معنای عدم تمایل به تعیین وقت سفارت و همچنین عدم دریافت گرین کارت می باشد. توصیه می‌شود که پر کردن فرم را به دوستان و آشنایان هم نسپارید، زیرا مواردی هم‌چون تفاوت امضای موجود در فرم و امضای فرم‌های زمان مصاحبه باعث حذف شدن نام فرد از فرآیند اخذ گرین‌کارت شده است.

مدارک لازم جهت صدور ویزا

شما باید مدارک لازم جهت ارائه سفارت را آماده کنید. برای اطلاع از مدارک لازم جهت صدور ویزا بعد از مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025 به بخش ویزای آمریکا در سایت مراجعه کنید. سپس باید با مراجعه حضوری در آژانس مدارک و فرم DS-260 را به متخصصان ویزا داده تا برای وقت سفارت آمریکا اقدام نمایند. در صورت کامل بودن مدارک و تایید صلاحیت شما از طرف سفارت، ویزا ی شما صادر خواهد شد. پیکاپ ویزا در سفارت آمریکا واقع در شهرهای دبی، امارات، آنکارا و ارمنستان برای ایرانیان داخل کشور انجام می شود.

نکته: تهیه این مدارک اهمیت بسیار بالایی دارد. هر گونه نقص در پرونده شما منجر به به تعویق افتادن پروسه ویزا در سفارت خواهد شد. همچنین ممکن است به علت عدم وجود زمان کافی جهت تهیه مجدد آنها از دریافت ویزا باز بمانید.

مدیکال و واکسیناسیون (Panel Physician)

تمامی برندگان هنگام انجام مصاحبه در سفارت، نیاز به تایید مدارک پزشکی توسط پزشک معتمد سفارت دارند. مدارک پزشکی توسط معاینات تکمیلی شما پزشک سفارت کامل خواهد شد. همچنین آن ها بایستی کارت واکسیناسیون ایران را تایید نمایند.

پس از تزریق تمامی واکسن ها، اصل گذرنامه را ببرید تا کارت واکسیناسیون بین المللی به نام هر فرد صادر شود. این کارت را پزشک سفارت از شما درخواست خواهد کرد.

چاوش مهاجر برای تعیین وقت مدیکال به کلینیک های VIP در سفارت آمریکا واقع در شهرهای ابوظبی، دبی، آنکارا و ایروان مراجعه می کند. بنابراین دریافت و تحویل نتایج آزمایشات از کلینیک مربوطه و تحویل آن به برندگان گرین کارت آمریکا بر عهده آژانس می باشد.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025 ،چک شدن بیماری است که شامل این بیماری‌ها و مواردی هم‌چون بیماری‌های روانی، شکل فعال بیماری سل، جذام و برخی موارد دیگر می‌شود. تا قبل از سال 2010 بیماری ایدز هم در این لیست قرار می‌گرفت، اما در حال حاضر این ویروس تاثیری را در فرآیند اخذ ویزای آمریکا ندارد.

گواهی تمکن مالی و اسپانسر

برخی تصور می‌کنند که برنده شدن در لاتاری به معنای این است که دولت آمریکا برای آن‌ها فرش قرمز پهن می‌کند!

حتی برای مهاجرت به آمریکا از طریق برنده شدن در لاتاری نیز باید تمکن مالی داشته و توانایی برآمدن از پس هزینه‌های زندگی در این کشور را داشته باشید؛ بردن لاتاری تنها به این معناست که شما پس از ورود به خاک آمریکا می‌توانید برای دریافت شهروندی و اقامت دائم این کشور اقدام نمایید!

یکی از مهمترین مدارکی که برندگان گرین کارت آمریکا در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025 نیاز دارند و باید به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهند، گواهی تمکن مالی است. اثبات تمکن مالی می تواند از طریق حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی و یا گرفتن اسپانسر باشد. هدف از این کار اثبات توان مالی متقاضی جهت زندگی در آمریکا است تا از سربار شدن دولت آمریکا جلوگیری شود.

اثبات تمکن مالی مسئله بسیار ساده ایست. درابتدا لیست اموال منقول خودتان را آماده کنید، اسناد آن را ترجمه کرده و دارایی های بانکی تان را معادل سازی کرده و صورت حسابتان را به زبان انگلیسی در هنگام مهاجرت به امریکا همراه داشته باشید.

جمع کردن مدارک لازم برای دریافت گرین کارت

 به هیچ عنوان وقت را تلف نکرده و پیش از تعیین تاریخ مصاحبه اقدام به جمع کردن مدارک لازم برای گرین کارت و ترجمه آن‌ها به انگلیسی نمایید.

کلیه اسناد و مدارکی که به زبان انگلیسی نیستند باید همراه با یک ترجمه معتبر باشند. مدارک لازم جهت مصاحبه گرین کارت که باید آن‌ها را آماده کنید شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • سابقه کار
 • مدارک عدم سوءپیشینه (در صورتی که در چند کشور زندگی کرده باشید باید از هر کدام آن‌ها مدرک جداگانه بگیرید. در صورتی که دارای سوءپیشینه و سوابق کیفری باشید هنوز هم شانس گرفتن گرین کارت را خواهید داشت اما حتما گواهی را ارائه کنید که نشان دهد قبلا بابت جرمی که کرده‌اید مجازات شده‌اید)
 • مدارک ازدواج یا طلاق
 • مدارک و شناسه نظامی برای کسانی که در ارگان‌های نظامی هم‌چون ارتش خدمت کرده‌اند.
 • اسناد مالی مانند صورت حساب بانکی
 • اسناد مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات
 • مدارکی که نشان دهد شما کارمند یا صاحب یک شرکت هستید.

دریافت ویزای آمریکا

در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025 یه خاطر داشته باشید که مدت اعتبار ویزای آمریکا معمولاً 6 ماه می باشد. اما به نسبت اعتبار مدیکال و معاینات پزشکی فرد متقاضی ممکن است این اعتبار کمتر از 6 ماه نیز باشد. شما برندگان گرین کارت آمریکا باید تا قبل از اتمام اعتبار ویزا و انقضای آن بایستی به خاک آمریکا سفر کنید.

مصاحبه سفارت برندگان گرین کارت آمریکا

پس از اینکه پرونده شما وارد مرحله روال اداری یا به اصطلاح کارنت شد، مشاوران و متخصصان اخذ ویزا در آژانس چاوش مهاجر از محل و تاریخ دقیق مصاحبه در سفارت های آمریکا در شهرهای ذکر شده مطلع خواهند شد. حضور به موقع در سفارت حائز اهمیت بسیار بالاییست. یعنی حداقل یک ساعت قبل از ساعت تعیین شده در محل سفارت باید  حضور یابید. در هنگام مصاحبه همراه داشتن تمام مدارک گرین کارت به صورت اصل و ترجمه انگلیسی، نتایج کمیسیون پزشکی و هم‌چنین دعوت‌نامه شما برای مصاحبه ضروری است.

بنابراین توصیه می کنیم که حتماً برای تحویل و ارسال مدارک خود به سفارت آمریکا این کار را به متخصصان پیکاپ ویزا در آژانس چاوش مهاجر بسپارید.

کارنت شدن

کارنت شدن کیس، به معنی تعیین زمان رسیدگی به پرونده و حضور فرد در سفارت جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه می باشد. هر ماه تعداد افرادی که از هر نوع ویزا کارنت می شوند، در ویزا بولتن های وزارت امور خارجه منتشر می شود. کارنت شدن کیس برندگان لاتاری در مجلات اداره کنسولگری وزارت امورخارجه آمریکا با نام ویزای بولتن اعلام میشود. این مجلات الکترونیکی هر ماه در وبسایت رسمی وزارت امورخارجه آمریکا قابل دانلود است.

ویزا بولتن

ویزا بولتن اواسط هر ماه میلادی توسط وزارت امور خارجه (اداره مهاجرت) به عنوان اطلاعیه منتشر می شود. در این ویزا شرایط و اطلاعات مربوط به پرونده های در دست بررسی و یا کارنت شده هر دوره اعلام می گردد. معمولاً پس از کارنت شدن کیس، طی 10 الی 15 روز ایمیل تاریخ حضور در سفارت از سوی KCC ( مرکز کنسولی کنتاکی) ارسال می شود. بنابراین شما باید راس ساعت تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید.

کلیرنس

در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025 ، کلیرنس یا همان Administrative Processing به مرحله ای گفته می شود که پس از انجام مصاحبه، بایستی در انتظار بررسی سوابق و یا تایید صلاحیت جهت دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا باشید.

این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا صورت می گیرد و تصمیمات به فرد مصاحبه کننده در سفارت بستگی دارد. این فرد اگر نسبت به موضوعی در درخواست شما تردید داشته باشد آن را برای بررسی بیشتر وارد پروسه کلیرنس می کند. در بیشتر موارد این اتفاق برای ایرانی ها رخ می دهد.

در این پروسه شرایط لازم برای رد یا قبول برخی از متقاضیان به مقر وزارت امور خارجه در واشنگتن جهت تحقیق در مورد احتمال اتهام به جاسوسی، تروریسم و صادرات غیرقانونی فناوری به خارج از ایالات متحده آمریکا است و…ارسال میشود.

مدت این دوره معمولاً از 6 هفته یا بیشتر می باشد. پس از آن در صورت تایید صلاحیت، مشاوران ما شما را از نتیجه آن مطلع خواهند کرد.

توجه داشته باشید :

 • شما پس از گرفتن ویزا تا 6 ماه فرصت دارید تا وارد خاک آمریکا شوید در غیر این صورت ویزای شما به طور خودکار لغو خواهد شد.
 • پس از دریافت ویزا برای چاپ شدن گرین کارت می بایستی برای هر نفر مبلغی معادل دلار آمریکا را به وسیله کارت اعتباری پرداخت کنید ( نحوه پرداخت هزینه گرین کارت آمریکاUSCIS Immigrant Fee)
 • شما پس از ورود می توانید تقاضای وایتپاس نمائید ( حدودا 2 ماه طول می کشد و پس از 2 ماه به آدرس اسپانسر شما( در صورت وجود) ارسال می شود – نیازی به حضور شما در آمریکا برای گرفتن وایت پاس نیست و اسپانسر شما می تواند آن را برای شما پست نماید ) که با استفاده از آن می توانید تا 2 سال خارج از آمریکا بمانید و فقط یک بار صادر می شود .
 • هم‌چنین پس از مصاحبه یک پاکت مهر و موم شده به شما داده می‌شود که باید آن را در فرودگاه تحویل افسر مهاجرت بدهید.
دکمه بازگشت به بالا