گرفتن ویزای یونان تضمینی با موسسه آدونیس

ویزای یونان VFS چیست؟

ویزای یونان VFS به معنی اخذ ویزای یونان از طریق شرکت VFS Global تهران واقع در مرکز خرید هروی سنتر می باشد. شرکت VFS به عنوان نماینده رسمی دولت یونان، مسئولیت انجام امور مربوط به صدور ویزا ماند گرفتن وقت سفارت یونان، بررسی مدارک و انگشت نگاری را بر عهده گرفته است. لازم به ذکر است به علت شیوع بیماری کووید 19، در حال حاضر سفارت ها و مزرهای هوایی بسته است. جهت مشاوره از شرایط گرفتن ویزای یونان تضمینی با آدونیس می توانید با کارشناسان آدونیس تماس حاصل فرمایید.

آیا یونان ویزا می خواهد؟

یونان یکی از 26 کشور عضو حوزه شینگن می باشد که در سال 1985 پیمانی را تحت عنوان پیمان شینگن امضا نمود. در قرارداد شینگن مقرر شد که جهت تردد آسان و بدون بازرسی در مرز، نیازی به اخذ ویزا برای شهروندان آن کشورها نباشد، و همچنین مقرر شد که مسافرین خارجی جهت ورود به این منطقه نیاز به اخذ دارند. یونان نیز یکی از کشورهایی است که هم عضو اتحادیه اروپا ، و هم عضو پیمان شینگن می باشد. اغلب میان 2 عبارت اتحادیه شینگن و حوزه شینگن اشتباه گرفته می شود، در حالی که کشورهایی در اتحادیه اروپا هستند که عضو حوزه شینگن نیستند. این کشورها عبارتند از انگلیس ، اوکراین ، بلغارستان ، رومانی ، قبرس جنوبی ، کرواسی و …

به طور خلاصه، جهت ورود به خاک یونان ، نیاز به اخذ می باشد. اما کشتی کروز یونان به برخی جزایر نیاز به اخذ ویزای شینگن یونان ندارد. ویزای شنگن یونان را می بایست یکی از سفارت های یونان در ایران یا کشورهای دیگر صادر کرده باشد. در این نوع ویزای شینگن یونان عبارت GRC که مخفف Greece به معنی یونان و همچنین عبارت یونان به زبان یونانی در پایین ویزا درج می شود. چنانچه ویزای شینگن یونان به صورت ویزای سینگل ( یکبار ورود ) صادر شده باشد، ورود مسافر به حوزه شینگن می بایست حتما به خاک یونان باشد، ولی خروج وی از کشور دیگری در حوزه شینگن بلامانع است.

در صورتی که ویزای شینگن یونان مولتی ( چندبار ورود ) صادر شده باشد، ورود و خروج مسافر به حوزه شینگن می تواند به هر کشوری در حوزه شینگن باشد، هرچند کارشناسان آژانس هواپیمایی آدونیس توصیه می کنند که جهت حفظ اعتبار مسافر در سفارت یونان ، ورود مسافر به حوزه شینگن هر بار به خاک یونان باشد. زیرا اگه غیر از این باشد، اعتبار مسافر در سفارت یونان خدشه دار، و لذا در اقدام های بعدی جهت اخذ ویزای یونان ، ویزای وی به مدت اعتبار کمتری صادر خواهد شد.

چگونه ویزای یونان بگیریم؟

جهت اخذ ویزای یونان در قدم اول بایستی جهت اخذ وقت سفارت یونان اقدام نمود. پر کردن فرم ویزای یونان دومین قدم جهت اخذ ویزای شینگن یونان می باشد. تهیه مدارک لازم برای ویزای یونان طبق دستورالعمل کارشناسان آژانس هواپیمایی آدونیس در قدم سوم قرار دارد. تهیه مدارک به معنی تهیه مدارک مالی از بانک، مدارک شغلی، مدارک هویتی و ترجمه همه مدارک توسط دارالترجمه می باشد. مراجعه حضوری به سفارت یونان در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه در آخرین قدم قرار دارد. در نهایت متقاضی بایستی تا زمان جواب ویزای یونان توسط سفارت یونان در انتظار بماند.

شرایط اخذ ویزای یونان چیست؟

شرایط اخذ ویزای یونان به معنی شرایط شخصی متقاضی مانند سن و تاهل و همچنین مدارک وی می باشد. زمانی اخذ ویزای یونان تضمینی می شود که متقاضی از شرایط خوب و مدارک کامل برخوردار باشد. معمولا افراد متاهل بالای 30 سال از شانس ویزای یونان بیشتری برخورداد هستند. تهیه مدارک، خصوصا مدارک مالی از بانک، نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مدارک بایستی طبق استانداردهای سفارت یونان تهیه و ترجمه شوند. کمی پایین تر به معرفی لیست مدارک لازم برای ویزای شینگن یونان خواهیم پرداخت.

انواع ویزای یونان

انواع ویزای یونان با توجه به هدف از سفر می تواند متفاوت باشد. انواع ویزای شینگن یونان شامل ویزای توریستی یونان ، ویزای تجاری یونان ، ویزای ترانزیت فرودگاهی ، ویزای تحصیلی یونان ، ویزای کار یونان ، ویزای کودکان زیر 18 سال و ویزای پزشکی یونان می باشد که در ادامه به معرفی هر یک از انواع ویزای یونان خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان یا ویزای نوع C یونان نوعی از ویزای یونان است که برای اهداف گردشگری اخذ می گردد. این نوع ویزا معمولا به مدت اعتبار 180 روزه و مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می گردد. چنانچه متقاضی جهت اخذ ویزای مولتی یونان اقدام نماید، با توجه به اعتبار متقاضی مدت اعتبار ویزای وی از 1 سال تا 3 سال صادر می گردد. چنانچه متقاضی از اعتبار کمتری در سفارت یونان برخوردار باشد، برای وی ویزای سینگل یونان به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت کمتری صادر می گردد. در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت وجود ندارد، و گاهاً شاهد صدور ویزای یونان به مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه نیز بوده ایم.

ویزای تجاری یونان

ویزای تجاری یونان برای افرادی اخذ می گردد که هدف از سفرشان کار و تجارت می باشد. جهت اخذ ویزای تجاری یونان متقاضی می بایست دعوتنامه ای از سوی شرکت مورد بازدید دریافت نماید. چنانچه مدارک دیگری دال بر همکاری بین شرکت متقاضی در ایران و شرکت دعوت کننده در یونان وجود دارد، بایستی ارائه شود. این نوع ویزای یونان برای کسانی که هدف از سفرشان بازدید از یک شرکت، کارخانه، نمایشگاه یا شرکت در یک کنفرانس است اخذ می گردد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی یونان

ویزای ترانزیت فرودگاهی یونان برای افرادی اخذ می گردد که در مسیر یک سفر، توقفی در فرودگاه یونان جهت تعویض پرواز دارند. افرادی که ویزای ترانزیت یونان دارند، اجازه خروج از فرودگاه یونان را ندارند. کشور مقصد در تعیین نیاز به ویزای ترانزیت شینگن تاثیرگذار است. به عنوان مثال، چنانچه مسافر دارای ویزای کانادا یا آمریکا می باشد، و پرواز وی دارای تنها یک توقف در یونان به مدت کمتر از 24 ساعت است، نیازی به اخذ ویزای ترانزیت یونان نیست. البته در صورتی که اعتبار ویزای کانادا یا آمریکای مسافر در مسیر برگشت به اتمام برسد، بایستی جهت اخذ ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن اقدام نمود.

در صورتی که مسیر پرواز مسافر دارای 2 توقف در حوزه شینگن، یا 1 توقف به مدت بیش از 24 ساعت باشد، بایستی جهت اخذ ویزای توریستی شینگن (نوع C) اقدام نمود. البته قوانین ترانزیت شینگن برای ایرانیان مدام در حال تغییر است. آژانس هواپیمایی آدونیس همیشه قبل از فروش بلیط هواپیما با ایرلاین مربوطه تماس گرفته و جهت اطمینان، قوانین ترانزیت فرودگاهی را مجددا بررسی می نماید.

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان برای افرادی صادر می گردد که قصد تحصیل در یونان دارند. چنانچه متقاضی قصد تحصیل در یک دوره کوتاه مدت زیر 90 روز دارد نیازی به اخذ ویزای تحصیلی یونان نیست. برای گرفتن ویزای تحصیلی یونان متقاضی بایستی پذیرش تحصیلی از یونان دریافت کرده، و به سفارت یونان ارائه دهد.

ویزای کار یونان

ویزای کار یونان در واقع همان ویزای نوع D یونان یا ویزای ملی یونان است، که جهت کار در یونان اخذ می گردد. اخذ ویزای کار یونان بسیار دشوار است، زیرا زمانی این نوع ویزا برای متقاضی اخذ می گردد که شرکت استخدام کننده در یونان آگهی استخدام به مدت 3 ماه در یونان و اتحادیه اروپا درج کرده باشد و فردی برای استخدام حضور نیابد. در این صورت استخدام یک فرد از خارج از اتحادیه اروپا بلامانع است.

جهت اخذ ویزای کاری یونان متقاضی بایستی پیشنهاد شغلی از یونان دریافت کرده و به سفارت یونان جهت اخذ ویزا ارائه دهد. ویزای کار یونان یکی از روش های مهاجرت به یونان می باشد، زیرا متقاضی 5 سال پس از شروع به کار در یونان، می تواند جهت اخذ اقامت یونان ( اخذ اقامت دائم یونان ) اقدام نماید.

نوع دیگری از ویزای یونان، ویزای جستجوی کار یونان می باشد، که در این صورت متقاضی بایستی به مدت 6 ماه در یونان به جستجوی کار بپردازد، و اگر در این مدت شغلی نیافت، متقاضی بایستی کشور یونان را ترک نماید.

ویزای پزشکی یونان

ویزای پزشکی یونان برای درمان بیماران در یونان اخذ می گردد. چنانچه بیماری قصد درمان در یونان داشته باشد، با ارائه مدارکی همچون مدارک پزشکی (گزارش پزشکی در ایران)، نامه تاییدیه پزشک در ایران در خصوص هماهنگی های انجام شده با بیمارستان در یونان یا پزشک در یونان ، مدارک مالی جهت اثبات توان مالی درمان در یونان ، نامه مرخصی کارمندان یا مدارک شغلی کارفرما، اسناد ملکی، پذیرش بیمارستان از یونان یا گواهی پزشک از یونان (جهت اثبات تاریخ ویزیت دکتر در یونان)، و رزرو هتل یا محل اقامت می تواند جهت اخذ ویزای درمانی یونان اقدام نماید.

ویزای ازدواج یونان

ویزای ازدواج یونان زمانی اخذ می گردد که متقاضی با شخصی در یونان ازدواج کند و به دنبال آن پس از 3 سال جهت اخذ اقامت یونان اقدام نماید.

ویزای نامزدی یونان

ویزای نامزدی یونان زیر مجموعه ویزای ازدواج قرار دارد. در این نوع ویزا، متقاضی بایستی تا 6 ماه پس از اخذ ویزای نامزدی یونان ، جهت ازدواج با همسر یونانی اقدام نماید. فردی که با یک همسر یونانی ازدواج می کند می تواند در یونان اقامت داشته باشد، و پس از 3 سال جهت اخذ اقامت دائم یونان اقدام نماید.

ویزای یونان از ترکیه

ویزای یونان از ترکیه هزینه بیشتری نسبت به اخذ ویزای یونان از سفارت یونان در تهران دارد. همچنین شانس ویزای یونان از ترکیه نسبت به اخذ آن در تهران برای ایرانیان کمتر است. لذا برای افزایش شانس اخذ ویزای یونان پیشنهاد آژانس هواپیمایی آدونیس این است که طبق دستورالعمل کارشناسان مجرب آدونیس از طریق سفارت یونان در تهران جهت اخذ ویزا یونان اقدام شود.

دریافت وقت سفارت یونان

دریافت وقت سفارت یونان توسط آژانس هواپیمایی آدونیس جهت انگشت نگاری و مصاحبه به صورت عادی و فوری انجام پذیر است. هزینه وقت سفارت یونان در تهران در حال حاضر 150 تومان می باشد و مدت زمان وقت سفارت یونان با توجه به میزان تقاضا و ازدحام متفاوت است. متقاضیان ویزای یونان بایستی در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک به افسر ویزا، انگشت نگاری و مصاحبه به سفارت یونان در تهران مراجعه نمایند.

مدت زمان صدور ویزای یونان

مدت زمان صدور ویزای یونان از زمان تهیه مدارک لازم توسط متقاضی معمولا حدود 1 تا 5/1 ماه به طول می انجامد. زمان دقیقی برای وقت دهی سفارت نمی توان تعیین کرد، زیرا زمان آن بستگی به میزان تقاضا و ازدحام متقاضیان دارد. مدت زمان رسیدگی به پرونده متقاضی در سفارت یونان 2 هفته به طول می انجامد. پروسه اقدام برای ویزای یونان از وقت سفارت گرفته تا تکمیل فرم درخواست ویزای یونان ، تهیه کلیه مدارک و ترجمه آن ها، انگشت نگاری، مصاحبه و بررسی مدارک متقاضی در سفارت همگی در تعیین مدت زمان صدور ویزای یونان تاثیرگذار هستند. توصیه می شود متقاضی 3 ماه پیش از سفر خود، نسبت به اخذ ویزای یونان اقدام نماید.

مدت زمان اعتبار ویزای یونان چقدر است؟

مدت زمان اعتبار ویزای یونان بسته به نوع ویزا و اعتبار متقاضی می تواند متفاوت باشد. معمولا ویزای توریستی یونان 6 ماهه و به مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می گردد. ولی چنانچه متقاضی از لحاظ مدارک و سابقه سفر اعتبار بالایی در سفارت یونان داشته باشد، ویزای وی به صورت ویزای مولتی یونان 3 ساله صادر می گردد. خلاف این مورد نیز صادق است، بدین معنی که اگر متقاضی اعتبار کمی در سفارت یونان داشته باشد، ممکن است ویزای وی به اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه صادر گردد. در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار ویزای یونان و مدت مجاز اقامت آن وجود ندارد.

نحوه پیگیری ویزای یونان از VFS به چه صورت است؟

نحوه پیگیری ویزای یونان از VFS به صورت ایمیل از سفارت یا پیگیری ویزای یونان از طریق درج شماره پاسپورت و کد رهگیری در سایت سفارت یونان می باشد.

دکمه بازگشت به بالا