بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

انواع چکمه پلاستیکی و کاربردهای آن

همه چیز درباره بهترین چکمه پلاستیکی

چکمه پلاستیکی به نوعی از کفش کار گفته می شود که دارای اندازه ای بزرگ تر از کفش ایمنی مهندسی می باشد و استفاده از آن در مشاغل مختلف بسیار ضروری است. به عنوان مثال موارد استفاده از چکمه ایمنی ارزان می تواند در مشاغلی که افراد در هنگام کار با آب و یا رطوبت مواجه می باشند اشاره نمود. استفاده از چکمه ایمنی ارزان موجب می شود که آب به پاها نفوذ نکند و پا دچار رطوبت و آسیب نشود.  امروزه با توجه به فروش چکمه ایمنی پلاستیکی که مانند دیگر کالاها به صورت اینترنتی و به راحتی در سراسر کشور امکان پذیر شده است می توان به راحتی این کالا را خریداری کنید.

امروزه با توجه به فروش چکمه ایمنی پلاستیکی که مانند دیگر کالاها به صورت اینترنتی و به راحتی در سراسر کشور امکان پذیر شده است می توان به راحتی این کالا را خریداری کنید. البته شما می توانید بسته به نحوه خرید چکمه پلاستیکی ایمنی، خرید خود را به صورت حضوری و یا اینترنتی انجام دهید. بسیاری از شرکت های تولیدی چکمه امروزه محصولات خود را به صورت اینترنتی به فروش می رسانند.

 اهداف استفاده از چکمه های پلاستیکی بسیار زیاد است.و برای هر نوع حرفه کاری، نوع خاصی از آن باید استفاده شود.که دقیقا متناسب با هر شخص ساخته شده است. انواع چکمه پلاستیکی با هدف های گوناگون در محیط های مختلف کاری.ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرند. از اهداف استفاده از این محصول می توان.در وحله اول به حفاظت از پا در برابر برخی از برخوردها و آسیب ها و البته حفاظت در برابر ریختن محلول های صدمه.زننده روی پاها اشاره کرد.

در بعضی از موارد حفظ پاکیزگی محیط کار نیز می توانند.از سایر اهداف استفاده از انواع چکمه پلاستیکی باشند. روکش مرغوب استفاده شده برای این چکمه ها برای روی چکمه و همچنین زیر آن و در قسمت کفه، مقاومت و طول عمر مناسب آن ها را تضمین می کند.و احتمال آسیب به چکمه را به حداقل می‌رساند.

 کاربرد چکمه پلاستیکی ایمنی

از جمله کاربردهای بسیاری که برای چکمه پلاستیکی ایمنی وجود دارد می توان به مواردی همچون: چکمه کشاورزی و باغبانی، چکمه ماهیگیری، چکمه شکار، چکمه ایمنی و… اشاره نمود. به جهت آشنایی با آخرین قیمت بهترین چکمه پلاستیکی ایمنی و خرید چکمه ایمنی ارزان می توانید راهنمایی های خود را از کارشناسان سایت ایمنی ها دریافت کنید.

انواع چکمه پلاستیکی

در حال حاضر به دلیل تنوع فروش چکمه ایمنی پلاستیکی و وجود انواع چکمه ایمنی ارزان در بازار می توان انواع مختلفی از چکمه را مشاهده نمود که هر کدام برای شغل خاصی تعریف شده است. چکمه ها هم مانند سایر لوازم ایمنی هم دارند و هم ؛ هرکدام از آن ها  در رنگ های سفید و مشکی و … ارائه می گردد. ما در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع چکمه پلاستیکی آشنا سازیم تا اگر قصد خرید آن را دارید بتوانید به درستی و برحسب شغلتان؛ از تولیدی چکمه ایمنی پلاستیکی مناسب تهیه نمایید.

چکمه پلاستیکی ایمنی

کار اصلی چکمه پلاستیکی ایمنی، محافظت از انگشتان و پنجه پا در حین کار و در برابر خطرات احتمالی می باشد. این خطرات می توانند شامل آب، آلودگی، رطوبت و… باشند. چکمه پلاستیکی ایمنی می تواند از انگشتان و ساق پای شما حفاظت نماید و موجب افزایش ایمنی شما می شود. پوشش داخل چکمه پلاستیکی ایمنی دارای آستری میباشد که مانع از تعریق می شود همچنین کفی چکمه پلاستیکی ایمنی نیز دارای آج هایی است که مانع از لیز خوردن شما می شود. از جمله مشاغلی که استفاده از چکمه ایمنی پلاستیکی در آن لازم می باشد می توان مشاغلی همچون کشاورزی، دامداری و کشتارگاه را نام برد.

استفاده کردن از تجهیزات ایمنی مناسب در محیط کاری اولین نکته ای است.که باید به آن توجه کرده و آن را جدی گرفت. در تمامی مشاغل رعایت اصول ایمنی الزامی است. کفش کار از ضروری بوده.که بیشترین کاربرد آن محافظت از پنجه و انگشتان پا در حین انجام کار است. این کفش های ایمنی در بیشتر موارد در قسمت جلوی خود ورقه هایی.از فولاد ضخیم و سخت دارند که موجب مراقبت از پا در برابر سقوط اجسام سنگین.و نوک تیز به سمت پا می‌شود.

 اما در برخی از مشاغل نیز احتمال وقوع چنین خطراتی کمتر است.و تنها کافی است که پای فرد در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت، آب، آلودگی و … حفظ شود. در چنین شرایطی استفاده از.انواع چکمه پلاستیکی بهترین گزینه است. از طرفی این چکمه پنجه ها و ساق پای شما را از ضربه های سطحی حفظ کرده.و ایمنی شما در حین کار را افزایش می دهد.تا با خیال آسوده به کار خود بپردازید.

این چکمه پلاستیکی با استفاده از استانداردهای لازم.و بین المللی تولید شده است.و کمترین آسیب را به ستون فقرات و زانوها خواهد زد. کف چکمه پلاستیکی بلند ذکر شده از آج های مناسبی برخوردار است.که نه به اندازه زیاد بلند و نه خیلی کوتاه بوده.و مانع از لیز خوردگی می شود. لایه ی داخلی چکمه پلاستیکی کار.دارای آستر ضد عرق راحتی است.که مانع از آسیب رسیدن به پوست پاها می شود. اگر قصد خرید این محصول را دارید و می خواهید از لیست قیمت چکمه ایمنی پلاستیکی مطلع شوید می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان ایمنی ها دریافت کنید.

چکمه پلاستیکی عایق برق

چکمه پلاستیکی عایق برق به دلیل وجود مواد اولیه در ساخت آن موجب می شود که از خستگی پاها در طولانی مدت جلوگیری کند و علاوه بر عایق برق بودن می تواند پاها را از تماس با روغن ها و سوخت های صنعتی ایمن نگه دارد. از جمله مهم ترین کاربرد چکمه پلاستیکی عایق برق می توان به برقکاری اشاره نمود. جهت آشنایی با نحوه خرید بهترین چکمه پلاستیکی ایمنی می توانید با مراجعه به سایت های معتبری که کار فروش چکمه ایمنی پلاستیکی را انجام می دهند اطلاعات لازم را کسب نمایید.

این چکمه عایق برق به دلیل استفاده از متریال مناسب بسیار سبک بوده.و از خستگی پا در استفاده برای کارهای طولانی مدت جلوگیری.می کند، همچنین جهت استفاده مناسب تر طول ساق آن.تا زیر زانو ساخته شده است. استفاده از جنس لاستیک ویژه و زیره با عاج های مناسب و بلند  پنجه.حفاظت ایمنی در چکمه لاستیکی عایق برق از لغزش جلوگیری کرده.و در مقابل تماس با سوخت های مایع و روغن های صنعتی بسیار مقاوم و با دوام می باشد. برقکاری از شغل هایی است احتمال بروز هرگونه مشکلی در آن زیاد است.و برای جلوگیری از بروز حوادث باید از وسیله های ایمنی مرغوب و مناسب استفاده کرد.

 چکمه پلاستیکی ضد اسید

چکمه پلاستیکی ضد اسید همان گونه که می توان از نام آن برداشت کرد قابل استفاده در مشاغلی است که  با اسید و مواد اسیدی سر و کار دارند و می تواند از پا در برابر برخورد اسید با پوست محافظت کند. چکمه پلاستیکی ضد اسید می تواند از پای افراد در هنگام لیزخوردگی در برابر روغن و زمین لیز نیز جلوگیری نماید. در برخی از مشاغل مانند دامداری ، کشتارگاه ها و یا کشاورزی بیشتر به دلیل اینکه این چکمه پلاستیکی قابل شست و شو است مورد استفاده قرار می گیرند. اما در برخی مشاغل دیگر استفاده از چکمه های پلاستیکی جهت مراقبت از پا می باشد.

به طور مثال برخورد اسید با پوست انسان بسیار خطرناک است بنابراین کارگرانی که در محیط هایی مشغول به کارند که امکان برخورد اسید با پوست پای آن ها وجود دارد باید از چکمه ایمنی ضد اسید استفاده کنند. چکمه ایمنی ضد اسید نمونه ای از این چکمه های با دوام بوده که نه تنها خاصیت ضد اسیدی دارد بلکه دارای اصطکاک کافی می باشد که این ویژگی انها باعث می‌شود که کارگران روی زمین های لیز و روغنی سر نخورند.

 چکمه ایمنی بلند PVC

این محصول که در رده کفش کار طبقه بندی می شود، دارای بدنه ای است که تمام آن از پی وی سی و کاملا یک پارچه ساخته شده است. پی وی سی به کار رفته در ساخت چکمه لاستیکی ایمنی، انعطاف پذیری مناسبی به آن بخشیده است. این مشخصه کمک می کند تا کاربر بتواند بدون هیچ گونه مزاحمتی گام برداشته و نشستن و برخاستن راحتی داشته باشد.

این نوع چکمه ها از با کیفیت ترین و بهترین انواع چکمه ها هستند که برای محیط هایی که امکان برخورد اشیا در آن زیاد است مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع چکمه پلاستیکی مقاومت بسیار بالایی در تماس با مواد خورنده و حلال های مختلف دارد که این مواد شامل اسیدها، بازها، مواد نفتی، خاک و غبار مهاجم، مواد شوینده و مجموعه گسترده ای از این گونه مواد آسیب زا هستند. به این ترتیب یکی از پر مصرف ترین تجهیزات ایمنی به شمار می آید.

 چکمه ضد اسید و روغن

تجهیزات ایمنی مدرن در جهت ارتقا سطح ایمنی کارگاه ها و محیط های کاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. چکمه لاستیکی نیز از جمله چکمه های ایمنی هستند. بهتر است در انجام هر کاری از کفش کار مخصوص به آن استفاده شود. برخی از این چکمه ها تنها ضد آب بوده و برخی از آن ها ضد اسید و روغن است. این خاصیت موجب می شود تا این چکمه لاستیکی در برابر مواد اسیدی مقاوم بوده و نه تنها از پا محافظت کرده بلکه تغییر فرم نیز نخواهد داد. چکمه ضد اسید و روغن همچنین در محیط های روغنی مانع از لیز خوردگی فرد شده و کثیف و روغنی نمی شود. این چکمه لاستیکی در قسمت پنجه دارای ورقه ی فولادی بوده که از پای شما در برابر سقوط اشیا و ضربه شدید محافظت می کند.

نحوه تولید چکمه پلاستیکی

حال که  با چکمه کار و انواع آن به خوبی آشنا شدید و موارد کاربرد آن را در مشاغل مختلف ملاحظه فرمودید لازم است تا با نحوه تولید بهترین چکمه پلاستیکی آشنا شوید و برخی از تولیدی چکمه ایمنی پلاستیکی در ایران را بشناسید. در مرحله اول هنگام تولید چکمه پلاستیکی گرانول ها(نوعی از شکل پلیمر که حاصل پتروشیمی است و به صورت دانه ای می باشد گرانول گفته می شود و برای مصارف مختلف باید به شکل ذوب شده مورد استفاده قرار گیرد) داخل ظرفی مخصوص ریخته می شوند و در دمای ۱۸۰-۱۷۰ درجه قرار می گیرند و پس از آن درون قالبی ریخته می شوند که شکل قالب را به خود می گیرند.

در مرحله دوم جوراب مخصوصی را بر روی قسمتی که به آن قلاب می گویند می پوشانند. قرارگیری این جوراب موجب می شود که به هنگام استفاده از چکمه پلاستیکی، پا احساس راحتی بیشتری داشته باشد. در مرحله سوم ماشین قسمت ساق و کف کفش را محکم به هم متصل می کند و ماسک قالب گیری(در مرحله اول توضیح داده شد) را به شکل مورد نظر تزریق می کند. در مرحله چهارم قالب ها بر روی قسمتی قرار می گیرند که به آن کاروسل می گویند و دوران پیدا می کنند تا شکل قالب را به خود بگیرند. در مرحله پنجم چکمه ها توسط ربات هایی از روی تجهیزات برداشته می شوند و کارگران چکمه را چک می کنند تا اگر مواد زایدی وجود دارد آن را برش دهند و محصول را مجددا بررسی می نمایند.

کارهای دیگری که در هنگام تولید چکمه پلاستیکی انجام می شوند از جمله کارهای تکمیلی می باشد که کارهایی همچون برش و دوخت پوشش داخلی انواع چکمه ها نوعی از این گونه کارها است که قسمت های مختلف را در سایزهای مختلف برش می دهند. در نهایت نیز پس از بازرسی نهایی در این مرحله کار برچسب زدن چکمه پلاستیکی انجام می شود و محصول داخل کارتن قرار داده می شود.

در این بخش با نحوه تولید چکمه پلاستیکی به صورت کامل آشنا شدید حال نوبت آن است که چند تولیدی چکمه پلاستیکی معتبر در کشور را که کار فروش چکمه ایمنی پلاستیکی را انجام می دهند برای شما نام برده تا در هنگام خرید چکمه ایمنی پلاستیکی بتوانید محصول مورد نظر خود را به دقت بررسی نمایید و بتوانید چکمه ایمنی ارزان را با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی تهیه نمایید. جهت آشنایی با قیمت چکمه ایمنی پلاستیکی به  ایمنی ها مراجعه کنید.

منبع : workboots

دکمه بازگشت به بالا