انواع رنگ آجر نما

آجر نما چه رنگ هایی دارد؟

آجر نما یکی از نماهای نسبتا نو ظهور و چشم نواز دنیای معماری و ساختمان سازی به شمار می رود. قیمت آجر نما بسیار مناسب و به صرفه می باشد و از این رو با توجه به زیبایی آن طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده است. توانایی انتخاب انواع رنگ های آجر نما و آجر نسوز، همواره یکی از مهم ترین گزینه ها برای خریداران و مصرف کنندگان بوده است. یکی از مشخصات قابل توجه این محصول، رنگ های آجر نما است که بسیار متنوع می باشد. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که آجر نما چه رنگ هایی دارد. چنانچه تمایل به دریافت لیست قیمت آجر نسوز نما و قیمت آجر نما دارید با ما در ایران نیاز تماس بگیرید.

انواع رنگ آجر نما

امروزه انواع آجر نما یکی از مهم ترین و با کیفیت ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود. این محصول ویژگی های بسیار قابل توجهی دارد. یکی از این ویژگی ها، تنوع رنگ آن می باشد و نکته ی مهم و جالب این است که انواع طیف رنگ های آجر نما، رنگ هایی کاربردی و متناسب با ذوق و سلیقه ی خریداران است. از این رو این رنگ ها می توانند هر سلیقه ای را پوشش دهند و با نیاز و مد روز نیز کاملا سازگار باشند. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آجر نما چه رنگ هایی دارد و تنوع رنگ های آجر نما به چه صورت است.

انواع رنگ های آجر نما

هنگامی که تصمیم می گیرید، از آجر نما برای ساختمان خود استفاده کنید، یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه نشان دهید، رنگ آجر نما می باشد. رنگ های مختلف و متنوع آجر نما سبب شده که قدرت انتخاب مصرف کنندگان بیشتر شود و سلیقه های گوناگون در نظر گرفته شود. گستردگی و تنوع رنگ های آجر نما باعث می شود که هماهنگی با رنگ های هر نوع ساختمان ایجاد شود و زیبایی آن ساختمان افزایش یابد. علاوه بر این موارد که گفتیم، انتخاب رنگ درست می تواند زیبایی ساختمان و بنای شما را دو چندان کند. همچنین هر رنگ هدف و فلسفه ی خاص خود را دارد و می تواند بیان گر اهداف و اندیشه ی شما باشد.

این موضوع به خصوص برای ساختمان هایی که کار و فعالیت خاصی انجام می دهند، بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. پیش از آنکه به انواع رنگ های آجر نما اشاره کنیم، ذکر این نکته ضروری است که رنگ بندی انواع آجر نما بسیار خاص می باشد. به این معنا که نمی توان آن را در بخش ها و دسته بندی های گوناگونی قرار داد. به بیان دیگر کد رنگ هایی که در یک نما و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، اغلب کد رنگ های یکسان نیستند. همین طیف متنوع و گسترده ی رنگ سبب می شود که نماها و ساختمان هایی که از آجر نسوز استفاده کرده اند، جلوه ای بسیار ویژه و خاص داشته باشند.

خوب است که این نکته ی مهم را هم بدانید که رنگ های آجر نما کاملا طبیعی می باشد و در ساخت و تولید آنها به هیچ وجه از رنگ های مصنوعی استفاده نشده است. این امر به طبیعی بودن و زیبایی خاص و طبیعی رنگ های آجر نما کمک کرده است و علاوه بر این، رنگ های طبیعی انواع آجر نما سبب شده است که با گذشت زمان، هیچ گونه تغییری در رنگ ها ایجاد نشود و کیفیت رنگ ها مثل روز اول باشد و هیچ گونه رنگ پریدگی حاصل از تغییرات و اتفاقات جوی و حرارت، به آجر نما و رنگ های آن آسیبی نرساند.

در زیر به انواع رنگ های آجر نما اشاره خواهیم کرد و توضیحاتی درباره ی این رنگ ها ارائه می نماییم. از انواع رنگ های آجر نما می توان به رنگ های زرد، قرمز، قهوه ای، مشکی و سفید اشاره کرد هرچند که تعداد رنگ آجرهای نما به بیش از ۱۰۰ نوع تقسیم می شود. همۀ این رنگ هایی که برشمردیم خود به طیف های گوناگونی تقسیم می شود.

آجر نما زرد

پایه ی اصلی این نوع آجر نما خاک رس (خاک کشاورزی) می باشد. این نوع خاک طی یک فرایند به آجر نما تبدیل می شود. این نوع آجر نما طیف های مختلفی از رنگ های روشن تا تیره را در بر می گیرد. این نوع آجر از پر کاربرد ترین انواع آجر نما محسوب می شود. آجر نما زرد اغلب در نمای ساختمان ها و قسمت بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های ظاهری این نوع آجر می توان به لبه های مرتب و منظم آن و میزان استحکام و استقامت بالای آن اشاره نمود. آجر نما زرد برای آن دسته از مصرف کنندگانی که به نماهای روشن علاقه دارند، گزینه ی مناسبی به شمار می رود. زیرا رنگی روشن و زیبا به نمای ساختمان می بخشد. این رنگ از آجر نما از لحاظ قیمت نیز، مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

آجر نما قرمز

این نوع آجر از متداول ترین رنگ ها و انواع آجر نما محسوب می شود. آجر نما قرمز نیز از خاک رس تولید می شود. رنگ قرمز این نوع آجر نما طیف های گوناگونی دارد. دلیل این تنوع و گوناگونی به سبب تفاوت خاک آن می باشد. خاک برخی معادن پر رنگ تر است و برخی نیز روشن تر می باشد. همچنین حرارت کمتر یا بیشتر در کوره نیز بر تفاوت رنگ تأثیر می گذارد. این آجر در ترکیب با رنگ های تیره تر و روشن تر، جلوه بسیار زیباتری پیدا می کند.

آجر نما قهوه ای

آجر نما قهوه ای در دسته ی آجرهای تیره رنگ قرار می گیرد. این رنگ آجر اغلب به صورت تکی و یا به صورت ترکیب با رنگ های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دلایل گرایش برخی از مصرف کنندگان به این رنگ از آجر، وجود آلودگی هوا در شهرهای بزرگ می باشد. آجر نما قهوه ای به دلیل رنگ تیره ای که دارد آلودگی ها را کمتر نشان می دهد و رنگ مناسبی برای این گونه محیط ها محسوب می شود. آجر نما قهوه ای از نظر طیف رنگ به رنگ های قهوه ای سوخته و قهوه ای کلاسیک و قهوه ای طرح چوب تقسیم می شود. رنگ آن نیز به دلیل خاک آن و نیز میزان درجه ی حرارت می باشد.

آجر نما مشکی

این نوع آجر معمولا تناژهای زیبایی را در ترکیب با رنگ های دیگر به وجود می آورد. آجر نما مشکی هم برای یک ساختمان با ظاهر مدرن مناسب است و هم برای طرح های سنتی و تاریخی کاربرد دارد. این نوع آجر نیز همچون دیگر آجر نماهای دیگر طیف رنگ متنوع و گسترده ای دارد. از رنگ های این مجموعه می توان به مشکی کم رنگ، مشکی دودی و مشکی تیره اشاره کرد. دلیل تیرگی این نوع آجر نیز میزان منگنز موجود در آن می باشد. یکی از بهترین رنگ های آجر نما برای مناطق سردسیر و خشک، همین آجر نمای مشکی رنگ می باشد.

آجر نما سفید

یکی دیگر از انواع رنگ های آجر نسوز که بسیار پر طرفدار و محبوب می باشد آجر نما سفید رنگ می باشد که مهم ترین مواد تشکیل دهنده ی این نوع آجر، خاک نسوز می باشد که درصد بیشتر آن از نوع سیلیسی است که دارای آلومین و سیلیس می باشد. طیف رنگ های این نوع آجر شامل آجر سفید ساده ی معمولی، آجر سفید رندوم، آجر سفید صدفی، آجر سفید طرح چرم و … می باشد.

برگرفته از: ایران نیاز

دکمه بازگشت به بالا