بهترین های کسب و کارعمومی

مشخصات و لیست ابزار در آموزش تعمیرات موبایل

معرفی انواع ابزار در آموزش تعمیرات موبایل

یادگیری مهارت تعمیرات موبایل

برای یادگیری آموزش های تعمیرات موبایل علاوه بر شرکت در کلای های آموزشی شما نیاز دارید یک سری ابزار برای این مهارت مهم تهیه کنید

هر مهارتی نیاز به ابزار دارد و در همه مشاغل صدق میکند، یادگیری مهارت نیاز به موارد زیادی دارد که یکی از این موارد استفاده از ابزار آلات به روز و با کیفیت در کار شما میباشد

در این مقاله سعی میکنیم به صورت مختصر به شما یگوییم چه ابزار هایی برای یادگیری آموزش تعمیرات موبایل نیاز دارید

نایلون اسپاجر (Nylon Spudger)

نایلون اسپاجر ابزاری است که از مواد فایبرگلاس ساخته شده است. ضخامت آن از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است.

این ابزار تعمیرات موبایل در انواع مختلفی موجود است. به عنوان مثال، می توانید از انواع آن برای جدا کردن قسمت های مختلف استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از نایلون اسپاجر برای خراش دادن سیلیکون یا چسب اضافی، لحیم کاری مانند بریدن قلاب سیمی به راحتی از کنار نایلون اسپاجر استفاده کنید. معمولاً 5 تا 7 اینچ طول دارد و هنگام تعمیر تلفن همراه بسیار مفید است.

ابزار در یادگیری تعمیرات موبایل

پنس

تلفن های همراه از قطعات بسیار ریز تشکیل شده اند. شما نمی توانید این قطعات را بدون پنس بردارید. این ابزار هم دو نوع مختلف دارد مدل اول آنتی استاتیک و مدل دوم معمولی میباشد و از نظر شکل ظاهری هم به دو نوع سر صاف و سرکج تقسیم میشند. که مدل نوک های منحنی یا همان سرکج و از آن برای برداشتن و جابجایی اجزای کوچک/پیچ های مورد استفاده در تعمیر تلفن همراه استفاده میکنند.

در نتیجه، دید، دسترسی و کنترل بیشتری در کار تعمیر خود خواهید داشت. بعلاوه، می‌توانید با احتیاط نوار را بردارید، کابل‌های انعطاف‌پذیر را مجدداً قرار دهید و اتصالات را آزاد کنید. با پنس های منحنی نوک ریز، می توانید کارهای تعمیر را بدون زحمت انجام دهید. بنابراین، جدا کردن اجزای پیچیده برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

کیت پیچ گوشتی یکی از مهمترین ابزار تعمیرات موبایل

از آنجایی که برداشتن و جداکردن مرحله اولیه برای شروع تعمیر است، یک پیچ گوشتی مخصوص برای این فرآیند ضروری است. حتی برای تعمیر آیفون نیز باید پیچ ​​های پنتالوبی که نیاز به پیچ گوشتی دارند را باز کنید. با این حال، یک پیچ گوشتی کافی نیست. در تلفن های همراه مختلف پیچ هایی با اندازه های مختلف تعبیه شده است. برای اطمینان از داشتن پیچ گوشتی در هر اندازه، به یک کیت کامل نیاز دارید. به این ترتیب، قبل از شروع تعمیر، یک ست پیچ گوشتی از یک تامین کننده خریداری کنید.

دستگاه های مهم در یادگیری تعمیرات گوشی همراه

دستگاه لحیم کاری آنتی استاتیک

این دستگاه به لحیم کردن قطعات کوچک مانند میکروفون، دیود و بسیاری دیگر کمک می کند. مطمئن شوید که موردی را انتخاب کنید که به راحتی در دست گرفته شود و در حین استفاده دستان شما نسوزد. مدل ایده آل دارای قطعات لحیم کاری و نکات مختلفی است تا مطمئن شود که تمام تعمیرات دستگاه را برآورده می کند. همچنین مطمئن شوید که آنتی استاتیک را تهیه کرده اید. زیرا شما با قطعات الکترونیکی کار می کنید که در صورت وجود استاتیک دچار مشکل می شوند

مولتی متر برای آموزش تعمیرات تلفن های همراه

مولتی متر دیجیتال

مولتی متر یکی دیگر از ابزار تعمیرات موبایل است که می تواند آنالوگ یا دیجیتال باشد. در تعمیرات تلفن همراه، بیشتر از مولتی متر دیجیتال برای عیب یابی، بررسی مسیر و قطعات استفاده می شود. همیشه یک مولتی متر دیجیتال ESD-Safe قابل اعتماد با کیفیت خوب برای کارهای تعمیر موبایل خریداری کنید.

هیتر

هیتر دارای کنترلگر دما بوده و از یک منبع تغذیه‌، نازل قابل تنظیم دما توسط کاربر، نمایشگر و یک هویه تشکیل شده است. از نازل برای قرار دادن قطعات یا قطعه برداری استفاده می‌شود. نازل همچون سشوار هوای گرم را با فشار به بیرون منتقل می‌کند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه DC تنظیم شده (جریان مستقیم) برای تامین جریان DC به تلفن همراه استفاده می شود. اکثر تعمیرکاران از منبع تغذیه DC برای روشن کردن تلفن همراه بدون باتری استفاده می کنند. همچنین می توان از آن به عنوان تقویت کننده باتری برای تقویت باتری موبایل و مولتی متر استفاده کرد.

پوشیدن دستکش ESD-Safe هنگام تعمیر تلفن همراه برای جلوگیری از شارژ ثابت PCB و قطعات الکترونیکی ضروری است.

بنابراین، با این کار، لیست ابزار تعمیرات موبایل ضروری را برای تعمیرگاه شما به پایان می‌رسانیم. البته، اگر تعمیرات گسترده تری ارائه می دهید، می توانید ابزارهای تعمیر بیشتری را به لیست اضافه کنید. با استفاده از این ابزارها، مطمئناً در هدف خود که تبدیل به یکی از تعمیرگاه های برتر در شهر خود شوید، موفق خواهید شد.

دکمه بازگشت به بالا