بهترین های کسب و کارعمومی

شارژ گاز ساید بای ساید جنرال

آیا فکر می‌کنید زمان شارژ گاز یخچال فریزر جنرال الکتریک شما فرا رسیده است؟ گاز یخچال به‌ گونه‌ای تعبیه شده که برای همیشه داخل یخچال دوام بیاورد و نیاز به تعویض آن نباشد اما در‌عین‌حال یکی از آسیب‌های رایج انواع یخچال و فریزر جنرال الکتریک، نشتی یا بروز آسیب در یکی از قسمت‌های مرتبط با گاز یخچال است که منجر به تعمیر و شارژ گاز یخچال، فریزر و یا ساید می‌شود. یکی از دلایل شایع نیاز به شارژ گاز یخچال، بروز نشتی یا آسیب در یکی از ارکان‌های یخچال و فریزر است که در این مورد پیشنهاد می‌شود با نمایندگی جنرال تماس بگیرید.

افزایش عمر این وسیله آشپزخانه دلیل دیگری است که می‌تواند باعث کم شدن گاز یخچال شود. با اطمینان خوبی می‌توان گفت آن چیزی که باعث عملکرد درست و بدون مشکل انواع یخچال، فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک می‌شود، گاز یخچال و شارژ به موقع آن است. این گاز از طریق سیم‌پیچی‌های داخل و خارج از یخچال که به کویل‌های اواپراتور معروفند، در حرکت است و وظیفه ایجاد سرمای یکنواخت در سراسر یخچال را به عهده دارد. نشت گاز یخچال به‌طور مستقیم با سلامت اعضای خانواده سروکار دارد پس بهتر است بدون فوت وقت، نسبت به شارژ گاز یخچال، فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک خود اقدام کنید. شارژ دوباره گاز با بررسی وضعیت یخچال و فریزر توسط تکنسین و تعمیرکار مجاز جنرال الکتریک در محل انجام خواهد شد.

نشانه‌هایی که به ما می‌گوید یخچال به شارژ مجدد گاز نیاز دارد

از دست دادن سرما به احتمال زیاد شایع‌ترین نشانه‌ای است که براساس آن می‌توان گفت گاز یخچال دچار مشکل شده است. سایر علائمی که به ما می‌گوید گاز یخچال یا فریزر تمام شده و نیاز به شارژ مجدد دارد، به شرح زیر است.

  • عدم تولید یخ توسط یخ‌ساز
  • تجمع بیش از حد یخ در فریزر
  • یخ‌زدایی و نرم شدن مواد غذایی
  • سرمازدگی مواد غذایی در یخچال
  • گرم شدن مواد غذایی درون یخچال
  • به وجود آمدن بلورهای یخ اطراف یخچال
  • تجمع مقدار قابل توجهی از یخ در کندانسور

گاهی اوقات ممکن است بویی مانند بوی کپک‌زدگی نیز از یخچال احساس شود که می‌تواند نشانه از بین رفتن گاز یخچال باشد. پس از نشت گاز، موتور یخچال مجبور می‌شود بیش از حد کار کند و این افزایش فشار ممکن است باعث آسیب به سایر قسمت‌ها از جمله موتور یخچال بشود.

سرمازدگی مواد غذایی در یخچال

هنگامی که مواد غذایی داخل یخچال بدون دلیل موجه شروع به یخ‌ زدن می‌کنند، یکی از نشانه‌های رایج کم شدن گاز یخچال است. همیشه حواستان به تخم‌مرغ‌ها و بطری شیر باشد زیرا یخ‌زدگی مواد غذایی ممکن است ارتباطی به درجه ترموستات نداشته و گاز یخچال رو به اتمام باشد.

عدم تولید یخ توسط یخ‌ساز

اگر یک روز یخ‌ساز فریزر تصمیم بگیرد دیگر یخ تولید نکند، می‌توانید آن را به‌عنوان نشانه نشتی گاز یخچال جنرال الکتریک درنظر بگیرید. عرق کردن و آب چکیدن از قسمت‌های پشتی یخچال نشانه دیگری است که می‌توان آن را به‌عنوان علائم هشدار دهنده اتمام یا نشتی گاز درنظر گرفت.

گرم شدن مواد غذایی در یخچال

ما به‌منظور حفظ و نگهداری از مواد غذایی آن‌ها را درون یخچال قرار می‌دهیم اما اگر دمای مواد غذایی داخل یخچال تفاوت چندانی با بیرون از یخچال نداشته باشد و سرعت فساد آن‌ها بالاتر باشد، نشان‌دهنده این است که یخچال خوب خنک نمی‌کند و ممکن است گاز آن ایراد پیدا کرده باشد.

زمان و قیمت شارژ یخچال؛ فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک

تعویض گاز یخچال و شارژ مجدد آن یک کار تخصصی است که به سابقه و تجربه کاری بالایی نیاز دارد. در زمینه شارژ گاز یخچال، فریزر و ساید موضوع مهم استفاده از گاز باکیفیت و بادوام است. تعمیرکاران جنرال الکتریک که با طرز کار انواع یخچال، فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک آشنا هستند، به راحتی می‌توانند تعمیرات مربوط به گاز یخچال را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند.

قیمت شارژ یخچال فریزر جنرال الکتریک

تعیین هزینه شارژ گاز یخچال فریزر کار چندان راحتی نیست زیرا معمولا این خدمات به‌صورت توافقی و براساس حجم تعمیرات مورد نیاز تعیین می‌شود. ممکن است در کنار شارژ گاز یخچال نیاز به گرفتگی نشتی، شستشو یا تعویض فیلتر درایر هم باشد که هزینه آن‌ها جداگانه محاسبه خواهد شد. نوسان قیمت‌ها عامل دیگری است که تعیین دستمزد شارژ انواع یخچال را دشوارتر می‌کند. به‌طورکلی قیمت شارژ یخچال به همراه هزینه گاز از یک میلیون تومان بالاتر است و ممکن است هزینه ایاب ذهاب یا در برخی موارد هزینه کارشناسی به آن اضافه شود.

زمان مورد نیاز برای تعمیر و شارژ مجدد گاز یخچال فریزر

شارژ مجدد و پر کردن گاز خالی شده یخچال زمان زیادی طول نمی‌کشد؛ چیزی در حدود 30 دقیقه زمان مورد نیاز برای شارژ گاز یخچال فریزر و جنرال الکتریک است. هرچند بنا به تشخیص تکنسین مربوطه ممکن است مدت زمان بیشتری برای فشارسنجی و بررسی وضعیت یخچال گذاشته شود.

آشنایی با روش شارژ گاز یخچال فریزر

روش‌های مختلفی برای شارژ گاز یخچال و فریزر وجود دارد که روش وزنی متداول‌ترین روشی است که توسط تعمیرکاران استفاده می‌شود. مقدار گاز مورد نیاز برای هر بار شارژگیری یخچال در حدود 100 الی 200 گرم است و با توجه به برچسب اطلاعات دستگاه می‌توان از مقدار شارژ مورد نیاز یخچال اطلاع پیدا کرد.

از طریق فشار مبرد نیز می‌توان شارژ مجدد گاز یخچال را انجام داد؛ باتوجه به زیر صفر بودن یخچال‌های خانگی، ابتدا میزان دما و فشار را اندازه گرفته و سپس شارژ مجدد گاز انجام می‌شود. روش برگشت اواپراتور روشی است که در آن بدون اندازه‌گیری، گاز به میزانی وارد می‌شود که 10 الی 15 سانی‌متر اولیه از خط برگشت میعان ببندد. به‌طورکلی بین هر ورودی گاز، بهتر است اندکی صبر کنید تا یخچال کار کند و گاز ته‌نشین شود. پس از بررسی فشار ممکن است نیاز به تزریق گاز بیشتری داخل یخچال و فریزر وجود داشته باشد.

زیاد بودن گاز یخچال

شارژ گاز یخچال فریزر چندان پیچیده نیست اما باید به آرامی و با رعایت نکاتی انجام شود. توضیحات مربوط به گاز یخچال روی برچسب بدنه یا دفتر راهنمای یخچال فریزر ثبت شده است؛ معمولا یک یخچال به 200 گرم گاز یخچال نیاز دارد و لازم است که از بارگذاری بیش از حد گاز در هر بار جلوگیری شود. ورود حتی 10 درصد گاز بیشتر به سیستم یخچال می‌تواند آسیب‌زننده باشد و با رسیدن گاز اضافی به دریچه‌های مکش و میل‌لنگ، آسیب جدی به کمپرسور وارد شود.

پس از تشخیص مشکل اولیه گاز یخچال، بهتر است در اولین فرصت با نمایندگی رسمی جنرال الکتریک در ایران تماس گرفته و درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید. اطمینان و اعتماد، مولفه‌هایی هستند که در طی زمان بسیار بدست می‌آیند. پارسا سرویس نمایندگی جنرال الکتریک (Generalelectric) (شرکتی چند ملیتی با سابقه‌ای درخشان بیش از ۱۲۰ سال) با افتخار در طی سال‌های گذشته، با بکارگیری تعمیرکاران خبره و با تجربه، استفاده از قطعات Original و اصل و همچنین خدمات پس از فروش مثال زدنی جنرال الکتریک، تلاش کرده تجربه خوبی برای استفاده کنندگان از یخچال، فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک ایجاد کند. این نام آشنای لوازم خانگی، امروزه در ایران نمایندگی‌ سرویس و تعمیرات زیادی دارد که یکی از نمایندگی‌های رسمی جنرال الکتریک در ایران، پارسا سرویس است که می‌تواند شارژ گاز یخچال فریزر جنرال الکتریک را انجام دهد.

نتیجه‌گیری

یکی از راه‌های تشخیص وجود میزان کافی گاز در یخچال و فریزر این است که و گوش خود را به بدنه آن بچسبانید. گاز یخچال صدایی هیس مانند هنگام حرکت در لوله‌های مویین یخچال ایجاد می‌کند که بدون استفاده از تجهیزات خاص شنیده می‌شود. اگر صدای خش‌خش یا چیزی مانند آن شنیدید، میزان گاز یخچال خوب است درغیراین‌صورت ممکن است به گاز بیشتری نیاز باشد. درهرصورت اگر یخچال یا فریزر شما نشانه‌هایی مبنی‌بر کاهش یا نشت گاز از خود نشان می‌دهد، بهتر است با یک سرویس‌کار مطمئن یخچال و فریزر تماس بگیرید.

تاخیر انداختن در شارژ مجدد گاز یخچال باعث بروز مشکلاتی می‌شود که ممکن است هزینه‌های گزاف‌تری برای شما به همراه داشته باشد. پارسا سرویس توصیه می‌کند که برای شارژ گاز یخچال فریزر جنرال الکتریک خود از یکی از نمایندگی‌های مجاز جنرال الکتریک که سال‌ها سابقه و تجربه ارائه این خدمات را به مشتریان محترم داشته‌اند، کمک بگیرید. نمایندگی مرکزی جنرال الکتریک در کاهش هزینه‌ها و خدمت‌رسانی بهتر به مشتریان انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید پیشتاز است.

منبع : مجله باحال مگ(bahalmag.ir)

دکمه بازگشت به بالا