بهترین های کسب و کارجامعه

ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان

چگونه در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ثبت نام کنیم؟

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان با هدف ارتقای سطح دانش و یادگیری برتر معلمان، معاونان مدارس، مدیران مدرسه و … برگزار می شود تا این افراد علاوه بر مدرک تحصیلی، در رابطه با مسائل روز و مورد نیاز جامعه نیز آموزش های لازم را ببیند. ضرورت حضور در کلاس های ضمن خدمت فرهنگیان، گسترش روزافزون اطلاعاتی است که یک معلم در هنگام تدریس می بایست از آن ها مطلع باشد.

دوره های ضمن خدمت در سایت ltms.medu.ir معروف به سایت ال تی ام اس اقدام به انتشار دوره ها کرده و معلمان با مشاهده هر یک از این دوره ها، بر اساس نیاز خود و ساعت برگزاری آن دوره اقدام به نام نویسی و شرکت در کلاس ها می کنند. برای آشنایی بیشتر با سایت ضمن خدمت فرهنگیان در این مقاله قصد داریم به بررسی ثبت نام دوره های ضمن خدمت معمان ۱۴۰۱ پرداخته و راهنمای ورود به سایت التیمس را توضیح دهیم.

زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

وزارتخانه آموزش و پرورش در جهت اعتلای سطح دانش معلمان و مسئولان مدارس، دوره هایی را با نام دوره ضمن خدمت ویژه برگزار می کند. این دوره ها در بازه های زمانی مختلفی برگزار می شود و تمامی افراد واجد شرایط می توانند نسبت به ثبت فوری ضمن خدمت فرهنگیان اقدام کنند.

با وجود اینکه دوره های ضمن خدمت برای افزایش سواد معلمان آموزش و پرورش برگزار می شود اما سایت ثبت نام آن نبوده و متقاضیان می بایست به سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به نشانی اینترنتی ltms.medu.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان 1401 را از طریق سایت التیمس انجام دهند.

زمان ثبت نام هر یک از دوره های ضمن خدمت فرهنگیان متفاوت از دیگری بوده و از طریق سایت ltms.medu.ir اعلام می شود.

با توجه به اینکه دوره های مختلف ضمن خدمت فرهنگیان در هر شهر به صورت متفاوت و در زمان های مختلفی برگزار می شود، به طور دقیق نمی توان زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 1401 در هر شهر را ذکر کرد. فرهنگیانی که قصد ثبت نام در این دوره ها را دارند، می توانند پس از اطلاع رسانی های استانی به سایت مذکور مراجعه کنند و در زمان ثبت نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان استان محل سکونت و یا محل شغل خود، مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

شرایط ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 1401 برای افرادی انجام می شود که دارای شرایط ثبت نام این دوره ها باشند. شرایط ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سایت ثبت نامی این دوره ها به نشانی ltms.medu.ir ذکر شده است.در ادامه لیست شرایط دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سال ۱۴۰۱ ارائه شده است.

دارا بودن حداقل سابقه خدمت 5 سال

استخدام پیمانی، رسمی، آزمایشی و یا قطعی آموزش و پرورش

ارتباط داشتن رشته تحصیلی با رشته درسی مورد تدریس

دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مرتبط

در صورتی که داوطلبان دارای شرایط مذکور باشند، می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، مراحل ثبت نام اولیه خود را برای شرکت در این دوره ها انجام دهند. متقاضیان توجه داشته باشند که آموزش و پرورش برای خدمت رسانی بهتر به معلمان سایت هایی مانند ، ضمن خدمت و … را راه اندازی کرده که شرایط استفاده از هر کدام متفاوت از دیگری است.

لازم به ذکر است که پس از ثبت نام در دوره از طریق سایت جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به نشانی ltms.medu.ir سیستم به طور خودکار امتیاز افراد را محاسبه کرده و در صورتی که افراد دارای حداقل امتیاز برای شرکت در دوره بودند، می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به مرکز آموزش های کوتاه مدت منطقه خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را به صورت قطعی انجام دهند.

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام اولیه دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

ابتدا یکی از مرورگرهای خود را باز کرده و در فیلد جستجوی گوگل عبارت «سامانه جامع یادگیری و آموزش فرهنگیان» را جستجو کنید.

با کلیک کردن بر روی سامانه مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به سایت وارد شوید. پس از باز شدن صفحه اصلی بر روی گزینه «ثبت نام متقاضیان مدرس» کلیک کنید. در صورت فراموشی رمز عبور سایت ضمن خدمت می توانید با کلیک بر روی ltms به دریافت دوباره آن بپردازید.

پس از مطالعه شرایط و ضوابط موجود برای ثبت نام، تیک مربوط به «مطالب فوق را مطالعه کرده ام و مایل به ثبت نام می باشم» را فعال کنید.

در مرحله بعدی، دستگاه مورد تقاضا، استان مورد تقاضا و منطقه مورد تقاضا برای تدریس را انتخاب کنید و بر روی گزینه تایید و ادامه کلیک نمایید.

پس از ورود به بخش ثبت نام، تمامی اطلاعات مورد نیاز که شامل اطلاعات فردی، مدرک تحصیلی، اطلاعات ایثارگری، توانمندی های علمی و … را وارد کنید و در نهایت بر روی ثبت اطلاعات کلیک نمایید.

پس از اتمام دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان، متقاضیان باید در ثبت نام کرده و در امتحانات مربوطه شرکت نمایند. معلمان پس از قبولی در امتحانات می توانند مدرک دوره گذرانده شده خود را دریافت نمایید.

همچنین  وزارت آموزش و پرورش سامانه ای را برای رسیدگی به شکایات طراحی کرده که متقاضیان دارای اعتراض می توانند با مراجعه به آن شکایت خود را ثبت و منتظر جواب رسیدگی به آن باشند. با مطالعه مقاله زیر می توانید اطلاعات لازم در این باره را دریافت کنید.

لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

فهرست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 1401 در سایت ltms.medu.ir منتشر می شود. معمولا این دروس در رابطه با مطالب آموزشی مختلف از جمله دروس آموزشی مدرسه، دروس مربوط به کامپیوتر و فناوری اطلاعات و دروس مرتبط با روانشناسی می باشد که افراد بسته به رشته تحصیلی خود می توانند یکی از دوره های موجود را انتخاب و در آن شرکت کنند.

فهرست دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش در سایت جامع یادگیری و آموزش فرهنگیان ذکر می شود که داوطلبان می توانند با کلیک کردن بر روی گزینه «فهرست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان» این دوره ها را مشاهده و جزئیات آن را نیز دریافت نمایند. هنوز لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱ منتشر نشده در ادامه فهرست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان سال گذشته قرار داده شده که به محض انتشار لیست جدید این فهرست بروز رسانی خواهد شد.

سامانه دیگری که فرهنگیان شاغل و بازنشسته لازم است در صوص آن اطلاعات کافی داشته باشند، سایت حکم کارگزینی است که در متن مقاله زیر اطلاعات کاملی در این خصوص ارائه شده است.

در بخش زیر برخی از مهم ترین دوره هایی که از سوی آموزش و پرورش برای معلمان و مسئولان اموزشی برگزار می شود ارائه شده است.

دوره تربیت ارزیابان حرفه ای برنامه سنجش صلاحیت توسعه شایستگی

دوره ارزیابی آموزش های الکترونیک

دوره زندگی عاقلانه و آگاهانه در دنیای رسانه ای

دوره آموزش مهارت های زبانی به كودكان

دوره مدیریت کلاس

دوره آموزش نرم افزار تخصصی

دوره تلفیق حوزه های تربیت و یادگیری در دوره های تحصیلی با برنامه نویسی پایتون

دوره بررسی، تحلیل و روش تدریس كتاب تالیف جدید مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی دانش آموزان

مشاوره ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

تمامی افرادی که علاقه مند به شغل معلمی هستند و از طریق قبولی در دانشگاه فرهنگیان یا توانستند وارد شغل معلمی شوند، می توانند برای ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان به سایت ال تی ام اس مراجعه کرده و در کلاس های مختلف این سامانه شرکت نمایند. بنابراین، توصیه می کنیم که اگر دارای شرایط ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 1401 هستید، حتما در این دوره ها ثبت نام کنید.

برای شروع مراحل ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، لازم است افراد دارای مدارک و امتیازهای لازم برای ثبت نام در این دوره ها باشند. از جمله اطلاعاتی که باید در مراحل ثبت نام در این سایت مذکور وارد شود، اطلاعات مربوط به امتیازات قابل دریافت می باشد که لازم است تمامی این اطلاعات به درستی وارد شوند.

معمولا روز انتهای ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان 1401، جزو روزهای پر ترافیک سایت می باشد و ممکن است ثبت نام داوطلبان با اختلال مواجه شود. به همین خاطر توصیه می کنیم که حتما ثبت نام خود را در روزهای ابتدایی انجام دهید. در صورتی که در مهلت زمان تعیین شده موفق به ثبت نام در دوره مورد نظر خود نشدید، می توانید در صورت تعیین شدن زمان ثبت نام مجدد، در آن زمان ثبت نام خود را انجام دهید. همچنین با اطلاع از می توانید نمرات خود را گرفته و گواهی دوره خود را دریافت نمایید.

نحوه محاسبه ساعات ضمن خدمت فرهنگیان ۱۴۰۱

هر ساله کل ساعات ضمن خدمتی که یک معلم در طول آن سال گذرانده از طریق سامانه ltms قابل دریافت و به صورت اتوماتیک در حکم کارگزینی اعمال می شود. به تازگی اعلام شده است که هر ساعت ضمن خدمت فرهنگیان ۰/۷۵ امتیاز دارد که بر اساس شرایط فرهنگیان به حقوق آن ها اضافه می شود. جزئیات نحوه محاسبه ساعات ضمن خدمت فرهنگیان به قرار زیر است:

هر ساعت ضمن خدمت ۰/۷۵ امتیاز دارد.

حداکثر ساعات ضمن خدمت قابل اعمال در حکم کارگزینی ١٠٠٠ ساعت یعنی ۷۵۰ امتیاز است.

حداکثر ساعات قابل اعمال در یک سال (از اول فروردین تا آخر اسفند) ٢٥٠ ساعت است.

ضمن خدمت ها به صورت سیستمی از سامانه ltms قابل دریافت و در حکم اعمال می شوند. بنابراین نیاز به ارائه مدارک ضمن خدمت به کارگزینی نیست.

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا آماده اند تا اطلاعات لازم در خصوص ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir را در اختیار متقاضیان گذاشته و آن ها را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا راهنمایی نمایند. همچنین برای دریافت اخبار در اسرع وقت می توانید در کانال تلگرام و یا اینستاگرامی هیوا عضو شوید.

سایر امکانات سایت ضمن خدمت فرهنگیان

سایت ضمن خدمت فرهنگیان از جمله سایت هایی است که فقط به منظور ثبت نام دوره های ضمن خدمت راه اندازی نشده است و امکان استفاده از خدمات و امکانات مختلف دیگری را نیز فراهم می نماید. از جمله امکانات مختلفی که در سایت ltms.medu.ir ارائه می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مشاهده لیست دوره های ضمن خدمت

متقاضیانی که قصد ثبت نام در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان را دارند، می توانند با ورود به سایت گفته شده، بر روی گزینه «لیست دوره های ضمن خدمت» کلیک کنند و فهرست دوره هایی که در حال برگزاری می باشند را با جزئیات مربوط به آن ها مشاهده کنند.

ثبت نام مدرسین

مدرسینی که متقاضی تدریس در دوره های ضمن خدمت می باشند، می توانند برای ثبت نام به سایت ضمن خدمت فرهنگیان مراجعه کنند و از این طریق، اقدام به ثبت نام به عنوان مدرس نمایند.

دسترسی به میز خدمت

در سامانه ضمن خدمت فرهنگیان امکان دسترسی به میز خدمت و خدمات الکترونیک مختلف فراهم شده است. در این صفحه امکاناتی مثل تابلو اعلانات، لیست خدمات و نظرسنجی ها وجود دارد.

بازیابی رمز عبور

در سایت ضمن خدمت آموزش و پرورش امکان بازیابی رمز عبور فراگیران و مدیران مدارس فراهم شده است تا در صورت فراموشی رمز عبور، بتوان آن را بازیابی کرد.

اگر بعد از خواندن این مقاله، سوال یا ابهامی در خصوص سایت ضمن خدمت دانشگاه فرهنگیان به نشانی اینترنتی ltms.medu.ir​ داشتید هم می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره سامانه ها تماس بگیرید. کارشناسان سامانه ها تمام سوالات شما را به کامل ترین شکل ممکن پاسخگو هستند.

دکمه بازگشت به بالا