اقتصادیبهترین های کسب و کار

آموزش ثبت نام در مارکت پلیس های nft

چگونه NFT بسازیم ؟ نحوه ساخت و فروش NFT در مارکت پلیس ها

با وجود قیمت‌های بسیار بالای NFTها، تاکنون از خود پرسیده‌اید تا چگونه NFT بسازیم ؟ با سایت ارزیدو همراه باشید تا پاسخ این سوال و نحوه ساخت NFT را شرح دهیم.

NFT به معنای توکن غیر قابل معاوضه است. این توکن‌ها، فایل‌هایی را در شبکه‌های بلاکچین به وجود می‌آورند که باعث می‌شوند بتوانید یک فایل را به معنای واقعی منتقل کنید. برای مثال، هنگامی که تصویری را به صورت NFT به کسی اهدا می‌کنید، درواقع شما دیگر صاحب این تصویر نیستید و این تصویر برای شما نیست. اگر قصد دارید تا بهتر و کامل‌تر NFT را درک کنید و همچنان پاسخ سوال هنر NFT چیست را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌شود تا نوشتار ان اف تی (NFT) چیست؟ را مطالعه نمایید.

 

چگونه NFT بسازیم ؟

NFTها می‌توانند یک طراحی دیجیتال، یک تصویر، یک موسیقی و یا حتی دارایی‌های پروژه های متاورس باشند. اما تا به حال به ساخت و فروش یک NFT فکر کرده‌اید؟ درحال حاضر NFTها در سراسر جهان با قیمت‌هایی بسیار عجیب عرضه می‌شوند. برخی از این NFTها، حتی چندین میلیون دلار قیمت می‌گیرند!

در همچین موقعیتی، ساخت و فروش NFT می‌تواند راه بسیار جذابی برای کسب درآمد باشید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا همانند آموزش کسب درآمد در متاورس، به نحوه ساخت NFT و همچنین آموزش فروش NFT بپردازیم و آن‌ها را برای شما شرح دهیم. با همراه باشید.

انتخاب آیتم

اگر قصد دارید تا پاسخ چگونه ان اف تی بسازیم را بدانید، باید از ابتدا آغاز کنید. انتخاب آیتمی که قصد دارید آن را به NFT تبدیل کنید، انتخاب نمایید. انتخاب آیتم در آموزش ساخت NFT بسیار مهم‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید.

آیتم شما می‌تواند یک اثر هنری همانند طراحی دیجیتال، موسیقی، تصویر عکاسی، و یا کلیپ از بازی‌های ویدیویی شما، و یا حتی یک توییت باشد! اما نکته اصلی،‌ آن است که باید خاص‌ترین آیتم ممکن را انتخاب نمایید. هیچکس حاضر نیست تا برای اثری بسیار ساده و سطحی پولی به شما پرداخت کند. پس اگر قصد دارید تا در نحوه ساخت ان اف تی موفق باشید، باید به این نکته در آموزش ساخت NFT دقت کنید.

البته که از یاد نبرید، شما حق ندارید تا اثری که متعلق به شخص دیگری می‌باشد، به NFT تبدیل کنید. این کار می‌تواند باعث ایجاد دردسرهای بزرگ حقوقی برای شما شود. پس به یاد داشته باشید که هیچ‌گاه در نحوه ساخت ان اف تی از آثار دیگران استفاده نکنید.

انتخاب توکن و بلاکچین

انتخاب توکن و بلاکچین مناسب نیز می‌تواند تاثیر مناسبی بر NFT شما داشته باشند. اگر تصمیم بگیرید تا NFT خود را در بلاکچین‌های معتبر و توکن‌های شناخته‌تر بسازید، بی‌شک افراد بیشتری حاضر به خرید آن خواهند شد. اتریوم مشهورترین بلاکچینی است که توکن‌های مختلف NFT در آن ساخته می‌شوند. Tezos، Polkadot، Cosmos نیز چند نمونه دیگر از بلاکچین‌های پر استفاده برای NFT هستند. یکی دیگر از مشهورترین بلاکچین‌ها، بایننس نام دارد که شما می‌توانید به ساخت NFT در بایننس نیز بپردازید و NFT بایننس خود را داشته باشید.

برای انتخاب توکن نیز گزینه‌های بی‌شماری در مقابل شما قرار گرفته‌اند. برای مثال، اتر مشهورترین توکنی است که در نحوه ساخت ان اف تی به کار می‌رود. توکن اتر، در شبکه بلاکچین اتریوم به وجود آمده است. اگر قصد دارید تا با توکن‌های بیشتری آشنا شوید، می‌توانید نوشتار بهترین توکن های NFT را در سایت ارزیدو مطالعه نمایید. اکثر توکن‌های موجود در این نوشتار، NFT بایننس نیز محسوب می‌شوند و شما می‌توانید به ساخت NFT در بایننس به واسطه آن‌ها بپردازید.

نصب کیف پول دیجیتال

سومین مرحله برای سوال چگونه ان اف تی بفروشیم نصب یک کیف پول دیجیتال است. کیف پول‌های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارند که از NFT پشتیبانی می‌کنند و شما می‌توانید از آن‌ها برای نگهداری NFTها استفاده کنید. یکی از مشهورترین کیف پول دیجیتال برای NFT، که پیش‌تر آن را در نوشتار آموزش متاورس معرفی کرده‌ایم، MetaMask نام دارد. Math Wallet ،AlphaWallet نیز از دیگر مواردی هستند که برای ایجاد NFT بسیار کارآمد واقع شده‌اند.

هنگامی که کیف پول دیجیتال خود را انتخاب و نصب نمودید،‌ اکنون باید ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری نمایید. متاسفانه ساخت NFT رایگان دروغی بیش نیست و شما باید هزینه ساخت NFT را به عنوان کارمزد ساخت NFT پرداخت کنید. اتریوم یکی از بهترین ارزهایی است که می‌توانید آن را خریداری کنید؛ زیرا که در بسیاری از بلاکچین‌ها معتبر است و شما می‌توانید به سادگی از آن، برای تولید NFT استفاده نمایید.

انتخاب مارکت NFT

هنگامی که یک کیف پول دیجیتال خود را انتخاب، و مقداری ارز دیجیتال را در آن قرار دادید، وقت آن است که شروع به ایجاد و سپس آموزش فروش NFT خود کنید. برای این کار، باید یک مارکت NFT را انتخاب کنید. برخی از بهترین سایت های خرید و فروش NFT عبارتند از OpenSea، Axie Marketplace، Larva Labs/CryptoPunks، NBA Top Shot Marketplace، Rarible، SuperRare، Foundation، Nifty Gateway، Mintable و ThetaDrop.

یکی دیگر از مباحثی که به ما کمک می‌کند تا عبارت چگونه ان اف تی بفروشیم را بیشتر بفهمیم و درک کنیم، یافتن بهترین مارکت NFT است. برای یافتن پلتفرمی مناسب برای NFT، شما باید در مورد هر مارکت NFT تحقیق کنید.

به عنوان مثال، Axie Marketplace فروشگاه آنلاین بازی NFT Axie Infinity است. در همین حال، NBA Top Shot یک بازار از NFTهای مربوط به بسکتبال است. همچنین باید به این نکته مهم توجه کنید که برخی از بازارهای NFT، از توکن مخصوص به خودشان استفاده می‌کنند. برای مثال، بازار Rarible از توکنی به نام Rarible استفاده می‌کند و شما باید NFT خود را بر همین اساس تنظیم کنید.

معمولاً ساخت NFT در Opensea می‌تواند بهترین انتخاب شما برای شروع باشد. این مارکت تنها در سال 2021 حدود 3.4 میلیارد دلار NFT را معامله کرد. این آمار عظمت OpenSea را نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که این مارکت، برای افرادی که به تازگی درحال یادگیری عبارت چگونه ان اف تی بفروشیم هستند، مناسب خواهد بود.

در نهایت و در مرحله آخر نیز باید کیف پول دیجیتال خود را به مارکت NFT انتخاب شده متصل کنید. تنها بدین سبب است که شما می‌توانید به سادگی کارمزد ساخت NFT را پرداخت کنید. البته که پرداخت کارمزد ساخت NFT و هزینه ساخت NFT تنها دلیل اتصال کیف پول دیچیتال به مارکت NFT نیست؛

با اتصال کیف پول دیجیتال به مارکت، علاوه بر سهولت پرداخت کارمزد ساخت NFT ، شما می‌توانید هنگام فروش، هزینه NFT را به سادگی دریافت نمایید. همچنین ساخت NFT در Opensea می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که در ادامه با آن‌ها خواهیم پرداخت.

ساخت NFT رایگان

پیش‌تر به شما گفتیم که  ساخت رایگان توکن NFT غیرممکن است. اما چه راه‌های دیگری وجود دارند تا بتوانیم به ساخت رایگان توکن NFT بپردازیم؟ آیا به طور کلی ساخت رایگان توکن NFT ممکن است؟ پاسخ کوتاه،‌ خیر است.

شما هیچ‌گاه نمی‌توانید مبحثی با نام آموزش ساخت رایگان توکن NFT را مشاهده نمایید؛ اما با این حال، راه‌های دیگری وجود دارند که می‌توانیم از آن‌ها به عنوان آموزش ساخت رایگان توکن NFT نام ببریم. پس با ما باشید تا آموزش ساخت رایگان توکن NFT را دریابید.

در ابتدا قصد داریم تا به آموزش ساخت رایگان NFT در Opensea بپردازیم. آموزش ساخت رایگان NFT در Opensea به این شکل است که شما می‌توانید طی شرایطی،‌ NFT خود را ایجاد کرده و در Opensea منتشر کنید.

سپس و هنگامی که شخصی آن را از شما خریداری کند، Opensea نیز سهم خود را از شما کسر می‌کند و به نوعی پول آن را از شما می‌گیرد. پس شاید نتوان نام این روش را آموزش ساخت رایگان NFT در Opensea گذاشت، اما برای کسانی که به دنبال آموزش ساخت رایگان NFT در Opensea هستند، راه بسیار خوبی خواهد بود.

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانیم از آن به عنوان آموزش ساخت رایگان توکن NFT نام ببریم، استفاده از بازی‌های بلاکچین است. شما می‌توانید به صورت رایگان به بازی‌های بلاکچین بپردازید و به عنوان جایزه، NFT دریافت کنید. سپس NFTهای به دست آمده را بفروشید و به عنوان پول کارمزد،‌ از آن‌ها استفاده نمایید. اگر شما قصد دارید تا از این شیوه استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود تا نگاهی به لیست بهترین بازی های بلاکچین 2022 بیاندازید.

آپلود فایل

اکنون یک قدم دیگر به پاسخ چگونه NFT بفروشیم نزدیک شده‌اید. شما تمامی کارهای لازم را انجام داده‌اید و تنها کار باقی‌ مانده، آپلود فایل است. فایل آپلودی شما، می‌تواند فرمت‌های مختلفی از جمله PNG، GIF، MP3 و یا هر فرمت دیگری داشته باشند.

چگونه NFT بفروشیم

اکنون به مرجله پایانی آموزش ساخت NFT رسیده‌ایم. اکنون که می‌دانیم چگونه ان اف تی بسازیم زمان آن رسیده است که به سوال چگونه NFT بفروشیم بپردازیم. به طور کلی، سه راه اصلی برای آموزش فروش NFT وجود دارند که قصد داریم تمامی آن‌ها را به شما معرفی نماییم.

قیمت مقطوع: اولین روش فروش NFT، فروش آن به صورت قیمت مقطوع است. کافی است تا قیمتی ثابت برای NFT خود مشخص کرده و منتظر بمانید تا زمانی که شخصی با قیمت شما موافقت کرده و آن را از شما خریداری نماید.

مزایده محدود (مزایده NFT چیست و چگونه به آن ورود کنیم؟): در روش مزایده محدود، شما در مدت زمانی محدود NFT خود را به مزایده می‌گذارید. برای مثال، کسی که بیشترین پیشنهاد را در 24 ساعت آینده برای NFT شما پیشنهاد دهد، برنده خواهد بود و آن را از شما خواهد خرید.

مزایده نامحدود: سیستم مزایده نامحدود، آخرین راه فروش NFT است و شباهت زیادی به مزایده محدود دارد. در مزایده نامحدود، شما یک مزایده بدون زمانی مشخص ایجاد می‌کنید. در این صورت، شما می‌توانید تا هر زمان که قصد دارید مزایده را باز بگذارید و تنها آن را به کسی بفروشید که فکر می‌کنید قیمت مناسبی را پیشنهاد داده است.

همچنین لازم به ذکر است که باید در انتخاب قییمت NFT دقت زیادی داشته باشید. اگر قیمت شما بسیار بالا باشد، احتمال پذیرش پیشنهاد توسط دیگران و خریده شدن اثر شما بسیار پایین خواهد بود. همچنین اگر قیمتی بسیار پایین تعیین کنید، این احتمال وجود دارد که از پس کارمزدهای مارکت NFT برنیاید و برای فروش NFT دچار ضرر شوید.

کارمزد ساخت NFT

این احتمال وجود دارد تا در رابطه با هزینه ساخت NFT کمی گیج و سر در گم شوید. در برخی مواقع، هزینه ساخت NFT بسیار بالا و برخی دیگر متوسط خواهد بود. با توجه به نوسان شدید قیمت ارزهای دیجیتال، هزینه ساخت NFT نیز نوسانات بسیار زیادی دارد. پس نمی‌توانیم هزینه‌ای واحد را برای این کارمزد ساخت NFT تعیین کنیم. پس پیشنهاد می‌شود تا پیش از ساخت NFT، هزینه ساخت NFT را در مارکت‌های مختلف بررسی کرده و از قیمت درست، مطمئن باشید.

چگونه NFT تبلیغ کنیم

پاسخ سوال چگونه NFT تبلیغ کنیم کمی ساده و در عین حال، دشوار است. شما خودتان باید پاسخی مناسب برای پرسش چگونه ان اف تی تبلیغ کنیم بیابید؛ زیرا که هیچ راه بخصوصی برای تبلیغ NFT وجود ندارد.

یکی از پر استفاده‌ترین روش‌ها برای تبلیغ NFT، استفاده از خدمات مارکت NFT است. اکثر مارک‌های NFT می‌توانند در ازای کارمزدی بیشتر، برای شما تبلیغات ویژه‌ای درنظر بگیرند. این تبلیغات‌ می‌توانند حضور در صفحه اول سایت و یا ایجاد برچسب‌هایی نظیر فروش ویژه بر NFT شما باشند.

همچنین شما می‌توانید به شخصه تبلیغاتی را در سبکه‌های اجتماعی نظیر Reddit برای کار خود ایجاد کرده و افراد زیادی را به خرید NFT تشویق کنید.

از همراهی شما تا انتهای نوشتار چگونه NFT بسازیم سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با چگونه NFT بسازیم

آیا امکان ساخت NFT رایگان وجود دارد؟

به طور خلاصه، خیر. هیچ راهی برای ایجاد یک NFT به صورت کاملاً رایگان وجود ندارد. اما راه‌های متعددی وجود دارند که شما می‌توانید به واسطه آن‌ها، بدون پرداخت پول NFT بسازید.

کجا می‌توان NFTها را فروخت؟

فروشگاه‌های بسیار زیادی برای خرید و فروش NFT وجود دارند که می‌توانید به آن‌ها رجوع کنید. مشهورترین این فروشگاه‌ها، Opensea نام دارد.

پلتفرم اوپن سی (OpenSea) ؛ آموزش کار با بزرگترین مارکت پلیس NFTها

پلتفرم اوپن سی (OpenSea) یکی از محبوب‌ترین مارکت پلیس ان اف تی و شبکه‌های موجود برای خریدوفروش NFTها به شمار می‌رود. ما در این مقاله به بررسی این مارکت پلیس خواهیم پرداخت.

پلتفرم اوپن سی (OpenSea) یکی از برنامه‌های موجود در بازار است که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. همتا طور که می‌دانید، بازار توکن‌ها و ارزهای دیجیتال در این روزها بسیار گرم است و بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال استفاده از این ارزها هستند.

تمام بازار ارزهای دیجیتال مملو از خریداران، فروشندگان و یا سازندگان شده است. یکی از بهترین بازارهایی محسوب می‌شود که تمام کاربران می‌توانند به‌راحتی به آن دسترسی داشته باشند و در آن ارزهای دیجیتال و NFTها را خریداری نمایند.

در این بازار مشهور، شما این امکان را دارید که میلیون‌ها NFT را خریداری کرده یا به فروش برسانید. در این مقاله ما تمام جزئیاتی که درباره بازار اوپن‌سی باید بدانید را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

در پایان هم اگر هنرمند باشید، می‌توانید NFT خود را ایجاد کنید و اگر هم فروشنده یا خریدار هستید، می‌توانید NFT را از بازار به فروش رسانده یا خریداری کنید. در ادامه، ما اطلاعات جامعی از آموزش کار با اوپن سی را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد. پس بادقت به این موضوعات توجه بفرمایید.

 پلتفرم اوپن سی (OpenSea)

لازم به ذکر است که این پلتفرم قابلیت‌های زیادی دارد که موجب شده افراد و کاربران از سراسر جهان از این پلتفرم استفاده کنند. در سال 2017، دو برنامه‌نویس با نام‌های Alex Atallah به همراه دوین فینزر (Devin Finzer) با یکدیگر فکر کردند و با کمک هم پلتفرم اوپن سی (OpenSea) را ساختند.

آن‌ها این امکان را کاربران داده‌اند که بتوانند به‌راحتی از آن استفاده کنند. در این بازار غیرمتمرکز، شما این امکان را دارید که توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) خود را خریدوفروش کنید.

علاوه بر اوپن‌سی، پلتفرم‌های دیگری نیز وجود دارد که به‌صورت بازار خریدوفروش NFT به شمار می‌روند. برای مثال، می‌توانید نگاهی به لیست بهترین مارکت پلیس NFT در سال 2021 بیندازید.

در این لیست می‌توانید محبوب‌ترین بازارهای توکن‌های غیر قابل تعویض را مشاهده کنید. اگر هم می‌خواهید در این بازار سرگرمی داشته و هم‌‌زمان درآمدی هم داشته باشید، می‌توانید بهترین بازی های NFT برای کسب درآمد را ببینید.

اگر می‌خواهید بدانید که اوپن سی چیست و برای چه مواردی استفاده می‌شود، خوب است بدانید که بازار ارزهای دیجیتال «اکسکوینو مارکت» راه‌اندازی شد.

امروزه نمونه‌های بسیار زیادی از کلاهبرداری در این حوزه را مشاهده می‌کنیم. ازاین‌رو، باید همواره توجه داشته باشید که از یک پلتفرم کاملاً امن و حرفه‌ای استفاده کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

اوپن‌سی چیست؟

شاید بسیاری از افراد هنوز نمی‌دانند اوپن سی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد. این پلتفرم، اولین و بزرگ‌ترین بازار همتا به همتا برای کالاهای دیجیتال است که شامل مجموعه‌ها، تجهیزات بازی و سایر اقلام مجازی می‌شود.

این پلتفرم دقیقاً مانند شبکه eBay برای ارزهای دیجیتال عمل می‌کند که مبتنی بر بلاک‌چین بوده و کاملاً امن است. در اوپن‌سی هرکسی این امکان را دارد که اقلام موجود را با استفاده از یک قرارداد هوشمند خریداری کرده یا به فروش برساند.

کالاهایی که شما از پلتفرم اوپن سی (OpenSea) خریداری می‌کنید، کالاهای دیجیتالی هستند که می‌توانید آن‌ها را جمع‌آوری نمایید. این کالاها دسته‌‌بندی متفاوتی دارند و تنها قانون آن‌ها هم این است که صددرصد دیجیتالی هستند.

این کالاها کاملاً مبتنی بر توکن بوده و پس از این‌که شما هزینه آن را پرداخت کردید، صددرصد به شما تعلق می‌گیرد. زیرا همیشه تراکنش‌ها و اثبات مالکیت‎ها در بلاک‌چین ذخیره می‌شود. علاوه بر این، قراردادهای هوشمند نیز تمام این تراکنش‌ها را ایمن می‌کند.

دارایی‌های شما همه روی شبکه اتریوم هستند و هر زمان که شما بخواهید، می‌توانید به‌راکحتی آن‌ها را مشاهده کنید. همان طور که گفتیم، در این پلتفرم شما این امکان را دارید که اقلام متفاوتی مانند مجموعه‌ها و تجهیزات بازی را خریداری کنید. قراردادهای هوشمند هم شما را از نظر امنیت کاملاً آسوده‌خاطر می‌کنند. این موضوعات موجب شده که OpenSea یکی از محبوبیت‌ترین مارکت پلیس‌ها به شمار رود.

محبوبیت اوپن‌سی

بعدازاین که درک کردید اوپن سی چیست و توسط چه کسانی ساخته شده، خوب است بدانید که این پلتفرم محبوبیت بسیار بالایی دارد. همان طور که گفتیم، این پلتفرم در سال 2017 راه‌اندازی شد و بلافاصله بعد از شروع بکار، توانست افراد زیادی را به خود جذب کند.

به‌طوری‌که در همان مدت‌زمان کوتاه، حمایتی نزدیک به 2.7 میلیون دلار به دست آورد و محبوبیت آن همچنان روبه‌رشد بود. به همین دلیل هم آینده بسیار روشنی برای این پلتفرم در نظر گرفته می‌شود.

مهم‌ترین هدف پلتفرم اوپن سی (OpenSea) این است که بتواند پروتکل‌هایی مانند اتریوم (ETH) و استانداردهای دیگر را باز کند؛ استاندارهایی مانند ERC-721 و ERC-1155 که اهمیت زیادی در این زمینه دارند.

بنیان‌گذاران این پلتفرم اعتقاد دارند که این موضوع باعث می‌شود که اقتصادهای جدیدی ایجاد شوند. اما یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید، این است که چه چیزی باعث شد که بنیان‌گذاران این پلتفرم را ایجاد کنند؟ در ادامه به پاسخ این سؤال خواهیم پرداخت.

تاریخچه اوپن‌سی

قبل از این‌که با نحوه کار با پلتفرم OpenSea آشنا شوید، خوب است اطلاعاتی هم درباره تاریخچه این برنامه به دست آورید. همان طور که در ابتدا توضیح مختصری دادیم، همه چیز از سال 2017 و زمان معرفی بازی کریپتوکیتیز (CryptoKitties) آغاز شد.

در این سال، جهان برای اولین‌بار با یک برنامه غیرمتمرکز روبرو شده بود. این بازی که بر اساس بلاک‌چین ساخته شده بود، مخاطبان اصلی را هدف اصلی خود قرار داده بود.

بعد از مدت کوتاهی مردم شروع به خریدن کریپتوکیتیز کردند و این ارز با استقبال شدید سرمایه‌گذاران روبرو شد. در ادامه این ماجرا، Atallah به همراه دوین به کاربران این بازی مصاحبه کرده و از آن‌ها سؤالاتی درباره کریپتوکیتیز پرسیدند.

همچنین آن‌ها آینده این برنامه را بررسی کردند. بعد از تجزیه‌وتحلیل‌های آماری فراوان درباره معاملات توکن‌های غیرقابل‌توزیع (NFTها)، این دو فرد در دسامبر سال 2017 موفق به راه‌اندازی پلتفرم اوپن سی (OpenSea) شدند.

در آن زمان، این پلتفرم به‌عنوان اولین بازار برای خریدوفروش دارایی‌های غیر قابل تعویض در بستر بلاک‌چین اتریوم به شمار می‌رفت. بعد از مدت کوتاهی، این برنامه با حمایت شدیدی از طرف سرمایه‌گذاران روبرو شد. درد این حمایت، شرکت‌های برتر و رهبران صنایع شروع به حمایت از آن کردند و هم‌اکنون هم بسیاری از سرمایه‌گذاران از آن استفاده می‌کنند.

پلتفرم اوپن سی (OpenSea) چگونه کار می‌کند؟

حالا نوبت به آن رسیده که اطلاعاتی درباره نحوه کار با پلتفرم OpenSea را بدانید. شایان‌ذکر است که این پلتفرم برای خریداران و فروشندگان به طور متفاوت عمل می‌کند.

بنابراین، اگر شما خریدار یا فروشنده هستید، باید به گونه‌های متفاوتی از این شبکه استفاده کنید. در ادامه، برای شما توضیح می‌دهیم که اگر در هر موقعیت بودید، باید چگونه این برنامه را بکار گیرید.

نحوه کار با اوپن‌سی از نظر خریدار

OpenSea یکی از پلتفرم‌هایی است که خریداران می‌توانند به‌صورت کاملاً رایگان از آن استفاده کرده و از مزیت‌های آن بهره‌مند شوند. البته این خریداران تنها باید از طریق اتریوم تراکنش‌های خود را انجام دهند و این کار کاملاً اجباری است.

هنگامی که فردی به‌عنوان خریدار تراکنش را شروع می‌کند، در ابتدا اتریوم به رپد اتریوم (WETH) تبدیل می‌شود. این نوع اتریوم دقیقاً بعد از ETH ایجاد شد و مهم‌ترین هدف آن هم این بود که تراکنش‌های ERC-20 و توکن‌های ETH را آسان‌تر کند.

لازم به ذکر است که ارزش هر رپد اتریوم برابر با هر ETH است و از نظر ارزشی تفاوتی با یکدیگر ندارند. در پلتفرم اوپن سی (OpenSea) شما این امکان را دارید که NFT را به دو روش خریداری کنید.

اول این‌که این امکان را دارید که قیمت کامل NFT را به ETH یا حتی WETH بپردازید. روش دیگر هم این است که شما این امکان را دارید که برای یک NFT در یک حراج، پیشنهاد دهید. در هر دو مورد، شما حتماً باید اکانت خود را به یکی از کیف پول‌های رمزنگاری شده متصل کنید. در ادامه برخی از این کیف پول‌ها را مشاهده می‌کنید.

  • متاماسک (MetaMask): محبوب‌ترین و یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های تحت وب 3
  • فورماتیک (Formatic): یک کیف پول کاربرپسند که امکان ثبت‌نام از طریق شاره موبایل از هر دستگاهی در آن وجود دارد.
  • Authereum: کیف پولی بدون کارمزد و محبوب
  • Dapper: یک افزونه مرورگری با هزینه تراکنش پایین
  • Bitski: کیف پولی آسان و راحت برای استفاده که امکان ثبت‌نام از طریق ایمیل در آن وجود دارد.
  • Torus: شروع و ثبت‌نام سریع با استفاده از فیس‌بوک یا گوگل

بعدازاین که کیف پول خود را انتخاب کردید، نوبت به آن می‌رسد که اتر خود را دریافت نمایید. همان طور که می‌دانید، ارز محلی اتریوم، همان اتر است. شما برای خریداری و دریافت ETH می‌توانید از صرافی‌های متفاوتی خریداری کنید که در ادامه برخی از مهم‌ترین شبکه‌ها در پلتفرم اوپن سی (OpenSea) را برای شما نام می‌بریم.

  • کوین بیس (Coinbase): بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در سراسر جهان
  • فورماتیک (Formatic): خرید ETH به ارزش نزدیک به 150 دلار بدون هیچ‌گونه تأییدیه یا انتظار برای کارت اعتباری
  • صفحه اکانت اوپن‌سی: بسته به موقعیت مکانی خریدار، اتریوم با از طریق گزینه «افزودن وجوه» یا Add funds در صفحه اکانت اوپن‌سی خریداری کنید.

درنهایت، در این مرحله شما این امکان را دارید که NFT موردنظر خود را برای خریداری پیشنهاد دهید. مراحلی که گفتیم، اهمیت زیادی در آموزش کار با اوپن سی دارد که هر خریداری باید آن‌ها را بداند.

توجه داشته باشید که هنگامی که شما یک NFT را خریداری می‌کنید، کاملاً صاحب آن محسوب می‌شوید و حق خریدوفروش آن نیز بر عهده خود شماست. البته ممکن است برخی محدودیت‌ها برای تغییر آن به NFTهای مختلف وجود داشته باشد. حالا بینیم که یک فروشنده در اوپن‌سی باید چه‌کارهایی انجام دهد.

آموزش کار با اوپن سی از نظر فروشنده

بعدازاین که به بررسی آموزش کار با اوپن سی از نظر خریدار پرداختیم، نوبت به آن می‌رسد که بدانیم یک فروشنده در این پلتفرم باید چگونه عمل کند. لازم به ذکر است که این پلتفرم بازار خریدوفروش NFT  برای فروشندگان بسیار ساده و راحت است.

برای فروش NFT در نظر داشته باشید که مهم نیست که شما NFT خود را در کجا ایجاد می‌کنید؛ در هر پلتفرم و هر بخشی که آن را بگذارید، همیشه این امکان را دارید که آن را به‌راحتی و با اختیار خود بفروشید.

وقتی صحبت از امنیت می‌شود، هیچ بازاری بهتر از پلتفرم اوپن سی (OpenSea) وجود ندارد. این شبکه به شما این امکان را می‌دهد که بدون هیچ نگرانی وجوه خود را در آن مبادله کنید و با هیچ مشکلی از این نظر هم مواجه نشوید.

شما می‌توانید بدون اطلاع و شناختن طرف مقابل خود، به طور کاملاً ایمن تراکنش‌های خود را انجام دهید. علاوه بر این، یک فروشنده می‌تواند یک NFT کاملاً جدید را برای خود ایجاد کند. برای این کار، شما باید برخی مراحل خاص را طی کنید؛ اما بهتر است قبل از آن با بازار اوپن‌سی آشنا شوید.

مارکت پلیس اوپن‌سی (OpenSea)

اکنون وقت آن رسیده که کاملاً با بازار و مارکت پلیس اوپن‌سی آشنا شوید. در این بازار خریدوفروش NFT شما این امکان را دارید که مطابق میل خود، هر کریپتویی که تمایل دارید را خریدوفروش کنید.

در این پلتفرم، شما می‌توانید از بین 34 میلیون NFT یکی را برای معامله انتخاب و کار خود را شروع کنید. این امر کاملاً به خود شما بستگی دارد. وقتی این بازار را می‌بینید، اولین چیزی که مشاهده می‌کنید، فیلترهاست. شما 6 راه برای مرتب کردن NFTها دارید که در ادامه یکایک آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

فیلتر بر اساس وضعیت

شما این امکان را دارید که بسته به نوع وضعیت NFT آن را فیلتر و دسته‌بندی کنید. یکی از این فیلتر وضعیت‌ها، این است که شما «اکنون خریداری کنید»؛ این وضعیت برای خرید با قیمت ثابت است که می‌توانید NFT را مستقیماً خریداری نمایید.

فیلتر بعدی که در پلتفرم اوپن سی (OpenSea) وجود دارد، «حراج» است که شما باید پیشنهاد خود را ارسال کرده و منتظر نتایج حراج باشید. یکی دیگر از فیلترها هم «جدید» نام دارد که شما می‌توانید NFTهایی که اخیراً ایجاد شده‌اند را دریافت نمایید. درنهایت، فیلتر «پیشنهادی» است که NFTهای تخفیف‌دار را می‌بینید.

فیلتر بر اساس قیمت

در ادامه آموزش کار با اوپن سی خوب است با فیلتر قیمت آن هم آشنا شوید در این بخش، شما می‌توانید یکی از قیمت‌های USD که دلار آمریکاست و ETH (اتریوم) یکی را انتخاب کنید. این موضع نیز به خود شما بستگی دارد. درنهایت، قیمت‌های NFTها را بر اساس حداکثر یا حداقلی مشاهده می‌کنید که این گزینه هم کاملاً قابل‌تنظیم است.

فیلتر بر اساس مجموعه

یکی دیگر از فیلترهایی که در پلتفرم محبوب اوپن‌سی وجود دارد، فیلر بر اساس مجموعه است. در این فیلتر، شما می‌توانید مجموعه خاصی از NFT را انتخاب کنید. بدین ترتیب، اگر شما قصد خرید یک مجموعه خاصی را دارید، می‌توانید از این فیلتر برای جدا کردن آن از بیشتر از یک میلیون NFT موجود استفاده کنید.

فیلتر بر اساس بلاک‌چین

در این بخش از آموزش کار با اوپن سی می‌توانید فیلتر بر اساس بلاک‌چین را مشاهده نمایید. در این بخش، شما این امکان را دارید که NFTهای موجود را بر اساس سه بلاک‌چین که OpenSea روی آن‌ها اجرا می‌شود را انتخاب کنید. این بلاک‌چین‌ها شامل اتریوم (Ethereum)، پلی‌گان (Polygon) و کلایتن (Klytn) می‌شود.

فیلتر بر اساس دسته‌بندی‌ها

در این نوع فیلتر، شما این امکان را دارید که NFTها را بر اساس دسته‌بندی‌های مخصوصی تنظیم کنید. لازم به ذکر است که در پلتفرم اوپن سی (OpenSea) شما با هشت دسته‌بندی مواجه خواهید شد.

هر NFT که در بازار وجود دارد، حداقل جزء یکی از این هشت دسته‌بندی به شمار می‌رود. این دسته‌بندی‌ها شامل هنرهای دیجیتالی، موسیقی، نام دامنه‌ها، دنیا و زمین‌های مجازی، کارت‌های تجاری، مجموعه‌ها، ورزش‌ها، سودمندی و تمام NFTها می‌شوند.

فیلتر بر اساس فروش

یکی دیگر از فیلترهای موجود که برای آموزش کار با اوپن سی باید با آن آشنا شوید، فیلتر بر اساس فروش است. در این بخش، شما باید انتخاب کنید که می‌خواهید کدام رمزارز را خریداری کنید.

در این بخش، شما این امکان را دارید که نحوه پرداخت برای NFT را انتخاب کنید؛ شما این امکان را دارید که تراکنش‌های خود از بیت‌کوین گرفته تا ADORها را انتخاب. کنید. در ادامه، باید NFTهای خود را با دراپ‌باکسی که همه موارد NFTها در آن وجود دارند، مرتب کنید.

شما این امکان را دارید که NFTهای خود را به‌صورت لیستی، از قدیمی‌ترین تا جدیدترین مشاهده نمایید. این لیست می‌تواند برعکس هم باشد و جدیدترین رمزارزها را در ابتدا مشاهده نمایید. بدین ترتیب، شما می‌توانید این NFTها را به هر ترتیبی که تمایل دارید، مرتب کنید.

چگونه پرفروش‌ترین NFTها را در اوپن‌سی مشاهده کنیم؟

احتمال دارد برخی از افراد بخواهند پرفروش‌ترین NFTها را مشاهده کنند. برای این کار، شما این امکان را دارید که در پلتفرم اوپن سی (OpenSea) ببینید که پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین رمزارزها کدام هستند.

این موضوع برای کسانی که وجوه خود را در برخی از NFTها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، بسیار مفید است. زیرا افراد می‌توانند با استفاده از مشاهده پرفروش‌ترین رمزارزها، آینده آن‌ها را پیش‌بینی کنند. شما با مشاهده لیست آماری وب‌سایت، می‌توانید لیست فراوانی از NFTها را بررسی نمایید.

در این لیست، شما می‌توانید به طور دقیق ببینید که بهترین و پرفروش‌ترین NFTها کدام هستند. همچنین شما این امکان را دارید که NFTهایی که فروش کمتری داشته‌اند را نیز ببینید.

بنابراین، شما باید مرتباً از این صفحه دیدن کنید تا از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین NFTها آگاه شوید. این موضوع در نحوه کار با پلتفرم OpenSea اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می‌کند که با بازار خریدوفروش NFT بهتر از قبل آشنا شوید.

نحوه شروع کار در OpenSea

برای ادامه آموزش کار با اوپن سی باید با نحوه ایجاد حساب کاربری با این پلتفرم نیز آشنا شوید. اولین کاری که شما باید انجام دهید، این است که وارد وب‌سایت اوپن‌سی شده و یک اکانت برای خود ایجاد کنید.

قدم بعدی این است که یکی از کیف پول‌های موجود را انتخاب نمایید. در این بخش، شما با 14 کیف پول مواجه خواهید بود که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده یا حتی یک کیف پول جدید را اضافه نمایید. بعدازاین مرحله، کیف پول خود (برای مثال، متاماسک) را روی مرورگر خود نصب کنید.

قدم چهارم برای کار با پلتفرم اوپن سی (OpenSea) این است که کیف پول اتریوم خود را رو کیف پول متاماسک خود ثبت کنید. برای این کار، روی گزینه «شروع» کلیک کنید. مرحله بعد این است که در متاماسک یک اکانت برای خود ایجاد کنید.

برای این کار هم باید روی گزینه آبی‌رنگی با عنوان «ایجاد کیف پول» کلیک کنید. سپس باید یک پسورد برای کیف پول خود انتخاب نمایید. قدم بعدی، انتخاب یک جمله رمزی است. در این بخش، باید یک عبارت 12 کلمه‌ای را برای کیف پول خود انتخاب کنید.

این قابلیت به شما کمک می‌کند که در صورت دسترسی نداشتن به متاماسک، بتوانید به‌راحتی وارد آن شوید. به یاد داشته باشید که هرگز این عبارت را با کسی به اشتراک نگذارید.

در این صورت، آن‌ها می‌توانند به‌راحتی به کیف پول متاماسک شما دسترسی داشته باشند. قدم بعدی این است که به اوپن‌سی رفته و افزونه متاماسک را در این قیمت باز و آن را متصل کنید. سپس، باید به اکانت خود رفته و پروفایل خود را کامل کنید.

در مرحله بعدی، شما می‌توانید یک NFT جدید را در OpenSea خود ایجاد کنید. برای این کار، روزی گزینه بالا سمت راست با عنوان «ایجاد» یا همان Craete کلیک کنید.

بعدازاین که جزئیات مربوط به آن رمزارز را وارد کردید، تنها باید گزینه «ایجاد» را انتخاب نمایید. آخرین مرحله هم این است که NFT خود را برای فروش بگذارید. برای این کار، گزینه «فروش» یا Sell را کلیک کنید.

کلام آخر

پلتفرم اوپن سی (OpenSea) یکی از بهترین و محبوب‌ترین برنامه‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. این پلتفرم، همان بازار خریدوفروش NFT است که دسترسی راحتی به کاربران ارائه می‌دهد.

با استفاده از این پلتفرم، شما می‌توانید بهترین و محبوب‌ترین NFTها را مشاهده کرده و آن‌ها خریدوفروش کنید. برای این کار، شما مطمئن خواهید بود که اطلاعات و دارایی شما در امنیت هستند. باتوجه‌به موضوعات فوق‌الذکر می‌توانید به‌راحتی از این پلتفرم استفاده کنید.

مرجع:

https://www.arzido.com/nft/

دکمه بازگشت به بالا