بهترین های کسب و کارعمومی

دلایل خرابی ماکروفر

در بسیاری از خانواده ‌ها، ماکروفر از دستگاه‌های پر استفاده در آشپزخانه است. می‌توانید پاستا، سوپ و غذاهای کامل شام را در ماکروفر قرار دهید. می‌توانید چای درست کنید یا بلافاصله یک صبحانه گرم تهیه کنید.  بنابراین هنگامی که ماکروفر شما خراب می شود، طبیعی است سعی کنید تعمیرات آن را امتحان کنید. اما ماکروفرها به دستگاه‌های پیچیده‌ای هستند.

ایرادات زیادی ممکن است برای ماکروفر رخ دهد. در واقع، لیست رایج‌ترین مشکلات مایکروویو طولانی است و هر مشکلی دلایل احتمالی متعددی دارد.  برای باز کردن ماکروفر و برای تعمیر ماکروفر خود حتما به کمک یک تکنسین لوازم خانگی با تجربه نیاز دارید. در ادامه دلایل احتمالی ده مشکل اصلی انواع ماکروفر را بررسی می‌کنیم. لازم به ذکر است به دلیل نسبتا بالای محصولات الجی و سامسونگ در صورت خرابی حتما به فکر تعمیر ماکروفر الجی و تعمیر ماکروفر سامسونگ خود باشید.

خرابی ماکروفر و دلیل آن:

·         سینی ماکروفر نمی‌چرخد

سینی گردان ماکروفر برای پخت یکنواخت غذا ضروری است. سینی ماکروفر شما باید غذای شما را نگه دارد و همچنین به طور پیوسته بچرخد تا غذا از هر طرف به طور یکنواخت بپزد.

اگر سینی شما نمی‌چرخد، این مشکل مربوط به کل مجموعه چرخشی است که برای این منظور طراحی شده است. ابتدا سینی را چک کنید. سپس به غلتک‌های راهنمای زیر سینی نگاه کنید.

سپس بررسی کنید که آیا کوپلر شاخه‌ای در مرکز ماکروفر ترک خورده است یا خیر. در نهایت موتور محرک را از نظر جریان و کوپلینگ بررسی کنید.

·         ماکروفر روشن نمی شود

اگر ماکروفر شما روشن نشود یا به فشار دادن دکمه‌ها پاسخ ندهد، کاملاً بی استفاده می‌شود. ماکروفری که به نظر می‌رسد روشن نمی‌شود ممکن است چند مسئله داشته باشد.

با بررسی دوشاخه دیواری شروع کنید تا مطمئن شوید که ماکروفر به برق وصل است. سپس چک کنید که مگنترون نسوخته باشد یا خراب نشده باشد. در مرحله بعد، سوئیچ درب و مجموعه قفل در را بررسی کنید.

اگر دستگاه فکر کند درب باز است، ماکروفر روشن نمی‌شود. در مرحله بعد، دو فیوز، فیوز حرارتی و فیوز سرامیکی را بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به تعویض دارند یا خیر.

·         درب ماکروفر به درستی بسته نمی‌شود

در  ماکروفرهای قدیمی‌تر، معمول است که درب به مرور زمان شل شود یا به‌درستی بسته نشود. این مسئله اغلب به این دلیل اتفاق می‌افتد که لولاها یا فنرها از حالت سفت کارخانه اولیه خود شل شده ‌اند.  هنگامی که درب به درستی بسته نمی‌شود، ممکن است گرما و بوها از ماکروفر خارج شوند و هم‌زمان نقص‌های دیگری هم ایجاد شود.

·         درب مایکروویو گیر کرده است:

گاهی اوقات، درب ماکروفر ممکن است گیر کند. این امر به ویژه در ماکروفرهایی که دارای سوئیچ درب فشاری هستند رایج است. اگر درب ماکروفر شما گیر کرده، نگران نباشید. معمولاً حداقل یک حالت دستی وجود دارد تا درب ماکروفر بدون استفاده از دکمه یا مکانیسم معمول باز شود. این موضوع کمک می‌کند بدانید حالت دستی درب مدل ماکروفر شما چیست.

پس از یافتن ترفند باز کردن درب، نگاهی به مجموعه چفت بیندازید. به احتمال زیاد همین‌جا مشکل گیر کردن درب را پیدا خواهید کرد. همچنین ممکن است مکانیسم باز کردن دستگیره درب و یا دکمه نیاز به تعمیر داشته باشد.

·         ماکروفر خاموش نمی‌شود

در این مورد، شما یاید قطعات الکترونیکی که ممکن است خراب باشند را چک کنید. کلید اینترلاک درب ممکن است راه اندازی نشود.

یا برد هوشمند ماکروفر ممکن است مشکل داشته باشد. برد هوشمند تمام عملکردهای کامپیوتری ماکروفر مانند زمان بندی کارکرد دستگاه را کنترل می‌کند.

·         ماکروفر غذا گرم نمی‌کند

وقتی ماکروفر به تدریج قدیمی می‌شود، به احتمال زیاد با این مشکل مواجه می‌شوید که چراغ ماکروفر روشن می‌شود و صدا می‌دهد، اما حرارت ایجاد نمی‌شود. اگر ماکروفر شما غذا گرم نمیکند، اولین جایی که باید نگاه کنید کلید در است.

در صورتی که در قفل نباشد چرخه شروع نمی‌شود. همچنین می‌توانید دیود ولتاژ را بررسی کنید. اما اگر تشخیص دادید که ایراد از مگنترون است، باید آن را جایگزین کنید.

·         ایجاد صدا در ماکروفر

چندین علت مختلف وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد نویز یا صدای غیرعادی ماکروفر شما شود. ساده‌ترین علت سینی ماکروفر پر سر و صدا است. اگر سینی در حال لرزش است، کوپلر و غلتک راهنما را بررسی کنید.

اگر ایراد از موتور گردان یا مگنترون باشد، باید آن‌ها را تعویض کرد. همچنین ممکن است ایراد از دیود ولتاژ بالا باشد. بسته به نوع ماکروفر ممکن است فن خنک کننده نیز صدا ایجاد کند.

منبع: خبرفوری

·         پد لمسی ماکروفر پاسخ نمی‌دهد

وقتی دکمه‌ها را فشار می‌دهید ماکروفر حداقل باید بوق بزند. اگر به نظر می‌رسد تاچ پد شما کاملاً از کار افتاده، می‌تواند به دو علت باشد. ابتدا سوئیچ غشایی را بررسی کنید. سوییچ غشایی یا ممبران می‌تواند پاسخگویی هر دکمه را مشخص کند. اگر مسئله سوئیچ غشایی نباشد، ممکن است برد کنترل خراب باشد چون تمام پاسخگویی‌ها را کنترل می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا