بهترین های کسب و کارعمومی

مشکل فتوشاپ با فونت فارسی

 رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ cc 2020 و cc2019

فتوشاپ یک پردازشگر گرافیکی قدرتمند است که توسط شرکت ادوبی منتشر شده و برای ایجاد ، ترکیب ، ویرایش تصاویر به ‌کار می‌ رود. کار اصلی این نرم ‌افزار، تدوین و ادیت عکس است که می‌ توان با امکانات موجود در عکس‌ ها تغییرات بسیار زیادی را به وجود آورد. کاربردهای آن نیز در پوستر های تبلیغاتی، طرح بنر، کارت ویزیت، لوگو، بنر تسلیت، جلد کتاب و محیط‌ های گرافیکی سایت‌ ها می باشد. این نرم‌ افزار برای سیستم‌ عامل ویندوز و مکینتاش تولید شده است و آخرین نسخه رسمی پایدار این نرم‌ افزار، نسخه 20 این نرم‌ افزار است که با نام  Adobe  Photoshop CC 2020 به بازار ایران معرفی شده است.

CC مخفف عبارت Creative Cloud و به معنای ابر خلاق می‌باشد و در واقع مجموعه‌ ای از برنامه‌ ها و خدمات کاربردی شرکت ادوبی می باشد که به کاربران اجازه می ‌دهد به مجموعه‌ ای از  نرم‌ افزار های مورد استفاده در طراحی گرافیکی ، ویرایش تصویری، طراحی وب و عکاسی دسترسی داشته باشند. نسخه CS در اکتبر ۲۰۰۳، نسخه CS2 در مه ۲۰۰۵، نسخه CS3 در آوریل ۲۰۰۷ ، نسخه CS4 در اکتبر ۲۰۰۸ ، نسخه CS5 در آوریل ۲۰۱۰، نسخه CS6 در مه ۲۰۱۲ ، نسخه CC در ژوئن ۲۰۱۳ ، نسخه CC 2014 در ژوئن ۲۰۱۴، نسخه CC 2015 در ژوئن ۲۰۱۵، نسخه CC 2017 در نوامبر ۲۰۱۶، نسخه CC 2018 در اکتبر ۲۰۱۷ ، نسخه CC 2019 در اوت ۲۰۱۸ و نسخه 2020 CC در نوامبر ۲۰۱۹ منتشر شده اند.

اما همانطور که می دانید اکثر برنامه های مفید و کاربردی برای زبان فارسی به صورت پیش فرض با مشکلاتی مواجه می شوند ، در دو نسخه پایانی 2019 و 2020 که کامل و جامع ترین نسخه های فتوشاپ می باشد، نیز این مشکل وجود داشته و به مشکل تکه تکه و یا حرف حرف نوشته شدن کلمات فارسی دچار خواهید شد، ولی جای هیچ گونه نگرانی نبوده و با انجام تنظیماتی قادر خواهید بود این مشکل را برطرف نمایید.

در مقاله امروز تصمیم گرفتیم در خصوص رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ cc 2020 و cc2019 صحبت کنیم. مشکل تایپ صحیح زبان فارسی در ویندوز و برنامه های کاربردی دارای ترفند هایی می باشد که در مقالات قبلی نیز در این خصوص صحبت کرده ایم که برخی از آن ها را در ذیل مشاهده می فرمایید. با مطالعه مقاله امروز با ما همراه شوید تا با حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ بیشتر آشنا شوید.

حل مشکل فونت فارسی در فتوشاپ

برای حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ ۲۰۱۷ یا به عبارتی مشکل جدا نوشتن حروف فارسی در فتوشاپ چند مرحله بسیار ساده را باید انجام دهید.

 • ابتدا از مسیر  Edit >> preferences >> type  وارد پنجره مربوط به تایپ شوید.
 • از این پنجره مطابق با تصاویر زیر، تیک گزینه Middle Eastern and south Asian را فعال کنید.
 • پس از فعال کردن تیک گزینه Middle Eastern and south Asian نرم افزار فتوشاپ را ببندید و دوباره باز کنید.

بعد از اینکه دوباره نرم افزار فتوشاپ را باز کردید

 • از مسیر Type >> language option تیک گزینه Middle Eastern Featuer را فعال نمایید تا مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ ۲۰۱۷ را حل کرده باشید.

دقت داشته باشید که برای رفع مشکل فارسی نوشتن در فتوشاپ در ورژن های مختلف ممکن است در مرحله اول پیام های مختلفی را مشاهده کنید که هیچ تفاوتی با هم ندارند و شما باید گزینه های زیر را انتخاب کنید:

 1. در فتوشاپ ورژن ۲۰۲۱ گزینه World-Ready Layout
 2. در فتوشاپ نسخه ۲۰۲۰ گزینه World-Ready Layout
 3. در فتوشاپ نسخه ۲۰۱۹ گزینه Middle Eastern and South Asian

در صورتی که با این روش نتوانستید مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ را رفع کنید بهتر است روش هایی که در ادامه بررسی میکنیم را امتحان کنید.

همان طور که میدانید فتوشاپ یکی از نرم افزار هایی است که اگر به صورت حرفه ای آن را یاد بگیرید میتوانید کسب درآمد بالایی از آن داشته باشید. اگر نمیدانید فتوشاپ چه قابلیت هایی دارد که از آن بی خبرید حتما مقاله را مطالعه کنید و با یادگیری حرفه ای آن وارد بازار کار شوید.

حل مشکل تایپ در فتوشاپ با پنل پاراگراف

از دیگر روش هایی که میتوانید برای فارسی نوشتن در فتوشاپ از آن ها استفاده کنید انجام یک سری تنظیمات در بخش پاراگراف نوشته میباشد. از مشکلات رایج فتوشاپ برای تایپ فارسی جدانویسی حروف فارسی میباشد.

در این روش باید مراحل زیر را طی کنید:

 • در پنل پاراگراف باید آیکن ۳ خط را انتخاب کنید.
 • با انتخاب این آیکن میتوانید به گزینه های مربوط به پاراگراف دسترسی داشته باشید و آن ها را تغییر دهید.
 • در این مرحله باید گزینه World-Ready Layout و Middle Eastern features را فعال کنید تا در کنار آن ها تیک فعال شود.
 • به این ترتیب تصویری را که انتخاب کرده اید شامل این ویرایش میشود و مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ برطرف میشود.

برعکس نوشته شدن متن در فتوشاپ

گاهی ممکن است متن فارسی شما در فتواشپ به صورت برعکس نوشته میشود و شما برای آن که بتوانید یک متن را به فارسی بنویسید به مشکل برمیخورید. در واقع به هم ریختگی تنظیمات تایپ در فتوشاپ باعث بروز این مشکل میشود.

برای آن که بتوانید تایپ فارسی در فتوشاپ را بدون برعکس شدن حروف انجام دهید باید جهت متن را راست به چپ کنید. به صورت پیش فرض این بخش به صورت چپ به راست میباشد که شما باید در پنل پاراگراف این تنظیمات را انجام دهید.

حل فارسی نوشتن در فتوشاپ با برنامه

برای آن که بتوانید مشکل فارسی نوشتن در فتوشاپ را رفع کنید شما باید روش های قبلی را انجام دهید اما اگر این روش ها جواب نداد میتوانید از برنامه هایی که به شما معرفی میکنمی کمک بگیرید و مشکل را رفع کنید.

 1. برنامه notepad
 2. برنامه word از مجموعه office
 3. wordpad

شما به راحتی میتوانید در این برنامه ها متن دلخواهان را تایپ کنید و از آن ها کپی کرده و در فتوشاپ پیست کنید. همچنین میتوانید در بخش چت برنامه هایی مانند واتساپ نیز تایپ کنید و متن مورد نظر را کپی و در فتوشاپ پیست کنید.

فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ

یکی دیگر از مضشکلاتی که تایپ فارسی در فتوشاپ برای کاربران ایجاد کرده است فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ میباشد زیرا کاربران میخواهند گاهی حتی اعدا را به صورت فارسی تایپ کنند و صفر تا صد متن شان فارسی باشد. برای حل مشکل تایپ اعداد فارسی در فتوشاپ باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

بعد از انجام مراحل فوق می بایست یک مرحله کوچک دیگر را نیز انجام دهید. هر چند در اکثر اوقات همین مشکل هم با انجام مراحل فوق برطرف می گردد

 • برای فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ از پنل های موجود در سمت راست فتوشاپ پنل character را انتخاب کنید.
 • از پنل باز شده از قسمت Digits فارسی را انتخاب کنید.
 • در صورتی که پنل character در پنل های موجود حاضر نبود، با استفاده از منوی window آن را فعال کنید.

به این ترتیب خیلی راحت فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ را فعال کردید.امیدواریم این مقاله و فیلم آموزشی پاسخی مناسب به پرسش های شما در مورد مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ بوده باشد درصورتی که این آموزش رایگان رضایت شما را جلب کرده است  در جهت حمایت از ما و ایجاد دلگرمی بیشتر نظرات خود را در همین صفحه ارسال کرده و مقاله ما را به اسم در صفحات اجتماعی منتشر کنید.

سوالات متداول

رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ چگونه است؟

شما باید مراحلی را طی کنید که در این مقاله تمام مراحل را به صورت تصویری توضیح داده ایم. ابتدا از مسیر  Edit >> preferences >> type  وارد پنجره مربوط به تایپ شوید. از این پنجره مطابق با تصاویر زیر، تیک گزینه Middle Eastern and south Asian را فعال کنید. پس از فعال کردن تیک گزینه Middle Eastern and south Asian نرم افزار فتوشاپ را ببندید و دوباره باز کنید.

مشکل نمایش فونت فارسی در فتوشاپ

نوشتن به زبان فارسی در برنامه ‌های حرفه‌ای مانند ویرایشگر های تصاویر چالش‌ برانگیز بوده و از همان زمان‌های قدیم، کاربران با آن مشکل داشتند. یکی از این برنامه ‌ها که به‌صورت پیش‌فرض با نوشتن کلمات فارسی مشکل دارد، فتوشاپ بوده و برای نوشتن به زبان فارسی در آن باید تنظیمات خاصی را اعمال کنید.

همانطور که در مقدمه این مقاله بیان کردیم برای حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ می توانید از تنظیمات خود برنامه استفاده نمایید. در نسخه های قدیمی تر این کار سخت تر و در نسخه های جدید 2019 و 2020 این کار راحت تر انجام می پذیرد. این مشکل نیز به این صورت است که یا حروف فارسی به درستی تایپ نمی ‌شوند یا حروف فارسی به صورت مربع و مستطیل نمایش داده می‌شوند.

عمده‌ مشکلات تایپ فارسی در فتوشاپ به عدم قرار گیری درست حروف در کنار هم و نمایش بسیار بد آن‌ ها ارتباط دارد.در ادامه رفع مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ cc 2020 و cc2019 را بصورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید. با انجام تنظیمات که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد فتوشاپ با فرمت‌ زبان‌های خاورمیانه‌ای از جمله فارسی هماهنگ خواهد شد و می‌توانید بدون هیچ مشکل، به تایپ کلمات فارسی در این برنامه بپردازید. دقت کنید این تغییرات بر روی پروژه کنونی‌ اعمال نخواهد شد و از آن به بعد پروژه‌های جدید شامل این تغییرات می‌شوند. اگر می‌خواهید در پروژه فعلی‌تان تغییرات را اعمال کنید، باید آن را با فرمت PSD ذخیره و بعد استفاده کنید.

وقتی نرم افزار فتوشاپ را نصب می کنید و شروع به نوشتن فارسی می کنید کلمات را به شکل جدا جدا مشاهده می نمایید. برای این که بتوانید در نرم افزار فتوشاپ 2020 فارسی را به درستی بنویسید لازم است اقدامات ذیل را انجام دهید :

 – از منوی Edit وارد گزینه ی Preferences شوید و Type را انتخاب کنید.

– از قسمت Choose Text Engine Options گزینه World-Ready Layout را انتخاب کنید و گزینه ی OK را کلیک کنید.

– فتوشاپ را ببندید و دوباره باز کنید و از نوار منوی بالای نرم افزار وارد قسمت Type شوید و زیرمنوی Language Option را باز کنید. در این جا کافی است تا گزینه Middle Eastern Features را انتخاب کنید.

مشاهده خواهید نمود که مشکل برطرف شده است. در صورتی که در خصوص نصب فونت در فتوشاپ سوالی دارید ، مطالعه مقاله را به شما پیشنهاد می نماییم.

مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ cc 2019

وقتی نرم افزار فتوشاپ را نصب می کنید و شروع به نوشتن فارسی می کنید کلمات را به شکل جدا جدا مشاهده می نمایید. برای این که بتوانید در نرم افزار فتوشاپ 2019 فارسی را به درستی بنویسید لازم است اقدامات ذیل را انجام دهید :

– از منوی Edit وارد گزینه ی Preferences شوید و Type را انتخاب کنید.

– در پنجره ی باز شده از قسمت Choose Text Engine Options گزینه ی Middle eastern and south Asian را انتخاب کنید و گزینه ی OK را کلیک کنید.

– فتوشاپ را ببندید و مجددا باز کنید. از نوار منوی بالای نرم افزار وارد قسمت Type شوید و زیرمنوی Language Option را باز کنید. در این جا کافی است تا گزینه ی Middle Eastern Features را انتخاب کنید.

منبع : طرح بنر سایت آسان پی اس دی

دکمه بازگشت به بالا