بهترین های کسب و کارعمومی

پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن شیشه ای متحرک و کاربردهای آن

پارتیشن شیشه ای متحرک یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین پارتیشن ها می باشد که قابلیت حرکت کردن و جمع شدن، باز و بسته شدن دارد. یکی از مزایای این پارتیشن ها علاوه بر کاربری راحت و موثر، بسیار انعطاف پذیر نیز هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. قیمت پارتیشن شیشه ای نیز بسیار مناسب است و در مقایسه با کاربردهای آن، کاملا مقرون به صرفه می باشد. پارتیشن ها ی متحرک را اغلب برای فضاهایی که ساخت موقت دارند استفاده می کنند این دیوارهای شیشه ای توسط بست به زمین متصل می شوند و در مواقع لزوم به راحتی باز می شوند و قابلیت جابه جایی دارند.

پارتیشن شیشه ای متحرک یا همان پارتیشن شیشه ای ریلی به پارتیشن هایی گفته می شود که در طول محور کفی یا سقفی جابجایی دارند. ضخامت شیشه سکوریت این پارتیشن ها معمولا از نوع 10 میل است.پارتیشن متحرک شیشه ای اکثرا به دو شکل پانلی و آکاردئونی مورد استفاده قرار می گیرند.

پارتیشن شیشه ای متحرک علاوه بر این که تمام مزایای دیگر پارتیشن ها را دارا می باشند از نظر عبور نور مناسب و شفافیت، قابل جابجایی بوده و می توان در هر فضا یا محیطی از آن ها استفاده کرد. شما می توانید با استفاده از پارتیشن شیشه ای متحرک هر زمان که لازم دانستید اندازه تقسیم بندی محیط کار را عوض نموده و به آسانی تغییر دکوراسیون  دهید.

پارتیشن شیشه ای متحرک این قابلیت را دارا می باشند که طراحی آن ها بر اساس مساحت داخلی محیط قابل تغییر است، ویژگی های محیطی  نظیر میزان نور، ارتفاع سقف و مناسب با نوع کارایی و کاربری ساختمان از لحاظ اداری و مسکونی بودن. این نوع پارتیشن های شیشه ای متحرک برای جدا سازی و فضاهای اداری، سازمانی و شلوغ و برخی مواقع خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

 قیمت پارتیشن شیشه ای متحرک

قیمت پارتیشن های شیشه ای متحرک مطمئنا نسبت به دیوارهای ثابت کمتر است. این پارتیشن شیشه ای می توانند علاوه بر خاصیت متحرک بودن عایق صدا نیز باشند که به این خاطر قیمت آن ها بالاتر می رود چرا که باید از شیشه های دو جداره برای اینکار استفاده شود.

علاوه بر مواردی که ذکر شد قیمت پارتیشن شیشه ای متحرک به المان هایی نظیر رنگ و نوع دیوار پارتیشن ، نوع طراحی و متراژ آن نیز بستگی دارد. نوع و ضخامت فریم در مدل های آلومینیومی تاثیر بسزایی بر قیمت این نوع پارتیشن ها دارد. نوع شیشه اینکه سکوریت باشد یا شیشه لمینت و ضخامت شیشه از آیتم های تاثیر گزار در قیمت پارتیشن متحرک می باشد.

این نوع پارتیشن های متحرک برای منازل و جدا کردن محیط های سازمانی و اتاق سازی به صورت غیر دائم و موقت جایگزین مناسبی برای دیوارهای ثابت می باشند. این نوع پارتیشن متحرک به دلیل استفاده از یراق آلات بیشتر قیمت بیشتری نیز دارد ولی به دلیل اشغال فضای کم می تواند راه حل بسیار مناسبی در اکثر محیط ها باشد.

کاربرد پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن های شیشه ای متحرک طرفداران بیشتر نسبت به دیگر پارتیشن ها دارند ، یکی از دلایل مهم که  موجب شده طرفداران این محصولات بیشتر باشند اشغال فضای کم و طراحی مدرن آن می باشد. پارتیشن های متحرک مزایای زیادی دارند  از جمله این مزیت ها می توان به طراحی جذاب و شیک و منحصر بفرد (پارتیشن های شیشه ای متحرک را می توان به صورت شیشه های براق، مات و طرح دار و…. سفارش داد)  و هزینه ی مناسب آن ها، قابلیت سفارش به صورت شیشه تک جداره، لمینت، امکان نصب سریع، سکوریت، دوجداره و حتی شیشه رنگی آنها اشاره کرد

 همانطور که اشاره شد مزایای این نوع پارتیشن ها بسیار زیاد است که  می توان به زیبایی و شیک بودن آن ها و عدم اثر گذاری در رنگ فضای محیط اشاره کرد. این مدل پارتیشن های شیشه ای متحرک باعث شده که در فضاهای محدود بسیار موثرتر مورد استفاده قرار بگیرند چرا که فضا را دلباز و بزرگ جلوه می دهند ،  ضمن اینکه محیط را تقسیم بندی می کنند بسیار به مقرون به صرفه می باشند، که باعث نورپردازی طبیعی در فضای داخلی محیط می شوند. یکی دیگر از مزایای این پارتیشن ها نصب سریع و آسان آن ها است.

شیشه بالکن یک نوع پارتیشن متحرک می باشد که در آن پنل های شیشه ای یکسان کنار هم قرار داده شده اند ، این پارتیشن با توجه به محل نصب می تواند به صورت ریلی و یا تاشو باشد.

5 مزیتی که پارتیشن های شیشه ای متحرک دارند

1.سهولت و سرعت بسیار بالا در نصب پارتیشن

یکی از مزایای بسیار مهم که از نصب پارتیشن شیشه ای متحرک به دست می آید سرعت بالا در هنگام نصب و اجرای آن ها است. در کل سرعت نصب پارتیشن های شیشه ای نسبت به ساخت دیوارها بسیار سریع تر می باشد ، این پارتیشن ها این امکان را به شما می دهند که بسیار راحت تر نسبت به دیوارهای آجری و گچی نصب شوند و  شما بتوانید طرح بندی اداری مدرنی را ایجاد کنید، به طور مثال شما در هنگام یک جلسه خصوصی با سرعت می توانید فضای شخصی و خصوصی مورد نظرتان را ایجاد کنید ، یا شما می توانید فضای کار خود را با کمک این پارتیشن ها با سرعت به اتاق های کوچک تر تقسیم کنید یا به آسانی و با سرعت محیط کار را به فضای باز یا یک اتاق کنفرانس بزرگ تبدیل نمود.

2. آکوستیک بودن پارتیشن های شیشه ای متحرک

پارتیشن های شیشه ای متحرک این امکان را می دهد که در فضاهای کاری بزرگ و پرتردد صدای محیط را کاهش دهند، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به طراحی و ظاهر داخلی اصلی وارد شود ، اما اگر می خواهید از پارتیشنی استفاده کنید که عایق پذیری بالاتری در برابر حرارت و صوت داشته باشد از پارتیشن شیشه ای دوجداره می توانید استفاده کنید.

3. بازسازی کم هزینه

زمانی که شما بخواهید طراحی و دکوراسیون داخلی فضای تجاری خود را تغییر بدهید یا با این هدف که فضای محیط تجاری خود را برای مخاطبان در آینده جذاب تر کنید بهترین و مقرون به صرفه ترین کار استفاده از پارتیشن شیشه ای متحرک است. از آنجاییکه این پارتیشن ها به شکلی طراحی شده اند که قابلیت حمل دارند، شما می توانید به آسانی و با سرعت بسیار بیشتری نسبت به پارتیشن های دیگر آن ها را جابجا کنید، بدون اینکه شما احتیاج به کمک ابزار آلات خاص داشته باشید اما اگر به دنبال پارتیشن شیشه ای ارزان می باشید پیشنهاد ما به شما استفاده از پارتیشن شیشه ای تک جداره می باشد

4. بهبود فضای کار از نظر زیبایی

اگر بخواهید هر نوع چیدمانی در یک ساختمان تجاری داشته باشید، پارتیشن های متحرک به محیط و فضای داخلی دفتر شما زیبایی و جذابیت بیشتری می بخشند و آن را برای مشتری های شما در هر بخشی جذاب تر می کنند.

5. نور طبیعی

پارتیشن های شیشه ای متحرک این امکان را به مالکان ساختمان ها می دهد که نور طبیعی خورشید را به تمام ساختمان حتی در تاریک ترین نقاط در فضای داخلی محیط کار و منزل هدایت کنند. از این رو با پارتیشن شیشه ای متحرک به آسانی می شود نور طبیعی را در فضای تجاری یا منزل به حداکثر رسانده و محیطی شادتر و دلباز تر داشته باشید.

مهم ترین ویژگی های پارتیشن شیشه ای متحرک

پارتیشن های شیشه ای متحرک با حفظ حریم خصوصی افراد در کنار حفظ زیبایی و نور محیط، فضای کار را به یک محیط الهام بخش، کارآمد و راحت تبدیل می کنند و موجب افزایش کارایی پرسنل می شود. مهم ترین عملکردی که می توان در مورد این پارتیشن به آن اشاره نمود، تفکیک محیط به شکلی که ساختار کلی محیط و ماهیت فضا محل کار از بین نمی رود.

تفاوت پارتیشن های شیشه ای متحرک با پارتیشن شیشه ای ثابت

این دو مدل پارتیشن متحرک و ثابت از لحاط نحوه ساخت و نوع کاربردهایی که در ساختمان های اداری و منازل دارند باهم متفاوت می باشند. یکی از تفاوت های چشمگیر و مهم این دو پارتیشن در نحوه نصب آن ها با هم می باشد، پارتیش متحرک را معمولا می توان به شکل موقت در یک مکان نصب کرد.

برای نصب این نوع پارتیشن های شیشه ای متحرک نیاز به تخصص خیلی خاصی نمی باشد و با سرعت و به آسانی در هر مکانی می توان آن ها را نصب نمود. برای نصب و متصل کردن این نوع پارتیشن ها از بست های ویژه ای استفاده می شود که بتوان آن ها را در هنگام جابجایی به راحتی از زمین جدا کرد.

تفاوت دیگر بین پارتیشن شیشه ای ثابت و متحرک در طراحی آن ها می باشد. پارتیشن های شیشه ای متحرک از لحاظ ظاهری بسیار شیک، مدرن، زیبا و نسبت به پارتیشن های ثابت امروزی تر هستند.همچنین می توانید بر روی این پارتیشن ها طرح یا لوگو شرکت خود را طراحی کنید ، حتی شما می توانید برای تفکیک فضای های داخلی منزل خود طراح های دلخواه خود را بر روی این نوع پارتیشن های شیشه ای متحرک پیاده کنید.

پارتیشن شیشه ای متحرک درون یک ریل به صورت آکاردئونی باز و بسته می شود.از پارتیشن متحرک می توان در منازل ، اداره ها و یا هرمکانی که نیازمند جداسازی محیط به صورت موقت دارد ، استفاده کرد . امکان طراحی پارتیشن متحرک هم به صورت پنلی ( به صورت اسلایدی ) و هم به صورت جمع شو وجود دارد.

نتیجه گیری

پارتیشن های شیشه ای ، دیوارهایی از جنس شیشه می باشند که توانسته اند به خوبی جایگزین دیوارهای گچی و آجری در منازل  و اداره ها شوند. این دیوارهای شیشه ای با توجه به کاربری در محل پروژه می تواند انواع مختلفی داشته باشد ، که هریک به میزان استفاده از یراق آلات و یا ضخامت شیشه و نوع شیشه ی مصرفی قیمت متفاوتی خواهد داشت، قیمت پارتیشن های شیشه ای به صورت واحد نمی باشد و حتما باید با اندازه گیری کارشناسان فنی و توسط ابزارهای دقیقی صورت گیرد.

شرکت زیما یکی از بهترین شرکت های تولید کننده در زمینه ی محصولات شیشه ای از جمله پارتیشن شیشه ای ، نرده شیشه ای ، درب اتوماتیک شیشه ای، سقف و کف شیشه ای می باشد ، شما عزیزان می توانید برای دریافت لیست قیمت به روز و یا درخواست مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید ، همچنین برای دریافت خدمات در طول شبانه روز می توانید از طریق واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا