مصالح برای ساخت استخر

ساخت استخر روی سطح زمین و انواع طرح های قابل اجرا

براس ساخت استخر بلوکی، داخل بلوک ها با بتن عیار حداقل۳۰۰ کیلوگرم با استفاده از مواد افزودنی آب بند کننده و چسب بتن و ژل میکرو سیلیس پر می‌شود. در این مرحله معمولا دو لایه شبکه آرماتور با میلگرد،طبق نقشه در کف استخر و یک لایه به صورت عمودی به فاصله ۲۰سانتی متر و ارتفاع تا لبه استخر در بدنه استخر ایجاد می کنیم. بهتر است سطح بتن را با مواد آب بند کننده آب بندی کرد.

هزینه ساخت استخر در باغ

هزینه ساخت استخر در باغ یزد، تا حد زیادی به ابعاد آن بستگی دارد. به صورت کلی با کلیه تجهیزات شامل بتن ریزی , سیمان کاری , سرامیک کاری, و نصب سیستم تصفیه. معمولا ً در هنگام تخلیه بتن از میکسر مقداری از بتن اولیه که به استخر ریخته می شود دارای دانه بندی نا مناسبی می باشد. باید دقت کرد که این بتن با کیفیت پایین جهت بتن ریزی ساخت استخر قرار نگیرد.

عمومی در ایران باید حتماً مجوزهای لازم از سمت سازمان تربیت بدنی داده شود. زمانی که مالک توانست تمامی پروانه‌ها و مجوزها را بگیرد باید به دنبال پیمانکار ساخت استخر در باغ باشد. پمپ‌های حرارتی با استخراج گرما از هوای خارج، افزایش گرما با کمپرسور و سپس رساندن گرما به آب کار می‌کنند.

بلوک های سیمانی در محل قرار گیری در کنار یک دیگر درزی ایجاد می شود که خود این درز ها در امتداد بدنه ها موجب کاهش تراکم بدنه و کاهش مقاومت سازه ای استخر می شود. ساخت استخر با آجر ، باید توجه داشت که آجرها فقط در مقابل نیروهای فشاری مقاومت خوبی دارند . در نتیجه ، با وجود نیروی همه جانبه بسیار زیاد از طریق آب در استخر ، فقط استفاده از آجرها برای ساخت استخر مناسب نخواهد بود و باید در کنار آن از سایر مصالح ساختمانی نیز استفاده نمود.

از طرف دیگر باید خاطر نشان کرد که فقط آجرها می توانند در ساخت دیواره استخرها مورد استفاده قرار گیرند و به هیچ عنوان نمیتوان در کفسازی استخر از آجر استفاده نمود . در همین سایت انواع مختلفی از چسب آب بندی استخر و مواد عایق بندی استخر توضیح داده شده است که میتوانید با تماس با واحد فروش مواد آب بندی استخر علاوه بر اخذ راهنمایی های فنی خرید خود را انجام دهید . همانطور که اشاره شد بهتر است که برنامه ریزی و زمانبندی مراحل ساخت استخر به گونه ای تنظیم شود که کمترین انقطاع در روند پروژه اتفاق بیفتد .

حالا استخر شما آماده است؛ از شنا و آب‌تنی در آن لذت ببرید. این پودرها از سیمان و سیلیس و دیگر اجزای شیمیایی تشکیل شده‌اند. اقتصادی بودن و تاثیر قوی بر عایق کردن سبب کاربرد این مواد در آب بندی استخر شده است. این مواد به صورت پودر سفید و سوزنی شکل با گذشت زمان وارد خلل و فرج بتن شده و راه نفوذ آب را می‌بندند. به دلیل ابعاد زیاد این استخر نیاز به نقشه برداری و جمع آوری اطلاعات زیر ساختی وجود دارد.

مصالح استفاده در ساخت استخر

این مصالح در دسته سبک و سنگین و PVC و وینیل گروه بندی می‌شوند. دوم نشست در اثر بار آب و خود سازه بر خاک که با گذشت زمان سبب ترک و شکست سازه می‌شود. در واقع این زمان بحران است، که هزینه‌های صرف شده سبب حفظ یک سازه می‌شود.

مثلا هنگام وقوع زلزله اگر آب به اطراف استخر نشت کرده باشد، در این زمان خاک زیر و اطراف استخر در حد روانگرایی شده و به جوشش می‌افتد. رانش زمین یکی از اشکال روانگرایی و کاهش چسبندگی خاک است، که برای همه قابل درک است. خم آرماتور استخر از دیگر مسائل پر اهمیت است که باید متناسب با سایز میلگرد انجام گیرد.

2.زمان حرکت ماشین بتن تا محل پروژه نباید بیشتر از نیم ساعت طول بکشد چون بعد از این مدت بتن فاسد خواهد بود و بایستی از بتن ریزی خودداری کنید. در طراحی معماری بایستی نوع مصالح بکار گرفته شده همساز با اقلیم منطقه باشد و مکان یابی و نحوه استقرار و جانمایی استخر مطابق با زاویه تابش خورشید باشد بطوریکه شناگران بیشترین بهره را از تابش نور خورشید ببرند. و یک سری اطلاعات از جمله میزان خاک برداری ، جنس کف ، عمق و ضخامت دیوار و … به دست می آید که اگر به این اطلاعات نیاز داشته باشید می توانید از پیمانکار و یا مجری پروژه خود آن ها را درخواست کنید.

فایبرگلاس با طول عمر بالا، پیش‌ساخته، وینیل، سرامیکی و آجری انواع دیگر مدل‌های ساخت استخر خانگی هستند. شاید بتوان مهم ترین عامل را در برآورد هزینه ساخت استخر به کاسه آن نسبت داد . کاسه استخر را می توان با بتن ، فایبر گلاس ، آجر و … ساخت که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند .

ساخت استخر به وسیله آجرچینی یکی از روش ها می باشد از جمله مزایای این روش می توان به هزینه آن اشاره کرد که این روش تا حد زیادی هزینه ساخت استخر را کاهش می دهد . اما این روش برای استخر های عمیق کارایی نداشته و همچنینی از استحکام کم و آب بندی نامناسبی هم برخوردار است .

همانطور که از اسم این کوره مشخص است، با کمک امواج الکترومغناطیسی و اشعه مادون قرمز کار می‌کتد. زمانی که امواج این کوره با هر شیی یا جسمی برخورد می‌کنند، باعث گرم شدن آن می‌‌شود. نظرات مشتریان قبلی که با پیمانکار فعالیت داشته‌اند را حتما بخوانید.

تنها نکته منفی استفاده از وینیل، فرسودگی آن نسبت به بتن و فایبرگلاس است. درباره طرح استخر خود به خوبی فکر کنید، تمایل دارید، استخر شما گرد باشد یا مستطیل؟ عمق و ارتفاع آن چقدر باشد؟ تعداد ورودی‌ها و خروجی‌ها را مشخص کنید.

مراحل ساخت استخر در باغ

مطالب مرتبط با مراحل ساخت استخر بتنی در وب سایت کلینیک بتن ایران. با کلیک روی این صفحه، لیستی از مطالب مرتبط را مشاهده خواهید کرد. چگونگی ساخت استخر – انواع ساخت استخر – بهترین نوع استخر – ارزان ترین ساخت استخر – ساخت استخر با بلوک سیمانی. ۱۰ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «ساخت استخر با بلوک» ثبت شده است – مرجع کامل فنی تخصصی ساخت استخر و عایق کاری استخر و رنگ استخر. May 23, 2012 – مراحل ساخت استخر خانگی – – ۵۱۹۶,تاپ ناپ – جدیدترین ، عجیب ترین ، جالب ترین و زیبا ترین عکسهای سراسر وب بصورت روزانه.

اما امروزه طرح های مختلف و زیبایی برای استخرهای داخلی و خارجی بوجود آمده است که در صورت نیاز می‌توانید از آنها استفاده کنید. پس در قدم اول نیاز است که طرح مورد نظر خود برای ساخت استخر در ویلا را با توجه به نوع فضا بکشید. برای طراحی استخر و ساخت یک پیش زمینه برای ظاهر آن دقت کنید که تمام جزئیات استخر از جمله رنگ استخر، عمق و دیگر جزئیات آن را به خوبی مشخص کنید.

برای اخذ نتیجه بهتر میتوان از یک لایه ضخیم شن و ماسه بادی جهت کنترل شیب بندی استفاده نمود . به این ترتیب که با تخلیه ماسه بادی و شن کل کف استخر پوشیده شود و با کم و زیاد کردن شن ها نسبت به ایجاد شیب مناسب اقدام شود . کمپکت کردن سطح میتواند کمک زیادی به کفسازی بدون ایراد در استخر کند .

استفاده از بتن به تنهایی منجر به سطح آب بند نخواهد بود، لذا استفاده از واتر پروف در هنگام بتن ریزی و یا استفاده از سمنتکس ژیکاوا به همراه ژیکابام می تواند به سادگی به آب بندی کامل سازه دست یابیم. همین حالا می‌توانید با تماس با پشتیانی شرکت مدرن استخر ساخت استخر خانگی خود رو به یک گروه متخصص با تجربه بسپارید تا اطمینان داشته باشید از نتیجه کار راضی خواهید بود.

این محصول همچنین باعث افزایش عمر مفید استخر و افزایش دوام آن در سیکل یخبندان نیز می شود. فراموش نشود که کیورینگ بتن (آب پاشی های مکرر که جهت عمل آوری بتن انجام می شود) پس گیرش ثانویه بتن (۸ ساعت بعد از بتن ریزی) تا چندین روز الزامی است. بسیاری از تجهیزات مختلفی که در ساخت استخر به کار می رود به خصوص تجهیزات الکترونیکی استفاده شده هم در داخل و هم بیرون استخر بایستی حتما عایق کاری مناسبی بر روی آن انجام شود تا امنیت سلامتی شناگران از لحاظ های مختلفی تامین شود.

آب بندی اسخر در باغ

پس از آب بندی و عایق کاری استخر ، سرامیک های استخر اجرا می شوند . هنر نمایی و تخصص پیمانکار ساخت استخر در این مرحله کاملا مشخص میشود . نحوه ساخت استخر بلوکی با بلوک سیمان يكي از آسان ترين روش هاي ساخت استخر مي باشد . اين روش بعد از روش ساخت استخر با سنگ لاشه ، اقتصادي ترين حالت ممكن براي ساخت استخر ويلايي مي باشد. ساخت استخر بتنی و ساخت استخر کشاورزی از دیگر خدمات شرکت همارا صنعت منفرد می باشد .

حالا کار ساخت استخر در ویلا به پایان رسیده است، وقت آن است که استخر خود را از آب پر کنید. برای جریان دادن به آب استخر هم باید از یک موتورخانه خوب استفاده کنید و همچنین تعدادی پمپ بسته به ابعاد استخر در قسمت‌های مختلف آن تعبیه کنید.

قبل از اجرای بتن مگر بهتر است یک لایه پلاستیکی با ضخامت مناسب،کف استخر و دیواره های استخر را با حداقل ۴۰ سانتی متر پوشش دهد. چگونه استخر را طراحی کنیم؟ طراحی استخر، بخش بسیار مهمی از ساخت استخر، است برای استخرتان باید یک طرح اساسی ارائه بشود.

بستری فراهم کرده‌ایم تا مشخصات کامل و دقیق هر خانه را بررسی کرده و انتخابی مطمئن داشته باشید. فرقی ندارد که دنبال آپارتمان نوساز در سعادت آباد, مجیدیه, فرشته, شریعتی, دولت, بهار می‌گردید یا نه. علاقه‌مند بودن به شنا، توصیه دکتر برای درمان برخی از بیماری، داشتن فرزندان کوچک و …همه از دلایلی هستند که شما می‌توانید برای ساخت استخر و جکوزی یا حتی سونا خشک در منزل داشته باشید. استخر روباز که به عنوان استخر زمینی نیز شناخته می‌شوند، هزینه‌های کم‌تری برای ساخت به نسبت استخر سرپوشید دارند.. این نوع از استخرها را می‌توان با بتن، فایبرگلاس و وینیل ساخت.

در اینجا مروری داشتیم بر موارد کاربردی و لازم در انتخاب و قیمت ساخت استخر در کرج تا به شما کمک کنیم بتوانید انتخاب آگاهانه‌ای داشته باشید. در قسمت مقدمات ساخت توضیح دادیم که ابتدا باید بودجه‌تان را در نظر بگیرید. اکثر افراد ترجیح می‌دهند که شکل ساده و کلاسیک مستطیلی را انتخاب کنند تا از حداکثر فضای موجود خود استفاده کنند.

می‌توانید این کارها را به صورت شخصی انجام دهید یا از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید. کوره برقی سونا که با کمک المنت‌های برقی کار می‌کند یکی از بهترین کوره‌ها برای ساخت سونا است. اما این نوع از کوره قیمت بالایی دارد و مناسب ساخت سونا ارزان نیست. اگر قصد دارید از این نوع کوره استفاده کنید، حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.

سعی کنید از لوله‌های بزرگتر از حالت معمول برای تأمین آب استفاده کنید و حتماً سیستم‌های مختلفی برای تخلیه آب و شستشوی فضای داخلی استخر در نظر بگیرید. استخرها را از نظر موقعیت قرارگیری در ساختمان به دو دسته کلی سرپوشیده و روباز تقسیم می‌کنند. دسته اول در داخل خانه‌ها یا در محیط‌های اختصاصی مانند اتاقکی در گوشه‌ی باغ و ویلا قرار دارند که به نسبت و به دلیل هزینه‌ی بالاتر، خواهان کمتری در میان مردم دارد.

اگر در حال ساخت استخر با بلوک سیمانی هستید، باید یک شبکه آرماتور برای آن ایجاد کنید. آرماتور بندی استخر باید در کف و در بدنه آن به فاصله ۲۰ سانتی‌متری و عمودی قرار بگیرد. در این مرحله برای جدا کردن از هوایی که در بتن‌ها محبوس شده است، باید از یک ویبراتور استفاده کرد.

در صورتی که این کار انجام نشود، باعث ضعیف شدن بتن و ریزش آن می‌شود. زمانی که بتن کف استخر را کامل گرفت، باید بلوک‌های سیمانی را روی آن قرار داد. جهت خرید و فروش مواد آب بندی استخر و یا خدمات اجرای آب بندی هرگونه سازه و ساختمان خود با ما تماس بگیرید.

ساخت جکوزی خانگی

جکوزی خانگی در واقع وان حوضچه مانندی است که آب موجود در آن با فشار موتور جت ( موتور با فشار آب بالا ) جهت ماساژ اعضای مختلف بدن از طریق لوله‌ کشی های تعبیه شده در قسمتهای مختلف دیواره به داخل حوضچه هدایت می‌شود. در آخر امیدوارم با مطالعه ی این مقاله بتوانید محصولات ساختمانی با کیفیت ، استاندار و تولید شده توسط سازندگان معتبر برای ساخت و ساز مسکن خود انتخاب بکنید. به عبارت دیگر شما عزیزان قبل از اینکه اقدام به خرید مصالح ساختمانی بکنید ابتدا باید از مهندسان و معماران مشورت بگیرید .

مواردی که در ذیل عنوان شده اند بسیار حائز اهمیت هستند و توجه به آن ها ارزش ملک شما را بالا خواهد برد و به شما در داشتن استخری کارآمد، زیبا و با ارزش کمک خواهد نمود. در قدم بعدی باید فضایی را که می توانید به این کار اختصاص دهید، به طور دقیق مشخص کنید و ابعاد استخر را نیز محاسبه کنید. بهتر است محلی را به استخر اختصاص دهید که آفتاب گیر خوبی داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا