استان هابهترین های کسب و کار

لیست بهترین مدارس نمونه دولتی تهران 1403

در این مقاله لیست بهترین مدارس نمونه دولتی تهران به همراه اطلاعات دقیق  اعم از: آدرس دقیق، شماره تلفن برای شما والدین و دانش آموزای عزیز آورده شده‌است که میتوانید در ادامه مطالعه کنید.

پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب رو با توجه به شرایطی که دارید برای ثبت نام مدارس داشته باشید و نتیجه مطلوبی را در مدرسه و کنکور و آینده خود داشته‌باشید.

بهترین مدارس نمونه دولتی تهران

مدارس نمونه دولتی تهران به دلیل این که از بین دانش آموزان دارای شرایط خاص و بر اساس آزمون ورودی اقدام به جذب دانش آموز می کنند، دارای برخی از ویژگی های منحصر به فردی هستند. این مدارس با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می کنند متفاوت هستند. عموما مدارس نمونه دولتی تهران که قدیمی تر هستند و دارای امکانات بالاتری هستند دارای رتبه بهتری نسبت به سایر مدرسه ها می باشند. به علت تعدد مدارس نمونه دولتی در تهران، برای دانش آموزان تهرانی این امتیاز بسیار دارای اهمیت است.

ظرفیت مدارس نمونه دولتی تهران

ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی تهران 1403 هر سال توسط وزارت آموزش و پرورش در اختیار داوطلبانی که تمایل به تحصیل در مدارس نمونه دولتی دارند قرار می گیرد تا برنامه ریزی صحیحی را برای قبولی در این آزمون انجام بدهند.این ظرفیت با توجه به شرایط، امکانات و تعداد قبولی های آزمون در هر مدرسه مشخص می شود. در مجموع ظرفیت مدارس نمونه دولتی تهران با توجه به نوع امکانات آموزشی، نوع رشته انتخابی دانش آموزان و … در هر سال متفاوت می باشد و دانش آموزان می توانند ظرفیت پذیرش این مدارس را در همان سال در سایت نمونه دولتی مشاهده کنند.

فهرست بهترین مدارس نمونه دولتی در مناطق تهران

دانش‌آموزان در صورت داشتن تابعیت ایرانی یا اقامت قانونی و معدل کتبی حداقل ۱۷، می‌توانند با شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره قبولی، به مدارس نمونه دولتی پذیرفته شوند. این مدارس نسبت به مدارس عادی، امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی بیشتری دارند. همچنین، علاوه بر موضوعات درسی مدارس عادی، کلاس‌های فوق‌برنامه برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود و برای دانش‌آموزان کنکوری، کلاس‌های تست و برنامه‌های آموزشی قوی در این مدارس فراهم شده است.

آزمون مدارس نمونه دولتی تهران جداگانه از آزمون مدارس تیزهوشان برگزار می‌شود و به صورت استانی اجرا می‌شود. هر استان دارای یک وبسایت مخصوص است که در آن مراحل ثبت‌نام، دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج قرار دارد.

برای دانش‌آموزان تهرانی، مراحل ثبت‌نام و اطلاع از نتایج باید به وبسایت “azmoontehranedu.ir” مراجعه کنند.در استان تهران، تعداد ۵۶ مدرسه دوره متوسطه دوم در مناطق ۱۹ گانه تهران، ۲۸ واحد دوره متوسطه دوم در شهرستان‌های استان تهران و ۱۳ واحد هنرستان نمونه دولتی فعالیت می‌کنند.

برای مطالعه کامل این مقاله به لیست بهترین مدارس نمونه دولتی تهران مراجعه نمائید.

دکمه بازگشت به بالا