بهترین های کسب و کارعمومی

شناخت اجزای دیزل ژنراتور برای خرید بهتر دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور

 دستگاه هایی هستند که به وسیله یک قطعه موتور و یک قطعه ژنراتور برق تولید می کنند که به یکدیگر متصل و یکپارچه می شوند و هنگام روشن شدن موتور دیزل یا گازوئیل. در واقع به ژنراتورهایی که با سوخت فسیلی کار می کنند، مولد برق می گویند. دیزل ژنراتورها دارای قسمت های مختلفی هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

Payam Gooyan Ava Pars

فروش دیزل ژنراتور

فروش بهترین دیزل ژنراتورهای دنیا (پرکینز، کامینز، ولوو، کاترپیلار، لاول و …) و همچنین دیزل ژنراتورهای ساخت ایران مانند موتورسازان تبریز، بنز ایدم تبریز در کاراسهند با گارانتی و فروش خدمات پس از فروش

دیزل ژنراتور دست دوم (کارکرده)

فروش دیزل ژنراتور دست دوم (کارکرده) با بهترین قیمت در شرکت کاراسهند. برای اطلاع از برند و قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع دیزل ژنراتور برق

امروزه با توجه به افزایش جمعیت در سراسر جهان و افزایش کارخانجات و ساختمان های مسکونی و تجاری باعث افزایش مصرف برق و یا عدم دسترسی آنها به برق مورد نیاز شده است به طوری که بسیاری از کارخانه ها تلاش می کنند تا نیاز مصرف کنندگان خود را با تولید انواع دیزل ژنراتور دارند.

دیزل ژنراتور از چه اجزایی تشکیل شده است  ؟

موتور ژنراتور

موتور ژنراتور که می توان آن را مهمترین و ضروری برای تولید برق دانست، ژنراتور متصل به خود را با مصرف سوخت دیزل به گردش در می آورد و برق تولید می کند.

ژنراتور برق

ژنراتور برق مانند موتور ژنراتور برای تولید برق بسیار مهم است و در واقع منبع تولید برق همان ژنراتور یا دینام است که با چرخاندن شفت خروجی ژنراتور توسط موتور در محفظه سیم پیچی برق تولید می کند. و جریان الکتریکی ایجاد می کند. او انجام می دهد.

کنترل پنل یا داشبورد 

دیزل ژنراتورها دارای سیستم کنترل پارامترهای موتور و ژنراتور هستند. وظیفه آن کنترل و رفع مشکلات ناشی از نقص موتور و ژنراتور یا گزارش مشکلات است. به این سیستم کنترل پنل می گویند.

باتری دیزل ژنراتور

باتری یکی از قطعات مهم در ژنراتور دیزلی است که باعث می شود دیزل ژنراتور همیشه آماده راه اندازی باشد و برق راه اندازی تامین شود.

اگزوز دیزل ژنراتور

اگزوزی که وظیفه آن خروج دود ناشی از سوختن است، باید بتواند دمای بالای ناشی از کار موتور را تحمل کند. اگر موتور اگزوز نداشته باشد باعث داغ شدن و خفگی موتور می شود.

رادیاتور دیزل ژنراتور

رادیاتور وظیفه خنک سازی موتور را در حین کار دارد و توسط فن روی موتور خنک می شود. اگر رادیاتور نباشد موتور می سوزد.

شاسی یا ساختار

تمام لوازم جانبی موتور، ژنراتور، باتری و سایر لوازم ضروری باید بر روی یک پایه محکم و محکم قرار گیرند که بتواند کل این مجموعه را با قدرت نگه دارد. و دارای ارتعاشات است.

مخزن سوخت ژنراتور برق

مخزن سوخت ژنراتورها که منبع ذخیره سوخت است در بدنه شاسی تعبیه می شود و گاهی از بدنه جدا شده و به صورت مخزن جداگانه قرار می گیرد که به آن باک سوخت روزانه می گویند. معمولاً مخازن سوخت می توانند سوخت را تا 10 ساعت کار مداوم ذخیره کنند.

ژنراتور برق خانگی

مولدهای برق خانگی در ظرفیت های 5 کاوا تا 250 کاوا می توانند از یک واحد ساختمانی تا یک مجتمع چند صد واحدی را برای تولید برق پوشش دهند. در واقع یک مولد برق خانگی دیزلی اندازه مشخصی ندارد و بستگی به توان کافی یک ساختمان یا توان نیازهای ضروری یک ساختمان مانند لامپ، آسانسور، کولر، پمپ آب و سایر لوازم دارد که باعث می شود انتخاب قدرت ژنراتور کاهش برق. ژنراتورهای برق خانگی بی صدا ساخته می شوند و به این صدا خفه کن Canopy Silent یا Super Silent می گویند.

دیزل ژنراتور سایلنت سایبان

دیزل ژنراتورها به دلیل مصرف سوخت فسیلی و فعالیت مکانیکی بسیار پر سر و صدا هستند. اگر در محیط های مسکونی و اداری قرار بگیرند باعث آلودگی صوتی می شوند. برای جلوگیری از این صداها، آنها را در یک محفظه فلزی پوشانده شده با فوم عایق صدا قرار می دهند. این کار تا 65 تا 70 درصد صدای ناشی از کار موتور را ایجاد می کند. سایبان های بی صدا باید توسط افراد متخصص طراحی و اجرا شود در غیر این صورت در صورت روشن بودن موتور و ژنراتور دچار خفگی و کمبود هوا می شود و گاهی گرم شدن بیش از حد موتور باعث واشر موتور می شود.

مولد گاز خانگی

بسیاری از مشتریان ژنراتورهای برق خانگی به دنبال خرید ژنراتورهای برق گازی هستند و دلیل این ایده صدای کمتر و عدم مشکل تهیه سوخت برای این ژنراتورها است. مولدهای گاز خانگی تا 55 کاوا قابل روشن شدن هستند البته با گاز شهری. در توان های بالاتر فشار گاز قوی تری مورد نیاز است که گاز صنعتی جواب آن است.

ژنراتورهای گاز دارای مزایای زیر هستند:

 • صدای کمتر
 • سوخت پاک
 • سوخت ارزان تر
 • سهولت در تهیه سوخت
 • آلودگی کمتری دارد

معایب ژنراتورهای گازی

 • به فشار گاز حساس است.
 • هزینه نگهداری آن بیشتر است
 • در برابر بارهای ضربه ای مقاومت کمی دارد.
 • عمر مفید کمتری نسبت به دیزل ژنراتور دارد.
 • قیمت خرید بالاتری نسبت به دیزلی ها دارد.
 • تعمیرات تخصصی تری نسبت به موتور دیزلی دارد.
 • این ژنراتورها قابل جابجایی و استفاده در محیط دیگری نیستند.

ژنراتور برق اضطراری

از ژنراتورهای برق برای تامین برق اضطراری ساختمان ها و مراکز صنعتی و اداری بزرگ و کوچک استفاده می شود. معمولاً در کارخانجات و مراکز بزرگ صنعتی و تجاری برای تهیه مولد برق فقط توان مورد نیاز خود را محاسبه می کنند تا دستگاه هایی که نباید خاموش شوند و یا خاموش شدن آنها مضر است را محاسبه می کنند و به آن راضی هستند. دلیل این امر هزینه بالای خرید این ژنراتورها است.

مصرف سوخت ژنراتورهای گازی و دیزلی

از نظر توان و مصرف، دیزل ژنراتورها تقریباً به شرح زیر هستند:

ژنراتور 10 کاوا 2.5 لیتر در ساعت

ژنراتور 20 کاوا 5 لیتر در ساعت

ژنراتور 30 ​​کاوا 6 لیتر در ساعت

ژنراتور 50 کاوا 11 لیتر در ساعت

ژنراتور 100 کاوا 22 لیتر در ساعت

مصرف ژنراتورهای گازی تقریباً 10 متر مکعب در ساعت به ازای هر 30 کاوا می باشد که برای بزرگترین ژنراتور خانگی تا 55 کاوا قابل روشن است و در صورت نیاز به برق بیشتر باید از گاز صنعتی استفاده کرد.

نحوه انتخاب دیزل ژنراتور

ژنراتورهای برق خانگی یا محیط های صنعتی دارای ابعاد، اندازه ها و شرایط استفاده خاص و متفاوتی هستند. برای انتخاب آنها باید با یک متخصص مشورت کنید و اگر این تخصص را در خود نمی بینید حتما مشاوره بگیرید زیرا در تعیین توان مصرفی یک مجتمع، برق مصرفی مصرف کنندگان برق آن مجتمع باید اندازه گیری و بررسی شود و همچنین نیاز به برق تکفاز یا سه فاز نیز باید جداگانه تفکیک شود.

فروش دیزل ژنراتور یا گاز ژنراتور بسته به نیاز شما پیشنهاد می شود و وظیفه ما تعیین برندهای موجود در بازار و آشنایی شما با کیفیت و قیمت آنها می باشد. شرکت کاراسهند با سال ها تجربه می تواند شما را راهنمایی کند و نیازهای شما را برای مشاوره و تعیین میزان برق مورد نیاز شما برطرف کند و خوشحالیم که با ارائه برندهای متعدد بسته به بودجه شما می توانیم نیاز شما را برآورده کنیم.

قطعات یدکی دیزل ژنراتور

شرکت ما با تهیه انواع لوازم یدکی مورد نیاز ژنراتور برق آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشد. برای اطلاع از موجودی و قیمت قطعات یدکی با ما تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا