چگونه اپل استور را آپدیت کنیم؟

بررسی مشکلا نصب برنامه از اپ استور در گوشی آیفون

همان طور که می دانید اپ استور به عنوان تنها فروشگاه دانلود و خرید اپلیکیشن های iOS اپل شناخته می شود که کارآیی بسیاری دارد. برخی مواقع ممکن است امکان دسترسی به این اپلیکیشن مقدور نباشد یا پس از باز کردن آن، اپ استور شما کرش شود و از این برنامه خارج شوید. بعضی مواقع نیز ممکن است وارد اپ استور شوید ولی اجازه ی دانلود اپلیکیشن ها به شما داده نشود.

معمولا در این گونه مواقع مطمئن هستید که مشکل شما سخت افزاری نیست چون تمامی اپلیکیشن های دیگر روی گوشی آیفون به درستی کار می کنند، بنابراین مشکل از جای دیگری است. در این راهنما توضیح خواهیم داد که چرا اپ استور آیفون کار نمی کند و چگونه مشکل آن را برطرف کنیم تا مجددا با این مشکل بر روی دستگاه آیفون، آیپد یا iPod خود مواجه نشویم.  از آنجایی که تمامی دستگاه های اپل iOS هستند بنابراین فرایند فیکس کردن مشکل اپ استور بر روی تمامی دستگاه ها مشابه است. در این راهنما به بررسی مشکل فوق در گوشی های آیفون می پردازیم که برای تمامی دستگاه های اپل نیز قابل استفاده است.

1-اپ استور خود را ببندید و مجددا آن را باز کنید.

برخی مواقع اشکالات کوچک در اپ استور می تواند از وصل شدن آن به اینترنت ممانعت کند و زمانی که این اتفاق بیفتد، اپ استور شما معمولا اجرا نخواهد شد. اولین راه حل پیشنهادی این است که اپ استور را ببندید و آن را دوباره باز کنید. برای بستن اپ استور، دکمه ی Home را دو بار فشار دهید تا تمامی اپلیکیشن های در حال اجرا (باز شده) نمایش داده شوند. سپس اپ استور را از این قسمت پیدا کنید و آن را ببندید.

پس از بستن اپ استور، سعی کنید مجددا آن را باز کنید. اگر این برنامه اجرا شد مشکل شما حل شده است وگرنه مرحله ی بعد را دنبال کنید. پیشنهاد می کنیم تمامی اپلیکیشن های باز شده روی گوشی تان را هر یک یا دو روز بطور کامل ببندید. علاوه بر موضوعی که در بالا اشاره شد، این کار برای عمر باتری گوشی تان نیز خوب است.

2- داده های Cache اپ استور را پاک کنید.

هر چند بسیاری از کاربران از این موضوع اطلاعی ندارند ولی پاک کردن Cache اپ استور می تواند تمامی مشکلات مربوط به آن را درست کند. برای پاک کردن Cache اپ استور، ده بار روی هر آیکون موجود در پایین صفحه ی اپ استور بزنید (کلیک کنید).
برای انجام سریع تر این کار می توانید ده مرتبه روی آیکون Today بزنید تا Cache اپ استور پاک شود. اپ استور مجددا اجرا نخواهد شد بنابراین پس از پاک کردن Cache آن، مجددا آن را ببندید و دوباره باز کنید.

3- اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

زمانی که اپ استور لود نمی شود، دومین چیزی که باید بررسی کنیم اتصال اینترنت دستگاه آیفون است. حتی اگر برنامه های دیگر شما با اینترنت کار می کنند باز هم این پروسه را انجام دهید چون اپ استور از تکنولوژی متفاوتی نسبت به وب سایت ها و اپلیکیشن های دیگر استفاده می کند.
اگر به وای فای وصل هستید، کافیست آن را خاموش / روشن کنید و اپ استور را مجددا باز کنید. زمانی که وای فای خود را خاموش می کنید، دستگاه آیفون شما به کانکشن داده ی آن سوئیچ خواهد کرد که با توجه به اپراتور همراه و کیفیت سیگنال آن بصورت LTE، 4G و 3G خواهد بود.

اگر به وای فای وصل نیستید، بهتر است یک شبکه ی وای فای امن و مطمئن پیدا کنید و به آن وصل شوید، سپس اپ استور را دوباره باز کنید. برای روشن / خاموش کردن وای فای نیز کافیست وارد تنظیمات گوشی شوید و سوئیچ Wi-Fi را فعال / غیر فعال کنید.

4- گوشی آیفون تان را خاموش کنید و مجددا آن را روشن کنید.

اپل استور هروی، بعضی مواقع مشکلات ساده ی گوشی به راحتی و با خاموش / روشن کردن دستگاه حل می شود. برای انجام این کار، دکمه ی Power ( تحت عنوان دکمه ی Sleep / wake نیز شناخته می شود) را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که نوار “Slide to power off” بر روی صفحه نمایش ظاهر شود.

سپس دایره ی این اسلاید را به سمت راست جابجا کنید تا گوشی آیفون تان خاموش شود. ممکن است خاموش شدن کامل گوشی حدود 30 ثانیه طول بکشد. برای روشن کردن گوشی نیز کافیست دکمه ی Power را فشار دهید و نگه دارید تا وقتی که لوگوی اپل بر روی صفحه نمایش ظاهر شود. پس از این کار، اپ استور را باز کنید و ببینید مشکل آن برطرف شده است یا نه.

5- از اپ استور Sign Out شوید و مجددا وارد آن شوید.

برخی مواقع مشکل لود نشدن اپ استور با خارج شدن از اکانت اپل ID و مجددا وارد شدن به آن برطرف می شود. برای خارج شدن از اکانت اپل ID تان کافیست تنظیمات گوشی را باز کنید و گزینه ی iTunes & App Store را انتخاب کنید. در این قسمت یک منو ظاهر خواهد شد که اپل ID شما نیز در آن است. بر روی Apple ID کلیک کنید و سپس گزینه ی Sign Out را بزنید.

پس از این کار، گزینه ی Sign In را بزنید و اطلاعات اپل ID خود را مجددا وارد کنید.

6- تنظیمات شبکه ی گوشی را ریست کنید.

اگر اپ استور شما هم چنان کار نمی کند، وقت آن رسیده که تنظیمات شبکه ی روی دستگاه آیفون تان را ریست کنید. ریست کردن تنظیمات شبکه باعث حذف تمامی شبکه های وای فای که تا بحال به آنها وصل شده اید خواهد شد. بنابراین پس از این کار، مجددا به شبکه ی وای فای خانگی تان وصل شوید.

ریست کردن تنظیمات شبکه کار بسیار پیچیده ای نیست ولی بسیاری از مشکلات اتصال اینترنت را روی گوشی برطرف خواهد کرد و معمولا برای کارآمد بودن آن بایستی گوشی آیفون تان را پس از آن ریستور کنید. برای ریست کردن تنظیمات شبکه ی روی گوشی آیفون به تنظیمات پیش فرض کارخانه کافیست وارد تنظیمات گوشی شوید و از آنجا مسیر General > Reset را دنبال کنید. سپس در این قسمت گزینه ی Reset Network Settings را بزنید و دستورالعمل های گفته شده را دنبال کنید.

7- مطمئن شوید که پورت 80 و 443 باز هستند.

همان طور که می دانید گوشی آیفون شما از چندین پورت برای وصل شدن به اینترنت استفاده می کند. بر اساس لیست رسمی پورت هایی که اپل استفاده می کند، دو پورت 80 و 443 برای وصل شدن به اپ استور و آیتونز استفاده می شود. اگر یکی از این پورت ها بلاک شده باشد، اپ استور لود نخواهد شد.

اگر از طریق گوشی آیفون تان توانستید سایت گوگل را باز کنید یعنی اینکه پورت 443 دستگاه شما بخوبی کار می کند. اگر توانستید سایت هایی نظیر  را با گوشی تان باز کنید، آنگاه پورت 80 دستگاه شما بخوبی کار می کند. اگر یکی از این دو سایت باز نشد، به مرحله ی قبل بروید و تنظیمات شبکه ی گوشی تان را ریست کنید.

8- گوشی آیفون تان را ریستور کنید.

زمانی که اپ استور روی گوشی آیفون کمپانی اپل کار نمی کند و هیچ کدام از مراحل فوق مشکل آن را برطرف نکرد، مرحله ی بعد ریستور کردن گوشی است. زمانی که یک دستگاه آیفون را ریستور می کنید تمامی اطلاعات آن پاک می شود. پروسه ی ریستور کردن گوشی آیفون فروشگاه اپل تهران معمولا شامل مراحل زیر می باشد:

 • بکاپ گرفتن از گوشی بر روی آیتونز یا iCloud
  • ریستور کردن گوشی در آیتونز
  • باز گرداندن داده ها از بکاپ

این مرحله بعنوان آخرین مرحله قبل از بردن گوشی به نمایندگی های اپل شناخته می شود چون اگر تمامی مراحل عیب یابی قبل را انجام نداده باشید، احتمالا کارشناسان اپل مراحل قبل را روی گوشی امتحان خواهند کرد و نهایتا آن را ریستور می کنند. پس از ریستور کردن گوشی، مشکل لود نشدن اپ استور معمولا در 99 درصد مواقع درست خواهد شد.

بکاپ گیری از گوشی های آیفون بسیار راحت است. ابتدا باید برنامه ی آیتونز را روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب کنید. سپس گوشی آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید و برنامه ی آیتونز را باز کنید. سپس کمی صبر کنید تا برنامه ی آیتونز گوشی آیفون شما را تشخیص دهد. از قسمت Summary برنامه شاهد پنجره ی Backup گوشی خواهید شد که مانند شکل زیر است.

همان طور که می بینید دو روش بکاپ گیری از گوشی شما وجود دارد. در روش اول از مهم ترین داده های روی گوشی آیفون شما بکاپ گرفته می شود و بصورت اتوماتیک در iCloud ذخیره می شود. در روش دوم یک بکاپ کامل از گوشی تان گرفته خواهد شد و روی کامپیوترتان ذخیره می شود.

پس از انتخاب هر یک از این دو روش روی گزینه ی Back Up Now کلیک کنید تا فرایند بکاپ گیری شروع شود. پس از بکاپ گیری اطلاعات زمانی مربوط به آن در پایین پنجره (Latest Backups) نشان داده می شود که حاکی از موفقیت آمیز بودن فرایند بکاپ گیری است.

اگر می خواهید با iCloud روی گوشی از داده های آن بکاپ بگیرید کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 • گوشی آیفون تان را به وای فای وصل کنید.
  • وارد تنظیمات گوشی شوید و وارد قسمت iCloud شوید.
  • روی گزینه ی iCloud Backup کلیک کنید و مطمئن شوید که این گزینه روشن است. سپس روی گزینه ی Backup Now کلیک کنید. اتصال خود به اینترنت را قطع نکنید تا فرایند بکاپ گیری کامل شود.

برای ذخیره کردن عکس ها و فیلم های روی گوشی آیفون خود نیز می توانید آن را به کامپیوتر وصل کنید و پوشه ی مربوط به آنها را روی کامپیوتر ذخیره کنید.

9- گوشی خود را نزد کارشناسان اپل ببرید.

اگر تمامی مراحل فوق را اجرا کردید و مشکل اپ استور گوشی تان بر طرف نشد، آنگاه به احتمال 99.9 درصد مشکل گوشی تان نرم افزاری است. بنابراین بهتر است گوشی آیفون تان را نزد کارشناسان یا تعمیر کاران متخصص اپل ببرید و مشکل لود نشدن اپ استور را با آنها در میان بگذارید.

باید اشاره کنیم که بعضی مواقع مشکل کار نکردن اپ استور با آپدیت کردن سیستم عامل گوشی برطرف می شود، بنابراین وارد تنظیمات گوشی خود شوید و اگر آپدیت جدیدی برای گوشی تان وجود داشت حتما آن را ارتقا دهید. چک کردن تنظیمات Data & Time گوشی نیز یکی دیگر از راه حل هایی است که ممکن است مشکل گوشی را برطرف کند چون اپ استور از این اطلاعات برای چک کردن موقعیت مکانی شما استفاده می کند. بنابراین بهتر است وارد تنظیمات گوشی شوید و این گزینه را در حالت اتوماتیک قرار دهید. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده اید و راه حل دیگری برای برطرف کردن آن بلد هستید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 روش آپدیت برنامه های آیفون و آیپد

بررسی بروز بودن برنامه های آیفون و آیپد کار آسانی می باشد. اما زمانی که در iOS 13 و iPadOS 13، زبانه Updates با Apple Arcade جایگزین گردید، انجام این کار برای کاربران آن کمی پیچیده شد. بدین معنا که اکنون می باید در گام نخست، آیکون پروفایل خود را بتپید. در این آموزش می خواهیم به بررسی روش آپدیت برنامه های آیفون و همچنین حل مشکل آپدیت نشدن برنامه ها در آیفون بپردازیم

آیفون و آیپد شما خودکار، برنامه ها را بروزرسانی می نمایند، البته تا زمانی که ویژگی App Updates در دستگاه شما فعال باشد. برای این کار می توانید به مسیر Settings > iTunes & App Stores بروید. یکی از دلایل پیچیده سازی بروزرسانی برنامه ها در آیفون و آیپد این است که اپل ترجیح می دهد، دستگاه شما دستی آپدیت نشود، بلکه خودکار برنامه های آن بروز شود.

آپدیت برنامه های آیفون به صورت دستی

آپدیت نگه داشتن برنامه های آیفون کاری بسیار مهم است. با بروزرسانی برنامه ها نه تنها مطمئن می شوید که برنامه شما از آخرین ویژگی های خودش برخوردار است بلکه از نظر امنیتی نیز ارتقا می یابد.مدیریت بروزرسانی برنامه های آیفون در اپ استور انجام می شود یعنی همان جایی که برنامه ها را دانلود و نصب می کنید.

برنامه هایی را که در آیفون دانلود میکنیم به صورت معمول و به طور خودکار آپدیت میشوند اما این امکان را هم داریم تا آنها را به صورت دستی آپدیت کنیم. در بخش بروزرسانی برنامه های آیفون را به صورت دستی به شما نشان می دهیم. برای انجام این کار گامهای زیر را دنبال کنید:

 • در آیفون یا آیپد خود برنامه App Store | اپ استور را باز کنید سپس آیکون پروفایل خود را در بالا گوشه راست، مس یا لمس کنید.
  رفتن به بخش پروفایل آیفون
 •  اکنون فهرست برنامه ها را به پایین پیمایش کنید. برنامه هایی را که در کنار شان دکمه Update نمایش داده شده می توان آپدیت نمود. اما اگر در کنار نام برنامه دکمه Open را دیدید به معنای این است که برنامه شما بیشتر به روز شده است.
 • پس با مَسیدن (زدن ضربه آرام با انگشت به) دکمه Update کنار برنامه دلخواه خود، کار دانلود و نصب برنامه را آغاز کنید.
  زدن دکمه Update بای آپدیت برنامه های آیفون به صورت دستی

فعال کردن آپدیت خودکار برنامه های آیفون

برای آپدیت خودکار برنامه های آیفون گام های زیر را دنبال کنید:

 • اکنون در زیر عنوان AUTOMATIC DOWNLOADS، چِفتِ روبروی گزینه App Updates را بزنید تا دانلود و نصب خودکار برنامه های آیفون برای شما فعال و روشن شود. برای خاموش کردن دوباره آپدیت خودکار می تاندی همین گزینه را دوباره بزنید تا خاموش شود. فعال کردن آپدیت خودکار برنامه های آیفون

اگر در آپدیت برنامه های آیفون خود دچار مشکل شدید می توانید گام های زیر را برای حل مشکل آپدیت نشدن برنامه ها در آیفون دنبال کنید:

بررسی وصل نشدن اینترنت آیفون

از اتصال آیفون به شبکه دیتای گوشی خود مطمئن شوید. برای اینکار همانند تصویر زیر لبه بالای سمت راست نمایشگر را برای دیدن شبکه اینترنت و فعال بودن آن بررسی کنید. اگر مشکل شبکه دارید به بخش Control Center (کنترل سنتر آیفون) خود بروید و Airplane mode (حالت پرواز)  فعال کنید و پس از یک دقیقه دوباره آن را غیرفعال کنید. پس از این کار دوباره اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.

بررسی اتصال آیفون به شبکه وای فای

 تا آیفون ios 13 شمال نمی توانستید یک برنامه را با سایزی بیش از 200 مگ آپدیت کنید. آیفون 13 این مشکل را به کلی و برطرف نمود اما همچنان شما نمی باید که برنامه ها و بازی های سنگین را با اینترنت گوشی خود آپدیت کنید. زیرا یک اشکال فنی در اینترنت می تواند باعث ارور در آپدیت آیفون شود. به بخش Settings یا تنظیمات آیفون بروید  و در بخش Wi-Fi (وای فای) به یک شبکه وای فای پایدار و پرسرعت برای آپدیت برنامه ها متصل شوید. اگر روتر وای فای شما از دو باند پشتیبانی می کند فرکانس شبکه 5 گیگاهرتز را انتخاب کنید.

غیرفعال کردن حالت Low Data Mode

سیستم عامل iOS دارای یک حالت مصرف پایین داده یا Low Data Mode است که استفاده از اینترنت موبایل و پردازش های پس زمینه گوشی را کاهش می دهد و همچنین آپدیت خودکار برنامه ها را متوقف می سازد. پس اگر حالت مصرف پایین داده روی گوشی آیفون شما فعال باشد باعث اختلال و آپدیت نشدن برنامه ها در آیفون شود.

 • به بخش Settings آیفون بروید.
 • سپس به بخش Mobile Data/Celllular Data بروید.
 • پس از آن SIM card اصلی خود را برگزینید.
 • چِفتِ روبروی گزینه Low Data Mode را بزنید تا خاموش و غیرفعال کنید.

خاموش کردن Power mode آیفون

حالت Low Power Mod یا مصرف کم انرژی به طور کوتاه مدت فعالیت های پس زمینه را همانند دانلود ها و آوردن ایمیل کاهش میدهد تا اینکه گوشی شما بتواند  پُرشارژ یا Full charge شود. در هنگام فعال بودن این ویژگی، شما می باید از آپدیت و بروزرسانی برنامه های آیفون، خودداری کنید. پس این ویژگی می تواند یکی از دلایل آپدیت نشدن برنامه ها در آیفون باشد.

 • به بخش Settings آیفون رفته و پس از آن به بخش Battery اندر شوید.
 • چِفتِ روبروی گزینه Low Power Mod را بزنید تا خاموش شود.

بررسی فضای حافظه و ذخیره سازی آیفون

با اینکه دیگر در نمونه های امروزی آیفون کمترین حافظه 128 گیگابایت می باشد ولی در نمونه های قدیمی ممکن است با حافظه های 64 گیگابایت یا 32 گیگابایت آیفون نیز روبرو شویم.  توجه داشته باشید که ویدیو های 4k (فورکی) بازی های سنگین و یا حتی داشتن صدها عکس می تواند به سادگی حافظه داخلی 128 گیگابایت یک آیفون معمولی را پر کند.

با پر بودن حافظه داخلی آیفون در هنگام آپدیت برنامه ها ممکن است با خطا و ارور روبرو شویم جدید از برای همین فضای داخلی حافظه گوشی آیفون خود را برای خالی بودن بررسی کنید.

 • به بخش Settings آیفون بروید.
 • سپس منوی General را باز کنید.
 • اکنون iPhone Storage را باز کنید و داشتن حافظه کافی برای دانلود آپدیت ها مطمئن شوید.
 • اگر فضای ذخیره سازی آیفون شما کم بود میتوانید با فعال کردن گزینه Optimise Photos فایل های فایل های پشتیبان آیکلود را از آیفون خود پاک کنید شما همچنین می توانید برنامه ها و بازی هایی که از آنها استفاده زیادی ندارید را پاک کنید.

هنگامی که فضای ذخیره سازی حافظه آیفون شما به 5 یا 6 گیگابایت رسید. می توانید با خیالی راحت برنامه های آیفون خود را بروزرسانی کنید.

بررسی سرورهای اپل

اگر سرور های اپل دچار مشکل شده باشند و روز سختی را داشته باشند هیچ ترفندی برای شما کارگر نمی افتد و امکان آپدیت و بروزرسانی برنامه ها را در آیفون خود نخواهید داشت برای بررسی وضعیت سرور های اپل می توانید به برگه System Status کمپانی اپل بروید و ببینید که آیا App Store (اپل استور) سیگنال سبز دارد یا نه.

خارج شدن از اکانت اپل و خارج شدن از اکانت اپل و واردن شدن دوباره

گاهی پیش می آید که اکانت اپل شما با مشکلی موقتی روبرو   می باشد که از آن جمله می توان به مشکل احراز هویت اشاره کرد که برای برطرف نمودن این مشکل می توانید یک بار از اکانت خود خارج شده و دوباره وارد شوید.

 • نخست به بخش Settings یا تنظیمات گوشی اپل خود بروید.
 • اکنون به بخش Apple ID (اپل آیدی) رفته و با زدن دکمه Sign out  (ساین اوت) از اکانت خود خارج شوید.
 • پس از اینکه از اکانت اپل خود بیرون شدید دوباره وارد همان اکانت شوید.  پس از آن به اپ استور بروید و برنامه های خود را آپدیت کنید.

بررسی و آپدیت سیستم عامل iOS آیفون

اگر سیستم عامل iOS ( آی او اس) گوشی آیفون شما به روز نباشد از آن جایی که برخی از برنامه ها توسعه داده شده با ورژن های قدیمی ios ناسازگارند این امکان وجود دارد که در هنگام آپدیت برنامه با ارور و خطا روبرو شوید. برای همین بهتر است که سیستم عامل ios آیفون خود را بروزرسانی و آپدیت کنید. برای این کار در بخش تنظیمات آیفون خود به منوی General رفته و سپس منوی Software Update را باز کنید و تازه ترین ورژن ios را روی گوشی خود نصب نمایید.

چگونه برنامه ها را در iOS 13 و iPadOS 13 بروزرسانی نمائیم؟

 1. برنامه App Store را در آیفون یا آیپد خود باز نمائید.
 2. سپس عکس اکانت خود را در بالا-راست نمایشگر یافته و آن را بتپید.
 3. لیست برنامه های آپدیت شده شما می توانند در زیر آفراس (information – اطلاعات) اکانت شما جای گرفته باشد. اگر هیچ برنامه دردسترسی را نمی بینید، اِسپَر(screen – صفحه) آیفون را به پایین بکشید تا App Store، تازه سازی شود. از اینرو اگر  بروزرسانی و آپدیتی در کار باشد، لیست آن را زیر بخش Upcoming automatic update خواهید دید. برای نصب همه آپدیت های در دسترس، Update all را بتپید و یا اینکه بصورت انفرادی دکمه Update روبروی هز یک از برنامه ها را به دلخواه بتپید تا آپدیت شود.

روش آپدیت برنامه ها در iOS 12 و دیگر نسخه های قدیمی

اگر آیفون یا آیپد، شما نسخه iOS 12 را می راند؛ روش آپدیت برنامه های آن همانند روش پیشین و کمی آسان تر خواهد بود. برای انجام آن گام های زیر را دنبال کنید.

 1. برنامه App Store را در ایفون یا آیپد خود باز کنید.
 2. سپس، زبانه Updates را که در پایین نوار ابزار جای گزفته بتپید.
 3. اکنون می توانید همه برنامه های آپدیت شده اخیر خود و آپدیت های در سترس را نیز در نزدیکی بالای نمایشگر خود ببینید. پس برای نصب همه آپدیت های در دسترس، Update all را بتپید و یا اینکه بصورت انفرادی دکمه Update روبروی هز یک از برنامه ها را به دلخواه بتپید تا آپدیت شود.
دکمه بازگشت به بالا