بهترین های کسب و کارجامعه

چگونه یک تولیدی پوشاک راه اندازی کنیم؟

نیاز به شغل و راه اندازی کسب و کار مناسب یکی از دغدغه های انسان ها است و ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است به طوری که مردم همواره به دنبال کسب درآمد بیشتر و راه اندازی مشغله های جدید هستند.

خیاطی یکی از هنر های پر کاربرد جهان است که علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است همچنین وجود درآمد بالا و گزینه های بسیار برای کسب و کار باعث شده است که هر ساله افراد زیادی اقدام به دریافت مدرک خود در این رشته نمایند. تولیدی لباس یکی از این مشاغل است. در این مقاله انواع مشاغل رشته خیاطی و مهارت های لازم جهت راه اندازی کسب و کار خوب را معرفی می کنیم و تولیدی پوشاک را تعریف می کنیم و نحوه راه اندازی آن را شرح می دهیم.

کسب و کار به چه معناست؟

کسب و کار به معنای راه اندازی سیستم سرمایه داری که به مشتری کالا یا خدمات ارائه می دهد همچنین کسب و کار به صورت تعدادی افراد مشغول در یک سازمان که برای یک هدف تلاش می کنند نیز تعریف می شود. افراد مشغول در یک کسب و کار باید سود بالایی ببرند و از نظر اجتماعی شهرت خود را افزایش دهند و روابط عمومی مفید و موثری داشته باشند.

انواع کسب و کار

کسب و کار به سه دسته کسب و کار خانگی،  کسب و کار اینترنتی اینترنتی و کسب و کار خانوادگی تقسیم بندی می‌ شود که هر کدام از شغل ها با توجه به نحوه انجام و مکانی که در آن کسب و کار ایجاد می شود در یکی از گروه های بالا قرار می گیرند.

کسب و کار خانگی به این معناست که فرد در منزل خود شروع به طراحی محصولات یا ارائه خدمات می کند، این فعالیت ها می تواند با استفاده از تجهیزات شرکتی یا به صورت دستی انجام بپذیرد که سود بالایی را به همراه دارد.

کسب و کار اینترنتی یعنی ایجاد مشاغل مختلف با استفاده از فضای مجازی و اینترنتی به صورتی که خرید و فروش کالا و یا ارائه خدمات با استفاده از اینترنت و به صورت بر خط انجام می شود.  این نوع کسب و کار در سال های اخیر و در سراسر جهان رواج یافته و یکی از پرطرفدار ترین انواع کسب و کار به حساب می آید.

کسب و کار خانوادگی یعنی کسانی که در یک حرفه مشغول هستند با هم نسبت خانوادگی دارند و کسب و کار به صورت موروثی در خانواده رواج دارد. این نوع کسب و کار معمولا به صورت حضوری انجام می شود.

مهارت های لازم برای ایجاد کسب و کار

ایجاد کسب و کار موفق نیاز به مهارت هایی دارد که هر کار آفرین باید در خود تقویت کند تا پیشرفت کند و تولیدی خود را به حداکثر درآمد برساند.  از جمله این مهارت ها می توان به بازاریابی،  خدمات مشتری،  سازگاری،  مدیریت زمان،  پشتکار،  خلاقیت،  مهارت های ارتباطی و مهارت های تحلیلی اشاره کرد.

بازاریابی

بازاریابی در واقع مهارت جذب مشتری است به این صورت که فرد باید توانایی این را داشته باشد تا متقاضیان محصول یا خدمات خود را افزایش دهد و به تبلیغ آن بپردازد، همچنین تبلیغات گسترده انجام دهد و کالا هایی را با توجه به نیاز مردم تولید کند.

با شرکت در دوره های آموزشی موسسه فنان مهارت خیاطی و کسب و کار مرتبط با آن را فرا بگیرید و مدرک دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس ها:
۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰
۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹
۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

خدمات مشتری

به عنوان مسئول کسب و کار فرد باید به سوالات مشتری پاسخ دهد و توضیحات قانع کننده ای را جهت تبلیغ محصول و خدمات خود ارائه کند و مهارت های لازم را جهت ارتباط با مشتری داشته باشد زیرا هرچه ارتباط فرد با مشتریان خود قوی تر باشد میزان اعتماد به محصول نیز بالاتر خواهد رفت.

سازگاری

سازگاری به معنی توانایی وفق دادن خود با شرایط موجود است به عنوان مثال ممکن است با توجه به شرایط به وجود آمده فروش محصول کاهش یابد و تقاضای خرید آن به حداقل برسد،  یک کار فرمای موفق باید توانایی این را داشته باشد خود را با شرایط سازگار کند و راه هایی را برای پیشرفت محصول و گسترش آن ارائه دهد.

مدیریت زمان

یکی از مهارت هایی که کار فرمای یک کسب و کار موفق دارا است این است که کسب و کار خود را مدیریت می کند و برای پیشرفت و ارتقای آن زمان می گذارد.  شاید گاهی نیاز باشد که بیش از حد تلاش کنید تا تمام زمان را در اختیار کسب و کار کوچک خود قرار دهید اما توجه کنید که مدیریت زمان نتایج خارق العاده ای به همراه خواهد داشت پس این مهارت یکی از توانایی های کلیدی در کار آفرینی به شمار می رود.

چگونه تولیدی پوشاک راه اندازی کنیم؟

تولیدی پوشاک در واقع کارگاهی جهت تهیه لباس های جدید و نو آورانه و عرضه این محصولات به بازار است. برای راه اندازی کارگاه تولیدی پوشاک موفق لازم است که ابتدا هدف خود را مشخص کنید یعنی ابتدا مشخص کنید که آیا این رشته مورد پسند شماست یا خیر، اگر جواب این سوال منفی است پس موفقیت چندانی در این راه کسب نخواهید کرد.

برای شرکت در دوره های آموزشی موسسه فنان و کلاس خیاطی در مشهد با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
شماره تماس ها:
۰۲۱۹۱۰۰۷۵۱۰
۰۹۱۹۹۷۸۸۱۳۹
۰۹۱۹۰۹۷۸۱۳۶

مرحله دوم در این راه برنامه ریزی است یعنی فرد باید برای هر کدام از اهداف خود برنامه ریزی کند و اطلاعات لازم را جمع آوری نماید تا بتواند تولید موفقی را راه اندازی کند.

مرحله سوم تهیه مکان و تجهیزات است یعنی ابتدا باید مکان کارگاه تولیدی مشخص شود و سپس تجهیزات لازم از جمله چرخ خیاطی،  پارچه و نخ تهیه گردد.

مرحله چهارم اخذ مجوز و جذب نیرو است،  لازم به ذکر است که برای شروع کسب و کار قانونی نیاز است تا مجوز های لازم را از اتحادیه مورد نظر کس بکنید و سپس به کسب نیرو بپردازید. به یاد داشته باشید که در ابتدای کسب و کار از استخدام نیرو های تازه کار بپرهیزید.

مرحله آخر بازاریابی است یعنی کارفرما باید تلاش کند تا مکان مناسب را جهت تبلیغ کسب و کار خود و جذب مناسب پیدا کند و به صورت اصولی به تبلیغات کالا های تولیدی خود از جمله پوشاک بپردازد.

سخن پایانی

موسسه آموزش فنی و حرفه ای فنان با ارائه مدرک بین المللی و استفاده از اساتید مجرب دوره هایی را در زمینه خیاطی و طراحی لباس ارائه می کند تا افراد علاقمند بتوانند با شرکت در این دوره ها حرفه مورد نظر خود را به صورت کاربردی فرا بگیرند.

دکمه بازگشت به بالا