بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

روش بستن دستگاه تصفیه آب خانگی، راهنمای نصب مرحله به مرحله

روش بستن دستگاه تصفیه آب خانگی اولین مرحله بعد از انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از فراب کالا، نصب آن خواهد بود. گاهی برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی به تخصص در این زمینه نیاز است. اگر خرید دستگاه تصفیه آب خود را از مراکز معتبری چون فراب کالا انجام داده باشید برای نصب دستگاه تصفیه آب نگرانی نخواهید داشت چرا که تکنسین های این مرکز نصب دستگاه تصفیه آب را در سریعترین زمان ممکن  برای شما انجام خواهند داد. با این وجود می توان با استفاده از راهنمای نصب مرحله به مرحله ارائه شده در این مقاله نصب دستگاه تصفیه آب را به راحتی انجام داد.

لوازم مورد نیاز برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

 اگر دستگاه تصفیه آب شما از نوع زیر سینکی است دیگر خیلی مهم نیست از چه برندی باشد چرا که اکثر دستگاه های تصفیه آب روش نصب مشابهی دارند. به منظور نصب دستگاه تصفیه آب آچار های مخصوص حلقوی شکل، آچار فرانسه، نوار تفلون، دو عدد مته کوچک و بزرگ ( معمولا 8 و11 ) نیاز داریم. سایر وسایل مورد نیاز مانند شیلنگ های اتصال و پیچ و مهره های لازم همگی در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب به همراه آن هستند و نیازی به خرید آن ها به صورت جداگانه نیست.

مراحل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

  • قبل از هر گونه اقدامی می بایست شیر آب ورودی را ببندید تا نشتی آب برای شما مشکلی ایجاد نکند.
  • در اولین اقدام بعد از بستن شیر ورودی شیر برداشت را نصب می کنیم . برای نصب شیر برداشت به مته 11 یک حفره روی سینک ظرفشویی ایجاد می­کنیم. ( اگر قصد دارید شیر برداشت را روی سینک نصب نکنید می توانید با استفاده از یک استند ال که معمولا همرا دستگاه است شیر را روی دیوار نصب کنید. )
  • پس از ایجاد حفره شیر برداشت را با واشر ها و مهره ها در جای خود محکم می­کنیم. ترتیب مهره ها را طبق شکل رعایت کنید. شیرهای برداشت در انواع مختلف اهرمی و نیمه اهرمی وجود دارند و به راحتی با واشر و مهره ها به راحتی قابل نصب هستند.

 

 به منظور نصب شیر آب ورودی به دستگاه تصفیه آب در زیر سینک ظرفشویی لوله آب ورودی وجود دارد که به یک شیر به نام شیر پیسوار وصل شده است و از آنجا به شیر برداشت ظرفشویی وصل میشود. شیر پیسوار را باز می­کنیم و سه راهی استیلی به همراه دستگاه تصفیه آب وجود دارد را برداشته سپس دور رزوه های شیر را با نوار تفلون میپیچیم. یک سر آن را به  لوله آب شهری و سر دیگر آن رابه شیر پیسوار وصل می­ کنیم .

تا این مرحله  یک سر از سه راهی باز است . آن را نیز به خوبی با نوار تفلون پیچیده و شیر ورودی 4/1 را به آن وصل می کنیم. با بستن شیر 4/1 می توان شیر فلکه اصلی ساختمان را باز کرد.

حال نوبت ان است تا برای خروجی فاضلاب نیز یه مسیر ایجاد کنیم. به همین منظور در قسمت خروجی اب زیر سینک یک مکان مناسب را در نظر میگیریم و با مته 8 یک حفره روی آن ایجاد می کنیم. در میان ابزار و وسایلی که در زمان خرید دستگاه تصفیه آب به همراه آن استند یک بسط وجود دارد این بسط را دور تا دور محلی که برای خروجی فاضلاب ایجاد کرده ایم بسته سپس آن را محکم می­کنیم. معمولا به منظور جلوگیری از نشت احتمالی یک واشر که بصورت برچسبی است را دور تا دور حفره ای که برای خروجی فاضلاب ایجاد کرده ایم قرار می دهند.

برای قرار دادن فیلتر ها در جای مناسبشان به این صورت عمل می­کنیم. فیلتر های مرحله یک و دو را دراخل هوزینگ های مخصوص خودشان قرار دهید و آن ها را در محل مخصوص  ابتدا با دست می بندیم و سپس با آچار مخصوص که بصورت دایره ای شکل است محکم می­ کنیم و نیاز به فشار زیاد نیست چرا که وارد کردن فشار زیاد باعث شکسته شدن هوزینگ ها می شود.

فعلا از بستن فیلتر مرحله سوم چشم پوشی می کنیم تا ابتدا فیلتر های مرجله دوم را کربن گیری کنیم. کربن گیری فیلتر مرحله دوم باعث می رشود آسیبی به ممبران و فیلتر بعدی وارد نشود.

همه فیلترها را هم می توانید به همین ترتیب داخل هوزینگ های مخصوص قرار دهید . فقط دقت کنید زمان قرار دادن فیلتر ممبران باید برای قرار دادن فیلتر وباز کردن در ورودی هوزینگ باید یک سری اتصالات را باز کنید و فیلتر را داخل محفظه هوزینگ قرار دهید .

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب یک مخزن همراه آن وجود دارد. این مخزن محل ذخیره آب تصفیه شده قبل از ورود به شیر برداشت است. این مخزن شامل یک شیر است که برای نصب آن یک رزوه  روی مخزن وجود دارددور آن را نوار تفلون میپیچیم و سپس شیر مخزن را روی آن نصب میکنیم.

حدود یک متر شیلنگ را بریده و یک سر آن را به مخزن و سر دیگر ان را به فیلتر پست کربن وصل می کنیم.

برای ادامه به 5 متر شیلنگ دیگر نیاز داریم ، حدود 5 متر شیلنگ را بریده و یک سر آن را به آخرین فیلتری که در دستگاه قرار دارد وصل کنید . ممکن است دستگاه شما 6 تا 8 فیلتره باشد بنابراین اخرین فیلتری که وجود دارد شیلنگ را به آخرین فیلتر وصل میکنیم سر دیگر شیلنگ به ورودی شیر برداشت آب در زیر سینک وصل می شود.

روی دستگاه تصفیه آب یک خروجی فاضلاب وجود دارد مقداری شیلنگ را می بریم و یک سر آن را به خروجی فاضلاب روی دستگاه و سر دیگر آن را به حفره ای که در زیر سینک ایجاد کردیم  وصل می کنیم.

هنوز فیلتر مرحله دوم را کربن گیری نکرده ایم. قبل از بستن فیلتر مرحله سوم برق دستگاه را وصل می کنیم و دستگاه را روشن می کنیم در محل خروجی آب فیلتر مرحله دوم یک ظرف قرار می دهیم تا اجازه ورود آب خروجی آن که یک آب سیاه است را به فیلتر مرحله سوم ندهیم. کمی صبر میکنیم تا آب خروجی به یک رنگ مطلوب برسد سپس فیلتر شماره سه رو داخل هوزینگ مختص خودش قرار داده و آن را در جای خودش فیکس می کنیم.

 تا اینجا مراحل نصب دستگاه تمام شده است و دستگاه تصفیه آب آماده استفاده است اما برای کارایی بهتر دستگاه پیشنهاد می شود اجازه دهید دستگاه کار کند و شبا باز نگه داشتن شیر برداشت روی سینک چند بار مخرن خالی شود تا آب اولیه آن خارج شود.

منبع: فراب کالا

دکمه بازگشت به بالا