اقتصادیبهترین های کسب و کار

آموزش فارکس به زبان ساده

فارکس با توجه پیچیده بودن بخش های مختلف آن برای یادگیری نیازمند ساده سازی بوده و باید توسط یک فرد با تجربه در این زمینه آموزش داده شود. در این مقاله آموزشی، استاد محسن مجیدی راد با تجربه چندین ساله خود در زمینه بازار فارکس، مباحثی را به شما آموزش داده است که به صورت ساده با بازار فارکس آشنا خواهید شد. همچنین در پایان این مقاله دوره رایگان فارکس را برای شما عزیزان قرار داده اند که از طریق وبسایت آکادمی مجیدی راد قابل دسترس خواهد بود.

فارکس به زبان ساده

فارکس در جایگاه بزرگترین بازار مالی جهان، مانند یک صرافی بوده و امکان تبادل ارزهای کشورها در آن فراهم است. فارکس مانند یک صرافی در شهر شما بوده و ارزهای کشورها با یکدیگر تبادل می‌شود. این تبادل ارزها با یکدیگر توسط بانک ها در این بازار انجام شده و باعث ایجاد نوسانات و تغییرات قیمت ها در فارکس می‌شود. در فارکس گروه ها مختلفی که به آنها بازیگران فارکس گفته شده فعالیت می‌کنند. فعالان و بازیگران فارکس با هدف های مختلفی در فارکس فعال بوده و تاثیرات کم و زیادی بر روی قیمت های فارکس می‌گذارند.

محسن مجیدی راد آموزش فارکس

برای شناخت بازار فارکس و یادگیری آن باید با اصطلاحات مختلفی از بازار فارکس آشنا شوید. اولین اصطلاح رایج فارکس، بروکر می‌باشد. ما معامله گران فارکس به عنوان یکی از گروه های بازار فارکس در این بازار به عنوان معامله گر و با هدف کسب سود از نوسانات آن معامله می‌کنیم. برای معامله در بازار فارکس نیاز به واسطه ای به نام بروکر داریم و بروکر فارکس همانند یک واسطه سفارشات خرید و فروش ما را در فارکس انجام می‌دهد. پس اولین مرحله برای ورود به فارکس ثبت نام در یک بروکر فارکس است.

اصطلاح بعدی جفت ارزهای فارکس می‌باشند. در بازار فارکس جفت ارزهای مختلفی وجود داشته که از ترکیب ارز دو کشور ایجاد می‌شوند. به طور مثال جفت ارز EUR/USD  از ترکیب یورو و دلار آمریکا بوده و ارز دو کشور در آن وجود دارد. به ارز اولی ارز پایه و ارز دوم را ارز قیمت گذاری شده می‌گویند. از جمله مهمترین جفت ارزهای فارکس این موارد می‌باشند:

 • جفت ارز EUR/USD
 • جفت ارز GBP/USD
 • جفت ارز USD/CHF
 • جفت ارز USD/JPY
 • جفت ارز USD/CAD

این چند جفت ارز مربوط جفت ارزهای اصلی فارکس بوده و بیشترین حجم معاملات در این جفت ارزها انجام می‌شود. در این جفت ارزها هم ارز دو کشور قرار داشته و برای تحلیل این جفت ارزها باید هر دو کشور را مورد بررسی قرار داد.

اصطلاح بعدی فارکس سشن های معاملاتی فارکس می‌باشد. بازار فارکس یک بازار 24 ساعته بوده و به صورت 24 ساعته در کشورهای مختلف جهان در حال گردش است.سشن های فارکس، به بازارهای زمانی مشخص گفته می‌شود که در کشورهای مختلف فعال بوده و معاملات در توسط بانک های مرکزی کشورها انجام می‌شود. به طور مثال بازار فارکس از سشن استرالیا شروع شده و پس از پایان وارد سشن ژاپن می‌شود. پس از این دو کشور وارد دو سشن پرمعامله یعنی سشن لندن و پس از آن نیویورک می‌شویم. این دو سشن به دلیل بالا بودن حجم معاملات در آن از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و اکثر معامله گران فارکس در این دو بازه زمان به انجام معاملات در فارکس می‌پردازند.

اهرم یا لوریج اصطلاح بعدی بازار فارکس بوده و ابزار مهمی در این بازار می‌باشد. لوریج یا اهرم اعتباری است که بروکر فارکس در اختیار معامله گر فارکس قرار داده و به او این امکان را می‌دهد تا چند برابر سرمایه خود در بازار فارکس معامله کند. اهرم ها در بازار فارکس دارای جذابیت خاصی بوده اما دارای ریسک بالایی هم می‌باشد که به آن شمشیر دولبه نیز می‌گویند. اغلب بروکرهای فارکس از از اهرم های معاملاتی 1:50 تا 1:3000 اهرم ارائه می‌دهند. این اعداد به معنی آن است که سرمایه اولیه شما این امکان را دارد از 5 تا 3000 برابر افزایش پیدا کرده و در قالب اعتبار به شما ارائه می‌شود.

اسپرد و کمیسیون نیز از اصطلاحات مهم فارکس بوده و روش کسب درآمد بروکرهای فارکس از معاملات معامله گران می‌باشد. اسپرد به اختلاف قیمت خرید و فروش جفت ارزهای فارکس گویند و این اختلاف قیمت را بروکر فارکس برای کسب درآمد خود ایجاد کرده است. یکی از معیارهای انتخاب بروکر در فارکس، پایین بودن اسپرد بوده که نقش مهمی در انجام معاملات کوتاه مدت در فارکس دارد. البته برخی از بروکرهای فارکس بجای دریافت اسپرد، برای هر معامله مقدار معینی کمیسیون دریافت می‌کنند.

نحوه یادگیری بازار فارکس

تا اینجا با برخی از اصطلاحات مهم بازار فارکس آشنا شده اید. پس از آشنایی با موارد اولیه بازار فارکس خوب است تا به صورت تخصصی تری به بازار فارکس بپردازیم. مواردی که گفته شد مربوط به مباحث پایه آموزشی فارکس بوده و برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای در فارکس باید به مباحث مهمتری بپردازیم. در این مقاله همان طور که گفته شد استاد محسن مجیدی راد با تجربه چندین ساله خود در بازار فارکس، آموزش فارکس از صفر تا صد را به صورت رایگان برای شما عزیزان آماده کرده اند. این دوره شامل تمامی مباحثی است که شما برای ورود به بازار فارکس به آن نیاز دارید.

محسن مجیدی راد آموزش فارکس

مباحث گفته شده در دوره رایگان فارکس و دوره جامع فارکس آکادمی مجیدی راد به صورت تخصصی بر روی آموزش فارکس بوده و به عنوان یکی از بهترین آموزش های بازار فارکس در ایران شناخته می‌شود. مطالب گفته شده به نحوی می‌باشد که دیگر به منبع یادگیری دیگری برای بازار فارکس نیاز نداشته باشید. همچنین با پشتیبانی استاد محسن مجیدی راد تمامی سوالات شما در دوره رایگان و جامع پاسخ داده خواهد شد. در کنار پشیبانی دوره ها، وبینار آموزشی و پرسش و پاسخ فارکس نیز برگزار شده که دانشجویان دوره امکان شرکت در این وبینارها را به صورت رایگان خواهند داشت. مباحث گفته شده در دوره رایگان فارکس شامل موارد زیر می‌باشد:

 • انواع بازارهای مالی
 • قیمت گذاری در فارکس
 • عرضه و تقاضا در فارکس
 • فعالان بازار فارکس
 • اصول تحلیل تکنیکال
 • ثبت نام در بروکرهای فارکس
 • نصب متاتریدر و معرفی آن
 • پرایس اکشن
 • مدیریت ذهن و احساسات
 • اصول تحلیل بنیادی
 • منابع خبری فارکس و معامله با آن
 • استراتژی ویژه معاملاتی فارکس

امیدواریم از مباحث گفته شد در رابطه با بازار فارکس لذت برده اید. در این مقاله سعی شد تا به صورت کامل ساده بازار فارکس برای شما عزیزان معرفی شده و راهکار آموزش صحیح آن ارائه شود. اگر سوالی در رابطه با این مقاله دارید خوشحال می‌شویم تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

دکمه بازگشت به بالا