گفتگویی با فرامرز جعفری – ترانه سرا و آهنگساز

لطفا خودتون رو معرفی کنید

عرض ادب و احترام فرامرز جعفری هستم ، شاعر و آهنگساز ، متولد ۵ شهریور ۱۳۶۳ تهران ، کارشناس فناوری اطلاعات، متاهل و دارای یه فرزند به نام تیام.

از چه زمانی شروه به نوشتن ترانه کردین ؟

از بچگی نوشتن شعر رو زیر نظر پدر و برادربزرگترم شروع کردم .

بصورت حرفه ای کی وارد عرصه موسیقی و ترانه شدین ؟

به علت دوستی قدیمی با بابک جهانبخش توی آلبوم چی شده با سه ترانه رسما پا به عرصه ترانه گذاشتم، با آلبوم مهران احراری به عنوان آهنگساز و ترانه سرا کارش رو ادامه دادم ، اکثر کارهای اولم با آهنگسازی و تنطیم شاهین خسروآبادی انجام دادم که ماحصل اینکار آلبوم زیبای لحظه های عاشقی با صدای زنده یاد جهان قشقایی با ۵ ترانه از من بود.

کدوم ترانه رو بیشتر از بقیه ترانه هاتون دوست دارین؟

سعی کردم در تمام این سالها بهترین ترانه ام رو برای خواننده ها بنویسم . ولی همیشه دلم می خواست برای پدر و مادر یک کار ماندگار تولید گنم که به لطف آرون افشار عزیز و معین راهبر نازنین تونستیم کار مادر و همینطور کار پدر رو با صدای زیبای آرون افشار روانه بازار موسیقی کنیم که خدارو شکر بازخورهای فوق العاده ای گرفتم از این دو کار که حتی منجر به فعالیت ترانه و آهنگسازی من با کشورهای فارسی زبان همسایه مخصوصا تاجیکستان شد.

تو این سالها با چه خواننده ای کار کردین ؟

من بیشتر ارتباطم با خواننده ها از طریق دوستان آهنگساز و تنظیم کننده مثل استاد مسعود مفیدی، سعید ساشا، سیاوش وزیری، محسن نامدار، بهنام صبوری، استاد شهبازیان و دوستان دیگر بوده و تا جایی که حضور ذهن دارم با خواننده هایی مثل جهان، بابک جهانبخش، حجت اشرف زاده، ندیم، دکتر امید آمری، مجتبی فغانی، هومن آرا، حامد پهلان، مهدی شکوهی، محسن نیکبخ

دکمه بازگشت به بالا