استان ها

66 درصد فوتی های کرونا در استان قزوین بیماری زمینه ای دارند

به گزارش خبرگزاری بورن قزوین؛ پیمان نامدار شنبه شب در جلسه ستاد تاجگذاری استان قزوین در سالن استان قزوین اظهار داشت: روند کلی کنترل و کاهش بیماری در استان قابل قبول است و خوشبختانه اکنون همه شهرهای استان با رنگ قرمز و آوج با زرد به پایان رسیده اند. واقع شده است

وی افزود: شهروندان باید بدانند که وضعیت نارنجی در واقع به عنوان یک هشدار و خطر تلقی می شود و ما هنوز هم در وضعیت خطرناکی به سر می بریم – اگر پروتکل ها جدی گرفته نشوند ، وضعیت بدتری خواهیم داشت.

تاج 5

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: هوای سرد نیز می تواند ما را شکننده کند و با یلدا در آستانه شب شاهد شکل گیری ردیف هایی در مغازه های خشکبار فروشی و لباس فروشی ها هستیم که بیشتر ما را نگران می کند. آهسته

نجار اظهار داشت: شب یلدا مرکزی برای شیوع ویروس ها است و می تواند اوضاع قزوین را فرسوده و تمام تلاش های کارکنان پزشکی و بهداشتی را زیر سال ببرد و از بین ببرد ، بنابراین هشدار می دهیم که هر دوره اجتماع و خانواده می تواند شرایط استان را بحرانی کند.

وی گفت: البته از نظر تعداد بیماران جزو 30 کشور برتر با رتبه پایین و در کشورهای پشت سر خود هستیم که جزو کشورهای اروپایی هستند و شرایط تحریم های ما را ندارند.

66٪ از مرگ و میرها در استان قزوین بیماری زمینه ای است

نجار اظهار داشت: استان قزوین با 66 درصد بیماران زمینه ای بیشترین میزان مرگ و میر را دارد ، در حالی که در برخی از کشورهای اروپایی تعداد مرگ های اساسی در این آمار وجود ندارد.

وی اظهار داشت: می توان گفت که بر قله سوم بیماری غلبه کرده ایم اما وضعیت هنوز ناپایدار است و با قرمزی گیلانا نیز نگران هستیم که برخی تعاملات بین دو استان موجب نگرانی ما شود.

تاج 22

رئیس دانشگاه پزشکی کازوین گفت: آلودگی در استان همسایه همچنین می تواند استان کازوین را تحت تأثیر قرار دهد ، اما برای جدی گرفتن هشدارها به شدت به همکاری همه شهروندان نیاز داریم.

نجار اظهار داشت: پروژه شهید سلیمانی در استان قزوین بسیار موفقیت آمیز است و دست یاری ما است که امیدوارم تیم های مراقبت و پشتیبانی آن را افزایش داده تا نتیجه بهتری بگیرند.

وی گفت: شاید در کوتاه مدت بتوانیم محدودیت هایی را برای صنف وضع کنیم اما بهترین راه قرنطینه شدن بیماران و کنترل بستگان بیماران و همچنین محدودیت های تردد و مونتاژ است.

45٪ بیماران مبتلا به بیماری بیماری کرونا قلب بیش از 60 سال سن دارند

نجار ادامه داد: در استان قزوین بیش از 45 درصد افراد آلوده به ویروس بیماری کرونا بالای 60 سال هستند و باید برای کنترل اوضاع به این گروه سنی توجه بیشتری شود.

وی گفت: در استان کازوین بیماران اولیه و سالخورده تعداد مرگ و میر عروق بیماری کرونا را افزایش داده اند و 62 درصد مرگ و میر در کشور و 77 درصد در استان ما بالای 60 سال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کازوین یادآور شد: 56 درصد مرگ و میرهای استان مردان و 44 درصد زنان هستند و در هفته دوم دسامبر با 96 مورد مرگ و میر و بیماری روبرو هستیم.

تاج 9

وی اظهار داشت: بیشترین موارد در شهرستانهای قزوین است. البرز ، تاکستان ، بوئین زهرا ، آبیک و آوج.

نجار اظهار داشت: تماس با موارد مثبت 68 درصد ، مراجعه به مراکز درمانی 17 درصد ، استفاده از ماسک 13 درصد ، استفاده از تاکسی 12 درصد ، مراجعه به بانک ها و دفاتر 10 درصد ، بازدید از بازار 10 درصد ، مراجعه به اتوبوس 9/8 درصد و شرکت در مهمانی ها بیشترین آلودگی بود علت – 7.2 درصد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کازوین گفت: در دو هفته گذشته تعداد سفرها در استان به شدت کاهش یافته و استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی افزایش یافته است ، اکنون 27.8 درصد زنان خانه دار هستند ، 17.6 درصد شاغل ، 8 درصد بازنشسته ، 8 درصد صنف 4 ٪ ، افسران اجرای قانون 2٪ ، دانشجویان 1.9٪ ، رانندگان 2٪ و کارمندان بانک 1٪.

دکمه بازگشت به بالا