۴ ویژگی هود صنعتی که نباید بدانید

به نقل از پویان گسترش؛ هود صنعتی یکی از تجهیزات صنعتی به شمار می‌رود که استفاده از آن برای جلوگیری کردن از پراکندگی حرارت گرما می‌باشد. در بیشتر مکان‌های مانند رستوران‌ها، آزمایشگاه‌های صنعتی، فست فودها، کافی شاپ‌ها و محیط‌های بیمارستانی و …  از هود صنعتی استفاده بسیاری می‌شود.

هود صنعتی:

هود صنعتی یکی از تجهیزات صنعتی به شمار می‌رود که استفاده از آن برای جلوگیری کردن از پراکندگی حرارت گرما می‌باشد. در بیشتر مکان‌ها مانند رستوران‌ها، آزمایشگاه‌های صنعتی، فست فودها، کافی شاپ‌ها و محیط‌های بیمارستانی از هود صنعتی استفاده بسیاری می‌شود. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که در هودهای صنعتی وجود دارد ‌این است که شما می‌توانید آن را در حجم‌های متنوع و مختلف خریداری نمایید.

فیلتر هود صنعتی فلزی می‌باشد و از ورقه‌های گالوانیزه هم در تولید آن استفاده شده است. ‌این هودها از نفوذ پیدا کردن گرد و خاک و آلودگی به درون محیط جلوگیری می‌کند و همچنین فضاها را به خوبی تهویه می‌کند. هود صنعتی دارای انواع مختلفی می‌باشد و هر یک از آنها هم دارای ویژگی‌های متنوعی می‌باشد که در ادامه به طور کامل آنها را معرفی می‌کنیم.

انواع هود صنعتی:

 همانطوری که می‌دانید هر وسیله‌ای، انواع مختلفی دارد و هود صنعتی هم دارای انواع مختلفی می‌شود و شما باید با تقسیم بندی آن آشنایی داشته باشید که انواع آن عبارت می‌باشد از:

برخی از هودها هستند که آلاینده‌ای به وجود آمده از فرآیندی را که در آن قرار گرفته‌اند را درون هوا آزاد می‌کنند، به ‌این نوع از هود صنعتی هودهای محصور کننده می‌گویند. بیشتر مهندسینی که در زمینه تهویه تخصص دارند‌، این نوع از هودها را به عنوان بهترین هودهای صنعتی می‌شناسند، چرا که آلاینده‌های به وجود آمده در هود در مرزهایی ‌این وسیله صنعتی قرار می‌گیرند. کنترل کردن انتشار آلاینده‌ها در ‌این نوع از هود صنعتی نسبت به هودهایی که غیر محصور کننده هستند بسیار آسان تر نیز می‌باشد. پوشش‌هایی که در ‌این هود وجود دارد متنوع می‌باشد و به همین دلیل شما می‌توانید در بین انواع ‌این پوشش‌ها یکی را انتخاب کنید.

برای طراحی هود صنعتی ملاحظات بسیاری به کار رفته است و به همین دلیل از آن به عنوان یکی از بهترین هودهای صنعتی نام می‌برند. از آنجایی که آلاینده‌های به وجود آمده در درون خود محصور باقی می‌ماند و محیط را آلوده نمی‌سازد باید بدانید که مزیت ‌این هود صنعتی برای فضا بسیار بالا می‌باشد. اتاق‌های سند بلاست یکی از بهترین مثال‌هایی می‌باشد که برای هودهای صنعتی محصور کننده می‌توانیم نام ببریم که فرآیند را به طور کامل محصور باقی نگه می‌دارد.

برای طراحی کردن ‌این نوع از هودها بیشترین نکته‌ای که اهمیت دارد، تناسب هود با پوشش دهی آن می‌باشد که ‌این دو باید به خوبی یکدیگر را بتوانند کامل کنند. یکی از نکات دیگری هم که اهمیت بسیار زیادی دارد انتخاب کردن جریان هوای درون هود می‌باشد که باید با سرعت دهانه آن هماهنگی‌های لازم را داشته باشد.

 یکی دیگر از انواع هود صنعتی هودهای بیرونی می‌باشد که به عنوان یک وسیله جمع کننده آلاینده مورد استفاده قرار می‌گیرد و مطلوبیت آن نسبت به هودهای محصور کننده تا حدودی پایین‌تر می‌باشد. ‌این هود از آنجایی که باید در بیرون نصب می‌شود مطلوبیت کمتری نسبت به هودهای محصور کننده دارد، چرا که هوای آلوده را باید فراتر از آنچه که هست به دام بیندازد. برای طراحی هود صنعتی بیرونی باید دقت و ظرافت بسیاری به کاربرده شود، چرا که اگر طراحی ‌این هود به طرز مناسبی انجام نشود، امکان دارد که هوای آلوده را به درون محیط بیاورد و کارگران با آن هوای آلوده مواجه شوند. برای هودهای بیرونی سه اصل اساسی وجود دارد که آنها عبارت می‌باشد از:

  1. شکل فیزیکی آن بسیار خاص و منحصر به فرد می‌باشد و به همین دلیل باید محل نصب آن با شکل ظاهری اش تطابق و هماهنگی داشته باشد.
  2. سرعت دریافت آلاینده‌های محیط باید در ‌این هود بسیار بالا و عالی باید باشد، چرا که نقطه باز شدن آن ها اهمیت بسیاری دارد.
  3. جریان هوایی که باید در درونهود صنعتیبیرونی وجود داشته باشد دارای اهمیت بسیاری نیز می‌باشد چرا که سرعت دریافت آلاینده‌ها را بسیار بالاتر می‌برد و به همین دلیل باید به ‌این مورد اهمیت بسیاری داده شود.

از دیگر انواع هود صنعتی که مانند هودهای غیر محصور کننده می‌باشد، هودهای دریافت کننده هستند. ‌این هودها از عملکردهای متنوع تولید آلاینده مانند یک مزیت استفاده می‌کنند تا آن را به سمت هود بکشد. اگر آلاینده‌های موجود در هود به جهت و سمت مطلوبی رها شود، هود مکنده هم در یک موقعیت دیگر به خوبی می‌تواند آن آلاینده را دریافت کند.

یکی از ویژگی‌های مهمی‌که در هودهای غیر محصور وجود دارد و آنها همگی باید دارای ‌این ویژگی باشند ‌این است که، به بیرون برسند و آلاینده‌هایی را که در محیط وجود دارد و همچنین هوای مکیده شده را به سمت خودش جذب کند. در ‌این نوع از هود صنعتی هوای مکیده شده به همراه آلاینده‌هایی که در فضا وجود دارد با یکدیگر هم مسیر می‌شوند و وارد هود می‌گردند.

یکی از مهمترین تفاوت‌هایی که میان هود صنعتی دریافت کننده و هودهای محصور کننده وجود دارد ‌این است که هودهای دریافت کننده، آلاینده‌هایی را که در محیط ‌ایجاد شده است را در نقطه‌ای که احاطه شده است رها نمی‌کند، چرا که به طور کلی آلاینده در قسمت بیرونی هود تشکیل می‌شود و باید به وسیله هودهای صنعتی به دام بیفتد.

بعد از آن به آلاینده‌ها اجازه داده می‌شود که در محیط پخش شود، هودهای جوشکاری از جمله مهمترین و اصلی‌ترین هودهای دریافت کننده می‌باشند که بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. در ‌این نوع از هود صنعتی آلاینده‌ها به وسیله عبور کردن هوا در نقطه‌ای که تولید می‌شوند به دام می‌افتند، در واقع شما باید بدانید حرکت هوا هم به وسیله فن‌های مکنده می‌باشد که در درون هودها قرار دارد.

تعیین سرعت ربایش در هود صنعتی:

اگر بخواهیم سرعت ربایش هود صنعتی را تعریف کنیم شما باید بدانید سرعت آن به سرعت هوای مورد نیاز بستگی دارد که برای آزاد شدن آلاینده در دستگاه قرار می‌گیرد. انتخاب کردن سرعت ربایش در هود‌های صنعتی دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد و به همین دلیل باید برای طراحی آن دقت و وسواس بیشتری وجود داشته باشد. سرعت ربایش در ‌این هودها روی جریان الگوی هوا که در فرآیند آلاینده‌ها وجود دارد  تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

اگر شما بخواهید به نقطه‌های دیگر در هود صنعتی برسید باید بدانید که سرعت ربایش دستگاه هم باید بسیار بالا باشد، در واقع سرعت آن باید به گونه‌ای باشد که به خوبی بتواند نقطه آزادسازی را در هودهای مکنده به وجود آورد. زمانی که جریان‌های عرضی در هودهای محصور کننده وجود نداشته باشد هر یک از انواع هودها هرگونه از آلاینده‌های رها شده را که در نزدیک خود باید به دام می‌اندازد.

عملکرد هود صنعتی از نوع غیر محصور، زمانی که جریان‌های عرضی وجود نداشته باشد بسیار عالی می‌باشد و بسیاری از افراد روی ‌این موضوع تحقیقات زیادی انجام داده اند. آلن برکر و فلاین از جمله روش‌هایی می‌باشد برای پیش بینی کردن الگوهایی که در جریان هوا وجود دارد از آن استفاده می‌کنند. در انواع هود صنعتی خطوط الگوی جریان هوا وجود دارد و همین خطوط به خوبی می‌تواند جریان هوا را در درون هودها به جریان بیندازد.

 آلاینده‌هایی که رها می‌شوند به سوی خودهای صنعتی در حرکت هستند و توسط هوایی که در درون هود مکیده می‌شود به دام انداخته می‌شود. آلاینده‌هایی که در هود حرکت می‌کنند و به وسیله جریان هوا در حرکت هستند به خوبی در درون خود برده می‌شوند و درون فیلتر به دام می‌افتند. در واقع فیلتر ‌این هودهای صنعتی نقش بسیار زیادی در به دام انداختن آلاینده‌ها دارد.

۴ ویژگی‌هود صنعتی که نباید بدانید:

همانطوری که می‌دانید تمامی‌تجهیزات صنعتی دارای ویژگی‌های متنوعی می‌باشد و ‌این تجهیزات صنعتی را با ‌این ویژگی‌ها می‌شناسند، بر همین اساس شما اگر باید با ویژگی‌های هود صنعتی هم آشنایی داشته باشید که در ادامه آن ها را معرفی می‌کنیم تا اطلاعات شما در ‌این مورد بیشتر شود و آنها عبارت‌اند از:

انتخاب کردن جریان هوای درون هود صنعتی یکی از مهمترین مواردی می‌باشد که در طراحی ‌این هود باید به آن اهمیت بسیاری داده شود. سرعت و جهت مطلوبی که برای جریان هوا در ‌این هودها وجود دارد، آلاینده‌ها را تا دورترین نقاط به همراه می‌برد. به طور کلی باید بدانید که الگوی جریان هوا در تعیین کردن هواگذر اهمیت بسیاری دارد و زمانی که ‌این هودها را طراحی می‌کنند به ‌این مورد اهمیت بسیاری می‌دهند، چرا که یکی از ویژگی‌های مهم و اصلی هود صنعتی به شمار می‌رود.

الگوهایی که در سرعت جریان هوای هود صنعتی وجود دارد بسیار متنوع می‌باشد و هر یک از آن الگوها مختلف هستند، به همین دلیل زمانی که با مکش و دمش مواجه می‌شوند دچار مشکلاتی نیز می‌گردند. اما شما اگر از هودهای صنعتی غیر محصور کننده استفاده کنید، بدون شک می‌توانید دام اندازی آلاینده‌ها را در بیرون مشاهده کنید و مکش آنها بیرون از دستگاه انجام می‌شود. اما برخی از هودهای صنعتی که محصور کننده می‌باشند دمش و مکش آنها هم در درون هود صنعتی  انجام می‌شود و به همین دلیل به آنها درونی نیز می‌گویند. اثراتی که جت فن هوا در هودهای صنعتی دارد در فواصل گوناگون با یکدیگر دارای تفاوت‌های بسیاری می‌باشد، به همین دلیل شما باید بدانید سرعت مکش و دمش آنها هم با یکدیگر تا حد بسیار زیادی متفاوت می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های دیگری که در هود صنعتی غیر محصور کننده و محصور کننده وجود دارد مکان نصب و شکل آنها می‌باشد، در واقع شما باید به خوبی بدانید که مکان و شکل آنها باید بر اساس نیاز فضای محیط برای نصب ‌این هودها باشد. هرچه که مکان و محیط مورد نظر شما مساحت بیشتر یداشته باشد شما هم باید از هودهای صنعتی استفاده کنید که بزرگ تر هستند و به خوبی  بتواند آلاینده‌های درون محیط را جذب کنند.

هود صنعتی غیر محصور کننده برای ‌این مکان‌ها بهترین انتخابی می‌باشد که شما می‌توانید داشته باشید، به همین دلیل باید بدانید که برای محیط‌های کوچک هم باید از هودهایی که در اندازه‌های کوچکی طراحی می‌شوند و به آنها هود صنعتی دریافت کننده می‌گویند. استفاده کنید. به طور کلی هر یک از ‌این هودها ویژگی‌های متنوعی دارند و به همین دلیل شما باید برای نصب هر یک از آنها به ویژگی‌های محیط خود دقت بسیاری داشته باشید.

هود صنعتی از دیگر ویژگی‌های مهمی‌که دراد می‌باشد و بسیار اهمیت دارد ‌این است که کیفیت آن عالی و بی نظیر می‌باشد. ورقه‌های گالوانیزه که در ‌این هودها به کار می‌رود از جمله اصلی ترین ویژگی‌های ‌این هودها به شمار می‌رود و به همین دلیل است که در طراحی ‌این هودها به ‌این ویژگی دقت بسیاری می‌شود. اگر کیفیت و طراحی ‌این هودها به بهترین نحو ممکن انجام شود از آنها می‌توانید در بسیاری از مکان‌های مورد نظر خود استفاده کنید. قدرت جریان هوا در هود صنعتی و سرعت مکش آلاینده‌ها در ‌این هودها دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد و باید شما به ‌این مورد اهمیت بسیاری دهید تا از ‌این طریق مناسب ترین هود را برای مکان مورد نظرتان نصب نمایید.

اگر شما به خوبی نمی‌دانید باید کدام یک از انواع هود صنعتی را برای مکان مورد نظر خود نصب کنید، همین الان با ما تماس بگیرید.

ویژگی های انواع هود صنعتی:

همانطوری که می دانید تمامی تجهیزات صنعتی دارای ویژگی های متنوعی می باشد و این تجهیزات صنعتی را با این ویژگی ها می شناسند، بر همین اساس شما اگر باید با ویژگی های هود صنعتی هم آشنایی داشته باشید که در ادامه آنها را معرفی می کنیم تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود و آنها عبارت می باشند از :

انتخاب کردن جریان هوای درون هود صنعتی یکی از مهمترین مواردی می باشد که در طراحی این هود باید به آن اهمیت بسیاری داده شود. سرعت و جهت مطلوبی که برای جریان هوا در این هودها وجود دارد، آلاینده ها را تا دورترین نقاط به همراه می برد. به طور کلی باید بدانید که الگوی جریان هوا در تعیین کردن هواگذر اهمیت بسیاری دارد و زمانی که این هودها را طراحی می کنند به این مورد اهمیت بسیاری می دهند، چرا که یکی از ویژگی های مهم و اصلی هود صنعتی به شمار می رود.

الگوهایی که در سرعت جریان هوای هود صنعتی وجود دارد بسیار متنوع می باشد و هر یک از آن الگوها مختلف هستند، به همین دلیل زمانی که با مکش و دمش مواجه می شوند دچار مشکلاتی نیز می گردند. اما شما اگر از هودهای صنعتی غیر محصور کننده استفاده کنید، بدون شک می توانید دام اندازی آلاینده ها را در بیرون مشاهده کنید و مکش آنها بیرون از دستگاه انجام می شود.

اما برخی از هودهای صنعتی که محصور کننده می باشند دمش و مکش آنها هم در درون هود صنعتی  انجام می شود و به همین دلیل به آنها درونی نیز می گویند. اثراتی که جت فن هوا در هودهای صنعتی دارد در فواصل گوناگون با یکدیگر دارای تفاوت های بسیاری می باشد، به همین دلیل شما باید بدانید سرعت مکش و دمش آنها هم با یکدیگر تا حد بسیار زیادی متفاوت می باشد.

یکی از ویژگی های دیگری که در هود صنعتی غیر محصور کننده و محصور کننده وجود دارد مکان نصب و شکل آنها می باشد، در واقع شما باید به خوبی بدانید که مکان و شکل آنها باید بر اساس نیاز فضای محیط برای نصب این هودها باشد. هرچه که مکان و محیط مورد نظر شما مساحت بیشتر یداشته باشد شما هم باید از هودهای صنعتی استفاده کنید که بزرگ تر هستند و به خوبی  بتواند آلاینده های درون محیط را جذب کنند.

هود صنعتی غیر محصور کننده برای این مکان ها بهترین انتخابی می باشد که شما می توانید داشته باشید، به همین دلیل باید بدانید که برای محیط های کوچک هم باید از هودهایی که در اندازه های کوچکی طراحی می شوند و به آنها هود صنعتی دریافت کننده می گویند. استفاده کنید. به طور کلی هر یک از این هودها ویژگی های متنوعی دارند و به همین دلیل شما باید برای نصب هر یک از آنها به ویژگی های محیط خود دقت بسیاری داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا