بین الملل

۲ محصول دارویی تا پایان امسال تجاری‌سازی می‌شود

۲ محصول دارویی تا پایان امسال تجاری‌سازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان عنوان کرد: 2 محصول گیاهان دارویی تا پایان امسال به تولید انبوه و مرحله تجاری‌سازی می‌رسند.

حمیدرضا بهرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، دستاوردهای این دانشگاه در سال ۱۴۰۲ در حوزه علم و فناوری و تولید دانش‌بنیان را اینگونه برشمرد: شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر، برقراری ارتباط با مراکز صنعتی و تولیدی، شناسایی توانمندی‌های پژوهش و فناوری مراکز تحقیقاتی ازجمله این دستاوردهاست.

وی درباره اینکه چه تعداد هسته، واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه‌تان مستقر هستند، چنین پاسخ داد: در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی نراق در حال حاضر ۶ هسته فناور مستقر هستند و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و از این تعداد دو هسته در حوزه IT و مابقی در حوزه گیاهان دارویی و صنایع تبدیلی فعالیت می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان، برنامه‌های این واحد دانشگاهی در سال ۱۴۰۳ در حوزه‌های مختلف به‌خصوص در حوزه علم و فناوری و دانش‌بنیان و تقویت آن را اینگونه عنوان کرد: با بسترسازی و اخذ مجوز‌های لازم انتظار داریم دو محصول گیاهان دارویی تا پایان سال جاری به تولید انبوه رسیده و به مرحله تجاری‌سازی برسند.

بهرامی با تشریح فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان در حوزه مهارت و کارآفرینی مطرح کرد: برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی با عنوان «هر دانشجو یک مهارت یک تخصص»، فعال کردن مراکز پژوهشی، تکمیل و تجهیز آزمایشگاه‌ها به‌منظور مهیاسازی شرایط اخذ مجوز همکار در محیط زیست و الیاف از دیگر اهدافی است که در این واحد دنبال می‌شود و مقرر شده امسال حداقل دو همایش ملی در حوزه‌های مدیریت منابع انسانی و حقوق برگزار کنیم.

تأکید بر توسعه زیست‌بوم فناوری در کشور

وی در بخش دیگری از گفت‌وگو با خبرنگار آنا با تأکید بر توسعه زیست‌بوم فناوری در کشور یادآور شد: زیست‌بوم نوآوری و تجاری‌سازی محصولات حاصل از فناوری‌های این زیست‌بوم یکی از موضوعات کلیدی در اقتصاد دانش‌بنیان است که راه توسعه و رفع مشکلات جامعه از این طریق حاصل می‌شود و بدیهی است که تحقق این امر نیازمند شناسایی بازیگران اصلی زیست‌بوم فناوری و نوآوری است که یکی از ارکان اصلی در جوامع توسعه‌یافته بوده و در کشور به‌خوبی فراهم شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق و دلیجان اضافه کرد: تلاش می‌کنیم فعالیت‌های پژوهشی در سطح این دانشگاه گسترده‌تر و مقالاتی با کیفیت بالا در قالب پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری تولید شود.

بهرامی توضیح داد: انجام طرح‌های درون‌واحدی، تألیف و ترجمه کتاب‌های مفید و کاربردی، انجام طرح برون‌دانشگاهی، آشنا کردن و سوق دادن اعضای هیئت علمی به سمت کاربردی کردن تحقیقات خود و کارآفرینی در مرکز رشد، شرکت در جشنواره‌ها و مسابقات معتبر علمی، جذب نخبگان در باشگاه پژوهشگران جوان، فعال کردن پژوهش بین دانشجویان در قالب انجمن‌های علمی، ادبی و هنری ازجمله موارد در حال انجام است.

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا