بین الملل

گروه‌های فلسطینی اجرای حکم‌ دیوان دادگستری را خواستار شدند

گروه‌های فلسطینی امروز شنبه ضمن استقبال از تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری، بر لزوم توقف حملات فاشیستی به شهر رفح و نوار غزه تاکید کردند.

به گزارش تیتر اول، گروه‌های فلسطینی امروز شنبه در بیانیه‌ای از تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری درباره عملیات رژیم صهیونیستی در رفح استقبال کرده و بر لزوم توقف حملات فاشیستی به شهر رفح و نوار غزه تاکید کردند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، این گروه‌ها در ادامه از تمامی طرف‌ها خواستند حکم‌های دادگاه بین‌المللی دادگستری را اجرا کرده و آنها را به گونه‌ای به تعویق نیندازند که رژیم اشغالگر از مسئولیت‌هایش معاف شود.

این گروه‌ها تلاش برای عقب‌نشینی اشغالگران از گذرگاه رفح و راه‌اندازی دوباره آن به عنوان گذرگاه صرفاً فلسطینی-مصری را خواستار شدند و تاکید کردند که با توجه به وخامت بحران انسانی، نیاز مردم فلسطین به بازگشایی تمامی گذرگاه‌ها از جمله گذرگاه رفح مبرم است.

همچنین این گروه‌ها با تاکید بر اینکه حکم‌های دادگاه بین‌المللی دادگستری باید اجرا شوند، در مورد هرگونه تلاش برای دور زدن این حکم‌ها و یا معاف کردن رژیم اشغالگر از مسئولیت‌هایش هشدار دادند.

دیوان بین‌المللی دادگستری روز جمعه درباره درخواست آفریقای جنوبی برای توقف تجاوز به غزه رای خود را صادر کرد.

این دیوان با موافقت ۱۳ نفر از اعضای خود در برابر ۲ رای مخالف، دستور داد رژیم صهیونیستی فورا حمله نظامی خود به رفح را متوقف کند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا