بین الملل

کنعانی: نیرو‌های مسلح ایران همواره کابوس گروه‌های تروریستی خواهند بود

در واکنش به تحریم ۶ فرد و نهاد ایرانی؛

کنعانی: نیرو‌های مسلح ایران همواره کابوس گروه‌های تروریستی خواهند بود

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر حق و اقدام متقابل ایران برای پاسخگویی به رویکرد غیرقابل قبول آمریکا و انگلیس، گفت: ایران و نیرو‌های مسلح قانونی آن ازجمله نیروی قدس سپاه، همواره کابوس گروه‌های تروریستی و رژیم‌های حامی آنها خواهند بود.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه تحریم ۶ فرد و نهاد ایرانی از جمله فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نمایندگان جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در تهران توسط آمریکا و انگلیس را به شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: اقدام خصمانه مزبور، گام دیگری در تکمیل مسیر کینه‌ورزانه و البته توأم با یأس و انفعال رژیم‌های تروریست پرور آمریکا و انگلیس علیه ملت و انقلاب اسلامی ایران در طول چند دهه متمادی است که همواره در اشکال مختلف ادامه داشته است.

کنعانی تصریح کرد: عصبانیت کشور‌های خالق و حامی داعش از سپاه پاسداران، این نیروی پیشتاز، سرافراز و الهام‌بخش مبارزه با تروریسم برای ملت ایران و ملت‌های منطقه و آزاداندیشان جهان تعجب آور نیست و این عصبانیت قبلاً نیز در ماجرای ترور بزدلانه قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریسم، سپهبد شهید قاسم سلیمانی مشاهده شده بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: رژیم‌های ورشکسته آمریکا و انگلیس که نتوانستند از طریق جنایت ترور شهید سلیمانی و همراهان وی، راه روشن و پر رهرو مقاومت را در منطقه سد کنند با درس نگرفتن از گذشته، همچنان بدنبال سیاست‌های شرورانه خود هستند.

کنعانی خاطرنشان کرد: اتهام‌زنی آمریکا و انگلیس علیه نیرو‌های پیشتاز ضدتروریستی سپاه پاسداران، تلاشی ناشیانه و بی‌حاصل برای انحراف افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر مسؤلیت قطعی آنان نسبت به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه است که با حمایت تمام عیار آمریکا و انگلیس طی دو ماه، قریب ۲۰ هزار نفر از شهروندان فلسطینی را به شهادت رسانده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه نقش آمریکا و انگلیس در تأسیس و حمایت نامحدود از رژیم شرور صهیونیستی بعنوان منفورترین تشکیلات تروریستی جهان را لکه ننگی بر پیشانی آنان دانست و افزود: این دو رژیم هرگز در جایگاه حقوقی و اخلاقی قضاوت نسبت به دیگران نیستند؛ بلکه باید به عنوان متهم، پاسخگوی جهانیان باشند.

کنعانی تأکید کرد: طرح اتهامات پوچ و بی‌ارزش علیه نیروی افتخار آفرین و ضدتروریسم نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهان شجاع آن، تاکنون تغییری در معادلات کنونی منطقه به نفع رژیم‌های آمریکا و انگلیس ایجاد نکرده و نتیجه‌ای جز رسوایی بیشتر برای این جنگ‌افروزان نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر حق و اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران برای پاسخگویی به رویکرد غیرقابل قبول آمریکا و انگلیس، یادآوری کرد: جمهوری اسلامی ایران و نیرو‌های مسلح رسمی و قانونی آن ازجمله نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همواره کابوس گروه‌های تروریستی و رژیم‌های حامی آن‌ها خواهند بود و این قبیل تلاش‌های مذبوحانه و مغایر با موازین بین‌المللی، بی‌تردید کوچک‌ترین خللی در اراده راسخ آن‌ها در دفاع از میهن اسلامی، مبارزه با تروریسم و مقابله با استکبار جهانی ایجاد نمی‌کند.

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا